Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 166098 times)

0 Members i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #630 on: 2014-08-26, 21:09:03 »
Ja zamówi³em w FANie i powiedzieli mi to samo. Wersja CD+BR jest dostêpna w 24 godziny, a samo CD, czyli moja wersja bêdzie mia³a kilkudniowe opó¼nienie. Oczywi¶cie wina po stronie RR.
Doesn't mean you should
Just because you can

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #631 on: 2014-08-26, 23:48:48 »
Hah, z kumpem wyczekalismy otwarcia pudla z dostawa w MM i zakupilismy po jednym egzemplarzu wersji CD+BR. Jestem po dwoch odsluchach z wypiekami na twarzy :) Ogolne wrazenia pozytywne, zdecydowanie wiecej emocji niz na 'Heritage', pare razy mnie ciary przeszly, wiec jest dobrze :) Zobaczymy co dalej...

Aha, jakbym sie mial do czegos poki co przywalic, to ta extended szata graficzna' to jakis zart - bidne jest to wydanie. Szkoda, bo 'Heritage' wizualnie prezentowal sie pieknie. Ciekaw jestem, czy sie ze mna posiadacze tej wersji CD+BR zgodza...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Pale Communion
« Reply #632 on: 2014-08-27, 01:39:00 »
Ja jutro siê wybieram po swój CD + Bluray. BTW. Ju¿ pojawi³ siê pierwszy filmik z unboxingiem wersji deluxe limited bundle - czyli, przynajmniej dla mnie, mi³e potwierdzenie "uff... dobrze, ¿e tego nie kupi³em" :)

Aha, jakbym sie mial do czegos poki co przywalic, to ta extended szata graficzna' to jakis zart - bidne jest to wydanie. Szkoda, bo 'Heritage' wizualnie prezentowal sie pieknie. Ciekaw jestem, czy sie ze mna posiadacze tej wersji CD+BR zgodza...

Nie wiem jeszcze jak wygl±da 'zwyk³e wydanie' ale filmik powy¿ej udostêpniony faktycznie pokazuje, ¿e znów siê nie postarali z szat± graficzn±. Szczerze, to strasznie têsknie za takimi wydaniami Jak Specjalna Edycja Ghost Reveries czy nawet odnowione Still Life... Szkoda troszkê, ¿e ju¿ im siê nie chce bo takie wydania a¿ cz³owiek chce wzi±æ do rêki i ogl±daæ w trakcie ods³uchu :D

Na oficjalnym kanale YouTube pojawi³a siê te¿ ma³a wizualizacja do Eternal Rains Will Come. Nie spodziewajcie siê cudów, kolejna samoróbka Mikaela po kwasie  :lol: :lol:
« Last Edit: 2014-08-27, 02:04:39 by In_Prog_We_Trust »
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #633 on: 2014-08-27, 08:35:46 »
Edycja podstawowa wygl±da podobno tak:


A rozszerzona z BR tak:


Voice, mam nadziejê, ¿e w tej edycji digipackowej (CD+BR) p³yty umieszczone s± w plastikowych trayach? Czy mo¿e w wyciêtych kieszeniach digipacka jak to widaæ w filmie zacytowanym przez Trusta czy na fotce poni¿ej?


Booklet te¿ chyba jaki¶ jest? ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #634 on: 2014-08-27, 10:34:34 »
Nie, CD+BR to klasyczny trojdzielny digipack - w okladke wsadzony booklet, w srodkowym panelu CD, a w bocznym BR, oba na plastikowych trayach wklejonych w tekturke. To akurat ladnie wyglada, ale wiecie - bez fajerwerkow. Za te cene chcialoby sie czegos wiecej ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #635 on: 2014-08-27, 10:55:30 »
...bez fajerwerkow. Za te cene chcialoby sie czegos wiecej ;)

