Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 164154 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Pale Communion
« Reply #315 on: 2014-05-28, 12:53:45 »
a po stronie prawej na nagrobku widznieje imiê SPES, rzymskiej bogini nadzieji ;)

A jak wiadomo - nadzieja matk± g³upich i nowy album bêdzie tragiczny  :lol:

Hehehe, miejmy nadzieje ¿e nie ;) Jaki by nie by³ Mikael je¶æ musi, wiêc preorder na wypasiony box te¿ musi byæ  :D

...tak w ogóle to ta ok³adka jak dla mnie symbolizuje trzy etapy twórczo¶ci Opeth, do których (byæ mo¿e) odwo³uje siê jako¶ np. brzmieniowo "Blada Komunia"... Pierwszy od prawej to epoka najstarsza czyli dzieje Still Life, ¦rodek to takie Heritagowe dzieje a lewa strona to narodziny czego¶ nowego :D To ma sens w pewnym stopniu, szczególnie ¿e na p³ytce jest podobno kawa³ek nie brzmi±cy w ogóle jak Opeth tylko jaki¶ popowo-rockowy zespó³ a ca³o¶æ jest niejako kontynuacj± brzmienia z Heritage :P Tylko gdzie kurczê siê podzia³y te growle ze Still Life..?! Damn, chyba moja teoria ma luki :P
« Last Edit: 2014-05-28, 13:03:47 by In_Prog_We_Trust »
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #316 on: 2014-05-28, 13:09:05 »
Jest tutaj jednak du¿o ciekawych smaczków...

A niektóre mo¿e nawet nie istniej±. ;) Przyk³adowo, jak siê wpatrywa³em w trzeci obraz, a dok³adnie niebo nad cmentarzem, to odnios³em wra¿enie, ¿e po lewej stronie (w zaznaczeniu na poni¿szym fragmencie obrazka) widzê twarz Majka pochylon± w lew± stronê pod k±tem ok. 45 stopni. ;)



...tak w ogóle to ta ok³adka jak dla mnie symbolizuje trzy etapy twórczo¶ci Opeth, do których (byæ mo¿e) odwo³uje siê jako¶ np. brzmieniowo "Blada Komunia"... Pierwszy od prawej to epoka najstarsza czyli dzieje Still Life, ¦rodek to takie Heritagowe dzieje a lewa strona to narodziny czego¶ nowego :D To ma sens w pewnym stopniu, szczególnie ¿e na p³ytce jest podobno kawa³ek nie brzmi±cy w ogóle jak Opeth tylko jaki¶ popowo-rockowy zespó³ a ca³o¶æ jest niejako kontynuacj± brzmienia z Heritage :P Tylko gdzie kurczê siê podzia³y te growle ze Still Life..?! Damn, chyba moja teoria ma luki :P

Dla mnie przekaz jest jasny, pisa³em o tym zreszt± przedtem ;) :
A same obrazy... jak pisa³em wcze¶niej ¿artobliwie, to wg mnie tryptyk, który mo¿na zatytu³owaæ: Narodziny-¯ycie-¦mieræ.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Pale Communion
« Reply #317 on: 2014-05-28, 13:16:21 »
Wiem, widzia³em twoj± interpretacjê, która jest zreszt± bardzo trafna, lecz próbuje siê jeszcze czego¶ w tym doszukaæ :)

A co do wpatrywania siê w ok³adkê... To my¶lê, ¿e za d³ugo tego robiæ te¿ nie mo¿na bo mo¿na skoñczyæ jak ta pani xD

Ja na przyk³ad po zbyt d³ugim wpatrywaniu siê w "murek" zaczyna³em dostrzegaæ ró¿ne twarze i dla przyk³adu taki sokó³ siê pojawi³ xD

« Last Edit: 2014-05-28, 13:19:58 by In_Prog_We_Trust »
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #318 on: 2014-05-28, 14:09:59 »
Co¶ chyba mamy (Cusp of Eternity). ;)

Jezu, wreszcie to brzmi jak Opeth.

Szczerze powiedziawszy wola³bym ¿eby od razu poszli w tê stronê zamiast poszatkowanego "Heritage". Ta kompozycja brzmi jakby logicznie wynika³a z ewolucji "Ghost Reveries" i "Watershed".

Egzaktemą!
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Pale Communion
« Reply #319 on: 2014-05-28, 19:06:15 »
Co¶ chyba mamy (Cusp of Eternity). ;)

Jezu, wreszcie to brzmi jak Opeth.

Szczerze powiedziawszy wola³bym ¿eby od razu poszli w tê stronê zamiast poszatkowanego "Heritage". Ta kompozycja brzmi jakby logicznie wynika³a z ewolucji "Ghost Reveries" i "Watershed".
""Opeth Cusp..." Ten film jest ju¿ niedostêpny z powodu roszczenia dotycz±cego praw autorskich zg³oszonego przez u¿ytkownika Warner Music Group." Hmm...
Egzaktem±!

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #320 on: 2014-05-28, 19:09:53 »
""Opeth Cusp..." Ten film jest ju¿ niedostêpny z powodu roszczenia dotycz±cego praw autorskich zg³oszonego przez u¿ytkownika Warner Music Group." Hmm...

I tak d³ugo wisia³, dobre kilkana¶cie godzin. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Pale Communion
« Reply #321 on: 2014-05-28, 19:11:53 »
""Opeth Cusp..." Ten film jest ju¿ niedostêpny z powodu roszczenia dotycz±cego praw autorskich zg³oszonego przez u¿ytkownika Warner Music Group." Hmm...

I tak d³ugo wisia³, dobre kilkana¶cie godzin. ;)
A ja nie zd±¿y³em pos³uchaæ  :x
EDIT 2:
Heh zabawne w³a¶nie to te¿ znalaz³em :D
« Last Edit: 2014-05-29, 16:02:04 by Funnykris »

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Pale Communion
« Reply #322 on: 2014-05-28, 19:19:40 »
Co¶ jak po³±czenie Heritage z GR  :o Gdzie¶ tak od solówki czuæ klimat GR
Tak siê zastanawiam... Czy oni naprawdê my¶l± ¿e zdo³aj± zatrzymaæ internautów w publikowaniu tego utworu?  :lol: Od razu niech lepiej zrobi± oficjaln± premierê kawa³ka bo inaczej ta "oficjalna" straci sens. Wszak wiadomo ¿e ka¿dy fan i tak przed ow± premier± us³yszy kawa³ek.
« Last Edit: 2014-05-28, 19:23:01 by Funnykris »

metjar

  • Posts: 366
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #323 on: 2014-06-01, 13:47:24 »
Po wielokrotnym przes³uchaniu kawa³ka, mam mieszane uczucia. Zreszt± nie dziwiê siê, bo mieszane uczucia mia³em i po Heritage. Teraz ju¿ wiem, jak siê czuli fani Metalliki po wydaniu albumów Load oraz Re-Load ;).

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Pale Communion
« Reply #324 on: 2014-06-01, 15:28:58 »
Zdecydowanie bardziej GRowe ni¿ Heritage (zabawne, kiedy¶ GR uwa¿ane by³o za "nie-opethow±" p³ytê), ale brakuje tych melodii, wokalu, który prowadzi³by ten kawa³ek. Jak na singiel to niez³e, ale ten kawa³ek jest chory na to samo co ma Heritage - niedokoñczone motywy. Klezmersko-progrockowa ¶cie¿ka wokalu "aaaaaaaaa" zaczyna siê super, rozwija ciekawie, a koñczy siê nijak. Jak chce siê graæ prog-rocka z lat 70 to trzeba umieæ, a to wci±¿ wygl±da jakby Mike próbowa³ siê przypodobaæ starym kolegom po fachu. Taka trója z zadatkiem na 3+, bo brzmienie fajne.
No way in from the outside, no way out from within.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #325 on: 2014-06-01, 16:02:34 »
Z Opeth jest tak, ¿e gdy nagrywali swoje najwa¿niejsze p³yty, by³y to dzie³a, w których powstawaniu chcia³oby siê uczestniczyæ, a te najnowsze rzeczy po prostu bardzo przyjemnie siê s³ucha. Tak jest z 'Cusp of Eternity', tak zapewne bêdzie z ca³ym "Pale Communion"...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Pale Communion
« Reply #326 on: 2014-06-02, 01:00:33 »
Dla mnie ich stare p³yty i utwory wrêcz kipia³y od emocji i klimatu jakiego nigdzie indziej w muzyce znale¼æ nie mog³em. Teraz nie tyle ich lubiê za te emocje co jestem ciekawy co nowego zmajstruj±. Bo wci±¿ ten etap ich twórczo¶ci uznaje za eksperymentowanie.

Mimo, ¿e Pale Comunnion jeszcze nie wysz³o ja ju¿ czekam na nastêpny album z nadziej± ¿e siê trochê podlecz±. Mo¿e 'PC' bêdzie na tyle dobre ¿e nie bêdzie trzeba tyle czekaæ, zobaczymy.
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

B³a¿ej

  • Posts: 83
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #327 on: 2014-06-02, 12:25:42 »
Na Wikipedii w albumie ,,Pale Communion" jest informacja ¿e Lopez zagra w dwóch kawa³kach :-)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #329 on: 2014-06-02, 18:32:02 »
Nowy kawa³ek to jaki¶ odpadek z Heritage?
Brzmi lepiej ni¿ wszystko z Heritage, jednak co¶ niewiele lepszego od kupy to wci±¿ skamienia³a kupa. Nowy styl wokalny Mike mnie dra¿ni, mam wra¿enie, ¿e wszystko jêczy (dos³ownie) na jedno kopyto.
Jedynie krótkie, sekundowe przej¶cie zasugerowa³o, ¿e to Opeth. W innym przypadku, nie znaj±c wokalu Mike w ¿yciu bym siê nie domy¶li³.

I gdzie wy tam ludzie widzicie GR? S³ucham GR raz na tydzieñ i jako ekspert nie widzê zwi±zku. Watershed - prêdzej.
« Last Edit: 2014-06-02, 18:35:47 by Kozog³owy »

 

lofty-success