Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 164171 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

yello

  • Posts: 6
  • Karma: +0/-0
Odp: Pale Communion
« Reply #540 on: 2014-07-25, 15:03:54 »
Wiecie co? Nie zazdroszczê s³uchania muzyki szkie³kiem i okiem.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Pale Communion
« Reply #541 on: 2014-07-25, 15:04:57 »
Ka¿dy s³ucha tak jak lubi, to jest urok muzyki.
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #542 on: 2014-07-26, 16:23:26 »
'Voice Of Treason' kojarzy mi siê odrobinê z 'Derelict Herds', oczywi¶cie z pominiêciem ¶rodkowej mrocznej czê¶ci tego drugiego.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Pale Communion
« Reply #543 on: 2014-07-27, 11:27:10 »
Czy¿by to Majk macza³ palce w wycieku nowego albumu?  :shock:  Tak w ramach jakiej¶ przepychanki z RoadRunner - opó¼nienia etc. ;)

Quote from: facebook: Mikael Akerfeldt
Have you heard any of the songs from the new Opeth album "Pale Communion" ??
If yes, what do you think of the new material ?

Nie s±dzê ;) Po prostu wie, ¿e album wyciek³ ale ma dystans i nie pieprzy farmazonów o "okradaniu" muzyków i tego typu bzdur.
Nie od dzi¶ wiadomo, ¿e zespo³y zarabiaj± g³ównie na koncertach. Ja osobi¶cie p³yty kupujê dla uczciwo¶ci wobec ludzi którzy t± muzykê robi±, kolekcjonerstwa i jako¶ci dzwiêku choæ jak wiadomo... flaca znale¼æ ³atwo a mp3 od 190 kb jest w sumie nierozró¿nialne od CD. W ogóle to gadanie g³upot o okradanie artystów to domena ZAIKSu u innych podobnych organizacji, gdzie szlachetni obroñcy praw artystów zarabiaj± po 10000z³ miesiêcznie... Sorry za offtop

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Pale Communion
« Reply #544 on: 2014-07-27, 14:54:04 »
Okradanie polega trochê na czym innym. Arty¶ci to nie producenci butów, ubrañ, czy sprzêtu elektronicznego. Podróbka adidasów, koszula ze straganu, czy tañsza, chiñska wersja ajfona nie uderz± tak mocno w sposób odbioru dzie³a/produktu. Osobi¶cie czu³bym siê ¼le, gdyby zamiast s³uchaæ mojej p³yty z kr±¿ka, trzymaj±c w rêku pude³ko z ksi±¿eczk± - w których produkcji bra³em bezpo¶redni udzia³ i których projekt robi³em sam - s³uchacz ¶ci±gn±³ sobie parê plików, zapu¶ci³ na ipodzie w autobusie i przes³ucha³ po³owê p³yty przerywanej klaksonami, ryczeniem silnika i zdjêciem na chwilê s³uchawek, ¿eby przywitaæ siê ze znajomymi. Potem stwierdzi³by, ¿e p³yta jest kiepska i bez klimatu i nie da³ rady przes³uchaæ do koñca.
No way in from the outside, no way out from within.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pale Communion
« Reply #545 on: 2014-07-27, 15:23:50 »
[uwaga, robi siê offtop]

Ja bym z kolei siê wy³ama³ z tego idealistycznego podej¶cia do muzyki. No kurczê, jasne, czasami zdarza mi siê usi±¶æ i w skupieniu przes³uchaæ jaki¶ album nie robi±c przy tym nic szczególnie zajmuj±cego - tak, ¿e wiêkszo¶æ mojej uwagi po¶wiêcona jest muzyce. No w³a¶nie, czasami. Bo tak po prawdzie, to nieczêsto mam po prostu czas, ¿eby usi±¶æ i przez godzinê robiæ tylko to i nic innego. Tu nie chodzi o wygospodarowanie tego czasu, ale te¿ o to, ¿eby nad cz³owiekiem nic nie wisia³o i móg³ faktycznie my¶leæ o tym, czego s³ucha, a nie o tym, co bêdzie musia³ zrobiæ jak tylko wybrzmi± ostatnie d¼wiêki p³yty.

