Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 165515 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

B³a¿ej

  • Posts: 83
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #660 on: 2014-09-02, 18:15:18 »
Yeah ! P³yta w³a¶nie zosta³a do mnie wys³ana  :D

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #661 on: 2014-09-02, 20:20:36 »
i kolejny news ;):
Quote from: Opeth
'Pale Communion' enters the official Finnish Albums Chart at number 1!!!! Go Finns!!!

W Polsce te¿ by³oby wysoko, ale dystrybutor nawali³.

No ja swojego albumu jeszcze nie mam.. Pora¿ka totalna, nawet na allegro nie mo¿na go ju¿ dostaæ w CD/BR...  W moim miastowym MM te¿ wgl nie ma i nie wiadomo czy bêdzie. A ja siê ³udzi³em ¿e z³apie dzieñ przed premier± jeszcze  :lol:

Te¿ jeszcze nie mam p³yty. Na weekend jecha³em do Olsztyna, wiêc pomy¶la³em sobie, ¿e kupiê album w Empiku albo MM. Anulowa³em wiêc zamówienie w Rock Serwis i pe³en nadziei odwiedzi³em oba punkty. No i tyle zobaczy³em p³ytê. W MM us³ysza³em, ¿e "w tym tygodniu ju¿ powinni¶my j± mieæ". Oczywi¶cie nie to, ¿e nie próbowa³em siê najpierw do obu sklepów dodzwoniæ, ale choæ podane s± numery stacjonarne i komórkowe, przez ca³y pi±tek nie uda³o mi siê to. A potem patrzê, ¿e i na Allegro albumów ni chu chu...  :?

Zacz±³em wiêc s³uchaæ wersji nieoficjalnej i... jestem bardzo mile zaskoczony. Uwielbiam zw³aszcza trzy ostatnie numery. No, mo¿e dwa i pó³, bo ca³y czas nie mogê przekonaæ siê do tej akustyczne czê¶ci "River". Jaka¶ taka za weso³a. :) Za to "Voice of treason" i "Faith in others" - ¶wietne! :)

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #662 on: 2014-09-02, 23:15:12 »
Kto¶ jeszcze jest ju¿ szczê¶liwym posiadaczem i zas³uchuje siê z orygina³u?

£oj mi przysz³a ju¿ w tamtym tygodniu. CD/BR kupione w Rockserwisie na szybko, bo by³ przy ok³adce znaczek 24h, i rzeczywi¶cie nie k³amali.

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Pale Communion
« Reply #663 on: 2014-09-02, 23:37:58 »
Dla zainteresowanych: Music Corner wypu¶ci³ ponownie do sprzeda¿y na allegro Pale Communion. Nie wiem tylko czy sprzedaj± ¿eby sprzedaæ czy faktycznie maj± p³ytki na stanie ;p Ale ja kupi³em dzisiaj i bêdê czeka³, ju¿ dosta³em jakie¶ potwierdzenie, ¿e zamówienie jest w realizacji, wiêc jest nadzieja! :D

BTW. Kto¶ ju¿ s³ucha³ tych bonusów i miksu na Blurayu? Jak to siê prezentuje?
« Last Edit: 2014-09-03, 00:04:10 by In_Prog_We_Trust »
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #664 on: 2014-09-03, 17:51:39 »
Do mnie p³yta dotar³a dopiero dzisiaj. Muzyka bardzo mi siê podoba, ale grafika strasznie marna (wersja standardowa) - tylko teksty, kilka informacji, ¿adnych grafik. Nêdza po prostu. Niektóre z polskich p³yt, o wiele tañszych ma lepsz± oprawê graficzn± ni¿ Pale Communion.
Doesn't mean you should
Just because you can

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Pale Communion
« Reply #665 on: 2014-09-03, 19:22:11 »
Do mnie p³yta dotar³a dopiero dzisiaj. Muzyka bardzo mi siê podoba, ale grafika strasznie marna (wersja standardowa) - tylko teksty, kilka informacji, ¿adnych grafik. Nêdza po prostu. Niektóre z polskich p³yt, o wiele tañszych ma lepsz± oprawê graficzn± ni¿ Pale Communion.

Nie niektóre tylko wiêkszo¶æ. Ja jestem ostatnio zszokowany jako¶ci± polskich p³yt i ilo¶ci± fajnych grafik i dodatków. Kiedy my siê widzê w tej dziedzinie ulepszamy to Szwedzi id± do ty³u. Mo¿e im siê to wydaje fajne ale mi nieszczególnie... P³aka³bym ze szczê¶cia gdyby panowie uciekli z RoundRunner Records i przeszli do Kscope. I tak nie graj± ju¿ metalu wiêc wysz³oby im to na dobre. Znaaacznie lepsza jako¶æ wydawnictw - wystarczy spojrzeæ na ostatniego Stevena w edycji rozszerzonej (czy ostatni± specjaln± Anatheme).. Wyobra¿acie sobie album Opeth w takiej ksia¿ce? Bo ja tak i podoba mi siê to ;)
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #666 on: 2014-09-03, 19:54:38 »
Dok³adnie. Roadrunner Records to ju¿ nie jest dobra wytwórnia dla Opeth. Mo¿e jeszcze w czasach Ghost Reveries i Watershed by³o ok ale teraz to kompletnie Opeth tam nie pasuje. Wie kto¶ na ile p³yt podpisali z nimi kontrakt? By³a gdzie¶ o tym mowa?
Doesn't mean you should
Just because you can

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #667 on: 2014-09-03, 20:05:44 »
Kto wie, czy przy nastepnej plycie nie dojdzie do zmiany wydawcy. Teraz, przy wydaniu 'PC', Roadrunner dal pare razy ciala, wiec moze najwyzszy czas aby sie z nimi rozstac.

