Author Topic: The Raven that Refused to Sing (and other stories)  (Read 47205 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #30 on: 2013-01-14, 15:57:51 »
Smutne to czasy...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #31 on: 2013-01-14, 16:26:19 »
Smutne to czasy...

I tak i nie. Ja przyk³adowo, gdyby nie leciuchne przypiracenie, w samym ubieg³ym roku nie dotar³bym i nie kupi³bym p³yt kompaktowych m.in. Om, AnVision, Between the Buried and Me, My Dying Bride, Soen i DVD Ulver.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #32 on: 2013-01-14, 17:15:51 »
Ja wcale nie mówiê, ¿e móg³bym bez strachu rzuciæ kamieniem, ale mimo wszystko staram siê z tym nie obnosiæ i tre¶ci przyswajaæ po premierze, ale to tak na marginesie, bo siê off top robi. Na temat p³yty wypowiem siê jako¶ po 25.02.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #33 on: 2013-01-14, 19:18:03 »
Zgadzam siê z Jackiem, nie smutne tylko inne a wielu artystów siê w tym odnale¼æ nie mo¿e.. IRA swego czasu narzeka³a ¿e gdyby wszyscy co ¶ci±gneli ich p³ytê zap³acili za ni± to byliby bogaci, ale prawdziwe pytanie brzmi: gdyby musieli za ni± p³aciæ ilu rzeczywi¶cie by to zrobi³o? I jak przeliczyæ marketing, który za tym idzie który niebezpo¶rednio ale jak najbardziej realnie przek³ada siê na dochody zespo³u?

Stefek sobie jako¶ w tych czasach radzi i wychodz±c z momentami popowych brzmieñ z biegiem czasu nagrywa coraz bardziej zakrêcone albumy.. To oczywi¶cie nienajlepszy przyk³ad bo on ma rzeszê oddanych fanów gotowych p³ytê kupiæ, ale co¶ mi mówi ¿e i bez tego by sobie poradzi³..

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #34 on: 2013-01-14, 19:44:12 »
Wiecie co, ja my¶lê, ¿e to by³ zamierzony i kontrolowany wyciek. Poprzednia p³yta w sieci pojawi³a siê dopiero na kilka dni przed premier±, a ta w momencie, w którym nikt siê tego zupe³nie nie spodziewa³. A co do zarabiania pieniêdzy... no có¿, muzyka powróci³a w pewnym sensie do epoki sprzed show businessu. Wêdrowni minstrele, grajkowie i ¶piewacy musieli siê nie¼le napracowaæ, by zarobiæ na swoje utrzymanie. Niewiele l¿ej mieli kompozytorzy muzyki klasycznej. Ma³o kto z nich prowadzi³ zamo¿ne i wystawne ¿ycie. A je¿eli ju¿, to z pewno¶ci± nie po stworzeniu pierwszego "hiciora".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #35 on: 2013-01-15, 22:32:51 »
A ja zakupi³em  "deluxe box set - 2CD - DVD-V and Blu-ray" i mam dylemat czy przes³uchaæ czy nie ten ca³y wyciek... Chocia¿ chyba wolê poczekaæ... ;p Podjara³em sie albumem, jak dostanê to udostêpniê te fotki :P

Tak¿e... na razie s³ucha³em tylko Luminol i jestem pod wra¿eniem. Je¶li chodzi o wersjê koncertow± to z pocz±tku na pewno bardziej mi podesz³a ale teraz w sumie studio te¿ jest OK ;D. Ograniczê siê na razie tylko do jednej piosenki i postanowi³em siê troszkê pomêczyæ jak wyda³em chyba najwiêcej w ¿yciu za p³ytê :/ Baardzo jestem zniecierpliwiony, szkoda ¿e album wychodzi pod koniec lutego a nie pod koniec stycznia :(

Co mnie bardzo zdziwi³o to tak zkrajne opinie - na forum porków wszyscy je¿d¿± konkretnie tê p³ytê, a tu, przy Opeth, wszyscy zakochani... Hmm.. :p
« Last Edit: 2013-01-17, 21:22:16 by In_Prog_We_Trust »
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #36 on: 2013-01-18, 17:46:48 »
Jestem zadowolony z ca³okszta³tu p³yty. Naprawdê fajnie udawa³o siê Stefanowi to czego nie osi±gn±³ poprzednio, czyli z³±czyæ swój styl ze stylistyk± lat 70-tych w sposób wiarygodny i wci±gaj±cy. Jest tu te¿ co¶ czego strasznie brakowa³o mi na poprzednim kr±¿ku, a mianowicie emocji. Naprawdê s³uchaæ utworu tytu³owego czujê siê poruszony, ale na poprzednim kr±¿ku g³ównie wzdycha³em albo ziewa³em bez wiêkszego przekonania. Znakomity "Luminol" i fantastyczny "Holy Drinker" razem z reszt± kawa³ków dope³niaj± obrazu ¶wietnego albumu. Tylko przyznajcie tak przede mn± szczerze... Nie uwa¿acie ¿e ta p³yta mog³aby siê swobodnie ukazaæ pod szyldem Porcupine Tree i nikt by specjalnie nie narzeka³ na tak± postaæ rzeczy? Ja wiem ¿e to inny sk³ad i s± pewne oczekiwania w zwi±zku z Porkami, ale mimo wszystko... ;)
[under construction]

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #37 on: 2013-01-18, 18:09:06 »
Nie wszyscy muzycy Porków chc± graæ tak± muzykê wpadaj±c± momentami w jazz.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #38 on: 2013-01-18, 18:32:53 »
O tym akurat wiem. Mi chodzi o publiczny odbiór p³yty, a nie o jej twórców.
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #39 on: 2013-01-18, 19:43:56 »
Nie uwa¿acie ¿e ta p³yta mog³aby siê swobodnie ukazaæ pod szyldem Porcupine Tree i nikt by specjalnie nie narzeka³ na tak± postaæ rzeczy? Ja wiem ¿e to inny sk³ad i s± pewne oczekiwania w zwi±zku z Porkami, ale mimo wszystko... ;)
Nie wszyscy muzycy Porków chc± graæ tak± muzykê wpadaj±c± momentami w jazz.

Pójdê dalej, nie wszyscy muzycy PT byliby w stanie tak zagraæ.



O tym akurat wiem. Mi chodzi o publiczny odbiór p³yty, a nie o jej twórców.

By³oby identycznie jak z "Heritage" u true Opeciaków - wszyscy woleliby, by zrobi³ to pod innym szyldem. ;) Tak na marginesie, "Insurgentes" by³ bardziej porkowy i nikt nie sugerowa³, ¿e powinien to nagraæ z zespo³em macierzystym. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #40 on: 2013-01-18, 20:17:23 »
Ja nadal nie jestem szczególnie entuzjast± nowej p³yty, czekam a¿ nabiorê ochoty na tak± muzykê, bo ostatnio dobrze mi wchodzi albo ostre ³ojenie, albo bardziej elektroniczne brzmienia. I napiszê, ¿e nie chcia³bym by to wysz³o pod szyldem PT. Nie oczekujê niczego szczególnego od Wilsona i nie mam do niego pretensji je¶li wydaje dziwne rzeczy "na boku". Ale gdyby zdominowa³ PT do tego stopnia, ¿e zaczêliby graæ na mod³ê lat siedemdziesi±tych, to bym by³ bardzo rozczarowany, bo to po prostu kompletnie do nich nie pasuje. Nawet stare albumy zahaczaj±ce o floydów to jednak by³o co¶ zupe³nie innego. Wiêc uwa¿am, ¿e dobrze, ¿e nie rusza z Porkami dopóki nie znalaz³ siê pomys³ na sensowne kontynuowanie dzia³alno¶ci zespo³u.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #41 on: 2013-01-18, 22:29:00 »
Popieram Micha³a we wszystkim poza twierdzeniem dotycz±cym Porków - tu zgadzam siê z Bartkiem, to nie pasuje tam. Tym niemniej Porki czy solowo, i tak wiadomo kto za sznurki poci±ga :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #43 on: 2013-01-24, 10:24:43 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: The Raven that Refused to Sing (and other stories)
« Reply #44 on: 2013-01-30, 10:43:16 »
Ruszy³a promocja medialna albumu - Luminol na soundcloud.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success