Nowego Opeth s³ucha³em raz w drodze tramwajem do pracy, dwa razy rano, robi±c ¶niadanie i zbieraj±c siê do wyj¶cia. Raz uda³o mi siê go pos³uchaæ na luzie, ale te¿ w tym czasie albo robi³em kolacjê, albo akurat czyta³em co¶ w sieci.

Ja oczywi¶cie popieram kupowanie p³yt, celebrowanie muzyki i ocenê jej dopiero po tym, jak po¶wiêcimy jej nale¿n± uwagê. Chodzi o to, ¿e znaczna wiêkszo¶æ mojego s³uchania nie przebiega w ¿adnych warunkach idealnych. Jestem w stanie zadbaæ o niez³e s³uchawki / daj±ce radê g³o¶niki, ale ju¿ o 100% swojej uwagi niekoniecznie, bo to po prostu trudne. Id±c tym tropem s³ucha³bym w tygodniu pewnie jednej p³yty dziennie, a mo¿e i tego nie. A tymczasem s³ucham ¶rednio 4-5 albumów w dni robocze, a w weekendy, je¶li nie mam innych planów, czasami nawet wiêcej. I ¶miem twierdziæ, ¿e t³uk±c muzykê na okr±g³o w³a¶nie lepiej j± poznajê, ni¿ s³uchaj±c raz-a-dobrze. Wiele muzycznych objawieñ, mniejszych i wiêkszych, prze¿ywa³em jad±c tramwajem albo prze¿uwaj±c ¶niadanie. I niech sobie Wilsony wsadz± w kuper komentarze o tym jakim z³em s± iPody, bo ten kij zdecydowanie ma dwa koñce.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #546 on: 2014-07-27, 20:31:54 »
[uwaga, robi siê offtop]
...tak po prawdzie, to nieczêsto mam po prostu czas, ¿eby usi±¶æ i przez godzinê robiæ tylko to i nic innego...

Mam dok³adnie tak samo. Jedyna mo¿liwo¶æ to s³uchanie z komórki w drodze do pracy i w trakcie samotnych (bez ma³¿onki) spacerów kijkowych. I w³a¶nie w trakcie nordic walking mam najlepsze warunki, by siê nad muzyka skupiæ. Po kilku latach chodzenia, technikê mam ju¿ tak±, ¿e zupe³nie nie muszê siê nad ni± zastanawiaæ, a dziêki temu mogê prawie ca³kowicie skupiæ siê nad tym co s³ucham. Dopiero po takim procesie zaznajamiania, jak mi co¶ zagra w duszy, kupujê oryginalne CD i staram siê w s³uchawkach delektowaæ muzyk± pó¼nymi wieczorami, ale czasem (czêsto) jestem tak ubity minionym dniem, ¿e w trakcie s³uchania zasypiam, przysypiam... ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Pale Communion
« Reply #547 on: 2014-07-28, 00:36:52 »
Album przes³ucha³em pierwszy raz... Naprawdê piêkna muzyczna podró¿, oczywi¶cie na plus wszystkie kompozycje, choæ wcze¶niej udostêpniony Cusp jak dla mnie odstaje od albumu jako¶ciowo.

Gitary akustyczne to czysty Still Life, w jednej piosence gdzie¶ przy koñcu wrêcz wyciêli kawa³ek z  "czerwonej p³yty" i wkleili do Pale Communion :D

Mikael faktycznie w niektórych momentach nie zachwyca.. ten falset czy co to jest... o wiele lepiej mu to wysz³o w Storm Corrosion w piosence ostatniej. Ogólnie klawisz dominuje na p³ycie mimo wszystko, na drugim miejscu gitara akustyczna... Perkusjê o wiele lepiej by³o s³ychaæ na Heritage ale ma wszystko tu fajne swoje miejsce.

Brawa dla Mikaela za odwagê... Jest to p³yta wielowarstwowa, o wiele bardziej dojrza³a muzycznie ni¿ Heritage która siê nie chowa za produkcyjn± ¶cian±, nie jest jak dla mnie  przeprodukowana... Wyra¼nie s³ychaæ ¿e Mikael nie wspomaga siê w studiu w czystych wokalach... Wystarczy porównaæ sobie takie River i Isolation Years... Wysoki wokal w obu kompozycjach ale wyra¼nie s³ychaæ gdzie g³os Mike'a jest przerabiany. Mo¿e lepiej siê bêdzie s³uchaæ na p³ycie ale pó¼niej takiego Isolation Years na koncertach nie graj± (hmm.. ciekawe dlaczego). Po pierwszym ods³uchu dostaje ode mnie 8/10 a ja zawsze dorzucam oczko w góre jak ju¿ faktycznie album posiadam fizycznie tak¿e ¼le nie jest, a na koncert po TEJ p³ycie czekam z niecierpliwo¶ci±... bo jak oni to poka¿± to ja nie wiem i umieram z ciekawo¶ci!
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Pale Communion
« Reply #548 on: 2014-07-28, 08:04:13 »
Wystarczy porównaæ sobie takie River i Isolation Years... Wysoki wokal w obu kompozycjach ale wyra¼nie s³ychaæ gdzie g³os Mike'a jest przerabiany. Mo¿e lepiej siê bêdzie s³uchaæ na p³ycie ale pó¼niej takiego Isolation Years na koncertach nie graj± (hmm.. ciekawe dlaczego).

có¿, mam nadziejê, ¿e River te¿ nie bêd± grali :P

Natomiast je¶li zagraj± Faith in Others - w co niestety w±tpiê - to chyba stanê w kolejce po autografy Mike'a

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #549 on: 2014-07-28, 12:40:18 »
Te¿ mi siê wydaje, ¿e FiO raczej nie bêdzie grany live.


I ju¿ kompletnie swoj± drog±

http://metalhammer.teamrock.com/news/2014-07-25/opeth-s-mikael-akerfeldt-reviews-one-direction

Dla uznanego muzyka taka córka powinna byæ najwiêksz± hañb±  :mrgreen:

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pale Communion
« Reply #550 on: 2014-07-30, 00:25:45 »
Jeden z koñcowych fragmentów River bardzo mi przypomina moment od 6'30" z Hessian Peel.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Pale Communion
« Reply #551 on: 2014-07-30, 16:03:24 »
I ju¿ kompletnie swoj± drog±

http://metalhammer.teamrock.com/news/2014-07-25/opeth-s-mikael-akerfeldt-reviews-one-direction

Dla uznanego muzyka taka córka powinna byæ najwiêksz± hañb±  :mrgreen:
Zobaczymy, czego Twoje dzieci bêd± s³uchaæ :P I ciekawe, czego Ty s³ucha³e¶ w wieku tej ma³ej? ;)

EOT ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #552 on: 2014-08-01, 20:36:53 »
Jeszcze za czasów "Deliverance" i "Damnation" z nowo¶ciami zapoznawa³em siê w "Nocy Muzycznych Pejza¿y", a obecnie internet sta³ siê w³a¶ciwie podstawowym ¼ród³em poznawania nowo¶ci wydawniczych. Przed tygodniem Kosiak w nmp zaprezentowa³ 'River', a dzi¶ kolejna porcja nowej muzyki Opeth. ;)

Edit 1: niez³± porcjê zagra³ Kosiak: 'Moon Above, Sun Below', 'Elysian Woes' i 'Goblin'. ;)

Edit 2: co¶ niebywa³ego, RoadRunner wreszcie ujawni³ kolejny kawa³ek! :shock: ;) :mrgreen:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #553 on: 2014-08-01, 20:52:54 »
Widzê, ¿e wytwórnia zna nazwê nowego utworu  :lol:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #554 on: 2014-08-02, 08:52:34 »
Ciekawe, chochlik to czy Mike zmieni³ tytu³? ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success