Fajerwerków to w³a¶ciwie nie mieli¶my ju¿ na "Heritage" - jedna grafika frontowa i trochê zdjêæ w ksi±¿eczce. Czasy wypasionych graficznie bookletów z okresu "Still Life"÷"Watershed", na razie mamy ju¿ za sob±. ;) Nie wiem jak to wygl±da na nowej p³ycie, ale podejrzewam, ¿e poza grafik± frontow± z tryptykiem obrazów, rewersow± tali± kart oraz "r±czk±", w ksi±¿eczce nie ma nic wiêcej (?)... Cieszê siê natomiast, ze wydali to w klasycznym digipacku, choæ wola³bym elegancki digibook jak to by³o w przypadku reedycji CD+DVD "Still Life". Cieszê siê, bo szczê¶liwie nie wpadli na jaki¶ ekstra pomy³, jak to wy³o w przypadku dwup³ytowej edycji specjalnej "Watershed" czyli ca³o¶ci zapakowanej w niby-przesy³ce, a ka¿da z p³yt w kopertce. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Pale Communion
« Reply #636 on: 2014-08-27, 11:08:38 »

Fajerwerków to w³a¶ciwie nie mieli¶my ju¿ na "Heritage"

Mów za siebie ;)

No ale za luksus trzeba by³o p³aciæ.


Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #637 on: 2014-08-27, 11:14:54 »

Fajerwerków to w³a¶ciwie nie mieli¶my ju¿ na "Heritage"

Mów za siebie ;)

No ale za luksus trzeba by³o p³aciæ.

Ale¿ ja to wszystko mam w ksi±¿eczce i w opakowaniu edycji specjalnej CD+DVD, w³±cznie z trójwymiarowym obrazkiem na froncie. ;) Mimo wszystko uwa¿am, ¿e by³o mizernie. To siê ma nijak do wspomnianego okresu "Still Life"÷"Watershed", gdzie by³a ca³a masa fantastycznych i ujmuj±cych grafik, uzupe³niaj±cych niesamowicie zawarto¶æ muzyczn± albumu. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Pale Communion
« Reply #638 on: 2014-08-27, 11:58:16 »


Ale¿ ja to wszystko mam w ksi±¿eczce i w opakowaniu edycji specjalnej CD+DVD, w³±cznie z trójwymiarowym obrazkiem na froncie. ;) Mimo wszystko uwa¿am, ¿e by³o mizernie. To siê ma nijak do wspomnianego okresu "Still Life"÷"Watershed", gdzie by³a ca³a masa fantastycznych i ujmuj±cych grafik, uzupe³niaj±cych niesamowicie zawarto¶æ muzyczn± albumu. :)

Mo¿e Travis jest za drogi  :lol:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #639 on: 2014-08-27, 12:59:07 »
Mo¿e Travis jest za drogi  :lol:

My¶lê, ¿e tu bardziej chodzi o tê stylizacjê na analogowe albumy retro-rockowe, gdzie koperta winyla mia³a obrazek frontowy lub wizerunek zespo³u, ty³ z opisem i czêsto zdjêciami zespo³u oraz czasem gdy album by³ rozk³adany co¶ w ¶rodku jeszcze, jak np. monumentalny sterowiec w dwójce Led Zeppelin. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #640 on: 2014-08-27, 20:49:26 »
Aha, jakbym sie mial do czegos poki co przywalic, to ta extended szata graficzna' to jakis zart - bidne jest to wydanie.
Teraz rozumiem tê mizerno¶æ. Ksi±¿eczka ma raptem 8 stron - zawiera jedynie grafikê frontu ok³adki oraz teksty utworów i pozosta³e opisy, ale ciê¿ko to czytaæ, bez lupy w³a¶ciwie ani rusz, do tego jeszcze gotycka czcionka. Zwracam honor, booklet "Heritage" przy tym najnowszym rzeczywi¶cie prezentuje siê imponuj±co. ;)

