Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 164165 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #495 on: 2014-07-19, 15:12:02 »
Czy malkontenctwo Cie nie meczy? :P
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #496 on: 2014-07-19, 15:25:01 »
Malkontenctwo nie, obiektywizm tak, bo nikt mnie nie lubi :(

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #497 on: 2014-07-19, 15:28:20 »
...Jeden z nich zatytu³owa³bym "Podjeba³em piosenkê deep purple" (czy innym zespo³om tamtych lat, sorry, nie s³ucham, nie rozró¿niam) ...

W takim razie masz jeszcze baaaardzo duuuu¿o do nadrobienia. :yawinkle:



...bo nikt mnie nie lubi :(

Jeste¶ mi obojêtny, ale jak widzê w Twoich wpisach wulgaryzmy, to raczej mnie to do Ciebie nie zachêca. :?


« Last Edit: 2014-07-20, 10:41:43 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #498 on: 2014-07-19, 17:24:05 »
Nie mam co nadrabiaæ, z muzyki dawnej interesuje mnie dawna folkowa i klasyczna. Lubiê dobrze wyprodukowan± muzykê, z mo¿liwo¶ci± przymkniêcia na ¶mieszny black metal od czasu do czasu czy ograniczaæ siê do kilku wyj±tków sprzed lat 90tych. 

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Pale Communion
« Reply #499 on: 2014-07-19, 19:33:37 »
Nie mam co nadrabiaæ, z muzyki dawnej interesuje mnie dawna folkowa i klasyczna. Lubiê dobrze wyprodukowan± muzykê, z mo¿liwo¶ci± przymkniêcia na ¶mieszny black metal od czasu do czasu czy ograniczaæ siê do kilku wyj±tków sprzed lat 90tych.

Deep Purple czy rock lat 70 to nie jest muzyka dawna ;) Lata 70-te to akurat jeden z najwa¿niejszych okresów dla muzyki progresywnej. Wtedy zreszt± zosta³y te¿ nagrane najwa¿niejsze albumy w muzyce rockowej. Wiele nowych rzeczy je¶li chodzi o produkcjê nie ma w ogóle startu do p³yt wyprodukowanych w tamtym czasie (kiedy wszytko by³o nagrywane analogowo). Tak¿e trochê wstyd panie Kozog³owy ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #500 on: 2014-07-20, 10:47:22 »
Nie mam co nadrabiaæ, z muzyki dawnej interesuje mnie dawna folkowa i klasyczna. Lubiê dobrze wyprodukowan± muzykê, z mo¿liwo¶ci± przymkniêcia na ¶mieszny black metal od czasu do czasu czy ograniczaæ siê do kilku wyj±tków sprzed lat 90tych.

Oj Koziu, Ty jak w tym kawale:

Zdzichu: Marian, zapraszam Ciê na moje imieniny.
Marian: O super! Zdzisiu, co Ci kupiæ w prezencie? Mo¿e jak±¶ ksi±¿kê?
Zdzichu: Ksi±¿kê? Nieeee.  Jedn± ju¿ mam.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Pale Communion
« Reply #501 on: 2014-07-20, 12:21:32 »
Wkrêci³o mnie. Nie mogê siê uwolniæ od tej p³yty. Ma³¿onka równie¿ wa³kuje Pale Communion na okr±g³o. Album znacznie, znacznie lepszy ni¿ Heritage i wszystko wskazuje na to, ¿e w moim prywatnym rankingu bêdzie wy¿ej ni¿ Watershed. Eternal Rains Will Come, Moon Above Sun Below, Elysian Woes, Faith in Others - niesamowite numery! Choæ reszta wcale nie taka znowu gorsza. Bardzo równy album. A ile tam odniesieñ i do wcze¶niejszego Opeth i do klasyki. Naprawdê jestem pod sporym wra¿eniem. Nie spodziewa³em siê a¿ tak dobrej p³yty. Chêtnie us³ysza³bym te numery na ¿ywca. Trzeba powa¿nie rozwa¿yæ pa¼dziernikow± wizytê w Warszawie.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Pale Communion
« Reply #502 on: 2014-07-20, 12:53:18 »
@up
Hmm po kilku przes³uchaniach, muszê przyznaæ, ¿e coraz bardziej siê wkrêcaj± pewne nuty i faktycznie tak jak bts mowi, sporo odniesieñ do wcze¶niejszego Opeth mo¿na wy³apaæ. But still, taki Opeth ju¿ do mnie tak nie przemawia, nie ³apie za serducho, nie wzbudza wiêkszych emocji noo mo¿e za wyj±tkiem Faith In Others. Niemniej napewno jest to udany album, napewno znacznie lepszy od "Heritage" i napewno mile siê go bêdzie s³uchaæ.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #503 on: 2014-07-20, 15:22:22 »
Wkrêci³o mnie...

I mnie. :) Bardzo fajna im p³yta wysz³a. Nie epokowa, ale fajna. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Pale Communion
« Reply #504 on: 2014-07-20, 17:10:41 »
Wkrêci³o mnie...

I mnie. :) Bardzo fajna im p³yta wysz³a. Nie epokowa, ale fajna. :)

Epokowa to by na pewno by³a 40 lat temu ;) Ale obciachu nie ma. A nawet wrêcz przeciwnie!

Jaksza

  • Posts: 1
  • Karma: +0/-0
Odp: Pale Communion
« Reply #505 on: 2014-07-20, 21:22:33 »
Malkontenctwo nie, obiektywizm tak, bo nikt mnie nie lubi :(

Nie wiem czy to ¶wiadoma zagrywka, czy po prostu swój ¶wiatopogl±d uwa¿asz za jedyny s³uszny i st±d jego stuprocentowa korelacja ze stwierdzeniem "obiektywizm" i z tego wynika fakt, ¿e p³yta jest obiektywnie s³aba. Tak czy owak, ja mam zupe³nie inny obiektywizm, bo nie zgadzam siê z Twoim zdaniem, booyah.

A swoj± obiektywn± opiniê wrzucê zaraz, nie wypada tak na szybko, przed trzecim przes³uchaniem.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Pale Communion
« Reply #506 on: 2014-07-21, 08:06:40 »
drugie przes³uchanie, s³abiutko... Jako¶ siê nie chce wierzyæ, ¿e ten sam kole¶ skomponowa³ Blackwater Park. Pos³ucham jeszcze - bilet na koncert wszak¿e i tak ju¿ mam - ale jak na razie to l±duje nawet ni¿ej ni¿ Heritage..

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pale Communion
« Reply #507 on: 2014-07-21, 08:18:52 »
drugie przes³uchanie, s³abiutko... Jako¶ siê nie chce wierzyæ, ¿e ten sam kole¶ skomponowa³ Blackwater Park. Pos³ucham jeszcze - bilet na koncert wszak¿e i tak ju¿ mam - ale jak na razie to l±duje nawet ni¿ej ni¿ Heritage..

No w³a¶nie mam podobnie - s³ucham, s³ucham i niby spoko, ale silniejsze jest to uczucie, ¿e to nie to...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #508 on: 2014-07-21, 09:35:27 »
drugie przes³uchanie, s³abiutko... Jako¶ siê nie chce wierzyæ, ¿e ten sam kole¶ skomponowa³ Blackwater Park. Pos³ucham jeszcze - bilet na koncert wszak¿e i tak ju¿ mam - ale jak na razie to l±duje nawet ni¿ej ni¿ Heritage..

No w³a¶nie mam podobnie - s³ucham, s³ucham i niby spoko, ale silniejsze jest to uczucie, ¿e to nie to...

Ch³opaki, do piêciu razy sztuka. OK? ;)


Ja po pierwszym przes³uchaniu mia³em wra¿enie pewnej jednostajno¶ci, wokalnej tak¿e. Ale ju¿ kolejne podej¶cia sprawi³y, ¿e p³yta pokaza³a mi swoje wnêtrze i okaza³o siê, ¿e Majk zrobi³ i ca³y album i wokale bardzo ró¿norodnie. Zwracam uwagê na wokale, bo wiele osób pisze o ich monotonno¶ci. My¶lê, ¿e wielu osobom wci±¿ brakuje growli i st±d wynika, ¿e ta rozpiêto¶æ wokalna wydaje siê i w pewnym sensie jest mniejsza ni¿ w przesz³o¶ci. W ka¿dym b±d¼ razie p³yta siê przede mn± ods³oni³a i pokaza³a swoje piêkno. Jak napisa³em wcze¶niej, nie jest epokowa, ale mimo to bardzo fajna. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #509 on: 2014-07-21, 11:28:29 »
Kompozycyjnie p³yta prezentuje siê bardzo dobrze, nie ma efektu znu¿enia, bardzo du¿o "nowo¶ci" jak i nawi±zañ do przesz³o¶ci ( oczywi¶cie tej l¿ejszej przesz³o¶ci ) wszystko jest zalane sosem Heritage....  :)  p³yta baaaardzo progresywna co mnie niezwykle cieszy! Album nie jest jaki¶ prze³omowy je¿eli chodzi o gatunek ale doskonale przenosi s³uchacza do poprzedniej muzycznej epoki. Jedynym minusem który widzê i z którym muszê siê zgodziæ z wiêkszo¶ci± s³uchaczy to dosyæ monotonny i jednostajny ( jednak ) wokal Mikael'a i to troszkê mnie boli bo nigdy nie spodziewa³em siê ¿e jego ¶piew mo¿e powodowaæ u mnie taki odbiór... Niestety ale przyzwyczai³ nas na przestrzeni lat do "kombinowania" swoim g³osem i byæ mo¿e taka prostsza formu³a wytwarza taki efekt... Dla przyk³adu nie mam absolutnie takiego odczucia kiedy s³ucham sobie Storm Corrosion bo tam jego wokal jest wymieszany z Wilsonem co daje bardzo fajny efekt. Tutaj tego mi troszkê brakuje... Trudno jest mi wskazaæ najmocniejszy czy te¿ najs³abszy fragment p³yty poniewa¿ ca³o¶ciowo s³ucha mi siê tego bardzo dobrze, hmmm byæ mo¿e River jest na t± chwile moim ulubionym momentem nowego Opeth  :)
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.