Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 164138 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #525 on: 2014-07-22, 16:26:46 »
Eee, nie popsuje sobie zabawy - wrecz przeciwnie, bede mial ciekawa konfrontacje :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #526 on: 2014-07-22, 17:34:06 »
Eee, nie popsuje sobie zabawy - wrecz przeciwnie, bede mial ciekawa konfrontacje :)

Szczególnie, ¿e wpisy przedzielamy ró¿nymi mózgotrzepami. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Pale Communion
« Reply #527 on: 2014-07-22, 19:13:42 »
Ja z ods³uchem poczekam na marihuanê.
No way in from the outside, no way out from within.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #528 on: 2014-07-23, 09:56:24 »
Czy¿by to Majk macza³ palce w wycieku nowego albumu?  :shock:  Tak w ramach jakiej¶ przepychanki z RoadRunner - opó¼nienia etc. ;)

Quote from: facebook: Mikael Akerfeldt
Have you heard any of the songs from the new Opeth album "Pale Communion" ??
If yes, what do you think of the new material ?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Pale Communion
« Reply #529 on: 2014-07-23, 09:58:40 »
Czy¿by to Majk macza³ palce w wycieku nowego albumu?  :shock:  Tak w ramach jakiej¶ przepychanki z RoadRunner - opó¼nienia etc. ;)

Quote from: facebook: Mikael Akerfeldt
Have you heard any of the songs from the new Opeth album "Pale Communion" ??
If yes, what do you think of the new material ?

Nie s±dzê ;) Po prostu wie, ¿e album wyciek³ ale ma dystans i nie pieprzy farmazonów o "okradaniu" muzyków i tego typu bzdur.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #530 on: 2014-07-23, 10:11:54 »
Byæ mo¿e, ale zastanawiaj±ce jest zachowanie wydawcy. Nowy singiel mia³ byæ w ubieg³ym tygodniu ("a second album track, to be released on July 15") i do dzisiaj cisza jak makiem zasia³. My¶lê, ¿e pojawi³y siê jakie¶ tarcia na linii zespó³-wydawca i odnoszê wra¿enie, ¿e RR bardziej schlebia amerykañskim kapelom i pod nie ustawiona jest promocja, a Opeth... Ja bym nie wykluczy³ celowego wycieku...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Pale Communion
« Reply #531 on: 2014-07-23, 10:20:23 »
Byæ mo¿e, ale zastanawiaj±ce jest zachowanie wydawcy. Nowy singiel mia³ byæ w ubieg³ym tygodniu ("a second album track, to be released on July 15") i do dzisiaj cisza jak makiem zasia³. My¶lê, ¿e pojawi³y siê jakie¶ tarcia na linii zespó³-wydawca i odnoszê wra¿enie, ¿e RR bardziej schlebia amerykañskim kapelom i pod nie ustawiona jest promocja, a Opeth... Ja bym nie wykluczy³ celowego wycieku...

Wyciek z tego co pamiêtam by³ zlokalizowany w Rosji, a dostêp do ca³ego albumu mia³o ju¿ wcze¶niej sporo osób z mediów wiêc ciê¿ko stwierdziæ co¶ jednoznacznie. Celowego kontrolowanego wycieku nigdy nie mo¿na negowaæ bo ju¿ nie raz by³y takie sytuacje.

Tarcia miêdzy RR a zespo³em chyba s± konkretne bo to nie pierwsza wtopa przy okazji tematu pt. Pale Communion ;) Ciekawe czy nastêpny album te¿ wyda RR.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #532 on: 2014-07-23, 20:15:31 »
Zrobi³em ma³y powrót-wypad do "Heritage", bo dawno jej ju¿ nie s³ucha³em i utwierdzi³em siê w przekonaniu, ¿e nowa p³yta jest znacznie lepsza.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #533 on: 2014-07-24, 10:24:25 »
Jeszcze tego nie próbowa³em ale mam wra¿enie ¿e fajnie siê bêdzie s³ucha³o Pale Communion + Heritage
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Pale Communion
« Reply #534 on: 2014-07-24, 14:58:52 »
Trochê czasu zajê³o mi siê oswojenie z tym albumem i my¶lê, ¿e mogê ju¿ siê zdobyæ na kilka opinii. Po pierwsze: jest o niebo lepszy od "Heritage". Wszystkie utwory z wyj±tkiem "Moon" maj± elegancko uporz±dkowan± strukturê, a nawet poszarpanie tego ostatniego nie jest w po³owie tak irytuj±ce jak stylistyczne przeskoki na poprzednim kr±¿ku. Ca³a p³yta jest w ogóle bardzo spójna i wszystkie kawa³ki pasuj± do siebie co jest je niew±tpliw± zalet±, bo takiego kr±¿ka by³o od czasów podwójnego D.

Muzycznie przysz³o mi siê pogodziæ z faktem przemiany Opeth w zespó³ retroprogresywny i czy mi siê to podoba czy nie muszê uszanowaæ decyzjê Mikaela. P³ytê mo¿na w zasadzie oceniaæ na dwóch poziomach. Porównuj±c j± bowiem do z³otego okresu (który dla mnie koñczy GR) to wypada ona zdecydowanie blado, czasami wrêcz wymuszenie. Jakby Micha¶ za wszelk± cenê chcia³ udowodniæ, ¿e siê w latach siedemdziesi±tych sprawdzi doskonale. Natomiast jest mam oceniaæ kr±¿ek sam w sobie, pogodziwszy siê z faktem, ¿e "mój opeth" poszed³ siê... to wtedy znajdujê na nim wiele plusów.

Podoba mi siê dynamika "Deszczu" przeplatana ¶wietnymi klawiszowymi melodiami. "Cusp" wchodzi g³adko i mam wra¿enie, ¿e na koncertach mo¿e nie¼le namieszaæ. "Moon" jest faktycznie mroczny i tylko ¿a³ujê, ¿e ¶wietnie budowane napiêcie zostaje rozwalone w po³owie pi±tej minuty. Kiedy¶ Mike'owi takie przeskoki przychodzi³y ³atwo ("Drapery Falls" anyone?). "Elizium" nie ziêbi ani nie grzeje, to jednak nie nadawa³oby siê na Damnation. "Goblina" traktujê jako przerywnik. "Rzeka" ma jakie¶ pretensje do bycia ballad± w klasycznym stylu na szczê¶cie szybko jej przechodzi i druga po³owa solidnie wkrêca. "G³os" ma naprawdê fajnie zaplanowane smyki. Tak sobie my¶lê, ¿e to powinna byæ drog±, któr± móg³by pój¶æ Opeth (oczywi¶cie wracaj±c do odrobiny ciê¿kich riffów). Mniej "seventisów", a wiêc twórczego podej¶cia. No i "Faith" jest naprawdê piêkne, tak bardzo bardzo piêkne, ¿e cieszê siê, ¿e to w³a¶nie ta kompozycja koñczy album, bo sprawia, ¿e patrzy siê na niego znacznie bardziej przychylnym okiem.

Poza tym dziêkujê Mikaelowi, ¿e zrezygnowa³ z pragnienia bycia Coverdalem i odpu¶ci³ sobie wszelkie "Burdele" i "Slithery". O growl nie proszê, bo nie chcê s³uchaæ jak siê facet mêczy. Jest jeszcze dla nich jaka¶ nadzieja chocia¿ chyba bardzo mikra...
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #535 on: 2014-07-24, 20:14:16 »
Micha³, zgadzam siê i podpisujê pod tym co napisa³e¶ powy¿ej. :)  Ja w poprzednich postach stara³em siê wyraziæ w przybli¿eniu to, co Ty napisa³e¶ w jednym. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Pale Communion
« Reply #536 on: 2014-07-24, 22:02:47 »
i ja po kilku przes³uchaniach patrzê na nowy album przychylniejszym okiem, mo¿e nawet oceniê go w koñcu wy¿ej ni¿ Heritage.. S± tu dwa naprawdê dobre numery (Rains i Faith - otwieracz i zamykacz), dwa ca³kiem niez³e (Cusp, do którego chyba siê w koñcu przekona³em, no i Goblin) no ale reszta... przeciêtno-s³aba, jako¶ nie mo¿e siê wryæ w ¶wiadomo¶æ (Woes czy Voice) a je¶li to robi to raczej w negatywnym sensie (Moon, River). Efekt koñcowy jest zatem nadal mocno mieszany.. Tym niemniej je¶li na koncert wybior± te fajne utwory to chyba bêdê jednak kontent zatem wychodzi na to, ¿e nie jest to p³yta zupe³nei do bani ;)

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #537 on: 2014-07-25, 00:52:21 »


Pomijaj±c obrazek, my¶lê, ¿e tu nie ma dyskusji, ¿e album jest lepszy od Heritage, bo jest. Ale ciê¿ko jest wypu¶ciæ te¿ album który od Heritage by³by gorszy. Liczê na jakie¶ dobre wersje koncertowe kawa³ków, których teraz nie lubiê z PC, a mo¿e mi podejd±. Je¶li nie to s³aby wynik, 2 utwory z 8, które bym zaakceptowa³.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #538 on: 2014-07-25, 06:47:19 »
Ale ciê¿ko jest wypu¶ciæ te¿ album który od Heritage by³by gorszy.

Ooo... zdziwi³ by¶ siê. Oni jeszcze nie nagrali swojego "St.Anger" czy "Takie tango / Bal wszystkich ¶wiêtych", a to zawsze mo¿e nam groziæ. Oby nic takiego nie nast±pi³o. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Pale Communion
« Reply #539 on: 2014-07-25, 08:53:15 »
Ale ciê¿ko jest wypu¶ciæ te¿ album który od Heritage by³by gorszy.

Ooo... zdziwi³ by¶ siê. Oni jeszcze nie nagrali swojego "St.Anger" czy "Takie tango / Bal wszystkich ¶wiêtych", a to zawsze mo¿e nam groziæ. Oby nic takiego nie nast±pi³o. ;)

Jednym s³owem - wszystko jeszcze przed nimi ;)

Choæ przyznam, ¿e taki np. Burden powoli ju¿ zahacza³ o "Takie tango" ;) Kumpel zawsze mi mówi³, ¿e ten numer brzmi jak Seweryn Krajewski ;)

 

lofty-success