Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi się.
13 (48.1%)
Nie podoba mi się.
4 (14.8%)
Podoba mi się częściowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojętny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 94924 times)

0 Members i 1 Gość przegląda ten wątek.

Voice

• Global Moderathor
  • *
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #495 on: 2014-07-19, 15:12:02 »
Czy malkontenctwo Cie nie meczy? :P
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Kozogłowy

« Reply #496 on: 2014-07-19, 15:25:01 »
Malkontenctwo nie, obiektywizm tak, bo nikt mnie nie lubi :(

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #497 on: 2014-07-19, 15:28:20 »
...Jeden z nich zatytułowałbym "Podjebałem piosenkę deep purple" (czy innym zespołom tamtych lat, sorry, nie słucham, nie rozróżniam) ...

W takim razie masz jeszcze baaaardzo duuuużo do nadrobienia. :yawinkle:

...bo nikt mnie nie lubi :(

Jesteś mi obojętny, ale jak widzę w Twoich wpisach wulgaryzmy, to raczej mnie to do Ciebie nie zachęca. :?

« Last Edit: 2014-07-20, 10:41:43 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kozogłowy

« Reply #498 on: 2014-07-19, 17:24:05 »
Nie mam co nadrabiać, z muzyki dawnej interesuje mnie dawna folkowa i klasyczna. Lubię dobrze wyprodukowaną muzykę, z możliwością przymknięcia na śmieszny black metal od czasu do czasu czy ograniczać się do kilku wyjątków sprzed lat 90tych. 

bts

• deadmint vinyl blog
« Reply #499 on: 2014-07-19, 19:33:37 »
Nie mam co nadrabiać, z muzyki dawnej interesuje mnie dawna folkowa i klasyczna. Lubię dobrze wyprodukowaną muzykę, z możliwością przymknięcia na śmieszny black metal od czasu do czasu czy ograniczać się do kilku wyjątków sprzed lat 90tych.

Deep Purple czy rock lat 70 to nie jest muzyka dawna ;) Lata 70-te to akurat jeden z najważniejszych okresów dla muzyki progresywnej. Wtedy zresztą zostały też nagrane najważniejsze albumy w muzyce rockowej. Wiele nowych rzeczy jeśli chodzi o produkcję nie ma w ogóle startu do płyt wyprodukowanych w tamtym czasie (kiedy wszytko było nagrywane analogowo). Także trochę wstyd panie Kozogłowy ;)

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #500 on: 2014-07-20, 10:47:22 »

Oj Koziu, Ty jak w tym kawale:

Zdzichu: Marian, zapraszam Cię na moje imieniny.
Marian: O super! Zdzisiu, co Ci kupić w prezencie? Może jakąś książkę?
Zdzichu: Książkę? Nieeee.  Jedną już mam.
Seven milestones...
The message of the wind

bts

• deadmint vinyl blog
« Reply #501 on: 2014-07-20, 12:21:32 »
Wkręciło mnie. Nie mogę się uwolnić od tej płyty. Małżonka również wałkuje Pale Communion na okrągło. Album znacznie, znacznie lepszy niż Heritage i wszystko wskazuje na to, że w moim prywatnym rankingu będzie wyżej niż Watershed. Eternal Rains Will Come, Moon Above Sun Below, Elysian Woes, Faith in Others - niesamowite numery! Choć reszta wcale nie taka znowu gorsza. Bardzo równy album. A ile tam odniesień i do wcześniejszego Opeth i do klasyki. Naprawdę jestem pod sporym wrażeniem. Nie spodziewałem się aż tak dobrej płyty. Chętnie usłyszałbym te numery na żywca. Trzeba poważnie rozważyć październikową wizytę w Warszawie.

ambush1

• Mourner
  • *
  • 3
« Reply #502 on: 2014-07-20, 12:53:18 »
@up
Hmm po kilku przesłuchaniach, muszę przyznać, że coraz bardziej się wkręcają pewne nuty i faktycznie tak jak bts mowi, sporo odniesień do wcześniejszego Opeth można wyłapać. But still, taki Opeth już do mnie tak nie przemawia, nie łapie za serducho, nie wzbudza większych emocji noo może za wyjątkiem Faith In Others. Niemniej napewno jest to udany album, napewno znacznie lepszy od "Heritage" i napewno mile się go będzie słuchać.

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #503 on: 2014-07-20, 15:22:22 »
Wkręciło mnie...

I mnie. :) Bardzo fajna im płyta wyszła. Nie epokowa, ale fajna. :)
Seven milestones...
The message of the wind

bts

• deadmint vinyl blog
« Reply #504 on: 2014-07-20, 17:10:41 »
Wkręciło mnie...

I mnie. :) Bardzo fajna im płyta wyszła. Nie epokowa, ale fajna. :)

Epokowa to by na pewno była 40 lat temu ;) Ale obciachu nie ma. A nawet wręcz przeciwnie!

Jaksza

« Reply #505 on: 2014-07-20, 21:22:33 »
Malkontenctwo nie, obiektywizm tak, bo nikt mnie nie lubi :(

Nie wiem czy to świadoma zagrywka, czy po prostu swój światopogląd uważasz za jedyny słuszny i stąd jego stuprocentowa korelacja ze stwierdzeniem "obiektywizm" i z tego wynika fakt, że płyta jest obiektywnie słaba. Tak czy owak, ja mam zupełnie inny obiektywizm, bo nie zgadzam się z Twoim zdaniem, booyah.

A swoją obiektywną opinię wrzucę zaraz, nie wypada tak na szybko, przed trzecim przesłuchaniem.

:Wreath:

• grumpy forum user
« Reply #506 on: 2014-07-21, 08:06:40 »
drugie przesłuchanie, słabiutko... Jakoś się nie chce wierzyć, że ten sam koleś skomponował Blackwater Park. Posłucham jeszcze - bilet na koncert wszakże i tak już mam - ale jak na razie to ląduje nawet niżej niż Heritage..

Callahan

• Rocket Man
« Reply #507 on: 2014-07-21, 08:18:52 »
drugie przesłuchanie, słabiutko... Jakoś się nie chce wierzyć, że ten sam koleś skomponował Blackwater Park. Posłucham jeszcze - bilet na koncert wszakże i tak już mam - ale jak na razie to ląduje nawet niżej niż Heritage..

No właśnie mam podobnie - słucham, słucham i niby spoko, ale silniejsze jest to uczucie, że to nie to...

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #508 on: 2014-07-21, 09:35:27 »

No właśnie mam podobnie - słucham, słucham i niby spoko, ale silniejsze jest to uczucie, że to nie to...

Chłopaki, do pięciu razy sztuka. OK? ;)

Ja po pierwszym przesłuchaniu miałem wrażenie pewnej jednostajności, wokalnej także. Ale już kolejne podejścia sprawiły, że płyta pokazała mi swoje wnętrze i okazało się, że Majk zrobił i cały album i wokale bardzo różnorodnie. Zwracam uwagę na wokale, bo wiele osób pisze o ich monotonności. Myślę, że wielu osobom wciąż brakuje growli i stąd wynika, że ta rozpiętość wokalna wydaje się i w pewnym sensie jest mniejsza niż w przeszłości. W każdym bądź razie płyta się przede mną odsłoniła i pokazała swoje piękno. Jak napisałem wcześniej, nie jest epokowa, ale mimo to bardzo fajna. :)
Seven milestones...
The message of the wind

Orka_Opeth

« Reply #509 on: 2014-07-21, 11:28:29 »
Kompozycyjnie płyta prezentuje się bardzo dobrze, nie ma efektu znużenia, bardzo dużo "nowości" jak i nawiązań do przeszłości ( oczywiście tej lżejszej przeszłości ) wszystko jest zalane sosem Heritage....  :)  płyta baaaardzo progresywna co mnie niezwykle cieszy! Album nie jest jakiś przełomowy jeżeli chodzi o gatunek ale doskonale przenosi słuchacza do poprzedniej muzycznej epoki. Jedynym minusem który widzę i z którym muszę się zgodzić z większością słuchaczy to dosyć monotonny i jednostajny ( jednak ) wokal Mikael'a i to troszkę mnie boli bo nigdy nie spodziewałem się że jego śpiew może powodować u mnie taki odbiór... Niestety ale przyzwyczaił nas na przestrzeni lat do "kombinowania" swoim głosem i być może taka prostsza formuła wytwarza taki efekt... Dla przykładu nie mam absolutnie takiego odczucia kiedy słucham sobie Storm Corrosion bo tam jego wokal jest wymieszany z Wilsonem co daje bardzo fajny efekt. Tutaj tego mi troszkę brakuje... Trudno jest mi wskazać najmocniejszy czy też najsłabszy fragment płyty ponieważ całościowo słucha mi się tego bardzo dobrze, hmmm być może River jest na tą chwile moim ulubionym momentem nowego Opeth  :)
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.