Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 164189 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #375 on: 2014-06-05, 07:15:05 »
Ten nowy kawa³ek kojarzy mi siê odrobinê jeszcze z twórczo¶ci± Kansas z ich z³otego okresu czyli "Point Of Known Return" i "Leftoverture". Z przyjemno¶ci± zreszt± obu tych nowych kawa³ków s³ucha³em dzi¶ w drodze do pracy. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Pale Communion
« Reply #376 on: 2014-06-05, 08:22:19 »
jak to kto¶ zauwa¿y³, coraz to jest bli¿ej ostatnich dokonañ Wilsona. ERWC jest na pewno lepszy ni¿ singiel i wiêkszo¶æ Heritage.. ale jako¶ tak nadal nie powala

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Pale Communion
« Reply #377 on: 2014-06-05, 10:33:07 »
jak to kto¶ zauwa¿y³, coraz to jest bli¿ej ostatnich dokonañ Wilsona. ERWC jest na pewno lepszy ni¿ singiel i wiêkszo¶æ Heritage.. ale jako¶ tak nadal nie powala

Tak.. S³ychaæ tu Wilsona bardziej ni¿ s³ychaæ Opeth. I to mnie martwi. Ch³opaki mieli swoje wypracowane brzmienie, którego nikt nie umia³ podrobiæ, byli jedyni w swoim rodzaju a teraz ca³y czas kopiuj±. Wilson w wokalach, partiach muzycznych - przez prawie ca³y ods³uch s³ysze w erwc echa Holy Drinker Wilsona. Utwór za krótki. Nie rozwinêli parê naprawdê fajnych motywów muzycznych no i pierwsza czê¶æ jako¶ do mnie nie przemawia.. ;(
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #378 on: 2014-06-05, 13:03:35 »
Utwór za krótki. Nie rozwinêli parê naprawdê fajnych motywów muzycznych...

Te¿ mam taki lekki niedosyt, choæ z drugiej strony mo¿e i dobrze, bo utwór nie wêdruje donik±d. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Pale Communion
« Reply #379 on: 2014-06-05, 13:55:30 »
No ja tu s³yszê wyra¼nie Opeth a nie Wilsona   :) S³yszê tu echa starych p³yt Opeth (charakterystyczne przej¶cia i zagrywki gitarowe - jako¶ tak na pierwszy rzut ucha brzmi to Opethem). Ma to co¶ z Heritage, GR i SL  8) My¶lê, ¿e gdyby u¿yto w tej kompozycji brzmienia z GR wyszed³by i¶cie Opethowy metalowy kawa³ek.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #380 on: 2014-06-05, 15:17:10 »
Po pierwszym ods³uchaniu, nasuwaj± mi siê skojarzenia z Focus i Bijelo Dugme, mo¿e te¿ troszkê pobrzmiewa Omeg±. Ogólnie ca³kiem ciekawy kawa³ek, w przeciwieñstwie do CoE pokazuje, ¿e Mike mo¿e mieæ jaki¶ ciekawy pomys³ na brzmienie albumu. Pobrzmiewa te¿ faktycznie solowym Wilsonem i to mocno, od wokali do solówek i instrumentacji (zw³aszcza a'la karmazynowego melotronu). Powiedzia³bym, ¿e wiêcej tu mimo wszystko Wilsona, ni¿ Opeth z okolic GR, chocia¿ to te¿. No i wokal Mike'a bez mankamentów o jakich pisa³em przy CoE, czyli tak jak powinno byæ, a dawno nie by³o.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #381 on: 2014-06-05, 17:17:05 »
Temu kawa³kowi ju¿ bli¿ej do GR, ale produkcja jest w moim odczuciu tragiczna.

B³a¿ej

  • Posts: 83
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #382 on: 2014-06-05, 17:59:22 »
Ja nie s³ucham ¿adnych singli, czekam na oficjaln± premierê.

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Pale Communion
« Reply #383 on: 2014-06-05, 18:08:22 »
Kto¶ ju¿ kupi³ pre-order? Faktycznie dostaje siê Cusp of Eternity? Jak to funkcjonuje? :)
produkcja jest w moim odczuciu tragiczna.

