Author Topic: Nagrania domowe, czyli parê 'dem' na próbkê :)  (Read 21817 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Linkuje dwa z moich utworów (jeszcze nic nie nagrywa³em z perk±, jako¶æ d¼wiêku jest jaka jest, jedyny sprzêt do nagrywania który u¿ywa³em to Behringer C-1U,Tak¿e mikrofon raczej do podcastingu)

Ogólnie ca³kowicie domowe nagrania, jestem ca³kowitym laikiem w kwestii recordingu, tak¿e jedynie co to mam nadzieje ¿e nie zostane wy¶miany i fajnie by by³o dostaæ jakie¶ wskazówki :)

Kawa³ków mam wiêcej ale wymagaj± one "wiêkszego" dopracowania jeszcze, mimo, ¿e to dema :P

Mam nadziejê ¿e kto¶ siê skusi na ods³uch :)

Heartshell

Cage of Dreams: Dream(Intro) Sequence

(jest to jedynie krótka miniatura, wstêp do wiêkszego 9-minutowego utworu, który ju¿ mam nagrany, jednak niezedytowany, niedopracowany :P )

Na razie matura, czasu nie ma na nagrania niestety  :(

Heartshell na YouTube
« Last Edit: 2013-04-25, 13:43:25 by In_Prog_We_Trust »
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Nagrania domowe, czyli parê 'dem' na próbkê :)
« Reply #1 on: 2013-05-01, 14:04:56 »
pos³uchawszy. Masz ca³kiem fajny g³os, utwór natomiast nie trafia do mnie kompozycyjnie - bior±c pod uwagê jego smêtny charakter i jednostajn± dynamikê, zdecydowanie bym go skróci³ lub urozmaici³, np. poprzez dodanie jakiego¶ przewrotnego durowego bridge'a, czego¶ w innej tonacji, czego¶ o odmiennej dynamice.. lub wszystko na raz :) Innymi s³owy: albo krócej albo bardziej urozmaicone. Mam tez wra¿enie, ¿e miejscami gitara nie stroi

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nagrania domowe, czyli parê 'dem' na próbkê :)
« Reply #2 on: 2013-05-01, 14:30:37 »
Masz ca³kiem fajny g³os...

Mam identyczne wra¿enie. Kompozycyjnie te¿ mo¿e byæ, pod warunkiem, ¿e bêdzie to stanowi³o 5-7%, no niech bêdzie 10% repertuaru-zawarto¶ci demo. W wiêkszej dawce taki stuff mo¿e okazaæ siê ma³o strawny.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Nagrania domowe, czyli parê 'dem' na próbkê :)
« Reply #3 on: 2013-05-01, 23:54:37 »
Spoko spoko ;) Powiem tak... mam ju¿ wersje nieco bardziej dopracowan± ale wiêksz± obróbk± zajmê siê pó¼niej, mo¿e nagram na nowo, kto wie, ale to dopiero po maturach :P

A co do innych kawa³ków s± i ¿ywsze ;) Raczej specjalizuje siê w smêtach, bo to lubiê, to na co dzieñ  ale mam te¿ pomys³y i nagrania czysto rockowych brzmieñ... ;p

BTW. mi³o ¿e kto¶ czasami udzieli jakich¶ konstruktywnych komentarzy a nie sama krytyka bez uzasadnienia ;p Z góry dziêki i liczê, ¿e jeszcze kto¶ kiedy¶ tutaj wpadnie jak co¶ umieszczê ;) pzdr. ;p
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Nagrania domowe, czyli parê 'dem' na próbkê :)
« Reply #4 on: 2013-06-01, 19:40:45 »
Gra³e¶ kostk± na klasyku czy mam takie wra¿enie?
Mi siê podoba ogólnie :) Ja bym doda³ subtelny podk³ad perkusyjny i dorzuci³ brzmienie starego pianina wiesz... taki vintage piano ;)

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Nagrania domowe, czyli parê 'dem' na próbkê :)
« Reply #5 on: 2013-06-08, 02:42:47 »
Oks, perka jest juz do tego utworu, ale jeszcze nie chce dodawaæ na JuTube bo kto wie, mo¿e bêdzie jeszcze nowa wersja :P

 Na razie jeszcze zapraszam do wys³uchania coveru takiego w sumie na szybko, ale efekt ocenicie sami:

The Moldy Peaches - Anyone Else But You (cover)

Mo¿e nie jestem w tym utworze w pe³ni z siebie zadowolony, ale szykuje siê w krótszym czasie wiêcej,jeszcze fajniej... chyba xD

Na pewno bêdzie cover, a jak mi starczy odwagi jeszcze co¶ od siebie dorzucê.. ;)

Gra³e¶ kostk± na klasyku czy mam takie wra¿enie?
Mi siê podoba ogólnie :) Ja bym doda³ subtelny podk³ad perkusyjny i dorzuci³ brzmienie starego pianina wiesz... taki vintage piano ;)

Taaaa, zgadza siê KOSTKA + KLASYK, ale tylko dlatego, i¿ moj akustyk ca³kowicie nie stroi a gitara elektryczna na mój mikrofon niezbyt sie nadaje je¶li chodzi o ci±g³e bicie. Dzienx za opinieee :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nagrania domowe, czyli parê 'dem' na próbkê :)
« Reply #6 on: 2013-06-08, 18:46:15 »
Na razie jeszcze zapraszam do wys³uchania coveru takiego w sumie na szybko, ale efekt ocenicie sami:

The Moldy Peaches - Anyone Else But You (cover)

Gitara w podk³adzie koszmarna. Reszta OK. ;)  To tak¿e Wy?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Nagrania domowe, czyli parê 'dem' na próbkê :)
« Reply #7 on: 2013-06-08, 18:59:11 »
Na razie jeszcze zapraszam do wys³uchania coveru takiego w sumie na szybko, ale efekt ocenicie sami:

The Moldy Peaches - Anyone Else But You (cover)

Gitara w podk³adzie koszmarna. Reszta OK. ;)  To tak¿e Wy?

oj taaaam koszmaaarna.... Taka w tej piosence jest, nie ma co, chcieli¶my zachowaæ magiê orygina³u :P Nie, to nie my :) Wszystko nad czym pracujemy i sobie nagrywamy to wy³±cznie kana³ The Poet's Playground na YouTubie i jak kto woli, ten oto fanpage na facebooku. Tam te¿ nasze 'artistic photo' siê znajduje jakby kto chia³ zobaczyæ jak wygl±damy :)

Na razie proszê o wsparcie jak co¶ bo dla nas ka¿dy like siê liczy i ka¿dy znacznie motywuje do kolejnych nagrañ!! ;)
« Last Edit: 2013-06-08, 20:34:39 by In_Prog_We_Trust »
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nagrania domowe, czyli parê 'dem' na próbkê :)
« Reply #8 on: 2013-06-09, 00:21:04 »
oj taaaam koszmaaarna.... Taka w tej piosence jest, nie ma co, chcieli¶my zachowaæ magiê orygina³u :P

Bez urazy, napisa³em bez z³o¶liwo¶ci. Gra akordowa brzmi po prostu jakby kto¶ dopiero co nauczy³ siê chwytaæ akordy barre. Mo¿na przyj±æ, ¿e taka mia³a byæ konwencja, jak czasem w nielicznych piosenkach zdarza siê brzmienie starego, rozstrojonego pianina. Mo¿na oczywi¶cie pisaæ op magii, ale nie mo¿na nie zauwa¿aæ, ¿e podk³ad w tym przypadku jest mocno amatorski. Dla przyk³adu wrzucam ten film. Oczywi¶cie mo¿na przyj±æ, ¿e ch³opaki jaja sobie robi±, ale prawda jest taka, ¿e wykonawczo brzmi to koszmarnie. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Nagrania domowe, czyli parê 'dem' na próbkê :)
« Reply #9 on: 2013-06-11, 15:00:27 »
Taak, ale przyczyn± tego by³o pewnie to, ¿e to by³ chyba nasz najkrócej robiony cover, wgl nie planowany, poza tym, nie mamy sprzêtu by jako¶ poprawiæ jako¶æ naszych nagrañ, staramy siê jak mo¿emy ;)

Ja nie jestem te¿ nie wiadomo jakim gitarzyst± i liczê bardziej na mój feeling ni¿ technikê :P

Ca³kowicie nowy cover: Titanium - David Guetta ft. Sia (cover)

Wybór repertuaru mo¿e dziwiæ, szczególnie ¿e raczej nie jestem fanem takiej muzyki, ale uwa¿a³em ¿e piosenka jest dobra i warta 'scoverowania' w troszkê innej wersji :)
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nagrania domowe, czyli parê 'dem' na próbkê :)
« Reply #10 on: 2013-06-11, 16:04:19 »
No jak siê ju¿ tak wym±drzam ;), to tym razem w temacie podk³adu wszystko jest OK. i bez obciachu mo¿na upubliczniaæ. Na temat mini-sola gitarowego i samego ¶piewania siê nie wypowiem. Mo¿e zrobi to kto¶ inny. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Nagrania domowe, czyli parê 'dem' na próbkê :)
« Reply #11 on: 2013-07-26, 23:58:26 »
Kolejna po Heartshell pe³no-wymiarowa piosenka autorska :) Stworzona ju¿ dobre dwa miesi±ce temu ale jako¶ nie by³o kiedy wstawiæ ;p

Link podaje poni¿ej. Zachêcam do polubienia, skomentowania, subowania i wszystkiego co pomo¿e siê temu chocia¿ trochê 'pokazaæ' :)

Far From Heaven

A i opinia poni¿ej nie zaszkodzi :) Dodam ¿e w kwestii mojego sprzêtu nic siê nie zmieni³o oprócz dodatkowej awarii komputera :D
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Nagrania domowe, czyli parê 'dem' na próbkê :)
« Reply #12 on: 2013-07-27, 09:16:05 »
Przyjemnie siê tego s³ucha. :) Tak w okolicy czwartej minuty s±dzi³em, ¿e po za¶piewach "...so far from heaven..." nast±pi mocne uderzenie, które moim zdaniem fajnie by tutaj pasowa³o, ale to chyba nie ta stylistyka. ;)

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Nagrania domowe, czyli parê 'dem' na próbkê :)
« Reply #13 on: 2013-07-27, 10:19:11 »
O dzieki ;) Mi³o us³yszeæ pozytywn± opiniê. Mocne uderzenie - jestem za, jak najbardziej, po prostu na obecnie posiadanym przeze mnie sprzêcie jest to niemo¿liwe ;p
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind