Poll

Jak odbierasz "Pale Communion"?

Podoba mi siê.
13 (48.1%)
Nie podoba mi siê.
4 (14.8%)
Podoba mi siê czê¶ciowo.
9 (33.3%)
Jest mi obojêtny.
1 (3.7%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: Pale Communion  (Read 164182 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Pale Communion
« on: 2012-08-13, 09:12:28 »
No i wygl±da na to ¿e kolejny album zacz±³ siê pisaæ.
Przydalby sie na to nowy watek, a potem, jak juz sie album ukaze, przemianujemy go na odpowiedni tytul.

No to zak³adamy. :)
« Last Edit: 2014-04-08, 17:35:20 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Nowy album
« Reply #1 on: 2012-08-16, 10:59:33 »
Ju¿ pisz± nowy album? A to ci psikus. Zaczyna siê produkcja ta¶mowa?

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Nowy album
« Reply #2 on: 2012-08-16, 11:34:46 »
W sumie jakby nie patrzec, to od premiery 'Heritage' minal juz prawie rok. Zanim panowie skoncza jezdzenie po swiecie zbieranie materialu do kupy i sesje nagraniowa, to pewnie minie jeszcze przynajmniej kolejny rok. Takze zdazymy sie stesknic za nowymi dzwiekami ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Nowy album
« Reply #3 on: 2012-08-25, 10:58:05 »
Czy ja wiem, czy mo¿na powiedzieæ, ¿e to produkcja ta¶mowa. Pierwsze albumy wydawali co 1 lub 2 lata, wiêc w sumie to jakby powrót do korzeni, je¶li chodzi o odstêpy czasowe pomiêdzy kolejnymi albumami. Pytanie czy mo¿emy siê spodziewaæ powrotu do korzeni na nowym albumie?

...

Na pewno nie. :mrgreen:
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Nowy album
« Reply #4 on: 2012-09-02, 22:00:38 »
Je¿eli album bêdzie bardziej spójny i melodyjny a nie takie pitu pitu jak na Storm Corrosion, to mo¿e polubiê.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Nowy album
« Reply #5 on: 2012-09-02, 22:27:03 »
to ja juz bym wolal, zeby nowy album byl blizszy Storm Corrosion niz 'Heritage' :P
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowy album
« Reply #6 on: 2012-09-02, 22:49:06 »
To by by³o mega nudne, bo Mikael w pojedynkê to ju¿ w takiej konwencji na pewno nic nowego nie wymy¶li. Je¶li braæ pod uwagê opcje prawdopodobne, to albo pojawi siê kolejna drastyczna zmiana (co¶, czego jeszcze u nich nie by³o, ale zgodne w miarê z now± koncepcj±), albo bêdzie kolejny album w stylu Heritage (oldschoolowy hard-rock z progresywnymi i folkowymi wtrêtami) i pozostaje mieæ tylko nadziejê, ¿e bêdzie spójniejszy od poprzednika. Dawno nie s³ucha³em czego¶ poza Famine z tego albumu, wiêc lepiej, ¿eby Mikael siê tym razem bardziej postara³.


Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Nowy album
« Reply #8 on: 2012-09-10, 14:49:19 »
Jezu, juz sobie wyobrazam, jak Mike jedzie na wycieczke, rozbija sie namiotem gdzies na plazy i pisze akustyczne, harcerskie piosenki :D

Jednak nie ma to jak kultowa sesja do BWP - las, dwa tygodnie bez prysznica i tylko tarzanie sie w brudzie kreatywnosci ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Nowy album
« Reply #9 on: 2012-12-04, 22:34:44 »
Majki ma dwa nowe numery na nadchodzacy album - klik
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs


Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Nowy album
« Reply #11 on: 2012-12-05, 17:53:12 »
Quote from: Mikael Åkerfeldt
I have one new song, which I really like, a new song. It's the most miserable song I ever wrote, and it's beautiful, I think. And then I have a song that we jammed, actually, on tour. I came up with a little lick and became a bit of a director and just told everyone to play this and that, and we started jamming on something. And it sounded, immediately from the beginning, which was also my idea, it sounded like the band GOBLIN, if you heard them, the Italian band. So it's a crazy riff, a GOBLIN rip-off, and the song is called 'Goblin', which is a good title, I think. And we're gonna record it. I'm not sure if that will be too much of a fucked up song to be on the record, because there will definitely only be one song ever we do that is gonna sound like that. So maybe it'll just be some extra thing that we have. But it's really good; I love it. But then again, it's just because of the closeness to GOBLIN.
http://www.youtube.com/watch?v=VZituFZR1Zw
http://www.youtube.com/watch?v=PpnugmUTAlI
http://www.youtube.com/watch?v=hIp4fD-PVXQ    - TEN GOBLIN?  :?

Przecie¿ w muzyce tej kapeli dominuje elektronika. Typowy prog rock lat 70. Heritage jest mocno podobne do tych klimatów ale ma znamiê nowoczesno¶ci. Oj co¶ przeczuwam ¿e zbli¿a siê Heritage 2. Jeszcze bardziej prog rockowe, jeszcze mniej metalu, jeszcze mniej energii, jeszcze wiêcej kombinacji. Oby nie wkrad³a siê nuda schowana pod p³aszczem zawi³ych riffów i przeci±gniêtych motywów klawiszowych...  :(
« Last Edit: 2012-12-05, 17:58:48 by Funnykris »

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowy album
« Reply #12 on: 2012-12-05, 19:50:03 »
Powiem tak: ja nie bêdê mia³ pretensji, je¶li nagraj± album nieco podobny do Heritage, pod warunkiem, ¿e bêdzie to mia³o rêce i nogi. ¯e kompozycje bêd± spójne, ¿e album w ca³o¶ci nie bêdzie brzmia³ jak czkawka pijanego wikinga i ¿e nie przekombinuj±. A Mike wyra¼nie mówi, ¿e utwór a la Goblin nie pasuje i nie bêdzie na albumie, chyba ¿e jako kawa³ek ekstra, wiêc nie obawia³bym siê o to. Ma za to byæ na p³ycie the most miserable song he ever wrote i cokolwiek to bêdzie - dla mnie bomba, wolê tak± zapowied¼ ni¿ kolejny riff który nie jest riffem pomieszany z przy¶piewk± "god is dead".

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowy album
« Reply #13 on: 2012-12-05, 20:53:01 »
Ma za to byæ na p³ycie the most miserable song he ever wrote i cokolwiek to bêdzie - dla mnie bomba...

A je¿eli to bêdzie co¶ w tym stylu? ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Nowy album
« Reply #14 on: 2012-12-05, 21:10:24 »
Powiem tak: ja nie bêdê mia³ pretensji, je¶li nagraj± album nieco podobny do Heritage, pod warunkiem, ¿e bêdzie to mia³o rêce i nogi. ¯e kompozycje bêd± spójne, ¿e album w ca³o¶ci nie bêdzie brzmia³ jak czkawka pijanego wikinga i ¿e nie przekombinuj±. A Mike wyra¼nie mówi, ¿e utwór a la Goblin nie pasuje i nie bêdzie na albumie, chyba ¿e jako kawa³ek ekstra, wiêc nie obawia³bym siê o to. Ma za to byæ na p³ycie the most miserable song he ever wrote i cokolwiek to bêdzie - dla mnie bomba, wolê tak± zapowied¼ ni¿ kolejny riff który nie jest riffem pomieszany z przy¶piewk± "god is dead".

 =D> =D> =D>
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

 

lofty-success