Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 166027 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #720 on: 2014-09-24, 16:00:55 »
Recenzja albumu z najnowszego "Teraz Rocka":
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #721 on: 2014-09-24, 17:25:29 »
Wersja tl:dr recenzji:
"X Brzmi jak Y a Z brzmi jak V natomiast M brzmi jak N"
 :mrgreen:

B³a¿ej

  • Posts: 83
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #722 on: 2014-09-24, 20:39:57 »
Kolejny genialny klip tym razem ,,Voice of Treason"  :lol:

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pale Communion
« Reply #723 on: 2014-09-24, 20:42:59 »
Coraz bardziej wkurza mnie w Teraz Rocku obcinanie ocen pod zarzutem "nie ka¿demu siê spodoba". No urwa³ naæ, nigdy nie bêdzie siê ka¿demu podobaæ. Ostatnio czytaj±c recenzjê ostatniej p³yty Frusciantego my¶la³em, ¿e rzucê gazet± o ¶cianê, bo autor uwa¿a³, ¿e skomplikowane, po³amane partie rytmiczne, które dla niektórych mog± byæ trudne w odbiorze (a s± na tej p³ycie jedn± z wiêkszych zalet) s± problemem. Trzymaj siê swojego stylu artysto i nic za mocno nie kombinuj, bo Ciê obetniemy, taka to filozofia - chyba ich pogrza³o.

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #724 on: 2014-09-24, 20:48:16 »
I tak zawy¿yli ocene wiec o co chodzi  :>

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #725 on: 2014-09-24, 21:54:32 »
Coraz bardziej wkurza mnie w Teraz Rocku obcinanie ocen pod zarzutem "nie ka¿demu siê spodoba". No urwa³ naæ, nigdy nie bêdzie siê ka¿demu podobaæ. Ostatnio czytaj±c recenzjê ostatniej p³yty Frusciantego my¶la³em, ¿e rzucê gazet± o ¶cianê, bo autor uwa¿a³, ¿e skomplikowane, po³amane partie rytmiczne, które dla niektórych mog± byæ trudne w odbiorze (a s± na tej p³ycie jedn± z wiêkszych zalet) s± problemem. Trzymaj siê swojego stylu artysto i nic za mocno nie kombinuj, bo Ciê obetniemy, taka to filozofia - chyba ich pogrza³o.

Poziom TR, a zw³aszcza recenzji, od d³u¿szego czasu leci w dó³. W³a¶ciwie to ostatnio ju¿ prawie ich nie czytam, w³a¶nie ze wzglêdu na takie pere³ki. W tej konkretnej recenzji, razi mnie okre¶lenie "p³yta dla koneserów". Czyli co, jak uwa¿am, ¿e p³yta jest momentami nudna i nieciekawa, a do tego powiela patenty (inspiracja inspiracj±, ale tutaj mamy po prostu sporo kopiowania) z wielu starych zespo³ów (co akurat wed³ug autora jest zalet±), ale te¿ z wcze¶niejszych p³yt Opetha, to siê nie znam na muzyce, nie doceniam ambitnego grania i w ogóle to lubiê tylko growle i podwójn± stopê? I to czytam w pi¶mie, które porównywa³o warstwê muzyczn± "Dead End Kings" Katatonii do Meshuggah...
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Pale Communion
« Reply #726 on: 2014-09-26, 09:11:31 »
Kto¶ w ogóle jeszcze s³ucha PC ?  :?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #727 on: 2014-09-26, 09:16:48 »
Kto¶ w ogóle jeszcze s³ucha PC ?  :?

S³ucha³em namiêtnie przez dwa miesi±ce. Obecnie czujê siê nasycony, mo¿e nawet przesycony. Wrócê do albumu za jaki¶ czas. My¶lê, ¿e niewiele siê zmieni, ale zobaczymy... ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Pale Communion
« Reply #728 on: 2014-09-26, 10:20:31 »
Kto¶ w ogóle jeszcze s³ucha PC ?  :?

Ja

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #729 on: 2014-09-26, 17:41:14 »
Ja PC przes³ucha³em kilka razy i odstawi³em, za to wracam na wyrywki do wcze¶niejszych albumów. Zdecydowanie stare albumy bij± na g³owê tera¼niejsze dokonania zespo³u. Takich piêknych, natchnionych fragmentów, jak na "Deliverance", to na PC ze ¶wiec± szukaæ. Wydaje mi siê, ¿e gdzie¶ w okolicach "Ghost Reveries" Mikael lekko siê wypali³ i choæ chcia³bym, ¿eby nagra³ co¶ na poziomie BwP czy "Still Life", to chyba trzeba siê pogodziæ z tym, ¿e z³ote lata Opeth ju¿ minê³y. Co nie znaczy, ¿e nie wrócê za miesi±c-dwa do "Pale Communion" z przyjemno¶ci±.  :wink:
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

gogaty

  • Posts: 102
  • Karma: +0/-0
Odp: Pale Communion
« Reply #730 on: 2014-09-26, 19:48:38 »
Ja po okresie nasycenia wczoraj wieczorem w ciszy i ciemno¶ci wróci³em do s³uchania i .................. piêkna muza; jestem do Opeth nastawiony bezkrytycznie ale to co graj± teraz - zwa¿ywszy na mój wiek i tego jakiej muzy generalnie s³ucham - to obecne dokonania zespo³u stanowi± dla mnie co¶ NIESAMOWITEGO!!!
Jak dla mnie PC to p³yta roku 2014. 8)

Sharlet

  • Posts: 80
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Pale Communion
« Reply #731 on: 2014-09-27, 12:10:57 »
Ja niestety jestem rozczarowana. Album s³ucha³am 3 razy, mo¿e to za ma³o, aby go ju¿ teraz oceniaæ. Album nie wzbudza we mnie wiekszych emocji, pozbawiony jest tego czego¶, co fascynuje. Mia³o byæ wiêcej melodii, niestety za poprzednich p³ytach znajde wiele lepszych. W sumie podoba mi siê tylko "Faith in others" i 2 dodatkowe wersje live, ale to za ma³o by kupiæ ich p³ytê;/... "Goblin" - nie da siê tego s³uchaæ. Niestety jak ktos wcze¶niej napisa³ - z³ota epoka Opeth przesz³a do historii. Naprawdê ¿al mi, bo to mój ulubiony zespó³, jedyny growl jaki lubi³am. Nie chodzi nawet o ten growl, na "Damnation" go nie by³o, ale p³yta mia³a piêkny klimat.
Czytaj±c te zdania z recenzji z "Gitarzysty", dziwie siê, ¿e recenzent wystawi³ w koñcu 8/10:
"Pale Communion jest tak g³adki, wycackany i wypolerowany, tak perfekcyjnie doskona³y pod wzglêdem produkcji i umiejêtno¶ci muzyków, ¿e a¿ chwilami nudnawy."
"Generalnie mam jednak wra¿enie, ¿e kolejny raz Mikael tak bardzo skoncentrowa³ siê na dopieszczeniu materia³u, ¿e zapomnia³ o tym, by w³o¿yæ weñ wiêcej prawdziwych emocji"

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #732 on: 2014-09-27, 14:03:05 »
W nowym MH Pale Communion dosta³o 4/5. Nie mam niestety skanera, ale oto kilka cytatów z tej recenzji:

"...Cusp Of Eternity, które brzmi jakby zosta³ nagrany przez...nasz rodzimy Riverside!".

"Natomiast ³agodny i przyjemny dla ucha "River" ponownie skrêca w stronê Porcupine Tree."

Doesn't mean you should
Just because you can

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #733 on: 2014-09-27, 15:17:06 »
Pozostaje mieæ nadzieje, ¿e w koñcu Michasiowi siê kierownica rozpieprzy albo zablokuje i przestanie skrêcaæ.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #734 on: 2014-09-27, 16:04:53 »
Pozostaje mieæ nadzieje, ¿e w koñcu Michasiowi siê kierownica rozpieprzy albo zablokuje i przestanie skrêcaæ.



A na powa¿nie, mo¿e siê zdarzyæ, ¿e ju¿ nie powróc± do dawnej estetyki - tak by³o np. w przypadku Queen i Genesis. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success