Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 164124 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.


Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Pale Communion
« Reply #751 on: 2014-10-07, 19:06:53 »
Quote from: i'm stuck between
(...) wola³bym jednak dokopaæ siê do wiêkszych pok³adów inwencji twórczej muzyków ni¿ odbicia m³odzieñczych inspiracji muzyk± lat 70tych.
Halo, policja jêzykowa? Proszê zamkn±æ tego bloga.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #752 on: 2014-10-07, 20:27:53 »
Quote from: i'm stuck between
(...) wola³bym jednak dokopaæ siê do wiêkszych pok³adów inwencji twórczej muzyków ni¿ odbicia m³odzieñczych inspiracji muzyk± lat 70tych.
Halo, policja jêzykowa? Proszê zamkn±æ tego bloga.
No to teraz nie pokazuj siê w Warszawie Kas, bo u Kamila bêdziesz mia³a przechlapane. ;) :mrgreen:


Edit: Gitarzysta (9/2014):
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Pale Communion
« Reply #753 on: 2014-10-07, 20:55:27 »
Quote from: i'm stuck between
(...) wola³bym jednak dokopaæ siê do wiêkszych pok³adów inwencji twórczej muzyków ni¿ odbicia m³odzieñczych inspiracji muzyk± lat 70tych.
Halo, policja jêzykowa? Proszê zamkn±æ tego bloga.
No to teraz nie pokazuj siê w Warszawie Kas, bo u Kamila bêdziesz mia³a przechlapane. ;) :mrgreen:
Ja ju¿ tu jestem, nie bojê siê!  :batman:

Edit: Gitarzysta (9/2014):

Bezrobocie, ¶mieræ g³odowa, wspó³czujemy, ale korektora zatrudniæ nie ma komu, a potem oczy krwawi± i zdziwienie, ¿e ludzie prasy nie kupuj±. Bo dbaj± o oczy, do cholery! W± do ksi±¿ek, a potem do pisania!  :nauka:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #754 on: 2014-10-07, 21:03:32 »
Quote from: i'm stuck between
(...) wola³bym jednak dokopaæ siê do wiêkszych pok³adów inwencji twórczej muzyków ni¿ odbicia m³odzieñczych inspiracji muzyk± lat 70tych.
Halo, policja jêzykowa? Proszê zamkn±æ tego bloga.
No to teraz nie pokazuj siê w Warszawie Kas, bo u Kamila bêdziesz mia³a przechlapane. ;) :mrgreen:
Ja ju¿ tu jestem, nie bojê siê!  :batman:
Ju¿ powróci³a¶ z w³aja¿y? :shock: Wydawa³o mi siê, ¿e Warszawa ju¿ Ci siê przejad³a. :twisted:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Pale Communion
« Reply #755 on: 2014-10-07, 21:39:23 »
Ju¿ powróci³a¶ z w³aja¿y? :shock: Wydawa³o mi siê, ¿e Warszawa ju¿ Ci siê przejad³a. :twisted:
No wróci³am, Warszawa co prawda siê przejad³a, ale ma te¿ zalety, które neutralizuj± wady mojego organizmu ;) Jeszcze rok tu posiedzê, a potem zobaczymy.
Jaki¶ offtop wyszed³ ;) Dobra, wróæmy do tematu. Zapytujê zatem: dlaczego recenzent z Gitarzysty pisze, ¿e takie zmiany s± dla fanów zawsze trudne? Nie s± zawsze trudne, s± trudne wtedy, kiedy zespó³ zmieniaj±c styl zmienia te¿ poziom... :roll: I jaka¶ muzyka dla plebsu wychodzi. Takie nanana, pitu-pitu, mo¿e siê nikt nie pozna, ¿e zbyt ambitna ta twórczo¶æ nie jest. Sorry, ale jak siê przyzwyczai³o ludzi do jedwabiów, to nie nale¿y liczyæ, ¿e jak dostan± barchanow± szmatê, to nie zauwa¿± ró¿nicy. A ta p³yta barchanow± szmata jest, haftowan± co prawda, ale to nadal barchan... (mo¿e zmieniê zdanie za parê lat, ale póki co strasznie mi zgrzyta, nie mogê s³uchaæ, takie bele co). Dobra, w porównaniu do Heritage jest lepiej, ale mimo wszystko wolê Patterns in the Ivy, ni¿ hafty na barchanie. Nie lubiê mieæ wyboru "z³e albo gorsze", ja lubiê dobre rzeczy.
« Last Edit: 2014-10-09, 17:53:49 by Kas »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Pale Communion
« Reply #756 on: 2014-10-07, 22:16:39 »
Kas, z Opeth jest jak z rusk± wódk±. Niegdy¶ w poprzedniej firmie który¶ tam raz z rzêdu kto¶ id±c do pracy kupi³ od Rosjan litra. Rozlana zosta³a pierwsza kolejka i po jej wypiciu ¦p. Tosiek (super by³ go¶æ nb.) stwierdzi³: Niedobra! Na to Brylantowy Wujaszek, który by³ chyba jej nabywc±, stwierdzi³: Tosiu, nie ma z³ej wódki. Wódka jest dobra i bardzo dobra. A ta akurat jest tylko dobra. Identycznie jest z Opeth. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pale Communion
« Reply #757 on: 2014-10-08, 00:45:40 »
Nie s± zawsze trudne, s± trudne wtedy, kiedy zespó³ nie zmieniaj±c styl zmienia te¿ poziom... :roll:

Wiesz co? Czytam to zdanie pi±ty raz i nadal nie wiem, jak powinno byæ dobrze. Rozumiem co masz na my¶li, ale chyba Tobie te¿ by siê przyda³ korektor ;)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Pale Communion
« Reply #758 on: 2014-10-09, 17:59:35 »
Nie s± zawsze trudne, s± trudne wtedy, kiedy zespó³ nie zmieniaj±c styl zmienia te¿ poziom... :roll:

Wiesz co? Czytam to zdanie pi±ty raz i nadal nie wiem, jak powinno byæ dobrze. Rozumiem co masz na my¶li, ale chyba Tobie te¿ by siê przyda³ korektor ;)
Grunt, ¿e ja wiem, jak powinno byæ dobrze. A korektora zatrudniê, do sprawdzania magisterki; niestety, omija Ciê fucha, przez to "nie wiem, jak powinno byæ dobrze". Chocia¿ nawet, jak by¶ wiedzia³, to by¶ nie dosta³, bo znasz tylko mejnstrimowe jêzyki, gdzie Ci sprawdzaæ magisterkê ksiê¿niczki hipsterstwa.
Poza tym z³o¿y³am na siebie donos do policji jêzykowej, pozostaje mi tylko wzywaæ wieloryba strukturalizmu na pomoc :P
Dziêkujê, idê zaj±æ siê wywiadem o wyborach na £otwie, co¶ mnie te wybory od lipca prze¶laduj±...

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Pale Communion
« Reply #759 on: 2014-10-09, 19:57:32 »
Kas, fuchê to ja mam tutaj: http://turbokorekty.pl/ - zapraszam. Nie, nie robiê korekt, jak do nas napiszesz maila, to ja Ci odpowiem ³adnie, mo¿e nawet z wycen± i mo¿e nawet z rabatem ;) Ale £otewskiego jeszcze nikt u nas nie próbowa³ poprawiaæ :P

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #760 on: 2014-10-09, 22:28:57 »
http://www.blabbermouth.net/news/opeths-mikael-akerfeldt-i-might-be-too-old-to-understand-what-younger-generation-thinks-metal-is/

Micha¶ zabrzmia³ jak 11 letnie dziecko, które tydzieñ temu przesta³o bawiæ siê lego i teraz mówi, ¿e to dla gówniarzy.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Pale Communion
« Reply #761 on: 2014-10-10, 00:28:15 »
No w³a¶nie natrafi³am na fejsie na ten artyku³, ale to rano przeczytam, bo dzi¶ ju¿ nie dajê rady. Sama muszê siê przekonaæ, co tam Majk mówi, mo¿e to ironia :P ;) Chocia, ostatnio, jak Majk ruszy w±sem, to strach patrzeæ, co spod niego wypada :P

@Callahan: po ³otewsku to ja nie odwa¿y³abym siê pisaæ... ale muszê, mam pracê pisemn± na wtorek. Magisterka bêdzie w tym bardziej archaicznym jêzyku ;) EOT? Przenosimy siê do jêzykowego w±tku?

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #762 on: 2014-10-10, 10:30:21 »
Polecam równie¿ lemingowe komentarze fanbojów powtarzaj±cych w ko³ko te same (nieustannie zreszta zbijane) argumenty o podwojnej stopie i przestrojonych w dol wioslach.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Pale Communion
« Reply #763 on: 2014-10-10, 20:34:21 »
Dla mnie on brzmi trochê jak pan, co udaje, ¿e nie wie, co robi³ kiedy¶. Ja rozumiem, jakby 15 lat temu tañczy³ na rurze i siê tego wstydzi³ teraz, ale 15 lat temu to on gra³ metal, a teraz nagle nie wie, co to, ma inn± definicjê, nikt go nie rozumie :roll: i to na pewno wina ludzi, którzy s± m³odsi, ni¿ on, czterdziestka to nie przelewki, zaczyna siê andropauza, która bêdzie siê ci±gn±æ najbli¿sze 20 lat.
No, ale s³ucha ró¿nego patataja i "uuu, nanana, aaa", i nagle wpad³ na pomys³ "a gdybym zacz±³ graæ takie co¶", po czym wprowadzi³ to w ¿ycie. Problem w tym, ¿e jest masa zespo³ów, które tak graj± i w tym momencie to, co Majk stworzy³, nie jest oryginalne, ani charakterystyczne, jak to, co stworzy³ wcze¶niej, jak jeszcze tañczy³ na ru... tfu!, gra³ metal. Niech sobie mówi co chce, ale te jego "inspiracje" s³yszalne w utworach chwilami brzmi± jak zwyk³e kopiowanie tego, co ju¿ by³o, co z tego, ¿e dawno i mo¿e nikt ju¿ nie pamiêta.
Chocia¿ teraz chyba taka moda na "uciek³em z lat 70., wiecie, podró¿ujê w czasie", wystarczy zajrzeæ na wydzia³ filozofii, tam jest masa takich, co uciekli z lat 70., czasem przychodz± na oguny na inne wydzia³y i strasz± wonsami i makabrycznymi fryzurami. A Majk zamiast zrobiæ obciachow± grzywkê, plumka na gitarze i wyobra¿a sobie, ¿e jest gwiazd± rocka z lat 70., kiedy to nie móg³ byæ gwiazd± rocka, bo by³ za ma³y, ale zawsze chcia³. I kto mu zabroni? Nikt. Tylko czy on wie, ¿e sobie mo¿e, jak ci±gle siê odnosi do tego, ¿e ta dzisiejsza m³odzie¿ go nie rozumie? Mia³by to w g³êbokim powa¿aniu, to mogliby mu nagwizdaæ, a tak on sam nakrêca hejty komentowaniem.

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Pale Communion
« Reply #764 on: 2014-10-10, 23:06:27 »
W nastêpnym albumie spodziewam sie kalki One eREction, w koncu jego córka tego s³ucha, a¿ ¿al nie czerpaæ inspiracji.