Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 164139 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Nowy album
« Reply #120 on: 2013-05-23, 22:00:45 »
Gdyby zaprosili jak±¶ wokalistkê i dodali do akustycznej muzyki (która w tej wersji Demona wychodzi ca³kiem interesuj±co) jakie¶ nawiedzone, na wpó³ inkantowane, ci±gn±ce siê wokale ze zmiennym tempem, to wtedy by³bym nawet za nagraniem takiej wersji Demona :P
Wyjd¼. Nie wiem, jak siê nazywa ten zespó³, którego nie lubiê, ale z Twojego opisu zaczê³o mi tak w³a¶nie brzmieæ.

Dziwne ale przy³apa³em siê na tym ¿e zastanawiam siê jakby brzmia³o to z wokalami Paw³a Grzegorczyka :D By³em ostatnio na koncercie Huntera i mam jakie¶ schizy :D
Ty mo¿esz zostaæ.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Nowy album
« Reply #121 on: 2013-05-26, 22:27:23 »
Dziwne ale przy³apa³em siê na tym ¿e zastanawiam siê jakby brzmia³o to z wokalami Paw³a Grzegorczyka :D By³em ostatnio na koncercie Huntera i mam jakie¶ schizy :D
Ty mo¿esz zostaæ.

"Demon trzy po trzy"..?

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Nowy album
« Reply #122 on: 2013-05-28, 21:42:32 »
'Demon' jest akustyczny na tej trasie.
Brrr. Fuj. Bleee.
Równie¿ jestem zniesmaczony akustyczn± wersj± Demona  :( Przecie¿ ten utwór to jeden z najciê¿szych kawa³ków Opeth (wg mnie przynajmniej). A te wokale... tragedia jak dla mnie. I to nie jest kwestia mojego zamkniêcia na innowacje w muzyce jakiegokolwiek zespo³u... To jest po prostu do bani. Mo¿e instrumentalnie co¶ by z tego by³o ale te niby mroczne wokale na 2 g³osy, do tego "umiarkowanie" czysto za¶piewane... No có¿ to tylko moje zdanie

Gdyby zaprosili jak±¶ wokalistkê i dodali do akustycznej muzyki (która w tej wersji Demona wychodzi ca³kiem interesuj±co) jakie¶ nawiedzone, na wpó³ inkantowane, ci±gn±ce siê wokale ze zmiennym tempem, to wtedy by³bym nawet za nagraniem takiej wersji Demona :P
Dziwne ale przy³apa³em siê na tym ¿e zastanawiam siê jakby brzmia³o to z wokalami Paw³a Grzegorczyka :D By³em ostatnio na koncercie Huntera i mam jakie¶ schizy :D

Gdyby to Gregorczyk za¶piewa³ to by nie by³o za¶piewane. Zawyte b±d¼ zafa³szowane bêdzie lepszym okre¶leniem. On strasznie wypada koncertowo...

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Nowy album
« Reply #123 on: 2013-05-30, 09:27:57 »
'Demon' jest akustyczny na tej trasie.
Brrr. Fuj. Bleee.
Równie¿ jestem zniesmaczony akustyczn± wersj± Demona  :( Przecie¿ ten utwór to jeden z najciê¿szych kawa³ków Opeth (wg mnie przynajmniej). A te wokale... tragedia jak dla mnie. I to nie jest kwestia mojego zamkniêcia na innowacje w muzyce jakiegokolwiek zespo³u... To jest po prostu do bani. Mo¿e instrumentalnie co¶ by z tego by³o ale te niby mroczne wokale na 2 g³osy, do tego "umiarkowanie" czysto za¶piewane... No có¿ to tylko moje zdanie

Gdyby zaprosili jak±¶ wokalistkê i dodali do akustycznej muzyki (która w tej wersji Demona wychodzi ca³kiem interesuj±co) jakie¶ nawiedzone, na wpó³ inkantowane, ci±gn±ce siê wokale ze zmiennym tempem, to wtedy by³bym nawet za nagraniem takiej wersji Demona :P
Dziwne ale przy³apa³em siê na tym ¿e zastanawiam siê jakby brzmia³o to z wokalami Paw³a Grzegorczyka :D By³em ostatnio na koncercie Huntera i mam jakie¶ schizy :D

Gdyby to Gregorczyk za¶piewa³ to by nie by³o za¶piewane. Zawyte b±d¼ zafa³szowane bêdzie lepszym okre¶leniem. On strasznie wypada koncertowo...

"bredzisz trzy po trzy"  :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowy album
« Reply #124 on: 2013-05-31, 08:01:21 »
Trasa koncertowa "Heritage" dobiega koñca - Mike napisa³, ¿e to by³o fantastyczne do¶wiadczenie po którym pozostan± niezapomniane wspomnienia. Ciekawe jak ta trasa podzia³a na powstaj±cy, co prawda na razie w zal±¿kach, ale powstaj±cy nowy album. Z jednej strony zachwyt tras±, wiêc mo¿na oczekiwaæ kontynuacji "Dziedzictwa". Z drugiej muzu³mañski headbanding do Deliverance i pojawiaj±ce siê wcze¶niej wypowiedzi cz³onków zespo³u, ¿e publiczno¶æ z powodu braku ciê¿kiego grania w czê¶ci koncertów, odczuwa³a znaczny niedosyt, wiêc mo¿e to tak¿e podzia³a w jaki¶ sposób na to co wydarzy siê na nowym kr±¿ku. Zapewne przyjdzie nam poczekaæ do przysz³ego roku, jak s±dzê do wczesnej jesieni.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Nowy album
« Reply #125 on: 2013-05-31, 12:11:56 »
i pojawiaj±ce siê wcze¶niej wypowiedzi cz³onków zespo³u, ¿e publiczno¶æ z powodu braku ciê¿kiego grania w czê¶ci koncertów, odczuwa³a znaczny niedosyt, wiêc mo¿e to tak¿e podzia³a w jaki¶ sposób na to co wydarzy siê na nowym kr±¿ku.

Heh, zmieniæ publiczno¶æ jak siê nie znaj± :P
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowy album
« Reply #126 on: 2013-05-31, 13:14:00 »
Ja to siê zastanawiam kto tym razem dla urozmaicenia opu¶ci zespó³, ¿eby tradycji sta³o siê zado¶æ :P Obstawia³bym, ¿e najbardziej Mikaela bêdzie mia³ do¶æ Mendez, ale je¶li on ca³y czas chodzi zjarany, to sprawa siê komplikuje :mrgreen:

@Kas - poprawione, dziêki.
« Last Edit: 2013-05-31, 22:13:48 by Callahan »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowy album
« Reply #127 on: 2013-05-31, 13:38:34 »
Obstawia³bym, ¿e najbardziej Mikaela bêdzie mia³ do¶æ Mendez...

My¶lê, ¿e nie jest taki g³upi, by porzuciæ ekstraklasê na rzecz ni¿szej ligi lub bezrobocia. Ma ¶wietne przyk³ady w postaci chocia¿by kolegów, by³ych cz³onków Opeth, a tak¿e Mike'a Portnoya, który ³apie siê czego popadnie, by jako¶ egzystowaæ w muzycznym biznesie. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowy album
« Reply #128 on: 2013-05-31, 16:21:59 »
My¶lê, ¿e po trasie z 200 koncertami by³oby go staæ :P A ¿e ma nazwisko i umiejêtno¶ci, to raczej nie mia³by problemu ¿eby co¶ sobie znale¼æ :P

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Nowy album
« Reply #129 on: 2013-05-31, 19:28:17 »
Ja to siê zastanawiam kto tym razem dla urozmaicenia opu¶ci zespó³, ¿eby tradycji sta³o siê za do¶æ :P
Mo¿e Majk? To by dopiero by³o urozmaicenie :P

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowy album
« Reply #130 on: 2013-05-31, 20:14:23 »
Ja uwa¿am, ¿e on powinien opu¶ciæ zespó³ po Watershed. Z perspektywy czasu uwa¿am, ¿e projekt o nazwie "Opeth" powinien zakoñczyæ dzia³alno¶æ po wydaniu jubileuszowego DVD In Live Concert at the Royal Albert Hall. Od tej pory Mike chcia³ ju¿ robiæ co innego i proszê bardzo, móg³by bez problemu. Idea³y które przy¶wieca³y mu w Opeth 20 lat wcze¶niej, wygas³y, a on ma wszystko - popularne nazwisko i lata do¶wiadczenia - móg³ bez problemu zacz±æ solow± dzia³alno¶æ albo nawet z tym samym / podobnym sk³adem zacz±æ zupe³nie nowy rozdzia³, pod nowym szyldem. By³oby to czytelniejsze, nie pozostawia³oby z³udzeñ i rzuca³oby na now± twórczo¶æ zupe³nie inne ¶wiat³o. Chcia³ dokonaæ radykalnych zmian - trzeba siê by³o na to odwa¿yæ.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Nowy album
« Reply #131 on: 2013-05-31, 21:25:26 »
Taki Stefan W. przynajmniej mia³ na tyle rozumu, ¿eby zawiesiæ Porcupine Tree i wydawaæ pod w³asnym nazwiskiem czy inn± nazw±. Majk powinien braæ z niego przyk³ad pod tym wzglêdem, ale tylko zasmucanie przej±³, niestety.

PS. Dopiero zauwa¿y³am, ¿e b³±d zrobi³e¶: zado¶æ.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Nowy album
« Reply #132 on: 2013-05-31, 21:39:38 »
Taki Stefan W. przynajmniej mia³ na tyle rozumu, ¿eby zawiesiæ Porcupine Tree i wydawaæ pod w³asnym nazwiskiem czy inn± nazw±. Majk powinien braæ z niego przyk³ad pod tym wzglêdem, ale tylko zasmucanie przej±³, niestety.



Rozum tutaj by³ nabyty, po zmianie stylistyki przez PT po odej¶ciu Maitlanda. Poza tym SW to jednak inna sytuacja, bo mia³ du¿o wiêksze do¶wiadczenie w pracy poza swoim zespo³em-matk±, a Mike na dobr± sprawê nigdy nic osobnego nie zrobi³ (do czasu SC).
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Nowy album
« Reply #133 on: 2013-05-31, 22:36:07 »
Taki Stefan W. przynajmniej mia³ na tyle rozumu, ¿eby zawiesiæ Porcupine Tree i wydawaæ pod w³asnym nazwiskiem czy inn± nazw±. Majk powinien braæ z niego przyk³ad pod tym wzglêdem, ale tylko zasmucanie przej±³, niestety.



Rozum tutaj by³ nabyty, po zmianie stylistyki przez PT po odej¶ciu Maitlanda.
Niewa¿ne, sk±d ten rozum, wa¿ne, ¿e by³. ;)

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowy album
« Reply #134 on: 2013-06-01, 00:13:05 »
 Ale z drugiej strony kto decyduje kiedy zespó³ przestaje byæ tym, którym by³? Ulver te¿ nie jest tym zespo³em, którym by³ na pocz±tku - przesta³ takim byæ po trzech pierwszych p³ytach, a do tego ciêcie stylistyczne by³o bardzo radykalne. Podobnie Katatonia, Pain of Salvation, Enslaved, pewnie nawet Dream Theater, Behemoth i niezliczona ilo¶æ trochê mniej znanych zespo³ów, które diametralnie zmieni³y stylistykê i wyewoluowa³y w zupe³nie innym kierunku. Rozumiem, ¿e chodzi te¿ o jaki¶ sta³y pierwiastek, ale w Opeth te¿ co¶ takiego by siê znalaz³o. Mo¿na te¿ jeszcze zapytaæ, czy miar± zespo³u jest aktualna studyjna twórczo¶æ, czy koncertowanie - Opeth przecie¿ nadal grywa starsze kawa³ki, i nie zawsze w proporcjach 10 nowych-1 stary, prawda? ;)
 Kurczê, poczu³em siê, jakbym broni³ z m³odzieñcz± fascynacj± zespo³u, którego ostatnio w ogóle nie s³ucham, a naj¶wie¿sze dokonania s³ysza³em jedynie trochê dog³êbniej ni¿ pobie¿nie :P