Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 164148 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Pale Communion
« Reply #345 on: 2014-06-03, 17:42:07 »
Nie ¿eby mnie to szczególnie interesowa³o, ale to nie jest tak, ¿e w tym najbardziej wypasionym zestawie z za³o¿enia winyl musi byæ? Po cholerê dawaæ single na winylach i nie daæ podstawki?

Po to ¿eby se ludzie kupili jeszcze wersjê standard LP :) Bez sensu.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #346 on: 2014-06-03, 17:47:31 »
Ja tradycyjnie przymierzam siê do dwup³ytowej edycji specjalnej CD plus Blu Ray. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #347 on: 2014-06-03, 17:52:30 »
Có¿, ok³adka fajna, kawa³ek niez³y, a klip faktycznie jak jaki¶ fan made. "Child is born" - ujêcie dziecka, "away" - odjazd kamery, etc... A kilka(na¶cie) zbli¿eñ na tabliczkê z tytu³em to ju¿ w ogóle odlot. O zsynchronizowaniu solówki z obrazkami, od którego mo¿na siê nabawiæ epilepsji ju¿ nie wspominaj±c. W sumie nawet mnie to ¶mieszy.  :D
« Last Edit: 2014-06-03, 17:54:48 by Hieronim_Berbelek »
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pale Communion
« Reply #348 on: 2014-06-03, 18:01:11 »
Mi z tej rozpiski wynika, ¿e nawet wersje CD-BR s± dwie i ka¿da ma co innego w bonusie. I we¼ tu zrozum.
Ale serio, nie chcia³o im siê nagraæ ju¿ zupe³nie nic ponad podstawkê? Koncertówki w ramach bonusów? Skoro Mike ma problem z wen± i ledwie album wystêka³, to mogli chocia¿ jaki¶ fajny cover trzasn±æ w studyjnej wersji...

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #349 on: 2014-06-03, 18:03:01 »
Skoro Mike ma problem z wen± i ledwie album wystêka³, to mogli chocia¿ jaki¶ fajny cover trzasn±æ w studyjnej wersji...

Po co, skoro wszystko wskazuje na to, ¿e zrobili cover-album na dobr± sprawê.  :P
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #350 on: 2014-06-03, 18:05:42 »

A na tych kartach to nasi milusiñscy? Majk jako b³azen? ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Pale Communion
« Reply #351 on: 2014-06-03, 19:19:33 »
Te wydawnictwa s± ewidentnie na kasê zrobione... :> Faktycznie bez sensu. A ten niebieski BLuray nie³adny, wygl±da jak czysty dysk prosto ze sklepu komputerowego  :? Anie nie bêdê ju¿ hejtowa³.  Nie mam BLUREYA, ani WINYLA pytanie czy boksik mi siê op³aca kupowaæ... :( ??
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pale Communion
« Reply #352 on: 2014-06-03, 19:23:30 »
Ja na razie siê nie zastanawiam nawet nad kupnem p³yty, poczekam do premiery i zobaczê wtedy co z tym zrobiæ.

Gdyby za¶ mi zale¿a³o wyj¶ciowo na tym albumie, to bym pewnie mimo wszystko celowa³ w któr±¶ wersjê z BR, mimo ¿e nie posiadam czytnika. Wydaje mi siê, ¿e nigdy siê tego czytnika nie dorobiê jak d³ugo nie bêdê mia³ co do niego w³o¿yæ ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #353 on: 2014-06-03, 20:07:02 »
Ale serio, nie chcia³o im siê nagraæ ju¿ zupe³nie nic ponad podstawkê? Koncertówki w ramach bonusów? Skoro Mike ma problem z wen± i ledwie album wystêka³, to mogli chocia¿ jaki¶ fajny cover trzasn±æ w studyjnej wersji...

A ja cieszê siê, ¿e bonusowe 'Solitude' i 'Var Kommer Barnen In' to nagrania koncertowe. Na dwóch poprzednich kr±¿kach przegiêciem by³o umieszczanie bonusowych kawa³ków nagranych w studio na dysku DVD-A zamiast jako dodatki na dysku podstawowym. Szczególnie je¿eli chodzi o 'Derelict Herds'. Japoñczycy dostali to na regularnym dysku, ale ju¿ w przypadku ichniej wersji "Heritage" dostali bonusy dodane do edycji standardowej jako mp3-ki.

Ediit: pos³uchajmy zreszt± tych bonusów: Solitude oraz Var Kommer Barnen In.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #354 on: 2014-06-03, 20:38:48 »
Wersja Solitude Ulvera imo lepsza. I mi³o us³yszeæ Mikaela ¶piewaj±cego po szwedzku, chocia¿ tak siê przyzwyczai³em do angielskiego, ¿e dziwnie.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Pale Communion
« Reply #355 on: 2014-06-03, 22:15:02 »
O, a mnie siê Solitude w wykonaniu Opeth o wiele bardziej podoba. Nie obrazi³bym siê za obranie takiego kierunku muzycznego na nastêpnych p³ytach.
No way in from the outside, no way out from within.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #356 on: 2014-06-03, 23:01:51 »
Ja tradycyjnie przymierzam siê do dwup³ytowej edycji specjalnej CD plus Blu Ray. ;)

Me too.

Te wydawnictwa s± ewidentnie na kasê zrobione... :> Faktycznie bez sensu. A ten niebieski BLuray nie³adny, wygl±da jak czysty dysk prosto ze sklepu komputerowego  :? Anie nie bêdê ju¿ hejtowa³.  Nie mam BLUREYA, ani WINYLA pytanie czy boksik mi siê op³aca kupowaæ... :( ??

BR sobie kup, bo przyjdzie taka chwila, ze to bedzie standard i bedziesz zalowac.

Ale serio, nie chcia³o im siê nagraæ ju¿ zupe³nie nic ponad podstawkê? Koncertówki w ramach bonusów? Skoro Mike ma problem z wen± i ledwie album wystêka³, to mogli chocia¿ jaki¶ fajny cover trzasn±æ w studyjnej wersji...

A ja cieszê siê, ¿e bonusowe 'Solitude' i 'Var Kommer Barnen In' to nagrania koncertowe. Na dwóch poprzednich kr±¿kach przegiêciem by³o umieszczanie bonusowych kawa³ków nagranych w studio na dysku DVD-A zamiast jako dodatki na dysku podstawowym. Szczególnie je¿eli chodzi o 'Derelict Herds'. Japoñczycy dostali to na regularnym dysku, ale ju¿ w przypadku ichniej wersji "Heritage" dostali bonusy dodane do edycji standardowej jako mp3-ki.

Ediit: pos³uchajmy zreszt± tych bonusów: Solitude oraz Var Kommer Barnen In.

Poprawcie mnie, jesli sie myle, ale te koncertowe kawalki beda do plyty dorzucone, tak? Nie na bonusowy BR? Bo jesli tak, to faktycznie troche poszli na latwizne. Ja rozumiem nagranie coveru w studiu i dolozenie go do regularnej edycji plyty, ale dokladanie nagrania koncertowego zaraz po glownym programie plyty bedzie mi burzyc koncepcje i szcczerze mowiac wolalbym, zeby to na tym bonusowym dysku wyladowalo.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #357 on: 2014-06-03, 23:30:22 »
Poprawcie mnie, jesli sie myle, ale te koncertowe kawalki beda do plyty dorzucone, tak? Nie na bonusowy BR? Bo jesli tak, to faktycznie troche poszli na latwizne. Ja rozumiem nagranie coveru w studiu i dolozenie go do regularnej edycji plyty, ale dokladanie nagrania koncertowego zaraz po glownym programie plyty bedzie mi burzyc koncepcje i szcczerze mowiac wolalbym, zeby to na tym bonusowym dysku wyladowalo.

Znaj±c dotychczasow± tradycjê, raczej na bonusowym BR, ale faktycznie z tego opisu ciê¿ko wywnioskowaæ, gdzie oni to umieszcz± ;):
Quote from: store
2-Disc Pale Communion Special Edition CD
2-disc set includes:
· Blu Ray disc of 5.1 audio mixes
· Bonus track “Solitude” recorded live at Stockholm Sodra Teatern in April 2012
· Bonus track “Var Kommer Barnen In” recorded live at Stockholm Sodra Teatern in April 2012
· Expanded packaging

Nie wszystko w tym opisie gra. Przyk³adowo nagrania maj± pochodziæ z kwietnia 2012 roku z Södra Teatern w Sztokholmie, a wg setlist, grali tam w grudniu 2012 r. Zapewne kto¶ w RR datê 04.12.2012 odcyfrowa³ jako 12 kwietnia 2012. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #358 on: 2014-06-03, 23:48:17 »
Durni Amerykanie.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

B³a¿ej

  • Posts: 83
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #359 on: 2014-06-04, 14:32:25 »
W sieci kr±¿y drugi utwór z Pale Communion  :D

 

lofty-success