A co do Kscope to fakt, plyty ladnie wydaja, ale zachodzi pytanie, czy taka mala wytwornie byloby stac na wylozenie parudziesieciu (albo cholera wie ilu) tysiecy dolarow na produkcje nowego albumu Opeth, bo zakladam, ze to juz na tyle duzy zespol, ze nagrywa za kase wytworni. Poza tym dochodzi do tego promocja i organizacja koncertow, wiec nie wiem, czy koniec koncow dobrze by to Opeciakom wyszlo.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #668 on: 2014-09-03, 21:29:27 »
Znaaacznie lepsza jako¶æ wydawnictw - wystarczy spojrzeæ na ostatniego Stevena w edycji rozszerzonej (czy ostatni± specjaln± Anatheme).. Wyobra¿acie sobie album Opeth w takiej ksia¿ce?

Tak. W takiej edycji ukaza³ siê remaster CD+DVD "Still Life". Bardzo ³adnie dwup³ytowe edycje specjalne wydaje tak¿e Nuclear Blast - ostatni album Symphony X "Iconoclast" prezentowa³ siê wy¶mienicie - lakierowany digibook z wklejon± ksi±¿eczk± z papieru kredowego i p³ytami na plastikowych trayach. Piêkne wydanie po prostu. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Pale Communion
« Reply #669 on: 2014-09-04, 08:35:26 »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #670 on: 2014-09-04, 09:27:28 »
FREE SHIPPING ON OPETH'S PALE COMMUNION BOX SET! HURRY! OFFER ENDS IN 48 HOURS.

Mo¿e kto¶ siê skusi? ;)

Dla kolekcjonerów winyli te 2 single ze sztokholmskiego koncertu stanowi± jak±¶ atrakcjê, natomiast do³±czona edycja kompaktowa CD+BR jest z deczka szajsowata. ;)


A Ty Marcin, zamówi³e¶ sobie ten zestaw? ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Pale Communion
« Reply #671 on: 2014-09-04, 13:04:14 »
FREE SHIPPING ON OPETH'S PALE COMMUNION BOX SET! HURRY! OFFER ENDS IN 48 HOURS.

Mo¿e kto¶ siê skusi? ;)

Dla kolekcjonerów winyli te 2 single ze sztokholmskiego koncertu stanowi± jak±¶ atrakcjê, natomiast do³±czona edycja kompaktowa CD+BR jest z deczka szajsowata. ;)


A Ty Marcin, zamówi³e¶ sobie ten zestaw? ;)

Nie. Wkurzy³em siê, ¿e fanów winyli zmuszaj± do kupienia dwóch oddzielnych wersji. Niech siê wypchaj±. Gdyby wszystko by³o w jednym boxie to ju¿ bym mia³ ca³o¶æ a tak to siê zadowolê swoj± wersj± na LP.

B³a¿ej

  • Posts: 83
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #672 on: 2014-09-05, 12:09:55 »
Jestem po kilku ods³uchach i na razie s±dzê ¿e album jest niez³y.
Na plus:
- album jest spójny i bogaty w brzmienia.
- prawie ka¿dy kawa³ek jest co najmniej dobry.
- du¿o melodii wokalnych i chwytliwych refrenów.
- ¶wietne partie akustyczne.
- sekcja rytmiczna.
- partie symfoniczne w dwóch ostatnich kawa³kach.
Na minus :
- na pocz±tku dra¿ni wokal potem jest ju¿ lepiej.
- za du¿o chórków.
- za du¿o klawiszy wzglêdem gitar.
- ma³o mroku.
- rozczarowuje ,,Goblin" zapowiadany przez Akerfeldta jako wielki hit.
Najlepsze utwory imho to River i Faith in Others. Voice of Treason kojarzy mi siê odrobinê z Derelict Herds, w kilku utworach s³ychaæ te¿ charakterystyczn± partie perkusji znanej z Blackwater Park lub Ghost Reveries. Na ten moment Heritage > Pale Communion :>

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #673 on: 2014-09-05, 18:41:42 »
No i gdzie Polska? :(

Przez tych tandeciarzy z Warner Music Poland mo¿emy jedynie ¶wieciæ oczami. :?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

B³a¿ej

  • Posts: 83
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #674 on: 2014-09-05, 19:12:22 »
Po 5 przes³uchaniach p³yta wydaje mi siê za bardzo miêkka i pipowata :(

 

lofty-success