Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 165183 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #705 on: 2014-09-13, 22:15:55 »
Ze sporym opó¼nieniem, ale dosta³em i przes³ucha³em PC. Jak na kilka pierwszych odtworzeñ, jest nieco lepiej ni¿ siê spodziewa³em. Kilka fragmentów wkrêca. Chyba pierwszy raz nie potrafiê odró¿niæ utworów na p³ycie Opeth - dla mnie to mog³oby byæ z powodzeniem nagrane jako jedna ¶cie¿ka i nie zauwa¿y³bym tego. Momentami jest trochê chaosu w stylu "Heritage", ale generalnie Mike jakby bardziej ju¿ sobie ten nowy styl pouk³ada³. Klimat jest, pomys³y s±, tylko jako¶ magii brak. Ta muzyka mi siê podoba, ale nie porywa niestety. Natomiast najwiêkszym mankamentem jest wg mnie wokal, co by³o ju¿ chyba podnoszone wcze¶niej. Momentami a¿ ¿al mi Mike'a, ¿e tak siê mêczy ¶piewaj±c  :wink:
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #707 on: 2014-09-14, 12:25:38 »
Minê³o sporo czasu i mam nowe refleksje na temat p³yty, ale znowu nieciekawe.

Na pocz±tek plus, przekona³em siê do Moon Above, Sun Below, ale...

No w³a¶nie. Ten kawa³ek skróci³bym o CONAJMNIEJ 3 minuty. Czemu te tandetne kompozycje na p³ycie s± tak d³ugie a genialne faith in others, które jest chyba w top 5 ulubionych kawa³ków Opeth krótkie?

JA NJE ROZUMIED¬

No ale co zrobiæ.

@edit
Apropo nierozumienia. Czyste wokale na tym albumie trudniej zrozumieæ ni¿ growle ¶rednio wyszkolonego krzykacza :/

B³a¿ej

  • Posts: 83
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #708 on: 2014-09-14, 13:41:57 »
Ja natomiast po d³u¿szym czasie stwierdzam ¿e p³yta jest ¶wietna. Oczywi¶cie nie ma startu do wcze¶niejszych p³yt ale Heritage przebija znacznie. Niewiem co macie do wokalu wed³ug mnie jest bardzo ciekawy i fajnie pokombinowany. Ka¿dy kawa³ek jest co najmniej dobry a River i Faith in Others znakomite. Jestem ciekaw czy Faith in Others bêd± wykonywaæ na ¿ywca.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #709 on: 2014-09-14, 13:56:37 »
Nie wiem co macie do wokalu wed³ug mnie jest bardzo ciekawy i fajnie pokombinowany.
Od pocz±tku tak uwa¿am, ale ka¿dy ma prawo do w³asnej oceny, wiêc nie polemizujê. ;)  My¶lê, ¿e wokalnie Majk odsadzi³ 'Dziedzictwo' na kilometry, podobnie jak zreszt± sam album. Ju¿ od dawna uwa¿am, ¿e jest znakomity. Oczywi¶cie nie ma co "Komunii" porównywaæ do z³otej epoki Opeth, bo wtedy nagrywali p³yty wybitne, ale ch³opaki  po tylu latach mimo wszystko potrafili nagraæ znakomit± i wci±gaj±c± p³ytê. :)  Nie ka¿demu tylko taka stylistyka siedzi. My¶lê, ¿e na nastêpnej p³ycie solidnej podkrêc± gitary i bêbny, bo baza ju¿ do tego jest. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #710 on: 2014-09-15, 08:25:24 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Pale Communion
« Reply #711 on: 2014-09-15, 13:08:39 »
Nie wiem co macie do wokalu wed³ug mnie jest bardzo ciekawy i fajnie pokombinowany.
Od pocz±tku tak uwa¿am, ale ka¿dy ma prawo do w³asnej oceny, wiêc nie polemizujê. ;)  My¶lê, ¿e wokalnie Majk odsadzi³ 'Dziedzictwo' na kilometry, podobnie jak zreszt± sam album.

Mi siê np. wydaje ¿e wokale na PC s± bardzo... nierówne je¶li chodzi o jako¶æ. S± momenty ¶wietne... Jak np. pocz±tek MASB.. Czy Ca³y Faith in Others... A s± momenty takie jak pocz±tek (...i sam koniec) Elysian Woes gdzie Majk brzmi jakby mia³ za sob± wyra¼nie ciê¿k± noc... i co¶ mu nie posz³o ale stwierdzi³ ¿e prawdziwi fani i tak bêd± kochaæ Opeth mimo wszystko. Wyra¼nie bardziej dopracowane wokale s± na Heritage, jakby Mike maj±c przed sob± wielkie wyzwanie jakim jes prawie ca³kowita zmiana stylistyki, naprawdê siê stara³.

Ka¿dy kawa³ek jest co najmniej dobry a River i Faith in Others znakomite. Jestem ciekaw czy Faith in Others bêd± wykonywaæ na ¿ywca.

W jednym z ostatnich wywiadów Mike mówi, ¿e zrozumia³ ¿e koncerty s± dla "wszystkich" fanów i dlatego teraz bêdzie oddziela³ dwa ¶wiaty - koncertowy i p³ytowy. Dlatego powiedzia³, ¿e na koncertach od naj¶wie¿szej trasy bêdzie mo¿na siê spodziewaæ w 90% materia³u starego, powszechnie znanego a z nowej p³yty mo¿emy siê spodziewaæ pewnie jakich¶ dwóch kawa³ków. Stawia³bym na Cusp of Eternity (bo to pewniak) i ewentualnie Eternal rains. Trochê siê zwiod³em szczerze, bo jak dla mnie mogli by zagraæ ca³e dwie ostatnie p³yty i bym siê nie pogniewa³  :?
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #712 on: 2014-09-15, 13:44:38 »
Od s³uchania koncertowego Heritage wola³bym pods³uchiwaæ bywalców publicznych toalet jak zmagaj± siê sami ze sob± w odwiecznym boju.

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Pale Communion
« Reply #713 on: 2014-09-15, 16:41:23 »
Od s³uchania koncertowego Heritage wola³bym pods³uchiwaæ bywalców publicznych toalet jak zmagaj± siê sami ze sob± w odwiecznym boju.

proszê wiêc trochê tego w progresywnej 25 minutowej wersji z parti± rapu wykonywan± przez Stevena Wilsona. <dziury w mózgu...>
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pale Communion
« Reply #714 on: 2014-09-15, 17:49:09 »
W jednym z ostatnich wywiadów Mike mówi, ¿e zrozumia³ ¿e koncerty s± dla "wszystkich" fanów i dlatego teraz bêdzie oddziela³ dwa ¶wiaty - koncertowy i p³ytowy. Dlatego powiedzia³, ¿e na koncertach od naj¶wie¿szej trasy bêdzie mo¿na siê spodziewaæ w 90% materia³u starego, powszechnie znanego a z nowej p³yty mo¿emy siê spodziewaæ pewnie jakich¶ dwóch kawa³ków. Stawia³bym na Cusp of Eternity (bo to pewniak) i ewentualnie Eternal rains. Trochê siê zwiod³em szczerze, bo jak dla mnie mogli by zagraæ ca³e dwie ostatnie p³yty i bym siê nie pogniewa³  :?

Tak, ale mówi³ te¿, ¿e Cusp jako singiel to by³ wybór wytwórni, a nie jego i ¿e on ma w nosie co wytwórnia zrobi singlem. Wiêc jest spora szansa, ¿e zagra to, co mu siê bêdzie podoba³o. Ja bym siê spodziewa³, ¿e bêd± grali Goblina i to wed³ug mnie jest bardzo kiepska wiadomo¶æ.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #715 on: 2014-09-18, 23:56:16 »
Dla zainteresowanych posiadaczy edycji CD+BR:
Poniewa¿ wci±¿ nie dociera³ do mnie "mityczny e-mail", a odpowiedzi z polskiego Warnera nie by³o, napisa³em bezpo¶rednio do Roadrunner Records i odpisali, ¿e e-mail powinien dotrzeæ do koñca bie¿±cego miesi±ca, a je¿eli po tym terminie znowu posz³oby co¶ nie tak, prosz± o przypomnienie. Musimy siê wiêc uzbroiæ w cierpliwo¶æ. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Pale Communion
« Reply #716 on: 2014-09-19, 16:31:15 »
Dzieki Luksor!
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Pale Communion
« Reply #718 on: 2014-09-24, 14:10:19 »
Przy pierwszym przes³uchaniu album kompletnie mi nie podszed³. Kilka zno¶nych fragmentów - reszta to sama sieczka. Brakuje mi spójno¶ci kompozycji znanych z wcze¶niejszych p³yt (do Damnation w³±cznie, z warunkowym w³±czeniem Morningrise, która moim zdaniem jest miejscami przekombinowana). Heritage by³ ciekaw± odmian±, PC brzmi natomiast jakby by³o zlepkiem odrzuconych fragmentów z Ghost Reveries, Watershed i Heritage. Jak znajdê trochê czasu, to wypiszê wszystkie kalki z poprzednich albumów, jakie us³ysza³em. Denerwuje mnie te¿ zawodzenie Mikaela na jedno kopyto, fa³sze w koñcówkach, a tak¿e kompletny brak polotu u klawiszowca (tylko partie fortepianowe daj± radê).

Mo¿e p³yta ta dotrze do mnie po kilku przes³uchaniach, ale na razie jestem rozczarowany (aczkolwiek asekuracyjnie zaznaczy³em, ¿e "podoba mi siê czê¶ciowo" ;) )
True Pagan Winter Crew

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Pale Communion
« Reply #719 on: 2014-09-24, 15:57:00 »
S³ucham p³yty mo¿e trzeci raz i powoli znajdujê przyjemniejsze fragmenty, niemniej nie ma efektu "wow!", który towarzyszy³ poprzednim produkcjom. Wychodzi na to, ¿e Opeth skoñczy³ siê wraz z odej¶ciem Lindgrena.

Przes³ucha³em sobie jeszcze "Solitude (live)" - zdecydowanie najlepszy kawa³ek na p³ycie. "Var Kommen Barnen In (live)" te¿ daje radê, super klimat.
« Last Edit: 2014-09-24, 16:00:53 by minder »
True Pagan Winter Crew

 

lofty-success