Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 164133 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Sharlet

  • Posts: 80
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Nowy album
« Reply #45 on: 2013-01-16, 14:33:32 »
Dawno nie s³ucha³em czego¶ poza Famine z tego albumu, wiêc lepiej, ¿eby Mikael siê tym razem bardziej postara³.

Ha, jak dla nie Famine jest w pierwszej 3 najs³abszych utworów z Heritage. Nie wiem czy The Lines in my hand, czy Nepenthe mam nadac "zaszczytne" miano najgorszego kawa³ka z tego albumu, ba, nawet z ca³ej dyskografii.

Watershed by³ jak dla mnie eklektyczny, a Heritage jest bardziej spójny jako ca³o¶æ, jednak paradoksalnie Watershed lubie bardziej.
Nowy album móg³by byæ podobny do GR, te¿ bym siê ucieszy³a, ale pomarzyæ sobie mo¿na... :google:

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Nowy album
« Reply #46 on: 2013-01-16, 14:50:19 »
Ja tam wciaz wierze, ze 'Heritage' i cala ta otoczka pt. nie-chcemy-juz-grac-death-metalu-tylko-prog-rocka to jeden wielki zart MIke'a i spolki, ktorzy po cichu siedza teraz w studiu i nagrywaja najbardziej walaca po pysku plyte ever ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowy album
« Reply #47 on: 2013-01-16, 16:21:43 »
Dawno nie s³ucha³em czego¶ poza Famine z tego albumu, wiêc lepiej, ¿eby Mikael siê tym razem bardziej postara³.

Ha, jak dla nie Famine jest w pierwszej 3 najs³abszych utworów z Heritage. Nie wiem czy The Lines in my hand, czy Nepenthe mam nadac "zaszczytne" miano najgorszego kawa³ka z tego albumu, ba, nawet z ca³ej dyskografii.
The Lines in my hand w³a¶nie obok Famine jako¶ siê broni. Mamy zupe³nie odwrotne wizje tego albumu widzê.

Quote
Heritage jest bardziej spójny jako ca³o¶æ
ale co?! :shock: w³a¶nie problem Heritage polega na tym, ¿e jest totalnie niespójny, to jest zupe³ny groch z kapust±. Watershed to przy nim prawie jak concept-album.

Sharlet

  • Posts: 80
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Nowy album
« Reply #48 on: 2013-01-16, 16:33:03 »
Wow, ale Wy szybko odpisujecie. Teraz sie nie dziwie, czemu mam potem tyle stron nie pzreczytanych :wink:

Hmm mo¿e u¿y³am niew³a¶ciwego s³owa co do Heritage. Chodzi³o mi o to, ¿e na Watershed jest i ³agodny duet z kobiecym wokalem, potem ciê¿ki utwór HA, a potem choæby cos takiego jak Burdem rodem z innej epoki, w stylu lat 70tych. W tym sensie Heritage wydaje mi siê bardziej spójny muzycznie. Nie mówie, ¿e nie widze w tym albumie ma³ego ba³aganu, chaosu czy jak Wy to tam zwali¶cie...

A co do mych najbadziej nielubianych piosenek, no có¿... nic nie poradze, ze tak jest u mnie :( "Piszem jak czujem"

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Nowy album
« Reply #49 on: 2013-01-16, 16:45:52 »
O ile w Nepenthe jest nawet fragment ktory mi sie podoba - konkretnie poczatek - o tyle zgadzam sie w zupelnosci z Famine, ktory brzmi jakby Mike nagral na tasme najgorsze riffy jakie mial po czym tasme pocial, losowo posklejal i nazwal to utworem. W Lines.. podoba mi sie tylko perkusja, reszta to slabizna. Licze, ze Mike poslucha nowego Stevena i jesli znow zdecyduje sie na flirt z latami 70, podejdzie do sprawy solidniej.

