Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 164184 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Nowy album
« Reply #135 on: 2013-06-01, 00:14:54 »
pewnie nawet Dream Theater

Nie no, bez przesady.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowy album
« Reply #136 on: 2013-06-01, 00:27:34 »
pewnie nawet Dream Theater
Nie no, bez przesady.
OK, wycofujê. Ja sam ich nie s³ucham, dlatego stara³em siê to uj±æ to z pewn± doz± rezerwy :P

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowy album
« Reply #137 on: 2013-06-01, 01:05:06 »
pewnie nawet Dream Theater

Nie no, bez przesady.
:lol: :lol: :lol:

Oczywi¶cie, Sol, masz trochê racji, ale jednak w przypadku wymienionych zespo³ów by³a to, jak napisa³e¶ ewolucja (i chyba ¿aden nie zrobi³ numeru w stylu "20 lat gramy ciê¿ki metal ¿eby potem graæ rocka sprzed 40 lat"). W przypadku Opeth mamy prog-death metal, potem Watershed z pypciem w postaci Burden, a potem ³up i jest Heritage, które nijak nie przystaje do tego co zespó³ robi³ wcze¶niej. Ale ju¿ abstrahuj±c od tego jak Heritage wp³yn±³ na postrzeganie Opeth popatrzy³bym na to z drugiej strony - jak Opeth wp³yn±³ na postrzeganie Heritage. Zupe³nie inaczej by siê o tej p³ycie mówi³o i inaczej j± ocenia³o, gdyby nie wysz³a pod szyldem Opeth. Nawet bior±c pod uwagê, ¿e sama w sobie jest ma³o udana, jednak sk³onni byliby¶my daæ nowemu projektowi kredyt zaufania ("¿e siê jeszcze rozwinie" itp.) i z pewno¶ci± oby³oby siê bez pretensji, ¿e zespó³ schodzi na psy. Co najwy¿ej Mikael.
« Last Edit: 2013-06-01, 01:06:38 by Callahan »

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Nowy album
« Reply #138 on: 2013-06-03, 17:40:10 »
Oczywi¶cie, Sol, masz trochê racji, ale jednak w przypadku wymienionych zespo³ów by³a to, jak napisa³e¶ ewolucja
No zw³aszcza w przypadku Ulvera. Czym siê ewolucja tamtych zespo³ów ró¿ni od zmian, które przeszed³ Opeth? (Swoj± drog±, mamy tu jakiego¶ eksperta od gadów, bo mam pytanie o ewolucjê ¿ó³wi?)
Rzecz w tym, ¿e wcze¶niej wymienione zespo³y zmieniaj±c stylistykê zrobi³y to nie tylko z rêcyma i nogiema, ale i z g³ow±. W przypadku Opeth te r±czki i nó¿ki s±, ale utwory siê za r±czki nie trzymaj±, bo nie maj± g³ówek i nie widz± siê wzajemnie, a ¿e maj± koñczyny, to siê porozpe³za³y i siedz± tak niespójnie na tym Herited¿u. Na Wodnej Szopie te¿? Kurczê, wiecie, ¿e nie pamiêtam zupe³nie tego albumu? Pamiêtam, ¿e by³a taka enigma z tekstami, kilo patosu, a tak to mam muzycznie dziurê w pamiêci. Heritage generalnie z³y nie jest, jak tak s³uchaæ utworów niezale¿nie od siebie, ale jako ca³o¶æ jest trochê przykry.

Ale ju¿ abstrahuj±c od tego jak Heritage wp³yn±³ na postrzeganie Opeth popatrzy³bym na to z drugiej strony - jak Opeth wp³yn±³ na postrzeganie Heritage. Zupe³nie inaczej by siê o tej p³ycie mówi³o i inaczej j± ocenia³o, gdyby nie wysz³a pod szyldem Opeth. Nawet bior±c pod uwagê, ¿e sama w sobie jest ma³o udana, jednak sk³onni byliby¶my daæ nowemu projektowi kredyt zaufania ("¿e siê jeszcze rozwinie" itp.) i z pewno¶ci± oby³oby siê bez pretensji, ¿e zespó³ schodzi na psy. Co najwy¿ej Mikael.
My¶lê, ¿e nie albo niezupe³nie. Tak sobie pomy¶la³am o tym nieszczêsnym Ulverze (przy okazji, kocham jêzyk polski w tym momencie ;)) i o ludziach psiocz±cych i p³acz±cych po ich zmianie stylówy. Na pewno wielu nie przekona³o nawet to, ¿e Nattens Madrigal jest obiektywnie gniotem (nie, bo mrok, cha³a i kultowo¶æ nagrywania przez muszlê klozetow±), a Marriage of Heaven and Hell obiektywnie jest ¶wietny, a Metamorphosis ca³kiem przyzwoita (nie, bo wcale nie blekmetal i w dodatku disko).
Ludzie, którym siê nie podoba zawsze bêd±. I z drugiej strony, na pewno jest kto¶, kto Heritage trzyma na w³asnorêcznie wzniesionym o³tarzyku. Kwestia gustu, przyzwyczajenia i innych oczekiwañ.
Problemem Heried¿a jest to, ¿e jest albumem nieprzemy¶lanym albo za ma³o przemy¶lanym, a nie, ¿e zosta³ wydany pod szyldem "Opeth". Bo tak, jak Sol pisa³, jakie¶ elementy charakterystyczne (nie g³os Majka) przewijaj± siê ca³y czas.

