Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 164158 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #480 on: 2014-07-17, 17:09:15 »
Wsi±kam, zassa³o mnie. :P
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Pale Communion
« Reply #481 on: 2014-07-17, 19:54:12 »
Dla Voice'a nasta³ miesi±c irytacji, jak s±dzê :mrgreen:

Raczej tortur z Waszej strony ;P
Voice, te¿ nie ¶ci±gam i nie s³ucham. Za³ó¿my se :P grupê wsparcia. ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #482 on: 2014-07-17, 20:00:17 »
na razie mam wra¿enie, ¿e Mikael nas³ucha³ siê czego¶ w tym stylu.

 :shock: :shock: :shock:

Voice nie wierz mu. Jakby co, to nowy Opeth bardziej jest w tym stylu. Kult!  :prayer: :pijany: :jupi: :dupa: :gniew2: :hihihi:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #483 on: 2014-07-17, 20:09:19 »
Dla Voice'a nasta³ miesi±c irytacji, jak s±dzê :mrgreen:

Raczej tortur z Waszej strony ;P
Voice, te¿ nie ¶ci±gam i nie s³ucham. Za³ó¿my se :P grupê wsparcia. ;)

Chetnie ;) Ja serio mam zamiar wytrzymac do tego tam 25 sierpnia.

na razie mam wra¿enie, ¿e Mikael nas³ucha³ siê czego¶ w tym stylu.

 :shock: :shock: :shock:

Voice nie wierz mu. Jakby co, to nowy Opeth bardziej jest w tym stylu. Kult!  :prayer: :pijany: :jupi: :dupa: :gniew2: :hihihi:

:D

Skopie wam dupy w Warszawie na koncercie ;P
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

mosa32

  • Posts: 22
  • Karma: +0/-0
Odp: Pale Communion
« Reply #484 on: 2014-07-17, 21:08:08 »
Dla niecierpliwych ;)  jest przeciek, na torrenty.org...


Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #485 on: 2014-07-17, 21:44:03 »
P³yta mi siê podoba, bo przenosi mnie w czasie dobre 35 lat wstecz do okresu licealnego. Zgrabnie to ch³opaki skroili. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #486 on: 2014-07-18, 09:00:03 »
Nowego albumu s³ucham z przyjemno¶ci± i podoba mi siê w³a¶ciwie w ca³o¶ci, w przeciwieñstwie do p³yty poprzedniej, na której by³o trochê muzy, która tak ¶rednio mnie krêci³a. ;)  Oczywi¶cie tym najlepszym p³ytom w dorobku Opeth nie dorównuje, ale jakby na albumie trochê bardziej podkrêciæ gitary, bêbny i wokal, to ch³opaki zbli¿yliby siê do tego co robi± najlepiej. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Pale Communion
« Reply #487 on: 2014-07-18, 09:42:40 »
Zgadzam siê w 100%. Bardzo dobry album. W³a¶nie leci po raz nie wiem ju¿ który i nie ma mowy o znudzeniu. Nie ma tu nawet numerów które chcia³bym przeskoczyæ. S³ucha siê tej p³yty z przyjemno¶ci±. Nieprêdko wyskoczy mi z odtwarzacza ;)

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #488 on: 2014-07-18, 13:00:28 »
Nic to, ¶ci±gam, wypalam na p³ytê, wsiadam w samochód, s³ucham, wracam i bêde pewnie marudziæ. Czekajcie niecierpliwie!

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #489 on: 2014-07-18, 15:54:36 »
No i bêdzie mini recenzja.
1. Eternal Rains - Kawa³ek dzielê na 1 intro, 2 intro i pozosta³± czê¶æ. Pierwsze intro to walka Akerfeldta miêdzy Grand Conjuration a Devils Orchard (takie mia³em odczucie). Ogólnie wysz³o na plus. Drugie intro osobi¶cie bym wyci±³, bo szkoda czasu na czekanie na czê¶æ g³ówn±, która jest dobra, ale, no w³a¶nie ale. Od progresywnego metalu (metalu?) oczekujê czego¶ wiêcej ni¿ jednego chwytliewego motywu. Ale kawa³ek okej, pewnie wyl±duje w przysz³o¶ci na moim mp3.
2. Cusp, Moon Above - Czemu zbijam kawa³ki w wiêksze grupy wyja¶niê na koniec. Pierwsze i drugie odczucie takie, ¿e kto¶ chcia³ by¶ mroczny, tylko s³abo wysz³o. Czê¶ciami fajne motywy, a potem wchodzi wycie akerfeldta, do którego równie¿ powrócê pó¼niej.
3. Woes, Goblin, River, treason. Tutaj nie mam wiele do powiedzenia, te kawa³ki albo mi siê zla³y ze sob± albo mia³em nastêpuj±ce odczucia: Jeden z nich zatytu³owa³bym "Podjeba³em piosenkê deep purple" (czy innym zespo³om tamtych lat, sorry, nie s³ucham, nie rozró¿niam) a inny "Disney Rock". Nuda i ka³.
4. Faith in Others - mocny punkt p³yty, który brzmia³by o wiele lepiej bez wokalu poza czê¶ciami "uuuuuu", przez które byæ mo¿e kawa³ek mi siê w³a¶nie wkrêci³.

I tu przechodzimy do sedna. Album by³by du¿o lepszy bez wokalu Akerfeldta. Nigdy nie s±dzi³em, ¿e to powiem, ale to prawda. Po jak± cholerê korzystaæ z czystych wokali je¶li siê ich nie wykorzystuje? Growluj±c, w najlepszym przypadku mo¿esz wej¶æ na 3 stopnie, niski growl, normalny i okazjonalne charchniecia wy¿sze. Wokal na Komunii? Czysty na jedno kopyto. Jednostajne zawodzenie niezale¿nie od sytuacji. Sorry, równie dobrze móg³by¶ Miki na¶ladowaæ burzumowe skrzeki, wysz³oby na to samo.
P³ytê jak widaæ podzieli³em na 4 sekcjê. Rainsy, które wyl±duj± na mp3, druga czê¶æ, któr± mo¿e okazjonalnie pos³ucham, trzecia, któr± puszczê raz na ruski rok by sobie przypomnieæ czemu w³a¶nie jej nie puszczam i ostatni kawa³ek, który  psuzczony jeszcze kilka razy zas³u¿y na wyl±dowanie na mp3.

3.5/10 z potencja³em na 5 z minusem jakby wyjebaæ wokal.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #490 on: 2014-07-18, 18:41:38 »
Zdrajcy! :P

Pomyslcie sobie, ze za miesiac bedziecie mnie i Kas zazdroscic, ze mozemy ten album dopiero odkrywac, podczas gdy Wy bedziecie go juz pod prysznicem mruczec :P
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Pale Communion
« Reply #491 on: 2014-07-18, 19:10:43 »
Pomyslcie sobie, ze za miesiac bedziecie mnie i Kas zazdroscic, ze mozemy ten album dopiero odkrywac, podczas gdy Wy bedziecie go juz pod prysznicem mruczec :P

Zeby¶ Ty czasem nie zazdro¶ci³, ¿e 'My' ju¿ o nim zapomnieli¶my ;)
A tak, na szybko po pierwszym ods³uchu, to jak dla mnie dupy nie urywa..chocia¿ mo¿e zaskoczy np. Moon Above, Sun Below oraz Voice Of Treason (podoba mi sie ten motyw w tle - bardzo nawet) to moim zdaniem najlepsze utwory, zw³aszcza ten pierwszy. Album nie powala, wokal daleki do tego z "Damnation" no i przede wszystkim brak emocji. Imho album nagrany 'utwór po utworze', poprawnie, fajnie (dla tych co lubi± tak± stylistykê) ale, no ale.. brak ducha - ja niestety od muzyki wymagam czego¶ wiêcej. Optymistycznie, tragedii nie ma - pos³uchaæ mo¿na;)

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Pale Communion
« Reply #492 on: 2014-07-18, 19:36:47 »
Zdrajcy! :P

Pomyslcie sobie, ze za miesiac bedziecie mnie i Kas zazdroscic, ze mozemy ten album dopiero odkrywac, podczas gdy Wy bedziecie go juz pod prysznicem mruczec :P

Phi. Za miesi±c to ja bêdê odkrywaæ nowy Threshold (premiera 19 wrze¶nia wiêc mo¿e wyp³ynie pod koniec sierpnia)  8)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #493 on: 2014-07-19, 12:42:52 »
Wracaj±c jeszcze do edycji japoñskiej, oto jeden z bonusów. Jak siê Wam podoba w takiej lajtowej wersji? ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #494 on: 2014-07-19, 14:48:57 »
Idealnie recenzuje nowy album. Jednostajny czysty wokal na¶laduj±cy growl. Jak ca³e Pale Communion z ma³ymi wyj±tkami ;)
Nuda.

 

lofty-success