Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi się.
13 (48.1%)
Nie podoba mi się.
4 (14.8%)
Podoba mi się częściowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojętny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 92846 times)

0 Members i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kozogłowy

Odp: Pale Communion
« Reply #510 on: 2014-07-21, 12:14:21 »
Trochę zawsze mnie śmieszyły teksty "Nie znasz xxx, wstyd". Znać znam, przesłuchałem, ale nie rozróżniam, nie "jara" mnie. Jak ktoś nie zna muzyki której ja słucham to nic mi do tego i na pewno nie jest to dla nikogo powód do wstydu ;)

5 przesłuchanie według zaleceń, wciąż jedyne kawałiki które lubię to Eternal Rains i Faith in Others.

W wolnym czasie przedstawię na podstawie wcześniejszych produkcji Opethu jak odbieram ten album, ale to później w tym tygodniu, muszę kupić mikrofon  :lol:

@edit
Zapomniałem odnieść się do jednej rzeczy, nie będę mówił za wszystkich, ale monotonność wokali to nie przez brak growlu. Damnation growlów nie miało a nie odnosiłem takiego wrażenia. Dużo numerów Opeth nie miało growlów i również te utwory były dobre (może z wyjątkiem Coil).
« Last Edit: 2014-07-21, 12:16:05 by Kozogłowy »

Orka_Opeth

« Reply #511 on: 2014-07-21, 12:49:42 »
Zapomniałem odnieść się do jednej rzeczy, nie będę mówił za wszystkich, ale monotonność wokali to nie przez brak growlu. Damnation growlów nie miało a nie odnosiłem takiego wrażenia. Dużo numerów Opeth nie miało growlów i również te utwory były dobre (może z wyjątkiem Coil).

Masz sporo racji, to jest bardziej kwestia maniery wokalnej jaką sam wytworzył sobie Mikael na nowej płycie. Mówiąc o monotonności nie miałem na myśli tylko growlu ( chociaż trochę również ) ale sposób śpiewania tych czystych partii  :)
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #512 on: 2014-07-21, 17:17:27 »
5 przesłuchanie według zaleceń, wciąż jedyne kawałiki które lubię to Eternal Rains i Faith in Others.

W takim razie gusta zaczynają się naprawdę polaryzować. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

• Rocket Man
« Reply #513 on: 2014-07-21, 17:41:33 »
Ja mam za sobą dopiero 3 odsłuchy, więc jeszcze się na razie wstrzymuję z mocniej określonymi opiniami. Na razie jednak właśnie nie dociera do mnie to, o czym piszecie, że jest "dużo nowego". Album jest utrzymany w jednym, jednolitym i dość monotonnym stylu. Na poprzednich płytach były wyraźne elementy, których nie było nigdzie wcześniej. A tutaj mi takich konkretów właśnie brakuje. Coś może jest w Moon Above, Sun Below, bo to niezła kobyła i jeszcze jej nie ogarnąłem, ale taki Goblin to dla mnie zupełne rozczarowanie - oczekiwałem czegoś egzotycznego dla Opeth na miarę funkowej wstawki w Lotus Eater, a dostałem taki zupełnie przeciętny instrumental...
A do wokali powoli się przyzwyczajam, ale są chwile, kiedy mam wrażenie, że Mikael mógłby zrobić dodatkowe podejście i trochę je poprawić, bo są zwyczajnie słabe. Miał już w swojej karierze czystego śpiewania dużo solidniejsze momenty.

ambush1

• Mourner
  • *
  • 3
« Reply #514 on: 2014-07-21, 17:57:52 »
Ja właściwie to słucham tylko 3ch utworów: "Moon Above, Sun Below", "Voice Of Treason" i "Faith In Others" Tyle mi wystarczy i tyle mnie cieszy ;)

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #515 on: 2014-07-21, 20:15:09 »
Ja właściwie to słucham tylko 3ch utworów: "Moon Above, Sun Below", "Voice Of Treason" i "Faith In Others" Tyle mi wystarczy i tyle mnie cieszy ;)

Fajowe kawałki. Pewien motyw klawiszowy w Voice of Treason pobrzmiewa mi odrobinę Riverside - też tak macie?  Podoba mi się także River - początek może nie zwiastuje nic nadzwyczajnego, ale bardzo fajnie to się potem rozwija i drugą część znakomicie mi się słucha. :)
Seven milestones...
The message of the wind

Voice

• Global Moderathor
  • *
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
« Reply #516 on: 2014-07-21, 21:06:48 »

;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

:Wreath:

• grumpy forum user
« Reply #517 on: 2014-07-21, 22:16:57 »
drugie przesłuchanie, słabiutko... Jakoś się nie chce wierzyć, że ten sam koleś skomponował Blackwater Park. Posłucham jeszcze - bilet na koncert wszakże i tak już mam - ale jak na razie to ląduje nawet niżej niż Heritage..

No właśnie mam podobnie - słucham, słucham i niby spoko, ale silniejsze jest to uczucie, że to nie to...

Chłopaki, do pięciu razy sztuka. OK? ;)

Ja po pierwszym przesłuchaniu miałem wrażenie pewnej jednostajności, wokalnej także. Ale już kolejne podejścia sprawiły, że płyta pokazała mi swoje wnętrze i okazało się, że Majk zrobił i cały album i wokale bardzo różnorodnie. Zwracam uwagę na wokale, bo wiele osób pisze o ich monotonności. Myślę, że wielu osobom wciąż brakuje growli i stąd wynika, że ta rozpiętość wokalna wydaje się i w pewnym sensie jest mniejsza niż w przeszłości. W każdym bądź razie płyta się przede mną odsłoniła i pokazała swoje piękno. Jak napisałem wcześniej, nie jest epokowa, ale mimo to bardzo fajna. :)

monotonia wokalna to dobre określenie - i wcale nie wynika z braku growli bo takiego zastrzeżenia nie miałem np. do Damnation. Te wokale - riffy zreszta też - są naprawdę monotonne, i bez tej iskry inspiracji którą było czuć na poprzednich albumach..

oczywiście nie wszystek jest zupełnie źle, to bardziej tak jak Callahan napisał: niby jest ok, ale to nie to po prostu

kwarnik

• Mourner
  • *
« Reply #518 on: 2014-07-21, 22:22:15 »

;)
Ja też jeszcze nie przesłuchałem i zamierzam czekać do premiery. :)

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #519 on: 2014-07-22, 09:44:11 »
Dodałem ankietę - bardzo proszę o oddawanie głosów. ;)

No to zaczynamy dyskusję o zawartości.
No i jak tam? Po której jesteś stronie? ;)

Jak słucham nowego albumu, to mentalnie powracam i odbieram go jako swego rodzaju sequel "Ghost Reveries". Płyta podobnie mocno progresywna, z tą różnicą, że tam klawisze były tylko skromnym dodatkiem i uzupełnieniem gitar, tu jest jakby odwrotnie. Płyta ma tę drobną wadę, że podobnie jak na "Heritage", za dużo jest bezpośrednich odniesień do muzyki z przeszłości (np. Elysian Woes bardzo mocno pobrzmiewa mi Genesis i Hackettem), ale mimo to płyty słucha się znakomicie. Ulubione fragmenty: Eternal Rains Will Come, Moon Above, Sun Below, River, Voice of Treason oraz Faith in Others. Reszta fajnie dopełnia całości. :)
Seven milestones...
The message of the wind

Orka_Opeth

« Reply #520 on: 2014-07-22, 10:21:25 »
Osobiście nie widzę tych podobieństw do "Ghost Reveries" jak i do innych płyt Opeth z wyjątkiem "Heritage" ( może jedynie sekcje akustyczne przypominają mi troszkę "Blackwater Park" "Damnation" i "Still Life") i absolutnie nie nazwał bym tej płyty "Ghost" vol.2...  :) natomiast to z czym się zgadzam to fakt że jest to najbardziej progresywna płyta Opeth w historii obok własnie tego krążka. Trudno jest porównywać płytę która jest bardzo hard rockowa i nie ma w sobie praktycznie nic z metalu do poprzednich płyt...  :) to co mi się podoba to fakt że w przeciwieństwie do poprzedniczki udało im się uchwycić "ducha Opeth" w większości utworów mimo tego wszystkiego co napisałem, słychać że jest to jednak Opeth  :) świetna płyta! ( nadal twierdzę że jedynym minusikiem jest monotonia wokalna ) acha.. i jeszcze ktoś gdzieś wcześniej wspomniał że są fragmenty kojarzące się z Riverside, zgadzam się z tym w 100%
« Last Edit: 2014-07-22, 10:29:40 by Orka_Opeth »

Voice

• Global Moderathor
  • *
« Reply #521 on: 2014-07-22, 13:57:09 »
Chlopaki, podoba mi sie to co piszecie ;)
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Orka_Opeth

« Reply #522 on: 2014-07-22, 14:46:08 »
Voice, naprawdę czytasz to wszystko o czym piszemy i nadal nie słuchałeś tej płyty?  :D Dla mnie to trochę tak jakbym oglądał mecz z powtórki o którym wszystko słyszałem...  :) trudno po tylu przeczytanych opiniach wyrobić sobie swoją własną subiektywną opinię i odkryć tą płytę od zera...  :?

Voice

• Global Moderathor
  • *
« Reply #523 on: 2014-07-22, 15:06:52 »
Wiesz co, ja chyba jestem w tym wzgledzie na maxa oldskulowy. Odsluch wycieknietej do netu plyty mojego ulubionego zespolu to moim zdaniem zniweczenie calego wysilku, jaki wlozono w produkcje albumu, w pisanie materialu, w przygotowywanie szaty graficznej itd. Tak to widze i z szacunku dla artysty mam zamiar spokojnie doczkac do 25 sierpnia.

Baran jestem zodiakalny, wiec wytrzymam ;)
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Orka_Opeth

« Reply #524 on: 2014-07-22, 16:14:24 »
Voice, ja doskonale rozumiem Twoją postawę, chodzi mi tylko o to ze ja na twoim miejscu wzbraniałbym się od czytania naszych wypocin na temat albumu żeby nie pobudzać wyobraźni i nie psuć sobie zabawy w odkrywaniu płyty  :)