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowy album
« Reply #139 on: 2013-09-02, 19:48:25 »
Jak mówi Mike, na nowy album napisa³ ju¿ cztery utwory, a trzy inne s± na ró¿nych etapach realizacji. Ma byæ ciê¿ej ni¿ na "Heritage", z u¿yciem aran¿acji smyczkowych, utrzymane w duchu hard n' heavy. Szczegó³y tutaj. Mamy ju¿ siê zacz±æ baæ?

OrangoXVR

  • Posts: 59
  • Karma: +5/-1
  • Gender: Male
  • ZXC
Odp: Nowy album
« Reply #140 on: 2013-09-02, 20:16:28 »
Szczerze mówi±c, z czysto gatunkowego punktu widzenia wydaje mi siê to byæ ciekawsze od konceptu obranego na Heritage. Jednak, co z tego wyjdzie i co najwa¿niejsze na jakim poziomie to s± wiêksze ni¿ wcze¶niej obawy. :)
Nostalgia
Sadness shall obnubilate
Sadness, feels, the desolated

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Nowy album
« Reply #141 on: 2013-09-02, 21:05:56 »
Wlasciwie to zgadzam sie z przedmowca. Brzmi to ciekawie, ale i tak pewnie dostaniemy cos innego, niz sie spodziewamy. Natomiast partii skrzypiec w Opecie jeszcze nie slyszelismy, wiec miejmy nadzieje, ze tak szlachetny intsrument wzbogaci brzmienie i pokaze nam nieco odmieniona twarz Opeth. Choc przyznaje, ze do hardrockowych klimatow to mi skrzypce nijak nie pasuja...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowy album
« Reply #142 on: 2013-09-02, 22:26:14 »
Wyobra¿am sobie Slither ze smyczkami... NIE

Na chwilê obecn± ma³o mnie to boli co on robi, zamiast gadaæ niech lepiej komponuje, pos³ucham kiedy wyjdzie, tyle na pewno. Dra¿ni mnie ostatnio takie gadanie "napisa³em 1,743544 utworu", "planujê wej¶æ do studia za rok i trzy miesi±ce". Chwal siê, jak ju¿ co¶ nagrasz...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowy album
« Reply #143 on: 2013-09-02, 23:27:35 »
Na chwilê obecn± ma³o mnie to boli co on robi...

Dok³adnie. Zastanawia mnie jedynie, co mo¿e w Majka przypadku oznaczaæ "isn't retro"? Czy¿by "Heritage" nagrane na sposób nowego A7x. ;)  Ju¿ drugi raz dzi¶ przywo³uje ten album, ale tym razem chodzi mi o brzmienie, po³o¿one gdzie¶ pomiêdzy Matallikowym czarnym albumem a "...And Justice for All".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowy album
« Reply #144 on: 2013-09-03, 00:51:32 »
Wyobra¿am sobie Slither ze smyczkami... NIE
Trafne :mrgreen:

 A ze swojej strony dodam, ¿e mêcz± mnie ju¿ wypowiedzi w stylu: "I love the way DIO's 'Holy Diver' sounds, this early-'80s sound where you can still hear the '70s, but the production is heavier. Right now I'm into having a similar production that isn't retro but it still sounds like real instruments and it's heavier than 'Heritage'." Spoko, ale w³a¶ciwie po co? Pewnym jest, ¿e ubóstwianych przez siebie zespo³ów Mike ani nie pobije, ani nie przyæmi, ani nie zast±pi, bo ta muzyka ju¿ zosta³a napisana. Wiêc dla w³asnej satysfakcji? Mo¿e lepiej za³o¿yæ cover-band...? :P Wiecie, wydaje mi siê, ¿e lata '70/'80 z inspiracji Majka, coraz bardziej staj± siê celem :-k Z drugiej strony, po tylu latach nie jest to niczym dziwnym...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowy album
« Reply #145 on: 2013-09-03, 06:50:56 »
Pojawiaj± siê jednak jakie¶ zmiany. Przedtem ca³y czas by³a mowa o muzie prze³omu lat 60-tych i 70-tych, teraz mówi siê muzyce rockowej o dekadê m³odszej. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowy album
« Reply #146 on: 2013-09-03, 13:30:16 »
 No, to je¶li postêp bêdzie siê utrzymywa³, to ju¿ za trzy p³yty s± szanse na wspó³czesny album :P

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Nowy album
« Reply #147 on: 2013-09-03, 16:23:00 »
No, to je¶li postêp bêdzie siê utrzymywa³, to ju¿ za trzy p³yty s± szanse na wspó³czesny album :P

Kto wie, mo¿e nawet doczekamy siê albumu inspirowanego metalem lat 90... I really like the sound of MAYH... :D
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowy album
« Reply #148 on: 2013-09-03, 16:25:20 »
No, to je¶li postêp bêdzie siê utrzymywa³, to ju¿ za trzy p³yty s± szanse na wspó³czesny album :P

Kto wie, mo¿e nawet doczekamy siê albumu inspirowanego metalem lat 90... I really like the sound of MAYH... :D

To akurat bêdzie czas na "odcinanie kuponów". :yawinkle:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Nowy album
« Reply #149 on: 2013-09-04, 15:28:24 »
No, to je¶li postêp bêdzie siê utrzymywa³, to ju¿ za trzy p³yty s± szanse na wspó³czesny album :P

Kto wie, mo¿e nawet doczekamy siê albumu inspirowanego metalem lat 90... I really like the sound of MAYH... :D

To akurat bêdzie czas na "odcinanie kuponów". :yawinkle:
No, i wszyscy, co narzekaj± na obecne brzmienie zespo³u, zamiast czuæ siê wniebowziêci, bêd± narzekaæ na odcinanie kuponów. Nie dogodzisz... :P

 

lofty-success