Nie wiem jak to wygl±da na nowej p³ycie, ale podejrzewam, ¿e poza grafik± frontow± z tryptykiem obrazów, rewersow± tali± kart oraz "r±czk±", w ksi±¿eczce nie ma nic wiêcej (?)...
Tej ostatniej z "r±czk±" w edycji CD+BR nie ma w ogóle. Nie ma tak¿e zdjêcia ch³opaków przy piwie. To zapewne jest tylko w wypasionej edycji LP+CD+BR. ;) Có¿ jeszcze? Na trzecim skrzyde³ku, po przeciwnej stronie tacki z BluRayem, jest jaka¶ twarz w mroku, ale s³abo to wygl±da. Dodatkowo do³±czyli karteczkê z kodem do pobrania bonusowych tracków. To chyba wszystko. Zabieram siê za pierwszy ods³uch z orygina³u. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #641 on: 2014-08-27, 22:49:28 »
Przes³ucha³em. Ogromnie mi siê ta nowa p³yta podoba i nadal s³ucham jej z du¿± przyjemno¶ci±. Jak napisa³em kilka tygodni wcze¶niej, nie jest epokowa, ale mimo to bardzo fajna.  Brzmienie do przyjêtej stylistyki czyli jak ja to sobie nazywam, progresywnego hard rocka z elementami fusion - znakomite. Opeth od czasów "Delivarnace" i "Damnation" na albumie studyjnym nigdy chyba tak dobrze nie brzmia³. Owszem z perspektywy czasu i w wyniku os³uchania, nastêpne albumy wydaj± siê byæ brzmieniowo bez zarzutu, ale pamiêtam jak w trakcie ich wydania, wielu z nas odczuwa³o pewien dyskomfort zwi±zany w³a¶nie z brzmieniem - czêsto pisa³o siê, ¿e w stosunku do "Deliverance" i "Ghost Reveries" i "Watershed" i "Heritage" brzmieniowo znacznie ustêpuj±. Tym razem nie towarzyszy mi takie uczucie. Pobra³em oba bonusowe pliki - ka¿dy jest w wersji wav i mp3.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #642 on: 2014-08-27, 23:23:48 »
To musieli cos zmienic, bo jak ja wczoraj sciagalem tp tylko w wavach byly. A poza tym to tam bylo napisane, ze bedzie jeszcze jakis ekstra bonus material, tylko ze sie nei wyrobili, wiec licze na to, ze jak sie to cos pojawi to nas mailowo poinformuja.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #643 on: 2014-08-28, 07:39:28 »
To musieli cos zmienic, bo jak ja wczoraj sciagalem tp tylko w wavach byly. A poza tym to tam bylo napisane, ze bedzie jeszcze jakis ekstra bonus material, tylko ze sie nei wyrobili, wiec licze na to, ze jak sie to cos pojawi to nas mailowo poinformuja.

Nie wiem jak u Ciebie, u mnie na stronie pobierania podali nr zamówienia wraz z informacj±, ¿e otrzymam jakiego¶ maila zwrotnego etc. ale jeszcze go nie otrzyma³em. ;)  Jak bêdziesz wiedzia³ Voice co¶ wiêcej, daj znaæ. :)



Edit 1:
Ja zamówi³em w FANie i powiedzieli mi to samo. Wersja CD+BR jest dostêpna w 24 godziny, a samo CD, czyli moja wersja bêdzie mia³a kilkudniowe opó¼nienie. Oczywi¶cie wina po stronie RR.

Wg Empiku, premiera edycji stanandardowej przesuniêta zosta³a na 8 wrze¶nia.



Edit 2: a edycja japoñska, jak pisali¶my wcze¶niej, zawiera dwa bonusy: Atonement (live) oraz Demon Of the Fall (live).
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #644 on: 2014-08-28, 22:33:54 »
Cholernie mi sie zaczyna ta plyta podobac! Poki co nie mam faworytow, ale 'Faith In Others' mnie poraza pieknem. Mike cos tam gaworzyl przed wydaniem albumu, ze napisal byc moze najpiekniejsze melodie ever. Moze to o ten numer chodzilo?
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs