Author Topic: Dead End Kings  (Read 47335 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Dead End Kings
« Reply #60 on: 2012-08-24, 18:11:43 »
To sprawia, ¿e wszystkie utwory s± de facto "na jedno kopyto" mimo i¿ s± ¶wietne. Na poprzedniej czêsto by³o s³ychaæ róznice, mieli¶my takie wyró¿niaj±ce siê kawa³ki jak "Inheritance" czy "Departer". Tego mi tu strasznie brakuje i to powoduje ¿e nie umiem siê do koñca do niej przekonaæ mimo i¿ widzê wszystkie jej walory.
W³a¶nie - najnowsze dzie³o brzmi trochê tak, jakby rozmno¿yæ utwory typu Inheritance i Departer, i u³o¿yæ nie przeplataj±c ich forsakerami i longestyearami. Na pewno nie jest to album zró¿nicowany, a okre¶lenie "stonowany" wydaje mi siê najbardziej adekwatne. Ciê¿ar niby siê pojawia, ale przestery maj± raczej rolê dobarwiaj±c±, a nie formotwórcz± (czy jak to tam nazwaæ) - tak, jak w wiod±cym riffie Forsaker, Liberation albo genialnych po³amanych ³±cznikach w The longest year. Nawet wyra¼nie to widaæ porównuj±c recenzje i opinie obu albumów. Ciê¿sze fragmenty The night is the new day bardzo czêsto nazywali, przynajmniej wed³ug moich obserwacji, meshuggowatymi, a w tym roku co najwy¿ej pojawia siê w okre¶leniach toolowato¶æ. Tak wiêc s±dzê, ¿e z djentowania ju¿ raczej wyszli.

 A mi tam ok³adka siê podoba, tak jak zreszt± prezentowane grafiki z bookletów :) Zw³aszcza te szczurki na drutach telegraficznych :3 Albo martwy ptako-król na górowym tronie. Mo¿e i trochê leci to zwyklizn± i oklepaniem, ale solidnie i klimatycznie wykonane i tak siê broni.
 

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Dead End Kings
« Reply #61 on: 2012-08-24, 19:25:10 »
Byæ mo¿e ze wzglêdu na to, ¿e jestem niedzielnym fanem Katatonii (lubiê w zasadzie tylko ich ostatni± p³ytê plus kilka utworów) bêdê nieco brutalniejszy ni¿ Wy, ale powiem wprost: ta p³yta nie jest dobra, nie jest przeciêtna - jest zwyczajnie s³aba. Panów dopad³a ewidentnie ta sama choroba co Anathemê bo po wspania³ej p³ycie puszczaj± co¶ co przes³ucha³em raz i nie mam ochoty do tego wróciæ w ogóle.. S± drobne wyj±tki (Buildings, First Prayer czy Lethean maj± kilka wzglêdnie dobrych partii), ale na p³ycie trwaj±cej prawie 50 minut nie ma dobrych pomys³ów nawet na jedn± pi±t± tego czasu.. Moim g³ównym zarzutem wobec Katatonii by³o zawsze granie z lekka na jedno kopyto - ostatnia p³yta da³a mi nadziejê na powiew ¶wie¿o¶ci, ale teraz to ju¿ na ca³ego poszli w odgrzewane kotlety.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Dead End Kings
« Reply #62 on: 2012-08-24, 22:58:36 »
Twa brutalna szczero¶æ. Ona krzywdzi nasze fanbojstwo. :P Uda³o mi siê dobraæ do jednego z bonusów, sprawdzê czy to zmieni optykê p³yty. ;)
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dead End Kings
« Reply #63 on: 2012-08-25, 09:15:10 »
Zatytu³owany jest The Act Of Darkening i to on bêdzie tym bonusowym kawa³kiem edycji specjalnej CD/DVD.


Edit: The Act Of Darkening idealnie pasuje jako zamykacz albumu.


« Last Edit: 2012-08-25, 14:18:38 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Dead End Kings
« Reply #64 on: 2012-08-27, 16:40:26 »
A je¶li chodzi o bonusy to zawsze uwielbia³em Dissolving Bonds
S³usznie, to te¿ ca³kiem dobry kawa³ek. Zmotywowa³e¶ mnie, ¿eby zgromadziæ wszystkie bonusy. I chyba bêdê musia³ nieco zmieniæ zdanie, bo jest jeszcze kilka cudnych pere³ek oprócz tytu³ów wcze¶niej wymienionych. Odkrycie dnia z sesji Discouraged ones - Quiet world. Bardzo dobry smutasek ;)

 edit: Ekhm... a wiêc na Dead End Kings czekamy do poniedzia³ku, tak? :P

"Unfurl" rz±dzi. Jest absolutnie cudowne  :) Jest z jakiego¶ singla :)
Co do p³yty, to ju¿ mi niektóre fragmenty siedz± w g³owie :) s³ucham du¿o.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Dead End Kings
« Reply #65 on: 2012-08-27, 23:24:42 »
A je¶li chodzi o bonusy to zawsze uwielbia³em Dissolving Bonds
S³usznie, to te¿ ca³kiem dobry kawa³ek. Zmotywowa³e¶ mnie, ¿eby zgromadziæ wszystkie bonusy. I chyba bêdê musia³ nieco zmieniæ zdanie, bo jest jeszcze kilka cudnych pere³ek oprócz tytu³ów wcze¶niej wymienionych. Odkrycie dnia z sesji Discouraged ones - Quiet world. Bardzo dobry smutasek ;)

 edit: Ekhm... a wiêc na Dead End Kings czekamy do poniedzia³ku, tak? :P

"Unfurl" rz±dzi. Jest absolutnie cudowne  :) Jest z jakiego¶ singla :)
Co do p³yty, to ju¿ mi niektóre fragmenty siedz± w g³owie :) s³ucham du¿o.

totally agreed - jeden z ich najlepszych kawa³ków.. i to jako b-side! Panowie dziwnie podchodz± do swej twórczo¶ci bo taki b-side w cuglach mia¿d¿y wszystko co znalaz³o siê na nowej plycie

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dead End Kings
« Reply #66 on: 2012-08-28, 09:50:11 »
S³ucham w³a¶nie drugiego z bonusów Second. Spokojniejszy kawa³ek, ¶rednie tempo, ca³kiem fajny.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Dead End Kings
« Reply #67 on: 2012-08-28, 10:37:52 »
A ja siê zastanawiam, czy braæ na siebie kolejn± recenzjê, która przysporzy mi hejterów ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dead End Kings
« Reply #68 on: 2012-08-28, 11:58:37 »
A ja siê zastanawiam, czy braæ na siebie kolejn± recenzjê, która przysporzy mi hejterów ;)

A czemu nie? :twisted:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Dead End Kings
« Reply #69 on: 2012-08-28, 12:43:50 »
Bo jestem wra¿liwym ch³opcem :D

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Dead End Kings
« Reply #70 on: 2012-08-28, 12:54:50 »
A ja siê zastanawiam, czy braæ na siebie kolejn± recenzjê, która przysporzy mi hejterów ;)

w sensie, ¿e bêdzie tak pozytywna czy tak negatywna? Pamiêtaj, ¿e stawianie ludzi przed ekstremum zmusza ich do samodzielnego sformu³owania w³asnego zdania aby móc siê odnie¶æ i to chyba podstawowa rola recenzji ;)

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Dead End Kings
« Reply #71 on: 2012-08-28, 13:09:30 »
A ja siê zastanawiam, czy braæ na siebie kolejn± recenzjê, która przysporzy mi hejterów ;)
w sensie, ¿e bêdzie tak pozytywna czy tak negatywna? Pamiêtaj, ¿e stawianie ludzi przed ekstremum zmusza ich do samodzielnego sformu³owania w³asnego zdania aby móc siê odnie¶æ i to chyba podstawowa rola recenzji ;)
Twoje twierdzenie ma jeden szkopu³, Wreciu... Zak³ada, ¿e ludzie my¶l±... ;)
...If I call will you come and will you save me?

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Dead End Kings
« Reply #72 on: 2012-08-28, 16:06:54 »
A ja siê zastanawiam, czy braæ na siebie kolejn± recenzjê, która przysporzy mi hejterów ;)
Na pewno nie na tym forum, wiêc wal ¶mia³o :P

 Wyprowad¼cie mnie proszê z b³êdu, jakby co, ale czy na DEK nie pojawiaj± siê po raz pierwszy dla Katatonii solówki z prawdziwego zdarzenia (Lethean, Dead letters)?

Pamiêtaj, ¿e stawianie ludzi przed ekstremum zmusza ich do samodzielnego sformu³owania w³asnego zdania aby móc siê odnie¶æ i to chyba podstawowa rola recenzji ;)
Ciekawe spostrze¿enie :) W sumie wystêpuje taka reakcja, wydaje mi siê, jak poniek±d np. z Justinem Bieberem: gdyby nie zachwyty fanek i wychwalanie i promowanie w mediach, to w³a¶ciwie takiego hejtowania by nie powinno byæ :-k I odwrotna sytuacja: je¶li ja zmiesza³bym z b³otem czyj¶ ukochany album, to zapewne ta osoba odczu³aby bodziec do obrony tego¿ albumu, inaczej byæ nie mo¿e. Tylko przy recenzjach ciê¿ko z p³yty na p³ytê skakaæ po ekstremach, tak s±dzê :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dead End Kings
« Reply #73 on: 2012-08-28, 16:44:47 »
Second przywo³uje we mnie wspomnienie A Fair Judgement, choæ to zupe³nie inna melodia, inna aran¿acja, tempo i konstrukcja. Podobaj± mi siê zreszt± oba bonusy, choæ to artstycznie nic wielkiego. A generalnie, "Dead End Kings" to piêkna p³yta, piêknie zaaran¿owana, ale poszczególnym kawa³kom brak niestety w wiêkszo¶ci wyró¿niaj±cych je i zapamiêtywalnych, ¿e siê tak kolokwialnie wyra¿ê lejtmotywów, ale p³yty s³ucha siê bardzo dobrze. Przyjemna p³yta na popo³udniowy relaks. Przyjemna i nieabsorbuj±ca. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Dead End Kings
« Reply #74 on: 2012-08-28, 23:47:13 »
Zakupi³em, przes³ucha³em. P³yta dobra, dok³adnie taka, jakiej siê spodziewa³em. Piosenki s± w swoim ogóle ciekawe i dobrze zaaran¿owane, brzmi± jak powinny brzmieæ kawa³ki Katatonii :D Wyró¿niaj± siê przede wszystkim Buildings, Leathen i Dead Letters, natomiast ciê¿ko mi teraz wskazaæ s³absze. Generalnie uwa¿am, ¿e "Dead End Kings" jest na równym poziomie z "Night Is The New Day", przynajmniej je¶li chodzi o moje odczucia zebrane w ogó³ - z jednej strony nie ma tu a¿ tak wy¶mienitych utworów jak Forsaker, Nephilim, The Promise of Deceit czy Departer, ale te¿ DEK nie traci tak impetu w drugiej po³owie, jak by³o to w przypadku poprzedniczki (na dzisiejszy dzieñ to mój najwiêkszy zarzut do NITND), ma lepsz± dynamikê i ogólnie jest bardzo równa. Nie jest to najlepsza rzecz Szwedów, ale te¿ mie¶ci siê w czo³ówce. Imho przez dodanie The Act of Darkening na koñcu ca³o¶æ bardzo zyskuje.
Podsumowuj±c, nie ma specjalnych fajerwerków, ale ja osobi¶cie jestem zadowolony :wink:
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

 

lofty-success