Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 164191 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #510 on: 2014-07-21, 12:14:21 »
Trochê zawsze mnie ¶mieszy³y teksty "Nie znasz xxx, wstyd". Znaæ znam, przes³ucha³em, ale nie rozró¿niam, nie "jara" mnie. Jak kto¶ nie zna muzyki której ja s³ucham to nic mi do tego i na pewno nie jest to dla nikogo powód do wstydu ;)

5 przes³uchanie wed³ug zaleceñ, wci±¿ jedyne kawa³iki które lubiê to Eternal Rains i Faith in Others.

W wolnym czasie przedstawiê na podstawie wcze¶niejszych produkcji Opethu jak odbieram ten album, ale to pó¼niej w tym tygodniu, muszê kupiæ mikrofon  :lol:

@edit
Zapomnia³em odnie¶æ siê do jednej rzeczy, nie bêdê mówi³ za wszystkich, ale monotonno¶æ wokali to nie przez brak growlu. Damnation growlów nie mia³o a nie odnosi³em takiego wra¿enia. Du¿o numerów Opeth nie mia³o growlów i równie¿ te utwory by³y dobre (mo¿e z wyj±tkiem Coil).
« Last Edit: 2014-07-21, 12:16:05 by Kozog³owy »

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #511 on: 2014-07-21, 12:49:42 »
Quote
Zapomnia³em odnie¶æ siê do jednej rzeczy, nie bêdê mówi³ za wszystkich, ale monotonno¶æ wokali to nie przez brak growlu. Damnation growlów nie mia³o a nie odnosi³em takiego wra¿enia. Du¿o numerów Opeth nie mia³o growlów i równie¿ te utwory by³y dobre (mo¿e z wyj±tkiem Coil).

Masz sporo racji, to jest bardziej kwestia maniery wokalnej jak± sam wytworzy³ sobie Mikael na nowej p³ycie. Mówi±c o monotonno¶ci nie mia³em na my¶li tylko growlu ( chocia¿ trochê równie¿ ) ale sposób ¶piewania tych czystych partii  :)
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #512 on: 2014-07-21, 17:17:27 »
5 przes³uchanie wed³ug zaleceñ, wci±¿ jedyne kawa³iki które lubiê to Eternal Rains i Faith in Others.

W takim razie gusta zaczynaj± siê naprawdê polaryzowaæ. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pale Communion
« Reply #513 on: 2014-07-21, 17:41:33 »
Ja mam za sob± dopiero 3 ods³uchy, wiêc jeszcze siê na razie wstrzymujê z mocniej okre¶lonymi opiniami. Na razie jednak w³a¶nie nie dociera do mnie to, o czym piszecie, ¿e jest "du¿o nowego". Album jest utrzymany w jednym, jednolitym i do¶æ monotonnym stylu. Na poprzednich p³ytach by³y wyra¼ne elementy, których nie by³o nigdzie wcze¶niej. A tutaj mi takich konkretów w³a¶nie brakuje. Co¶ mo¿e jest w Moon Above, Sun Below, bo to niez³a koby³a i jeszcze jej nie ogarn±³em, ale taki Goblin to dla mnie zupe³ne rozczarowanie - oczekiwa³em czego¶ egzotycznego dla Opeth na miarê funkowej wstawki w Lotus Eater, a dosta³em taki zupe³nie przeciêtny instrumental...
A do wokali powoli siê przyzwyczajam, ale s± chwile, kiedy mam wra¿enie, ¿e Mikael móg³by zrobiæ dodatkowe podej¶cie i trochê je poprawiæ, bo s± zwyczajnie s³abe. Mia³ ju¿ w swojej karierze czystego ¶piewania du¿o solidniejsze momenty.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Pale Communion
« Reply #514 on: 2014-07-21, 17:57:52 »
Ja w³a¶ciwie to s³ucham tylko 3ch utworów: "Moon Above, Sun Below", "Voice Of Treason" i "Faith In Others" Tyle mi wystarczy i tyle mnie cieszy ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #515 on: 2014-07-21, 20:15:09 »
Ja w³a¶ciwie to s³ucham tylko 3ch utworów: "Moon Above, Sun Below", "Voice Of Treason" i "Faith In Others" Tyle mi wystarczy i tyle mnie cieszy ;)

Fajowe kawa³ki. Pewien motyw klawiszowy w Voice of Treason pobrzmiewa mi odrobinê Riverside - te¿ tak macie?  Podoba mi siê tak¿e River - pocz±tek mo¿e nie zwiastuje nic nadzwyczajnego, ale bardzo fajnie to siê potem rozwija i drug± czê¶æ znakomicie mi siê s³ucha. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #516 on: 2014-07-21, 21:06:48 »


;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Pale Communion
« Reply #517 on: 2014-07-21, 22:16:57 »
drugie przes³uchanie, s³abiutko... Jako¶ siê nie chce wierzyæ, ¿e ten sam kole¶ skomponowa³ Blackwater Park. Pos³ucham jeszcze - bilet na koncert wszak¿e i tak ju¿ mam - ale jak na razie to l±duje nawet ni¿ej ni¿ Heritage..

No w³a¶nie mam podobnie - s³ucham, s³ucham i niby spoko, ale silniejsze jest to uczucie, ¿e to nie to...

Ch³opaki, do piêciu razy sztuka. OK? ;)


Ja po pierwszym przes³uchaniu mia³em wra¿enie pewnej jednostajno¶ci, wokalnej tak¿e. Ale ju¿ kolejne podej¶cia sprawi³y, ¿e p³yta pokaza³a mi swoje wnêtrze i okaza³o siê, ¿e Majk zrobi³ i ca³y album i wokale bardzo ró¿norodnie. Zwracam uwagê na wokale, bo wiele osób pisze o ich monotonno¶ci. My¶lê, ¿e wielu osobom wci±¿ brakuje growli i st±d wynika, ¿e ta rozpiêto¶æ wokalna wydaje siê i w pewnym sensie jest mniejsza ni¿ w przesz³o¶ci. W ka¿dym b±d¼ razie p³yta siê przede mn± ods³oni³a i pokaza³a swoje piêkno. Jak napisa³em wcze¶niej, nie jest epokowa, ale mimo to bardzo fajna. :)


monotonia wokalna to dobre okre¶lenie - i wcale nie wynika z braku growli bo takiego zastrze¿enia nie mia³em np. do Damnation. Te wokale - riffy zreszta te¿ - s± naprawdê monotonne, i bez tej iskry inspiracji któr± by³o czuæ na poprzednich albumach..

oczywi¶cie nie wszystek jest zupe³nie ¼le, to bardziej tak jak Callahan napisa³: niby jest ok, ale to nie to po prostu

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #518 on: 2014-07-21, 22:22:15 »


;)
Ja te¿ jeszcze nie przes³ucha³em i zamierzam czekaæ do premiery. :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #519 on: 2014-07-22, 09:44:11 »
Doda³em ankietê - bardzo proszê o oddawanie g³osów. ;)


No to zaczynamy dyskusjê o zawarto¶ci.
No i jak tam? Po której jeste¶ stronie? ;)


Jak s³ucham nowego albumu, to mentalnie powracam i odbieram go jako swego rodzaju sequel "Ghost Reveries". P³yta podobnie mocno progresywna, z t± ró¿nic±, ¿e tam klawisze by³y tylko skromnym dodatkiem i uzupe³nieniem gitar, tu jest jakby odwrotnie. P³yta ma tê drobn± wadê, ¿e podobnie jak na "Heritage", za du¿o jest bezpo¶rednich odniesieñ do muzyki z przesz³o¶ci (np. Elysian Woes bardzo mocno pobrzmiewa mi Genesis i Hackettem), ale mimo to p³yty s³ucha siê znakomicie. Ulubione fragmenty: Eternal Rains Will Come, Moon Above, Sun Below, River, Voice of Treason oraz Faith in Others. Reszta fajnie dope³nia ca³o¶ci. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #520 on: 2014-07-22, 10:21:25 »
Osobi¶cie nie widzê tych podobieñstw do "Ghost Reveries" jak i do innych p³yt Opeth z wyj±tkiem "Heritage" ( mo¿e jedynie sekcje akustyczne przypominaj± mi troszkê "Blackwater Park" "Damnation" i "Still Life") i absolutnie nie nazwa³ bym tej p³yty "Ghost" vol.2...  :) natomiast to z czym siê zgadzam to fakt ¿e jest to najbardziej progresywna p³yta Opeth w historii obok w³asnie tego kr±¿ka. Trudno jest porównywaæ p³ytê która jest bardzo hard rockowa i nie ma w sobie praktycznie nic z metalu do poprzednich p³yt...  :) to co mi siê podoba to fakt ¿e w przeciwieñstwie do poprzedniczki uda³o im siê uchwyciæ "ducha Opeth" w wiêkszo¶ci utworów mimo tego wszystkiego co napisa³em, s³ychaæ ¿e jest to jednak Opeth  :) ¶wietna p³yta! ( nadal twierdzê ¿e jedynym minusikiem jest monotonia wokalna ) acha.. i jeszcze kto¶ gdzie¶ wcze¶niej wspomnia³ ¿e s± fragmenty kojarz±ce siê z Riverside, zgadzam siê z tym w 100%
« Last Edit: 2014-07-22, 10:29:40 by Orka_Opeth »
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #521 on: 2014-07-22, 13:57:09 »
Chlopaki, podoba mi sie to co piszecie ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #522 on: 2014-07-22, 14:46:08 »
Voice, naprawdê czytasz to wszystko o czym piszemy i nadal nie s³ucha³e¶ tej p³yty?  :D Dla mnie to trochê tak jakbym ogl±da³ mecz z powtórki o którym wszystko s³ysza³em...  :) trudno po tylu przeczytanych opiniach wyrobiæ sobie swoj± w³asn± subiektywn± opiniê i odkryæ t± p³ytê od zera...  :?
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #523 on: 2014-07-22, 15:06:52 »
Wiesz co, ja chyba jestem w tym wzgledzie na maxa oldskulowy. Odsluch wycieknietej do netu plyty mojego ulubionego zespolu to moim zdaniem zniweczenie calego wysilku, jaki wlozono w produkcje albumu, w pisanie materialu, w przygotowywanie szaty graficznej itd. Tak to widze i z szacunku dla artysty mam zamiar spokojnie doczkac do 25 sierpnia.

Baran jestem zodiakalny, wiec wytrzymam ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #524 on: 2014-07-22, 16:14:24 »
Voice, ja doskonale rozumiem Twoj± postawê, chodzi mi tylko o to ze ja na twoim miejscu wzbrania³bym siê od czytania naszych wypocin na temat albumu ¿eby nie pobudzaæ wyobra¼ni i nie psuæ sobie zabawy w odkrywaniu p³yty  :)
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

 

lofty-success