Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 164163 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Pale Communion
« Reply #555 on: 2014-08-03, 00:02:36 »
Jakie¶ faworyty z nowej p³yty?

jak dla mnie Faith In others, Elysian Woes i na koñcu River. Jednym z moich ulubionych motywów to mega klimatyczna koñcówka Voice of Treason... Szkoda ¿e tak krótka, niedoci±gniêta.... ale za to jak piêknie przechodzi w ostatni utwór!  :lol:

A tak na d³u¿sz± metê to album mo¿e mniej dos³owny i prosty w konstrukcji jak Heritage... Ale Dziedzictwo ma lepsze "piosenkowe" konstrukcje, bardziej jak dla mnie wpadaj±ce w ucho, daj±ce siê za¶piewaæ czy zanuciæ... Co dziwne bo Mikael zapowiada³ bardziej melodyjny Album  :shock:

Btw. Sorka je¶li to by³o ale tu jest wywiad part 1 o Pale Communion z fryckiem i micha³kiem, ogólnie nudy, ale mo¿na obejrzeæ ;)
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #556 on: 2014-08-03, 09:39:09 »
Jednym z moich ulubionych motywów to mega klimatyczna koñcówka Voice of Treason... Szkoda ¿e tak krótka, niedoci±gniêta....

Gdy ja s³ucham tego fragmentu, mam pewne skojarzenia z 'By The Pain I See In Others' (motyw od ok. 5:15). Inny fragment 'Voice Of Treason' - gitara akustyczna, która pojawia siê ok. 4:30, nasuwa skojarzenia z parti± w koñcówce 'The Throat Of Winter', sam motyw klawiszowy natomiast, jak pisa³em ju¿ wcze¶niej, kojarzy mi siê z Riverside. I tak mo¿na szukaæ skojarzeñ w nieskoñczono¶æ. ;)  Je¿eli chodzi o mega-koñcówkê, to dla mnie zdecydowanie 'Moon Above, Sun Below' - rewelacja! :)  I zakoñczenie albumu bardzo klimatyczne, zupe³nie nietypowe jak dla nich. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Pale Communion
« Reply #557 on: 2014-08-03, 09:54:05 »
MASB w ogóle do mnie nie przemawia.. Jako¶ pierwsze przes³uchania tego utworu mi siê bardziej podoba³y... A teraz mam wra¿enie ¿e nie ma takiego 'flow' jak reszta albumu i ¿e kolejne partie utworu s± troszkê na si³ê kszta³towane. Ale to w sumie kwestia gustu, a o gustach siê nie dyskutuje.

Aha.. jeszcze jedno: Czy kto¶ równie¿ uwa¿a ¿e przesterowany chórek Mikaela na koñcu Elysian Woes rujnuje ca³y utwór?  :(
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #558 on: 2014-08-03, 14:00:07 »
W MASB nie podoba mi siê w³a¶ciwie jedynie wielog³os pojawiaj±cy siê ok. 4:50. A sam numer taki lekko Arlekinowaty - my¶lê, ¿e to ruch Majka trochê w tamtym kierunku. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #559 on: 2014-08-04, 22:05:18 »
Proszê nie obra¿aæ najlepszego utworu ever created, o Harlekinie mówie  :twisted:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #560 on: 2014-08-05, 08:13:13 »
W swoich subiektywnych skojarzeniach MASB z HF nie jestem odosobniony - mo¿na poczytaæ na la¶cie. ;) Ludzie pisz± tam, ¿e pewne fragmenty kojarz± im siê tak¿e z BOTH. Ka¿dy na nowej p³ycie odnajdzie fragmenty, które bêd± mu siê kojarzyæ z czym¶ z przesz³o¶ci Opeth. Ja nie widzê w tym nic z³ego. Dla mnie najwa¿niejsze, ¿e nowej p³yty s³ucha mi siê bardzo dobrze i jak wspomnia³em wcze¶niej, ¿e choæ nie jest dzie³em epokowym, to jest to kawa³ solidnego Opethowego grania, oczywi¶cie przy za³o¿eniu, o którym wspomina³ Micha³: "Muzycznie przysz³o mi siê pogodziæ z faktem przemiany Opeth w zespó³ retroprogresywny i czy mi siê to podoba czy nie muszê uszanowaæ decyzjê Mikaela. P³ytê mo¿na w zasadzie oceniaæ na dwóch poziomach. Porównuj±c j± bowiem do z³otego okresu (który dla mnie koñczy GR) to wypada ona zdecydowanie blado, czasami wrêcz wymuszenie. Jakby Micha¶ za wszelk± cenê chcia³ udowodniæ, ¿e siê w latach siedemdziesi±tych sprawdzi doskonale. Natomiast jest mam oceniaæ kr±¿ek sam w sobie, pogodziwszy siê z faktem, ¿e "mój opeth" poszed³ siê... to wtedy znajdujê na nim wiele plusów." ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #561 on: 2014-08-05, 10:56:59 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pale Communion
« Reply #562 on: 2014-08-05, 23:16:21 »
S³ucham w³a¶nie siódmy raz i zaryzykowa³bym ostro¿ne stwierdzenie, ¿e nawet zaczynam trochê lubiæ ten album. Mo¿e nie ca³y i mo¿e bez euforii, ale podchodzi³em do niego na spokojnie od pocz±tku i tak w³a¶nie spokojnie zaczyna mi siê on podobaæ. Zupe³nie w inny sposób, ni¿ wcze¶niejsze albumy Opeth (a ostatnio ca³kiem sporo jak na mnie s³ucha³em starszych kr±¿ków), ale z czasem mo¿e co¶ z tego bêdzie :)

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Pale Communion
« Reply #563 on: 2014-08-06, 23:20:15 »
Tu macie recenzjê Paw³a z audycji Za Progiem. Sama siê nie odniosê, bo nie s³ucha³am jeszcze p³yty ;)
...If I call will you come and will you save me?

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Pale Communion
« Reply #564 on: 2014-08-09, 08:51:37 »
Tu macie recenzjê Paw³a z audycji Za Progiem. Sama siê nie odniosê, bo nie s³ucha³am jeszcze p³yty ;)

zgadzam siê z ka¿dym s³owem tej recenzji :)
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pale Communion
« Reply #565 on: 2014-08-10, 02:21:42 »
W Moon Above, Sun Below, w tym cichym fragmencie, który dzieli utwór na pó³, jest co¶ wyszeptane i to jest nagrane od ty³u (odwrócone w czasie). No, to macie teraz robotê - wys³yszeæ, co on tam u diab³a szepcze, bo ja nic z tego nie rozumiem ;)

Harlequin

  • Posts: 83
  • Karma: +5/-0
Odp: Pale Communion
« Reply #566 on: 2014-08-11, 00:38:05 »
Ja s³yszê:
me... hell... me... be... be...
you can... you can... youcanyoucanyou...
hell... you can... be... hell be...
you can't... hell... hell... (hell...)

Czyli jak zwykle szatan :P .

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pale Communion
« Reply #567 on: 2014-08-11, 00:47:56 »
No dobra, czyli ¿e to nie by³a wina pó¼nej pory, ¿e te¿ mniej wiêcej tyle s³ysza³em :P

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Pale Communion
« Reply #568 on: 2014-08-11, 00:52:19 »
Wyostrzy³em sobie to i s³yszê:

Help me be me... (tego jestem do¶æ pewien)
You...Give.. help me...
lub
Your gift helped me... (chyba co¶ w tym stylu) (albo co¶ w ten deseñ jakie¶ swedenglish zawodzenia szatana)

Przyznam ¿e ciezko go zrozumieæ nawet gdy ¶piewa normalnie a co dopiero pod t± mask± efektów :/
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #569 on: 2014-08-11, 11:13:05 »
Próba spisania podstawowego tekstu MASB znajduje siê tutaj, bez tekstu wspak. A w sieci w tym temacie w³a¶ciwie cisza. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind