Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 165905 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Nowy album
« Reply #105 on: 2013-05-14, 17:18:52 »
Quote from: Mikael Akerfeldt
I don't really know what's gonna end up on the record, but I have three ideas right now. And I've been working a little bit in between tours, which I don't necessarily do; I usually have a completely clean slate, like a clean calendar, before I really into the songwriting. But I have made some good progress.

I have maybe 25 to 30 minutes of music, and it's three songs, so they're quite long. And one of them is called 'Goblin' — that's the name of the song — and it sounds like the band GOBLIN. [laughs] So it's a complete tribute to them. Another song is a ballad-type song… like a '70s-sounding ballad, I guess, which is a strong vocal song; it doesn't have any super-technical riffs, it's just a strong vocal melody and a pretty sad-sounding song. And then I have an all-over-the-place type of song, which… I was writing this, and I was just lumping riffs on top of each other, arrangements, and it's all over the place. I've kind of outgrown that style of writing, because that's the way I used to write on the first, say, two records. And I was, like, I have to kind of stop myself here and kind of arrange this a little bit niced, smooth the edges, if you know what I mean. But then I was, like, 'Why?' OK, I'm just gonna let this song be the schizophrenic, kind of, it-doesn't-make-much-sense-but-I-kind-of-like-it-type song. So it's really long. It's heavier than the 'Heritage' stuff in terms of, there's more riffs, and it doesn't have a theme. It has several themes, but it has no recurring theme. You might think that this might be the theme for this song, but it's not; it just disappears and moves on to the next [one]. So it's kind of fun in that way to kind of… It's quite youthful, this song. But I still have a lot of work with that one. And I have shitloads of ideas that I'm still gonna demo when we finish touring.
Wpad³ mi w rêce obrazek dobrze odzwierciadlaj±cy ten tekst...

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Nowy album
« Reply #106 on: 2013-05-14, 19:07:17 »
lol wut?

anyway..

te trzy pomys³y które opisa³ Mike brzm± jak:
1) co¶ z Heritage
2) Burdel
3) co¶ z Orchid

w ¿adnym z powy¿szych przypadków nie jestem zainteresowany

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Nowy album
« Reply #107 on: 2013-05-14, 20:05:03 »
lol wut?

anyway..

te trzy pomys³y które opisa³ Mike brzm± jak:
1) co¶ z Heritage
2) Burdel
3) co¶ z Orchid

w ¿adnym z powy¿szych przypadków nie jestem zainteresowany
Mnie martwi ten jego Goblin... Nie jestem zainteresowany tego typu muzyk±  :( Ciekawe czy doczekam siê jeszcze jakiego¶ naprawdê Opethowego albumu  :?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowy album
« Reply #108 on: 2013-05-14, 20:26:12 »
Ciekawe czy doczekam siê jeszcze jakiego¶ naprawdê Opethowego albumu  :?
nie

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Nowy album
« Reply #109 on: 2013-05-14, 21:19:59 »
Jak jeszcze raz uslysze, ze jakis numer jest 'all over the place' to pojde zwymiotowac.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Nowy album
« Reply #110 on: 2013-05-15, 00:10:35 »
Brzmi to na zasadzie: "W sumie nie wiem co mam teraz zrobiæ z Opeth", wiêc zrobiê sobie sklejkê. Nigdy siê nie spodziewa³em, ¿e do¿yjê takich czasów. Ta p³yta zapowiada siê na jeszcze gorsz± od "Heritage", która jest przynajmniej w miarê spójna stylistycznie.
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowy album
« Reply #111 on: 2013-05-15, 06:35:54 »
Póki co Opeth to nie Queen, Genesis czy Black Sabbath, którzy z muzyki lat 70. g³adko i pomy¶lnie przeszli do lat 80. Jest z pewno¶ci± jaka¶ próba przewarto¶ciowania, ale na d³u¿sz± metê zanurzanie siê w muzyce sprzed 40 lat mo¿e okazaæ siê samobójcze. Mam jednak nadziejê, ¿e nie bêdzie tak ¼le i Majk te swoje pasje, których nb. od pierwszych albumów mo¿na siê gdzie¶ doszukaæ, potrafi przetransponowaæ w sposób bardziej wspó³czesny. Zaskakuje mnie natomiast utrata zainteresowania twórczo¶ci± Nicka Drake'a. Tyle siê w koñcu przedtem o tym nagada³ nagada³... ;)


Edit: dla mnie takim momentem przewarto¶ciowania artystycznego Opeth by³ ju¿ w³a¶ciwie "Watershed", bardzo zreszt± obiecuj±cym jak na pierwszy krok, ale Majk niespodziewanie zniechêci³ siê i obra³ jeszcze inny kierunek, nagrywaj±c "Dziedzictwo". Mo¿na zaakceptowaæ (ja akceptujê, bo dobrze mi siê albumu s³ucha) taki jednorazowy skok w bok, ale na d³u¿sz± metê muza Opeth w tym stylu mo¿e byæ odrobinê niestrawna, przynajmniej dla mnie. ;)



Edit 2: i jeszcze fragment recenzji innej kapeli, który jak ula³ pasuje do obecnej ods³ony Opeth:
Quote from: Rock Area
Reasumuj±c, kto poszukuje oryginalno¶ci, nowatorstwa i innowacji ten niechaj wie, ¿e na „The Mouths Of Madness” tego nie znajdzie. Jednak, kto ubóstwia muzykê lat 70 – tych, a przy okazji z niecierpliwo¶ci przed nowym Black Sabbath ob¿ar³ wszystkie paznokcie, niech spróbuje okultystyczno – mrocznej propozycji Orchid. Klasycznie, konserwatywnie w ka¿dym calu.




« Last Edit: 2013-05-15, 10:30:25 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Nowy album
« Reply #112 on: 2013-05-15, 23:22:04 »
Quote from: Rock Area
Reasumuj±c, kto poszukuje oryginalno¶ci, nowatorstwa i innowacji ten niechaj wie, ¿e na „The Mouths Of Madness” tego nie znajdzie. Jednak, kto ubóstwia muzykê lat 70 – tych, a przy okazji z niecierpliwo¶ci przed nowym Black Sabbath ob¿ar³ wszystkie paznokcie, niech spróbuje okultystyczno – mrocznej propozycji Orchid. Klasycznie, konserwatywnie w ka¿dym calu.
Za takie teksty mam chêæ zabijaæ têp± gazet± i wysy³aæ na kurs zasad pisowni. Odk±d jest internet, to ka¿dy, kto siê tylko nauczy³ literek, uwa¿a, ¿e jest mu pisane pisaæ. (Znaczy, tre¶æ mo¿e byæ, ale forma tak odstraszaj±ca, ¿e oko mi znów wysch³o :?)

Sorry za offtop, nie mog³am siê powstrzymaæ. :<

Nivelis

  • Posts: 11
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowy album
« Reply #113 on: 2013-05-20, 00:27:47 »
W tej chwili to jest totalne wró¿enie z fusów. Twórcy reaguj± czêsto emocjonalnie na to co siê dzieje w okó³ nich. Patrz±c jaki zestaw Opeth gra teraz w USA to zwi±zana z tym reakcja publiczno¶ci powinna byæ bardzo entuzjastyczna, tak zak³adam, bo nie wiem jaka jest widownia 'opethowa' w USA. To przynajmniej daje nadziejê na odpowiedni podk³ad inspiracyjny.

Mnie np. bardziej zainteresowa³ ten fragment:
Quote
I wasi writing this, and I was just lumping riffs on top of each other, arrangements, and it's all over the place. I've kind of outgrown that style of writing, because that's the way I used to write on the first, say, two records.

Od pocz±tku uwa¿am, ¿e najwiêksz± si³ê maj± starsze utwory, zw³aszcza 2 pierwsze albumy, gdzie kompozycja utworów, ich narracyjno¶æ, sprawia ¿e s± totalnie ponadczasowe. Heritage nie bêdzie taki nigdy - nudzi siê po kilku ods³uchaniach. Liczê na to, ¿e sentymentalny powrót do lat 70-tych znudzi siê tak¿e Michaelowi i kolejnym jego resentymentem twórczym bêdzie powrót do pocz±tków i zrobienie czego¶ maj±cego tak± budowê, opowie¶æ, d³ug± i nastrojow±

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowy album
« Reply #114 on: 2013-05-20, 01:37:41 »
Fakt, ¿e naprawdê ostre te koncerty ostatnio daj±, tak patrz±c po playlistach. ¯adnego "acoustic set", niczego w tym rodzaju, po prostu kilka spokojniejszych kawa³ków, ale na ogó³ rze¼nia niez³a. Z drugiej strony podobne koncerty grali tu¿ przed premier± Heritage... a potem wszyscy wiemy co siê sta³o.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Nowy album
« Reply #115 on: 2013-05-20, 12:14:01 »
'Demon' jest akustyczny na tej trasie.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowy album
« Reply #116 on: 2013-05-20, 14:04:56 »
'Demon' jest akustyczny na tej trasie.
Brrr. Fuj. Bleee.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Nowy album
« Reply #117 on: 2013-05-20, 19:19:51 »
'Demon' jest akustyczny na tej trasie.
Brrr. Fuj. Bleee.
Równie¿ jestem zniesmaczony akustyczn± wersj± Demona  :( Przecie¿ ten utwór to jeden z najciê¿szych kawa³ków Opeth (wg mnie przynajmniej). A te wokale... tragedia jak dla mnie. I to nie jest kwestia mojego zamkniêcia na innowacje w muzyce jakiegokolwiek zespo³u... To jest po prostu do bani. Mo¿e instrumentalnie co¶ by z tego by³o ale te niby mroczne wokale na 2 g³osy, do tego "umiarkowanie" czysto za¶piewane... No có¿ to tylko moje zdanie

Nivelis

  • Posts: 11
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowy album
« Reply #118 on: 2013-05-22, 01:24:16 »
'Demon' jest akustyczny na tej trasie.
Brrr. Fuj. Bleee.
Równie¿ jestem zniesmaczony akustyczn± wersj± Demona  :( Przecie¿ ten utwór to jeden z najciê¿szych kawa³ków Opeth (wg mnie przynajmniej). A te wokale... tragedia jak dla mnie. I to nie jest kwestia mojego zamkniêcia na innowacje w muzyce jakiegokolwiek zespo³u... To jest po prostu do bani. Mo¿e instrumentalnie co¶ by z tego by³o ale te niby mroczne wokale na 2 g³osy, do tego "umiarkowanie" czysto za¶piewane... No có¿ to tylko moje zdanie

Gdyby zaprosili jak±¶ wokalistkê i dodali do akustycznej muzyki (która w tej wersji Demona wychodzi ca³kiem interesuj±co) jakie¶ nawiedzone, na wpó³ inkantowane, ci±gn±ce siê wokale ze zmiennym tempem, to wtedy by³bym nawet za nagraniem takiej wersji Demona :P

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Nowy album
« Reply #119 on: 2013-05-23, 20:43:04 »
'Demon' jest akustyczny na tej trasie.
Brrr. Fuj. Bleee.
Równie¿ jestem zniesmaczony akustyczn± wersj± Demona  :( Przecie¿ ten utwór to jeden z najciê¿szych kawa³ków Opeth (wg mnie przynajmniej). A te wokale... tragedia jak dla mnie. I to nie jest kwestia mojego zamkniêcia na innowacje w muzyce jakiegokolwiek zespo³u... To jest po prostu do bani. Mo¿e instrumentalnie co¶ by z tego by³o ale te niby mroczne wokale na 2 g³osy, do tego "umiarkowanie" czysto za¶piewane... No có¿ to tylko moje zdanie

Gdyby zaprosili jak±¶ wokalistkê i dodali do akustycznej muzyki (która w tej wersji Demona wychodzi ca³kiem interesuj±co) jakie¶ nawiedzone, na wpó³ inkantowane, ci±gn±ce siê wokale ze zmiennym tempem, to wtedy by³bym nawet za nagraniem takiej wersji Demona :P
Dziwne ale przy³apa³em siê na tym ¿e zastanawiam siê jakby brzmia³o to z wokalami Paw³a Grzegorczyka :D By³em ostatnio na koncercie Huntera i mam jakie¶ schizy :D

 

lofty-success