Author Topic: Oceansize / British Theatre / Vennart  (Read 16266 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre / Vennart
« Reply #75 on: 2018-10-04, 17:41:17 »
Kto¶ poza mn± tutaj s³ucha³?  :D Na Bandcampie mo¿na pos³uchaæ ca³o¶ci.

Ja mam za sob± ju¿ kilkana¶cie ods³uchów no i bardzo mi siê podoba ta p³yta. Druga po³owa chyba mocniejsza, ale w zasadzie prawie w ka¿dym numerze co¶ mnie krêci. Na pewno bêdê jeszcze d³ugo do niej wraca³. Nie mogê siê te¿ doczekaæ a¿ przyjdzie do mnie fizyczna wersja :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Oceansize / British Theatre / Vennart
« Reply #76 on: 2018-10-05, 13:50:06 »
Kto¶ poza mn± tutaj s³ucha³?  :D Na Bandcampie mo¿na pos³uchaæ ca³o¶ci.
Bardzo dobrze siê tego s³ucha. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Oceansize / British Theatre / Vennart
« Reply #77 on: 2018-10-07, 11:59:06 »
U mnie nie chwyci³o. Chyba za bardzo brakuje mi OS. Przes³ucha³em kilka razy i kompletnie nic z tego nie zapamiêta³em, nic siê do mnie nie przyklei³o, nic. Mo¿e 'dyspozycja dnia', mo¿e kiedy¶ jeszcze raz do tego usi±dê.. mo¿e.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre / Vennart
« Reply #78 on: 2018-10-07, 13:15:22 »
Staaary, ja bym móg³ esej napisaæ o tym ile mnie rzeczy chwyta na tej p³ycie :D Ale to nie jest Oceansize, Vennart sam podkre¶la, ¿e taka muzyka nie mog³aby powstaæ gdyby wci±¿ gra³ w tamtym zespole, wiêc oczekiwanie tego samego nie ma sensu. Co nie zmienia faktu, ¿e nadal jest piêknie, tylko inaczej, bardziej piosenkowo, bardziej ¿artobliwie czasami. Zreszt± Oceansize powstawa³o jak oni mieli po 20-parê lat, a Mike jest teraz po 40, trudno, ¿eby mu siê podej¶cie do muzyki nie zmieni³o, szczególnie jak koncertuje z Biffy Clyro teraz.

Ja s³uchaj±c tej p³yty mam poczucie, ¿e Vennart gra bardziej progresywn± muzê ni¿ wszyscy ci wymiatacze spod znaku DT. Ka¿dy numer jest inny, on siê stara zrobiæ z tym materia³em co¶ wiêcej ni¿ tylko daæ zmienne metrum i napieprzaæ jak najszybciej na gitarze. Je¶li czego¶ mi po Oceansize brakuje, to tych monumentalnych przestrzeni budowanych na d³u¿szym riffowaniu, ale widocznie to mu nie wychodzi jak komponuje solo - trudno.

Jasne, ¿e u mnie Vennart zawsze bêdzie mia³ taryfê ulgow±, bo rozpad Oceansize mi zrobi³ wyrwê w sercu. Ja siê bêdê cieszy³ tak d³ugo, jak ten cz³owiek bêdzie chcia³ co¶ nagrywaæ i wydawaæ, wiêc trudno mi siê zdobyæ na jaki¶ wielki krytycyzm wobec niego. Ale na razie mam poczucie, ¿e naprawdê jest dobrze i dostajemy co¶ ciekawego, wyró¿niaj±cego siê. Mi ostatnio naprawdê niewiele nowej muzyki wchodzi, wiêkszo¶æ rzeczy mnie nudzi i mniej czasu po¶wiêcam przez to nowo¶ciom, bo mam do¶æ nieustannego rozczarowania mieleniem w kó³ko tego samego. Vennart jest w tej kwestii wyj±tkiem i chwa³a mu za to, ¿e dziêki niemu mogê siê jeszcze czym¶ tak jaraæ :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Oceansize / British Theatre / Vennart
« Reply #79 on: 2019-03-12, 21:54:43 »
W najnowszym numerze Gitarzysty artyku³ po¶wiêcony sprzêtowi Mike Vennarta - strony 58-62.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre / Vennart
« Reply #80 on: 2020-11-04, 19:36:01 »
W pi±tek (tak, pojutrze) nowy album Vennarta, In the Dead, Dead Wood:


Nie wiadomo nic o trackli¶cie ani d³ugo¶ci, poza tym, ¿e na jego stronie mo¿na pos³uchaæ singla Super Sleuth (odtwarzacz jest zaraz pod logiem po prawej stronie).

Numer zaczyna siê mo¿e niepozornie, ale z czasem robi siê z tego niez³y gitarowy wpie*dol wiêc ja jestem bardzo podekscytowany. Po Twitterze chodz± s³uchy, ¿e album w ogóle jest raczej do¶æ ostry.

Nie bêdzie na Spotify - tylko Bandcamp + plus jego strona, fizyczna wersja bêdzie, ale jeszcze te¿ nic o niej nie wiadomo.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Oceansize / British Theatre / Vennart
« Reply #81 on: 2020-11-04, 20:37:55 »
W pi±tek (tak, pojutrze) nowy album Vennarta, In the Dead, Dead Wood:


Nie wiadomo nic o trackli¶cie ani d³ugo¶ci, poza tym, ¿e na jego stronie mo¿na pos³uchaæ singla Super Sleuth (odtwarzacz jest zaraz pod logiem po prawej stronie).

Numer zaczyna siê mo¿e niepozornie, ale z czasem robi siê z tego niez³y gitarowy wpie*dol wiêc ja jestem bardzo podekscytowany. Po Twitterze chodz± s³uchy, ¿e album w ogóle jest raczej do¶æ ostry.

Nie bêdzie na Spotify - tylko Bandcamp + plus jego strona, fizyczna wersja bêdzie, ale jeszcze te¿ nic o niej nie wiadomo.
O widzidz i to SIAD£O!! Z miejsca! Powiem tak, wow, jaram siê! Jest moc, a koñcówka z wokalem niszczy. ¦wietny, ¶wietny kawa³ek jak faktycznie ca³o¶æ bêdzie tak mocna to bêdzie ogieñ.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre / Vennart
« Reply #82 on: 2020-11-05, 00:02:44 »
Czyli po dzi¶ dzieñ poprzednia p³yta Ci nie siad³a? Nawet taki Diamond Ballgag, który przecie¿ ma i mocarny riff i jeden z najbardziej imponuj±cych wokali jakie Vennart kiedykolwiek nagra³?  :D

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Oceansize / British Theatre / Vennart
« Reply #83 on: 2020-11-05, 14:59:05 »
Czyli po dzi¶ dzieñ poprzednia p³yta Ci nie siad³a? Nawet taki Diamond Ballgag, który przecie¿ ma i mocarny riff i jeden z najbardziej imponuj±cych wokali jakie Vennart kiedykolwiek nagra³?  :D
:) No nie wiem jak Ci to wyt³umaczyæ, po prostu nie siad³a - nieraz tak jest. Mo¿e brzmienie, melodie? Na tyle mi nie podszed³ i¿ nie wg³êbia³em siê te¿ jako¶ mocno - paradoksalnie.
Natomiast Super Sleuth siad³, i to z przytupem. I imho vokal z koñcówki niszczy ten ze wspomnianego Diamond Ballgag tak samo jak samo brzmienie. Ciekaw jestem ca³o¶ci, czy bêdzie równie mocna... i to ju¿ jutro siê dowiemy :mrgreen:
btw dziêki za newsa bo na bank bym przegapi³.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre / Vennart
« Reply #84 on: 2020-11-05, 21:05:07 »
Ha, jeszcze siê do czego¶ nasze stare forum przydaje :mrgreen:

Jest pierwsza recenzja.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Oceansize / British Theatre / Vennart
« Reply #85 on: 2020-11-09, 13:10:21 »
Ok pos³uchane kilka razy i jestem zadowolony z efektu. Imo bardzo dobry, solidny album z kilkoma pere³kami. To oczywi¶cie Super Sleuth mocny energetyczny i pod koniec kopi±cy ty³ek. Mourning On The Range ze ¶wietnym mrocznym rifem 5:12 (szkoda, ¿e tak krótki, ¿e nie zosta³ rozbudowany - ale i tak uwielbiam). Tytu³owy In The Dead, Dead Wood nie wiem, co ale ma w sobie co¶ takiegiego...co¶ co wci±ga, sprawia, ¿e czujesz niepokój i nie mo¿esz siê oderwaæ. Nie przepadam za instrumentalnymi kawa³kami, ale ten mnie porwa³. No i na koniec Forc In The Road, brak s³ów - dawno takiej ballady nie s³ysza³em, mistrzostwo. Te dzwiêki w tle, no Oceansize jak nic  :serducho: