Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 164141 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #210 on: 2014-04-09, 14:02:06 »
W sumie jakby nie patrzec to 'Blada wspolnota' brzmi slabo ;)

A mo¿e "Wyblak³e wyznanie wiary"? ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Pale Communion
« Reply #211 on: 2014-04-09, 21:18:25 »
W sumie jakby nie patrzec to 'Blada wspolnota' brzmi slabo ;)

A mo¿e "Wyblak³e wyznanie wiary"? ;)
Na bia³o do komunii :P

B³a¿ej

  • Posts: 83
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #212 on: 2014-04-09, 23:05:02 »
Witam jestem nowy na forum :) z niecierpliwo¶ci± oczekuje nowego albumu i ciekawi mnie ten kawa³ek z Wilsonem czy bedzie to co¶ w stylu Damnation czy Storm Corossion.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #213 on: 2014-04-09, 23:14:26 »
No to witaj na forum. :)  Na pocz±tku maja mniej wiêcej bêdziemy wiedzieli czego siê po nowym albumie spodziewaæ i jak brzmi. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #214 on: 2014-04-10, 00:54:12 »
No to ja dorzucê do pieca:) ...znów SW? Ju¿ nie wiem kto bardziej zdziadzia³ SW czy Mikael. Wiadomo, ¿e M jest ¶lepo zapatrzony w Stefana, a ten ostatnio takie smêty nagrywa, ¿e staje siê to nudne i strasznie mêcz±ce. Ok mo¿e nie byæ growlu, Damnation jest ¶wietnym tego przyk³adem, ale na Boga, trochê energii by siê przydalo. Zobaczymy trzeba wierzyæ;)

Te¿ trochê mam takie odczucie. Niby fajnie, niby solowy Wilson mi siê podoba, ale nie ma "tego czego¶" a brak energii mo¿e wynika z tego, ¿e SW przy ka¿dym d¼wiêku zastanawia siê "jak to zrobiæ, ¿eby brzmia³o jak KC/Yes/wstaw-tu-inny-zespó³-prog-rockowy-z-lat-70-którym-aktualnie-siê-jaram". Ogólnie nie rozumiem, czemu Opeth i SW musz± graæ jakby tworzyli w tamtych czasach, bo to wynika z wypowiedzi Mike'a i Stevena. Mi te¿ jest przykro, ¿e siê wcze¶niej nie urodzili, ale mo¿e zamiast próbowaæ oszukaæ czas, trzeba popatrzeæ naprzód. Just sayin'.
« Last Edit: 2014-04-10, 00:56:05 by Hieronim_Berbelek »
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Pale Communion
« Reply #215 on: 2014-04-10, 01:35:55 »
A ja uwa¿am, ¿e Stefan ma bardziej w g³owie pouk³adane co chce tworzyæ ni¿ Mikael, który po prostu od czasu do czasu jara siê jakimi¶ retro pomys³ami. Je¶li chodzi o brzmienie jak KC/Yes/prog rockowe zespo³y z lat 70, to siê nie zgodzê. Albumy Stevena i te, które wysz³y spod jego stajni produkcyjnej brzmi± o niebo lepiej ni¿ nagrania Camel, Caravan, Red Crimsonów i inne klasyki. Jako¶æ najwy¿sza, produkcja naturalna, zagrane i nagrane bezb³êdnie. Co do kolaboracji to bardzo siê cieszê - o Wilsonie mo¿na powiedzieæ niejedno, ale na pewno nie to, ¿e jego utwory s± niedopracowane. 80% Heritage niestety jest mocno robocze.
No way in from the outside, no way out from within.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pale Communion
« Reply #216 on: 2014-04-10, 02:01:38 »
Brzmienie Wilsona super, ale tu chodzi o to, ¿e te utwory s± podobne w sensie muzycznym, kompozycyjnym do tego, co siê robi³o cztery dekady temu. Potocznie mówimy, ¿e "brzmi± jak crimsoni", ale o to chodzi, ¿e to s± w du¿ej mierze kawa³ki, które, gdyby im trochê popsuæ produkcjê, mo¿na by by³o wkleiæ na p³yty dinozaurów i nikt by siê nie po³apa³. Gdyby Wilson nagrywa³ to kilka dekad temu - rewelacja. Jak kto¶ r¿nie z beatlesów, to siê mówi, ¿e r¿nie z beatlesów i mo¿na pos³uchaæ ale nic nowego i ile mo¿na w kó³ko. Tymczasem na d¼wiêk Wilsona, który - dla odmiany - r¿nie z crimsonów i spó³ki, ludzie sikaj± ze szczê¶cia. I tego nie rozumiem. Bo zawsze innowacyjno¶æ wydawa³a mi siê wa¿n± warto¶ci±, a je¶li kto¶ od co najmniej dwóch albumów jedzie na oparach innowacyjno¶ci, pchaj±c to do przodu fascynacj± muzycznymi zabytkami, to co¶ tu jest grubo nie w porz±dku. Jasne, mo¿na siê tym katowaæ i po dziesiêciu razach mówiæ jak to siê bardzo jest w tych d¼wiêkach zakochanym, ale tak to sobie mo¿na wmówiæ prawie wszystko.
I wracaj±c do tematu po tym przyd³ugim wstêpie, nie dziwiê siê osobom, które na wie¶æ, ¿e Wilson macza³ w tym palce robi± siê podejrzliwe. Osobi¶cie bardzo w±tpiê, by jego wp³yw na nagranie pod wzglêdem kompozycyjnym wybiega³ poza drobne detale, wiêc to mnie nie martwi, a fakt, ¿e pracuje jako d¼wiêkowiec jest korzystny, bo p³yta z pewno¶ci± zabrzmi ¶wietnie (bo gdy Stefana brakowa³o... wszyscy wiemy jak brzmi Watershed i ¿e mog³o byæ lepiej). Wiêc te dwie kwestie nale¿y oddzieliæ.
Problem imo jest trochê w innym miejscu. Mike zawsze inspirowa³ siê starociami, czy to by³a ABBA, czy Comus, czy co¶ pomiêdzy ;) Ale dopóki pewne za³o¿enia gatunku wi±za³y go z dala od szaleñstw, inspiracja nie przebija³a siê do jego kompozycji w niekorzystny sposób, zniekszta³caj±c je stylistycznie. Jak tylko zbuntowa³ siê przeciw konwencji death metalu (na któr± to zmianê, mo¿na podejrzewaæ, mia³ wp³yw Stefan, ale my¶lê ¿e i bez niego prêdzej czy pó¼niej do tego by dosz³o - patrz jaki¶ stary wywiad, gdzie Mike mówi, ¿e nie wyobra¿a sobie by w wieku 40 lat wci±¿ ryczeæ ze sceny), poci±gnê³o go natychmiast wstecz. To co mia³ do tamtego momentu, by³o w³asne, stanowi³o syntezê ró¿nych wp³ywów, ale syntezê nad któr± mia³ kontrolê, czu³ siê w tym swobodnie i te¿ dziêki temu móg³ pozostaæ oryginalny. Trudno jest wymy¶laæ muzykê na nowo i kiedy odrzuci³ tak du¿± czê¶æ swojego dotychczasowego stylu, nie znalaz³ siê w zupe³nie nowym ¶wiecie, tylko zboczy³ tam, gdzie inspiracja pozosta³a najsilniejsza. Najpierw dziêki temu mieli¶my Scorpions i pierwsz± p³ytê z tekstami bez s³ówek, które angli¶ci sprawdzaj± w s³owniku, a potem Heritage, który - z braku solidnego pomys³u i oparcia dla nowego stylu - powêdrowa³ w lata siedemdziesi±te w radosnych podskokach.
Dlatego nie robiê sobie nadziei, ¿e Pale Communion poka¿e nam jaki¶ zupe³nie nowy ¶wiat, bo oderwanie siê od tych wp³ywów graniczy pewnie z niemo¿liwo¶ci±. Chcia³bym tylko, ¿eby ta p³yta nie by³a kompletnie po¶wiêcona prze¿uwaniu czterdziestoletnich materia³ów. W muzyce od tamtej pory wydarzy³o siê naprawdê mnóstwo i udawanie, ¿e siê tego nie dostrzega oraz uparte granie staroci w nowej produkcji zapowiada siê dla mnie jak robienie drobnych kroczków do zostania cover bandem...
Ujmuj±c to jeszcze inaczej: od profesjonalnego pisarza nikt nie wymaga i nie oczekuje, ¿e bêdzie pisa³ fan-fiction.
« Last Edit: 2014-04-10, 02:03:17 by Callahan »