Produkcja mi siê te¿ nie podoba, co dziwne, bo Wilson na Blackwater Park i Damnation potrafi³ idealnie siê w to wgry¶æ i produkcja by³a znakomita. Ale nie narzekajmy, czekam na album, zapowiada siê co najmniej ciekawie. Jak na razie za ma³o mroku (a w³a¶ciwie jego brak..) a on by³ kluczem w muzyce Opeth, przynajmniej do Watersheda ;) Jedyny soczysty mhroczny moment to riff na klawiszach w 1:09 ;)
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #384 on: 2014-06-05, 18:34:08 »
To co, czekamy na nastêpn± ¶rodê? Mo¿e znowu co¶ wycieknie i bêdziemy siê zaznajamiali z albumem kawa³ek po kawa³eczku. ;) Zastanawiam siê czy tym razem sam zespó³ nie macza w tym palców... :-k Podobnie by³o z GR. Najpierw wyciek³o TGC w koszmarnej wersji brzmieniowej, potem GoP w mono, a potem poszed³ ju¿ ca³y album na dobry miesi±c, pó³tora przed premier±. Mo¿e tym razem jest to jaki¶ wyciek kontrolowany? ;)  Wracaj±c do produkcji, ju¿ na GR nie mia³a tej mocy co BWP i Deliverance. Pocz±wszy od GR przesuwa³a siê stopniowo w kierunku rocka progresywnego. A na nowej p³ycie bêdziemy mieli w tej materii znowu zbli¿enie do retro. Trudno siê zreszt± dziwiæ, bo muzyka ewidentnie nawi±zuje do z³otej epoki rocka. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Pale Communion
« Reply #385 on: 2014-06-05, 20:02:58 »
Nie wiem co wy chcecie od produkcji. Mo¿e faktycznie tak jest, ¿e ludzie teraz lubuj± siê w maksymalnej, g³o¶nej kompresji wszystkiego, zjechaniu basów i krystalizacji wysokich tonów. Moim zdaniem brzmi to lepiej ni¿ Watershed i o niebo lepiej ni¿ Ghost Reveries, które odrzuci³o mnie po pierwszym przes³uchaniu brzmieniem gitar i stopy (pamiêtam, ¿e przekona³em siê do tego albumu dopiero po koncertowej Roundhouse Tapes).
No way in from the outside, no way out from within.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #386 on: 2014-06-05, 21:30:01 »
Zaraz pewnie dostane minusa od Milada, jako eksperta od brzmienia, ale... Serio Panowie i Panie zwracacie tak ogromna uwage na brzmienie plyty? Ja to traktuje jako sprawe poboczna i dopoki mi nie przeszkadza - czytaj: dopoki slysze wszystkie instrumenty, dopoki nic nie trzeszczy i dopoki muzyczne pomysly artysty sa wystarczajaco slyszalne - mam generalnie gdzies jak to zostalo zmiksowane i wyprodukowane. Rownie mocne emocje wzbudza we mnie wypieszczona i szpitalna wrecz pod wzgledem soundu Gojira, jak i syfiasty i paskudnie brzmiacy Darkthrone. Zreszta, jak 'Heritage' pokazal, genialne brzmienie to nie wszsytko, zeby plyta powalala...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

metjar

  • Posts: 366
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #387 on: 2014-06-05, 21:39:21 »
No muszê przyznaæ, ¿e ten nowy wyciek to jednak podoba mi siê znacznie bardziej.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #388 on: 2014-06-05, 22:14:06 »
Zaraz pewnie dostane minusa od Milada, jako eksperta od brzmienia, ale... Serio Panowie i Panie zwracacie tak ogromna uwage na brzmienie plyty? Ja to traktuje jako sprawe poboczna i dopoki mi nie przeszkadza - czytaj: dopoki slysze wszystkie instrumenty, dopoki nic nie trzeszczy i dopoki muzyczne pomysly artysty sa wystarczajaco slyszalne - mam generalnie gdzies jak to zostalo zmiksowane i wyprodukowane. Rownie mocne emocje wzbudza we mnie wypieszczona i szpitalna wrecz pod wzgledem soundu Gojira, jak i syfiasty i paskudnie brzmiacy Darkthrone. Zreszta, jak 'Heritage' pokazal, genialne brzmienie to nie wszsytko, zeby plyta powalala...
+1, tak d³ugo jak produkcja nie rani uszu, tak jak np na "Death Magnetic" Metallici, ma to dla mnie warto¶æ drugorzêdn±.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Pale Communion
« Reply #389 on: 2014-06-05, 23:00:09 »
Zaraz pewnie dostane minusa od Milada, jako eksperta od brzmienia, ale... Serio Panowie i Panie zwracacie tak ogromna uwage na brzmienie plyty? Ja to traktuje jako sprawe poboczna i dopoki mi nie przeszkadza - czytaj: dopoki slysze wszystkie instrumenty, dopoki nic nie trzeszczy i dopoki muzyczne pomysly artysty sa wystarczajaco slyszalne - mam generalnie gdzies jak to zostalo zmiksowane i wyprodukowane. Rownie mocne emocje wzbudza we mnie wypieszczona i szpitalna wrecz pod wzgledem soundu Gojira, jak i syfiasty i paskudnie brzmiacy Darkthrone. Zreszta, jak 'Heritage' pokazal, genialne brzmienie to nie wszsytko, zeby plyta powalala...

Nie no wrêcz przeciwnie, nie bêdê minusowaæ, bo powiedzia³e¶ najprawdziwsz± prawdê. Zarówno Darkthrone jak i Gojira maj± znakomit± produkcjê, mimo, ¿e s± z innej bajki i innej epoki. Ekspertem nie jestem, ale staram siê s³uchaæ ró¿nych gatunków i wydawnictw "hipsterskich" i niszowych, gdzie produkcja czasami wo³a o pomstê do nieba. Potem pos³ucham takiej Anathemy, czy nowego Opetha i czujê siê jak w niebie - wszystko piêknie s³ychaæ, basy przyjemnie wibruj± w czaszce, ale samym brzmieniem i produkcj± ¿aden album mnie jeszcze nie kupi³.
Ps: to co mówi³e¶ - darkthrone, stare, brudne, ale wszystko siedzi VS Liturgy - nowe, ale strasznie przesteruje, wali w uszy, instrumenty siê mieszaj±. Pewnie taki by³ zamys³, jak w przedostatnim Agallochu, ale do mnie to nie trafia.
No way in from the outside, no way out from within.