Sharlet

  • Posts: 80
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Nowy album
« Reply #50 on: 2013-01-16, 17:15:14 »
O ile w Nepenthe jest nawet fragment ktory mi sie podoba - konkretnie poczatek

A tak, pocz±tek te¿ mi siê podoba, ale niestety dalsza czê¶æ utworu juz nie. Zawsze mi sie przypomina, ze nie lubie tego utworu jak wybrzmi w³asnie ten pocz±tek

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Nowy album
« Reply #51 on: 2013-01-17, 21:11:53 »
Famine, Lines in my hand i Haxprocess to najlepsze kawa³ki z albumu. Album Heritage jest najbardziej nie-spójnym albumem w dyskografii zespo³u. Co nie znaczy ¿e z³ym. Piosenki jako pojedyncze kawa³ki siê broni± i to samo jest na koncertach. Uwa¿am ¿e zespó³ powinien stale i¶æ na przód, chocia¿ Opeth zawsze kojarzy³em z mrokiem i kontrastem pomiêdzy mocnym i bardzo ³agodnym graniem i tego powinni siê trzymaæ. Je¿eli muzyka nadal bêdzie piêkna i zapadaj±ca w pamiêæ to znaczy ¿e spe³nia swoje zadanie. Wiadomo ¿e dobra sztuka to taka, obok której nie przechodzi siê obojêtnie. Heritage jest kontrowersyjny - jednym siê bardzo podoba, inni siê wyrzekli zespo³u po tym albumie i uwa¿am, ¿e o to w³a¶nie chodzi :) Je¿eli Mike uwa¿a, ¿e to jest kierunek jaki powinien kontynuowaæ, to w pe³ni siê z nim zgadzam :)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowy album
« Reply #52 on: 2013-01-17, 23:36:10 »
Famine, Lines in my hand i Haxprocess to najlepsze kawa³ki z albumu. Album Heritage jest najbardziej nie-spójnym albumem w dyskografii zespo³u. Co nie znaczy ¿e z³ym. Piosenki jako pojedyncze kawa³ki siê broni± i to samo jest na koncertach. Uwa¿am ¿e zespó³ powinien stale i¶æ na przód, chocia¿ Opeth zawsze kojarzy³em z mrokiem i kontrastem pomiêdzy mocnym i bardzo ³agodnym graniem i tego powinni siê trzymaæ. Je¿eli muzyka nadal bêdzie piêkna i zapadaj±ca w pamiêæ to znaczy ¿e spe³nia swoje zadanie. Wiadomo ¿e dobra sztuka to taka, obok której nie przechodzi siê obojêtnie.
Do tego momentu zgadzam siê z ka¿dym s³owem. Dalej ju¿ niekoniecznie.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Nowy album
« Reply #53 on: 2013-01-18, 17:39:12 »
Jako moderator zapytam grzecznie. A co do ma wspólnego z nowym albumem?
[under construction]

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Nowy album
« Reply #54 on: 2013-01-18, 18:00:00 »
Jako moderator zapytam grzecznie. A co do ma wspólnego z nowym albumem?
To ;*
I chyba to:
Je¿eli Mike uwa¿a, ¿e to jest kierunek jaki powinien kontynuowaæ, to w pe³ni siê z nim zgadzam :)

Takie tylko lu¼ne podejrzenie ;)

A btw offtopy na tym forum zawsze najlepiej siê rozwija³y ;)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowy album
« Reply #55 on: 2013-01-18, 18:07:51 »
Heh, ja w ogóle nie zauwa¿y³em, ¿e nie jeste¶my w temacie o Heritage :P

To napiszê kontrowersyjn± tezê: z czystej ciekawo¶ci chcia³bym, ¿eby Wilson nie mia³ czasu choæby przez telefon porozmawiaæ z Mikaelem o nowym albumie Opeth. ¯eby zrobili to w 100% bez niego.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowy album
« Reply #56 on: 2013-01-18, 19:48:32 »
To napiszê kontrowersyjn± tezê: z czystej ciekawo¶ci chcia³bym, ¿eby Wilson nie mia³ czasu choæby przez telefon porozmawiaæ z Mikaelem o nowym albumie Opeth. ¯eby zrobili to w 100% bez niego.

I wyjdzie im z tego "Heritage" bez umiaru i do kwadratu. ;) :twisted:  Problem w tym, by Majk wreszcie zapragn±³ powróciæ w metalowe rejony, bo na "Blackwater Park" i "Deliverance" obecno¶æ Stevena zupe³nie nie przeszkadza³a, a podzia³a in plus, bo wtedy wreszcie zespó³ osi±gn±³ brzmienie na ¶wiatowym poziomie. Ale obawiam siê, ¿e na razie nie ma na to szans. Obym by³ z³ym prorokiem...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Nowy album
« Reply #57 on: 2013-01-18, 19:56:10 »
To napiszê kontrowersyjn± tezê: z czystej ciekawo¶ci chcia³bym, ¿eby Wilson nie mia³ czasu choæby przez telefon porozmawiaæ z Mikaelem o nowym albumie Opeth. ¯eby zrobili to w 100% bez niego.

I wyjdzie im z tego "Heritage" bez umiaru i do kwadratu. ;) :twisted:  Problem w tym, by Majk wreszcie zapragn±³ powróciæ w metalowe rejony, bo na "Blackwater Park" i "Deliverance" obecno¶æ Stevena zupe³nie nie przeszkadza³a, a podzia³a in plus, bo wtedy wreszcie zespó³ osi±gn±³ brzmienie na ¶wiatowym poziomie. Ale obawiam siê, ¿e na razie nie ma na to szans. Obym by³ z³ym prorokiem...


A ja uwa¿am, ¿e Wilson poszed³ w tak± a nie inn± stronê i bêdzie ¶ci±gaæ Mikaela na manowce. NIE kolejnemu Storm Corrosion. 

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowy album
« Reply #58 on: 2013-01-18, 20:04:37 »
To napiszê kontrowersyjn± tezê: z czystej ciekawo¶ci chcia³bym, ¿eby Wilson nie mia³ czasu choæby przez telefon porozmawiaæ z Mikaelem o nowym albumie Opeth. ¯eby zrobili to w 100% bez niego.

I wyjdzie im z tego "Heritage" bez umiaru i do kwadratu. ;) :twisted:  Problem w tym, by Majk wreszcie zapragn±³ powróciæ w metalowe rejony, bo na "Blackwater Park" i "Deliverance" obecno¶æ Stevena zupe³nie nie przeszkadza³a, a podzia³a in plus, bo wtedy wreszcie zespó³ osi±gn±³ brzmienie na ¶wiatowym poziomie. Ale obawiam siê, ¿e na razie nie ma na to szans. Obym by³ z³ym prorokiem...


A ja uwa¿am, ¿e Wilson poszed³ w tak± a nie inn± stronê i bêdzie ¶ci±gaæ Mikaela na manowce. NIE kolejnemu Storm Corrosion.

A ja my¶lê, ¿e oni wzajemnie siê napêdzaj±, jeden zbiera stare analogi i siê nimi zachwyca, drugi remiksuje klasykê rocka z tamtego okresu i te¿ siê zachwyca.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Nowy album
« Reply #59 on: 2013-01-22, 14:22:42 »
To napiszê kontrowersyjn± tezê: z czystej ciekawo¶ci chcia³bym, ¿eby Wilson nie mia³ czasu choæby przez telefon porozmawiaæ z Mikaelem o nowym albumie Opeth. ¯eby zrobili to w 100% bez niego.

I wyjdzie im z tego "Heritage" bez umiaru i do kwadratu. ;) :twisted:  Problem w tym, by Majk wreszcie zapragn±³ powróciæ w metalowe rejony, bo na "Blackwater Park" i "Deliverance" obecno¶æ Stevena zupe³nie nie przeszkadza³a, a podzia³a in plus, bo wtedy wreszcie zespó³ osi±gn±³ brzmienie na ¶wiatowym poziomie. Ale obawiam siê, ¿e na razie nie ma na to szans. Obym by³ z³ym prorokiem...


A ja uwa¿am, ¿e Wilson poszed³ w tak± a nie inn± stronê i bêdzie ¶ci±gaæ Mikaela na manowce. NIE kolejnemu Storm Corrosion.

A ja my¶lê, ¿e oni wzajemnie siê napêdzaj±, jeden zbiera stare analogi i siê nimi zachwyca, drugi remiksuje klasykê rocka z tamtego okresu i te¿ siê zachwyca.

niech siê na piwku zachwycaj±.