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Pale Communion
« Reply #217 on: 2014-04-10, 02:13:50 »
Mnie w sumie nie interesuje ogólny zarys p³yty, jej klimat i osadzenie w konkretnej epoce muzycznej. Ja sobie ¿yczê od nowej p³yty Opeth spójnego klimatu, nietrywialnych melodii i "opethowej" dynamiki, czyli - raz mocniej, raz ³agodniej, ale bez czkawki.
No way in from the outside, no way out from within.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #218 on: 2014-04-10, 11:36:27 »
Je¶li chodzi o brzmienie jak KC/Yes/prog rockowe zespo³y z lat 70, to siê nie zgodzê. Albumy Stevena i te, które wysz³y spod jego stajni produkcyjnej brzmi± o niebo lepiej ni¿ nagrania Camel, Caravan, Red Crimsonów i inne klasyki. Jako¶æ najwy¿sza, produkcja naturalna, zagrane i nagrane bezb³êdnie.

Nie mia³em na my¶li produkcji, co ogólnej estetyki, o to co zreszt± napisa³ wy¿ej Callahan. Co do Pale Commumion to akurat jak±¶ tam nadziejê mam, ale tak naprawdê wszyscy wiemy, jak to mo¿e wygl±daæ, je¿eli autor broni Heritage jak niepodleg³o¶ci i uwa¿a ten album za swój absolutnie najlepszy.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Nivelis

  • Posts: 11
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #219 on: 2014-04-10, 14:11:03 »
To ja mam podobne odczucia jak Milad.
Nie mogê poj±æ dlaczego zespól który wyra¼nie odró¿nia³ sie stylem, tworz±c niesamowite klimatyczne polaczenie ciê¿kiego brzmienia z spokojnymi melodycznymi fragmentami, prawie rezygnuje z tego by tworzyæ neo-70. Ja tam znalazlem niszê dla Heritage, slucham jad±c noca autem, pasuje idealnie. Jednak muzycznie ta plyta tak szybko siê nudzi, os³uchuje w zlym tego slowa znaczeniu, ze nic nie da gadanie twórców. Je¶li nowa plyta ma mieæ du¿o melodii to oby to byla kompozycja jak za starych czasów, bo 'melodyjki' jak z heritage uwal± i ten album.

ja bym chcia³ ¿eby wzial Michaela sentyment, ale do pocz±tków swojej twórczo¶ci. Przyda³by sie jeszcze Morningrise II albo Blackwaterpark II nawet je¶li do growla musia³by wzi±æ ucznia, dziedzica i nastêpcê
« Last Edit: 2014-04-10, 14:13:20 by Nivelis »

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Pale Communion
« Reply #220 on: 2014-04-10, 15:00:26 »
Trochê tak by³o z Satyriconem. Chcieli graæ Black'n'roll, z³owieszczo i szatañsko, a na ostatniej p³ycie wzi±³ ich sentyment i powrót do korzeni. Wysz³o klasycznie, monumentalnie, norwesko, oldschoolowo, ale brzmienie naturalne, dojrza³e, a i elementów z nowszej twórczo¶ci nie zabrak³o. Wilk syty, gruby i z l¶ni±c± sier¶ci±, a owca ca³a, t³usta i puchata.
No way in from the outside, no way out from within.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Pale Communion
« Reply #221 on: 2014-04-10, 22:58:35 »
Pos³uchamy, zobaczymy...
...If I call will you come and will you save me?

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Pale Communion
« Reply #222 on: 2014-04-11, 08:37:24 »
i po tytu³ach jej s±dziæ nie bêdê

W sumie jakby nie patrzec to 'Blada wspolnota' brzmi slabo ;)

w takim razie niech bêd± 'Pale Komuny' ;)

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #223 on: 2014-04-11, 12:33:37 »
i po tytu³ach jej s±dziæ nie bêdê

W sumie jakby nie patrzec to 'Blada wspolnota' brzmi slabo ;)

w takim razie niech bêd± 'Pale Komuny' ;)

Hahah, znacznie lepiej. Z takim spolecznym zaangazowaniem ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #224 on: 2014-04-11, 12:55:51 »
w takim razie niech bêd± 'Pale Komuny' ;)

Czyli to? :shock: ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind