Author Topic: Ciekawe aukcje - mo¿liwo¶æ uzupe³nienia kolekcji ;)  (Read 7223 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
W³a¶nie zawsze mnie to zastanawia³o. Po co robiæ jakie¶ "limitowane" serie.

Dla kolekcjonerów.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
W³a¶nie zawsze mnie to zastanawia³o. Po co robiæ jakie¶ "limitowane" serie.

Dla kolekcjonerów.

Jasne, ¿e dla kolekcjonerów, ale tutaj chodzi o faktycznie limitowanie nak³adów, a nie "limited edition" z nazwy, które s± w normalnej dystrybucji. Przecie¿ kolekcjoner to niekoniecznie osoba ¶ledz±ca na bie¿±co wszystkie nowinki i powinien mieæ mo¿liwo¶æ zakupu wypasionej edycji pó¼niej, skoro chce. Bo ró¿nie w ¿yciu bywa i nie zawsze mo¿na kupiæ p³ytê zaraz po premierze.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
W³a¶nie zawsze mnie to zastanawia³o. Po co robiæ jakie¶ "limitowane" serie.

Dla kolekcjonerów.

Jasne, ¿e dla kolekcjonerów, ale tutaj chodzi o faktycznie limitowanie nak³adów, a nie "limited edition" z nazwy, które s± w normalnej dystrybucji. Przecie¿ kolekcjoner to niekoniecznie osoba ¶ledz±ca na bie¿±co wszystkie nowinki i powinien mieæ mo¿liwo¶æ zakupu wypasionej edycji pó¼niej, skoro chce. Bo ró¿nie w ¿yciu bywa i nie zawsze mo¿na kupiæ p³ytê zaraz po premierze.

No o tym piszê. Dla kolekcjonerów. Dla kolekcjonera nie ma czego¶ takiego jak "nie mogê akurat czego¶ kupiæ", prêdzej nerkê sprzeda ni¿ pozwoli sobie na odpuszczenie hiper super limita. Kolekcjoner który nie ¶ledzi tego co siê dzieje w kwestii wydawnictw ulubionego bandu to dupa a nie kolekcjoner ;) Po to siê robi limity ¿eby co¶ by³o lepsze, bardziej porz±dane, warto¶ciowsze. To taka trochê zabawa w któr± wchodzi czasem te¿ niez³y biznes. Podobnie jest z dzie³ami sztuki, numizmatyk± itp itd. Zbieranie regularnych wydañ z kolekcjonerstwem to raczej niewiele ma wspólnego ;)

Tu Masz przyk³ad:



Choæ to i tak nie jest pe³ny zbiór ;) My¶lê, ¿e da³oby siê znale¼c bardziej kompletny, ale nie chce mi siê szukaæ.

Niektóre z tych wariantów s± w cenie. Ot, choæby Axe To Fall (clear/shards) albo pierwsze pressy Jane Doe


Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Nie wiem czy to przypadkiem nie jest ta limitowana pierwotna edycja "The Roundhouse Tapes"... No chyba, ¿e fotka to fejk. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Moze byc, bo w opisie stoi jak byk:

Quote
Stan wydawnictwa: IDEALNY.
W ZESTAWIE 5 POCZTÓWEK I KSIĄŻECZKA

Za te cene trzeba brac kto nie ma :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs