Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 165938 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #615 on: 2014-08-23, 08:31:58 »
Dzisiaj dzwoni³em do Rock Serwis, gdzie zamówi³em p³ytê. I us³ysza³em, ¿e jeszcze nie maj± jej u siebie. Premiera w poniedzia³ek, ale na kr±¿ek trzeba bêdzie jeszcze poczekaæ.

Przed trzema laty w Rock Serwis identyczn± sytuacjê mia³em z ADtoE Dream Theater - wtedy Warner tak¿e nawali³ z premier± kilka dni. Tym razem widzê jest podobnie. Poniewa¿ album znam ju¿ na wylot, nie mam parcia by mieæ to ju¿ w poniedzia³ek - jak dotrze do koñca tygodnia te¿ bêdzie dobrze, jak jeszcze kilka dni pó¼niej tak¿e prze¿yjê. ;)  Gorzej z osobami, które czekaj± na pierwszy ods³uch w³a¶nie z p³yty... :<
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #616 on: 2014-08-23, 11:16:15 »
No w³a¶nie jeszcze p³yty nie s³ucha³em. Liczy³em, ¿e zrobiê to w poniedzia³ek, maj±c ju¿ p³ytê w ³apie. :)

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Pale Communion
« Reply #617 on: 2014-08-24, 11:55:53 »
Jest szansa ¿e p³ytkê ju¿ dzisiaj znajdê na pó³kach Media Marktu? (bo zdarza³o mi sie tam kupowaæ p³ytki z dzieñ przed premier±)
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #618 on: 2014-08-24, 13:50:02 »
Jest szansa ¿e p³ytkê ju¿ dzisiaj znajdê na pó³kach Media Marktu? (bo zdarza³o mi sie tam kupowaæ p³ytki z dzieñ przed premier±)

No ciekawe, bo w ofercie sieciowej nie widzê. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #619 on: 2014-08-24, 15:33:28 »
Gar¶æ recenzji polskojêzycznych:
- StereoLife
- Audio
- Metal Mundus
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #620 on: 2014-08-25, 11:49:05 »
Mam info z Rock Serwis - przekazuj± p³yty do pakowania. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #621 on: 2014-08-25, 12:57:19 »
No to czekamy, czekamy. :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #622 on: 2014-08-25, 13:08:23 »
W oczekiwaniu, jeszcze ma³a pochlebna recenzja z Rock Serwis ;):
Quote from: Andrzej Barwicki
Wydawnictwo zawiera niespe³na godzinê muzyki, na któr± sk³ada siê osiem kompozycji. Nagranie pierwsze to "Eternal Rains Will Come" - kawalkada klawiszowych i perkusyjnych zagrywek przez pierwsze kilkadziesi±t sekund dynamicznie rozbrzmiewa z g³o¶ników, po niej nastêpuje wyciszenie i harmonijna, bardzo subtelna kontynuacja w dalszej czê¶ci kompozycji, poparta odpowiednim wokalem i intryguj±c± aran¿acj±. Utwór "Cusp Of Etrnity", który mogli¶my us³yszeæ ju¿ na pocz±tku czerwca, jest jeszcze bardziej podkre¶lony ostrymi gitarowymi zagrywkami i pulsuj±cym rytmem. Niesie ze sob± namiastkê dawnego, energicznego, progresywno-metalowego brzmienia, od którego zespó³ Opeth powoli siê odwraca. D¼wiêkowa ró¿norodno¶æ, zmiany tempa, nastroju i ciekawe, rozbudowane brzmienie - to wszystko niesie ze sob± nagranie "Moon Above, Sun Below". Oczywi¶cie partie gitary uwodz± nas na równi z wokalami Akerfeldta. Pod koniec tego nagrania ocieramy siê jeszcze o tajemnicze d¼wiêki, a ca³o¶æ koñczy siê bardzo przyjemnym melodyjnym akcentem i d¼wiêkami fortepianu. To, co zabrzmi w nastêpnej kompozycji, to mistyczne muzyczne cudeñko, od którego nie sposób siê oderwaæ. Taka jest kompozycja "Elysian Woes" – uduchowiony ¶piew, akustyczna gitara i klawisze sprawiaj±, ¿e toniemy w tej delikatnej opethowskiej melancholii. Szkoda, ¿e tak szybko siê koñczy... Nastêpne kilka minut spêdzimy ws³uchuj±c siê w instrumentalne nagranie "Goblin" – warto zatopiæ siê w tych magicznych d¼wiêkach klawiszy, wszystko wykonane jakby z odrobin± "purpury" w tle. Za moment powracamy do melodyjnych i chwytliwych momentów tego kr±¿ka, czego dowodem jest utwór "River", bêd±cy uk³onem w stronê klasyki hard rocka, tutaj odpowiednio "stunningowanego". To prawdziwie rasowy kawa³ek. Powoli zbli¿amy siê do koñca p³yty. Emocje znów wzrastaj± wraz z pocz±tkiem utworu "Voices Of Treason", gdzie partie smyczków wraz z pozosta³ymi instrumentami otaczaj± nas niezwykle rozbudowanym brzmieniem. Niby to trochê przyt³aczaj±ce nagranie, ale niepozbawione uroczego zaskakuj±cego klimatu a¿ do ostatniej sekundy. Ta niebywa³a artystyczna doskona³o¶æ kontynuowana jest podczas utworu "Faith In Others". Imponuj±ca jest, nie tylko w tym nagraniu, udzielaj±ca siê odbiorcy wra¿liwo¶æ na tak misternie zagrane d¼wiêki, z którymi naprawdê warto zintegrowaæ siê na bardzo, bardzo d³ugo.
Mo¿na trochê ponarzekaæ, ¿e na albumie "Pale Communion" a¿ za bardzo wyczuwa siê obecno¶æ Stevena Wilsona, ¿e brak jest ostrzejszego metalowego grania, ale mnie to nie przeszkadza. Muzycy z grupy Opeth potrafi± nadal poszukiwaæ innych form g³êbszego muzycznego wyrazu i zaimponowaæ s³uchaczowi tak zgranym i ambitnym materia³em. Symfoniczne aran¿acje, charakterystyczne partie gitar i uk³on w stronê dziedzictwa rocka progresywnego koñcz± w tak piêkny sposób ten najnowszy album, który moim zdaniem ju¿ w dniu premiery skazany jest na bardzo du¿y sukces.
Warto delektowaæ siê tak interesuj±cym albumem jego instrumentalno-wokaln± zawarto¶ci± która niesie ze sob± niebywa³e muzyczne emocje czego do¶wiadczamy wielokrotnie powracaj±c do powtórnego odkrywania delikatnych jak i ostrzejszych akcentów zawartych na p³ycie "Pale Communion".
plus recka z mlwz

Ju¿ nied³ugo, wraz z Voice'm, bêdziecie mogli siê przekonaæ ile w nich prawdy. ;)


Edit: widzê, ¿e na obu portalach jest ta sama recenzja. ;)

« Last Edit: 2014-08-25, 13:11:49 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Pale Communion
« Reply #623 on: 2014-08-25, 14:29:58 »


Kurier nie zawiód³. No to lecimy oficjalnie, namacalnie  :D

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #624 on: 2014-08-25, 16:46:59 »
Ja dzisiaj wydzwonilem lokalny MM i najprawdopodobniej 'PC' bedzie jutro dostepny, wiec jeszcze dzisiaj poszcze ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #625 on: 2014-08-26, 11:37:46 »
Dzwonilem przed chwila do Rock Serwis. Na p³yte przyjdzie mi jeszcze troche poczekac. Uslyszalem, ze od polskiego dystrybutora dostali zaledwie... 6 albumow i rozeslali je wedlug kolejnosci zamowien, a zamowien jest kilkadziesiat oraz ze to nie pierwsza taka wpadka tego dystrybutora...

B³a¿ej

  • Posts: 83
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #626 on: 2014-08-26, 11:46:25 »
Kurde  :? te¿ zamówi³em w rock serwisie. Liczy³em ¿e szybko przyjdzie.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #627 on: 2014-08-26, 12:15:36 »
Dzwonilem przed chwila do Rock Serwis. Na p³yte przyjdzie mi jeszcze troche poczekac. Uslyszalem, ze od polskiego dystrybutora dostali zaledwie... 6 albumow i rozeslali je wedlug kolejnosci zamowien, a zamowien jest kilkadziesiat oraz ze to nie pierwsza taka wpadka tego dystrybutora...

Widaæ za³apa³em siê na tê pierwsz± skromn± dostawê (edycja CD+BR). :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #628 on: 2014-08-26, 15:44:58 »
Dzwonilem przed chwila do Rock Serwis. Na p³yte przyjdzie mi jeszcze troche poczekac. Uslyszalem, ze od polskiego dystrybutora dostali zaledwie... 6 albumow i rozeslali je wedlug kolejnosci zamowien, a zamowien jest kilkadziesiat oraz ze to nie pierwsza taka wpadka tego dystrybutora...

Tak, sprawa jest grubsza bo w MM mi to samo powiedzieli - problemy z dystrybutorem.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #629 on: 2014-08-26, 15:47:59 »
Ja natomiast dosta³em maila z informacj±, ¿e przesy³ka zosta³a do mnie wys³ana. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success