Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 164114 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #585 on: 2014-08-14, 14:44:40 »
Teraz mam pytanie, dlaczego Opeth nie wypu¶ci³ tylko EP albo singla z Faith in Others i pierwszym utworem?
Przy okazji zgadzam siê z koleg± nade mn±, gdyby wypuszczono singiel z Deszczem i Faithem to bym bra³ w ciemno, oprawi³ sobie w ramkê i czesto s³ucha³.

Ch³opaki, sami mo¿ecie sobie takie EP spreparowaæ. Nawet inn± ok³adkê dopasowaæ lub stworzyæ, jak Wam ta nie pasuje. ;)

A potem akurat PiS dojdzie do w³adzy, znowu zrobi rajd po mieszkaniach w województwie ³ódzkim pod pretekstem sobie tylko znanym i bêdzie szuka³o winnych spreparowania EP powa¿anego zespo³u, zostaniemy poddani pod s±d katolicki i spaleni na stosie za "piractwo" i s³uchanie satanistów.
¦michy chichy ale tak bêdzie  :lol:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #586 on: 2014-08-14, 22:59:34 »
Wszyscy, którzy chwal± tê p³ytê niech uwa¿nie przes³uchaj± p³yty, które polecam pod postem i niechaj zastanowi± siê jeszcze raz, czy takie kompozycje jak z Pale Communion nale¿± siê wieloletnim, wiernym fanom. Czujê siê jakbym dosta³ niedosma¿onego kotleta u Amaro, czy niedogotowanego, twardego w ¶rodku ziemniaka -_-.
 Wobbler
Birds And Buildings

Wobbler trochê znam, bo prezentowa³ go niegdy¶ Kosiñski w nocnej audycji. Birds And Buildings pos³ucha³em teraz, ale generalnie muszê przyznaæ, ¿e to nie do koñca moje klimaty. Wolê jednak nowy Opeth. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Pale Communion
« Reply #587 on: 2014-08-15, 15:53:38 »

Wobbler trochê znam, bo prezentowa³ go niegdy¶ Kosiñski w nocnej audycji. Birds And Buildings pos³ucha³em teraz, ale generalnie muszê przyznaæ, ¿e to nie do koñca moje klimaty. Wolê jednak nowy Opeth. :)

A teraz zastanów siê jeszcze raz :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #588 on: 2014-08-15, 17:41:50 »

Wobbler trochê znam, bo prezentowa³ go niegdy¶ Kosiñski w nocnej audycji. Birds And Buildings pos³ucha³em teraz, ale generalnie muszê przyznaæ, ¿e to nie do koñca moje klimaty. Wolê jednak nowy Opeth. :)

A teraz zastanów siê jeszcze raz :)

"Pale Communion" pomimo tego, ¿e to w³a¶ciwie progresywny hard rock z pewnymi dodatkami jazz rockowymi czyli totalna inspiracja latami 70-tymi, ma w sobie tê niesamowit± Opethow± nutê, która od dawna bardzo dobrze zestraja siê z moim wnêtrzem. A wspomniane zespo³y i ich p³yty, sprawne i intryguj±ce, ju¿ tak na mnie nie oddzia³ywuj±, nie wywo³uj± ¿adnego dreszczyku emocji - wolê pos³uchaæ niedo¶cig³e pierwowzory, King Crimson, Yes, The Mahavishnu Orchestra, Jetho Tull, U.K. czy Genesis. Ale mo¿e w tym roku stojê trochê na uboczu upodobañ innych userów "Mourner's Corner", bo jako jedynemu podobaj± mi siê p³yty Animals as Leaders, Agalloch i co¶ tam pewnie jeszcze. Ale na tym polega bogactwo muzyki - ka¿dy odnajduje co¶ dla siebie. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Pale Communion
« Reply #589 on: 2014-08-15, 17:47:48 »
Ten tekst z mojej strony to by³ ¿art ;) Doskonale wiem o co Tobie chodzi bo mam z PC podobnie. Bardzo lubiê ten album. W³a¶nie spêdzi³em z nim niemal godzinkê jad±c na rowerze. Wspania³y czas :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #590 on: 2014-08-15, 17:53:08 »
Ten tekst z mojej strony to by³ ¿art ;) Doskonale wiem o co Tobie chodzi bo mam z PC podobnie.

Jasne. Nie zorientowa³em siê. 8)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Pale Communion
« Reply #591 on: 2014-08-16, 16:14:01 »
Ten Wobbler fajny! Nie zna³em, dziêki; takie zagubione p³yty Yes w nowszym wydaniu ;)
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Pale Communion
« Reply #592 on: 2014-08-16, 21:06:00 »
Bogowie, a my¶la³am, ¿e po "szlachetnej nudzie" Heritage mo¿e byæ ju¿ tylko lepiej. Jak bardzo siê myli³am :(.

Dr¿±cymi rêcyma ¶ci±gnê³am to nieszczêsne Pale Communion (tytu³ swoj± drog± ani mniej, ani bardziej pretensjonalny od Ghost Reveries), zapuszczam i, ¿e tak zacytujê klasyka, nuda. Nuda coraz gorsza :roll:. Singlowy Goblin brzmia³ mi jak nagranie ¶redniej dobroci jam session z lat 70., gdzie jedynym, co zapamiêta³am, by³ wzglêdnie fajny transowy rytm, ale to chyba wszystko. Jedynym kawa³kiem, który w ogóle z tej p³yty zapamiêta³am, jest River. Wiecie dlaczego? Bo brzmi ¿ywcem jak skrzy¿owanie Genesis z Woln± Grup± Bukowin± i Ayreonem z okolic The Human Equation  :lol:. Po³±czenie mi³e ze wszech miar, ale ten tego, jakbym chcia³a pos³uchaæ którego¶ z wy¿ej wymienionych, to bym to zrobi³a. Reszty p³yty kompletnie nie pamiêtam, jedno wielkie pitu-pitu bez jaj ani pomys³u. Niech bêdzie, ¿e jestem p³ytka i nie znam siê na muzyce, ale lubiê charakterystyczne riffy/arpeggia/solówki na bele czym/melodie, które zapadaj± w pamiêæ. Przyznam siê, ¿e spodziewa³am siê czego¶ wiêcej - przecie¿ Heritage mia³ parê momentów, gdzie trzeba by³o zrobiæ g³êbszy wdech i zamkn±æ oczy. Ma³o bo ma³o, ale mia³. Do tego Bladego Komunizmu mogê z pe³nym spokojem robiæ rzeczy do magisterki, wiêc nie jest dobrze. Nie skre¶lam tej p³yty jeszcze, dam jej szansê (do Heritage'a siê w koñcu przekona³am), ale motywacjê mam do tego s³aaaab±, bo nuda i wujem wieje :?. 3/10.

Mikusiowi A. (oraz Stefkowi W.) chcia³abym przekazaæ, ¿e lata 70. skoñczy³y siê jaki¶ czas temu i mo¿e by tak w koñcu zauwa¿y³ ten fakt, jak równie¿ nie¶miele zasugerowaæ, ¿e kilka nagrañ z jam sessions jeszcze albumu nie czyni :roll:.

Aha, gdyby Vertigo z w³a¶ciwym sobie mistrzostwem pokusi³ siê o interpretacjê teledysku do Cusp of Eternity (Maryja z Dzieci±tkiem, siaki¶ zgarbiony ¶wi±tek i dziewoja z p³on±c± knih± oraz wszechobecne krzaki? To¿ to materia³-samograj :D), by³abym niezwykle zobowi±zana :mrgreen:.
« Last Edit: 2014-08-16, 21:18:46 by aibrean »
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

B³a¿ej

  • Posts: 83
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #593 on: 2014-08-17, 04:02:43 »
¦wietna recenzja dawno tak dobrej nie czyta³em. Ale siê z ni± nie zgadzam  :twisted:

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Pale Communion
« Reply #594 on: 2014-08-17, 12:56:37 »
Nic nie szkodzi, gdyby¶my siê we wszystkim zgadzali, by³oby cholernie nudno ;). Wy¿ali³am siê z recenzj± akurat tutaj, bo gdzie¿by lepiej, a nu¿ kto¶ zrozumie mój bul i brak nadzieji (bliscy i dalsi znajomi ju¿ nie mog± s³uchaæ moich wynurzeñ re: 'nowy Ope¶ jest tak strasznie ¿aden') :).
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Pale Communion
« Reply #595 on: 2014-08-18, 08:38:20 »
Goblin jest singlem?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #596 on: 2014-08-18, 08:41:55 »
Goblin jest singlem?

¦ledz±c youtuba lub wrzutê, w³a¶ciwie wszystko jest ju¿ singlem. ;) :twisted:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Pale Communion
« Reply #597 on: 2014-08-18, 17:34:48 »
Opeth UDOSTÊPNIA Pale Communion w ca³o¶ci. (Ale np u mnie nie dzia³a, chyba problemy z polsk± lokalizacj± :P )
« Last Edit: 2014-08-19, 00:29:35 by In_Prog_We_Trust »
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pale Communion
« Reply #598 on: 2014-08-18, 17:39:48 »
Przede wszystkim to nie wklei³e¶ ¿adnego linka w swojej wiadomo¶ci ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #599 on: 2014-08-18, 18:12:53 »
Link: http://prog.teamrock.com/news/2014-08-18/opeth-stream-pale-communion ;), ale w Polsce faktycznie nie dzia³a.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success