Author Topic: Karnivool  (Read 11376 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Karnivool
« on: 2013-05-23, 02:30:08 »
Nie wiem czy ten zespó³ naprawdê "zas³uguje" na oddzielny w±tek, ale skoro s± chêtni by komentowaæ, to dlaczego nie?


Karnivool to zespó³ pochodz±cy z Australii, za³o¿ony w 1997 roku w Perth. Graj± metal, który w dobie powszechnej progresywno¶ci wszystkiego da siê okre¶liæ jako progresywny (who cares, to i tak ju¿ nic nie znaczy). Na koncie maj± jak na razie dwa d³ugograje i debiutanck± epkê:

[2001] Persona (EP)
[2005] Themata
[2009] Sound Awake
[2013] Asymmetry

W tym roku ma wyj¶æ ich trzeci longplay. Jak widaæ nie spiesz± siê szczególnie z kolejnymi wydawnictwami, ale za to trzymaj± poziom. Pocz±tkowo ich muzyka pobrzmiewa³a nieco nu-metalowymi klimatami, by³a te¿ nieco agresywniejsza, potem poszybowali jako¶ w klimaty bli¿sze Toolowi, co bêdzie dalej - przekonamy siê w ci±gu najbli¿szych miesiêcy, choæ wróble æwierkaj±, ¿e panowie (pewnie z ¿alu po rozwiazaniu) zainspirowali siê Mars Volt± (a wszystko wywnioskowane z utworu The Refusal, który za darmo mo¿na pobraæ tutaj).

Dorzuæmy jeszcze, ¿e zespó³ dorobi³ siê jednego teledysku - do najostrzejszego utworu na Sound Awake - Set Fire to the Hive






Kontynuacja dyskusji st±d.



wow, kto¶ ¼le otagowa³ kawa³ek Mars Volta.. jaka szkoda, ¿e nie lubiê MV :P
Serio? Wydawa³o mi siê, ¿e co¶tam kiedy¶ chwali³e¶.

Quote
seriously, trochê tu Panowie sobie polecieli. Ciekawym elementem jest dorzucenie screamów do ich muzyki, ale kawa³ek wydaje mi siê strasznie rozmem³any a na koniec jak spojrza³em na czas trwania to siê zdziwi³em, ¿e to jednak nie by³o 20 minut - niesamowicie siê d³u¿y³.. Ale jak to mówi± Rosjanie: "to each his own"
Mi siê wcale nie d³u¿y³, chocia¿ nie padam na kolana, to jednak jest nie¼le. A scream ju¿ u nich by³ - na debiutanckiej epce Persona, ale od tamtego czasu wieeele siê w ich muzyce zmieni³o. Ogólnie to skoro cztery lata kazali nam czekaæ na now± p³ytê, to ja siê jednak spodziewam, ¿e bêdzie przynajmniej przyzwoita - to chyba wystarczaj±co wiele czasu, ¿eby nazbieraæ solidnego materia³u... (chocia¿ jak pokazuje przyk³ad Lacrimosy, czasami nawet 4 lata to za ma³o jak cz³owieka dopadnie kryzys wieku ¶redniego... ale panowie z Karnivool chyba jeszcze za m³odzi na takie atrakcje).


Dopad³em dzisiaj jeszcze jeden fantastyczny smako³yk. Na Themacie znajduje siê utwór Roquefort, który mia³ posiadaæ sekcjê dêt±, ale niestety zespó³ siê nie wyrobi³ z jej zarejestrowaniem. Nie odpu¶cili jednak, i promuj±c drugi album, wydali epkê Set Fire to The Hive, a na niej znalaz³a siê WERSJA ROQUEFORT Z DÊCIAKAMI. Rewelacyjnie to brzmi i wynagradza trochê s³aby wokal w tym utworze.
« Last Edit: 2013-07-19, 17:24:15 by Callahan »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Karnivool
« Reply #1 on: 2013-05-23, 08:23:12 »
...wróble æwierkaj±, ¿e panowie (pewnie z ¿alu po rozwiazaniu) zainspirowali siê Mars Volt± (a wszystko wywnioskowane z utworu The Refusal, który za darmo mo¿na pobraæ tutaj).

A jak siê komu¶ nie chce pobieraæ, to mo¿e pos³uchaæ na yt. ;)

Nowy kawa³ek jak pisali¶my w poprzednim w±tku bardzo w barwach MV. Bêdê musia³ powróciæ na "Sound Awake", bo jak sobie zajrza³em wstecz na forum, to wtedy obok Tool tak¿e s³ysza³em The Mars Volta:
Karnivool - intryguj±ce! :twisted: Czego tu nie s³ychaæ... i stary rock, i Tool, i licho wie jeszcze co...
Coraz bardziej mnie wkrêca. Jak dobrze siê ws³uchaæ, to w muzyce Australijczyków s³ychaæ nawet The Mars Volta. ¦wietnie tak¿e prezentuje siê ok³adka wydawnictwa:


W ka¿dym b±d¼ razie ogromnie jestem ciekaw ich nowej p³yty, podobnie jak nowej p³yty Crib45, która na znakomitym "Metamorphosis" tak¿e subtelnie i inteligentnie przetransponowa³a klimaty Tool. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind


:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Karnivool
« Reply #3 on: 2013-06-20, 16:45:10 »
teledysk mo¿na obejrzeæ u nas bo ja widzia³em - na oficjalnym fanpage. "The Refusal" ostatecznie u mnie ca³kiem dobrze zatrybi³, ten "We are" na razie nieco s³abiej, ale w koñcu te¿ pewnie nadejdzie ten moment. Po ostatniej p³ycie ta stanowi niez³e zaskoczenie (oczywi¶cie wnioskuj±c na podstawie tych¿e dwóch utworów), szczególnie w zakresie brzmienia które z takiego dopieszczonego - niemal¿e "overproduced" - przesz³o w surowe gara¿owe. Ciekawy zwrot, muzyka te¿ jakby "zez³owieszcza³a", zatem przyjrzê siê temu z zainteresowaniem.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Karnivool
« Reply #4 on: 2013-06-20, 17:20:52 »
...a ok³adka odrobinê kojarzy mi siê ze Storm Corrosion... ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Karnivool
« Reply #5 on: 2013-06-20, 19:31:46 »
Ja po tych dwóch utworach (szczególnie po We Are, które jako¶ zupe³nie mnie nie przekona³o) mam obawy, ¿e ta p³yta jednak nie dorówna poprzedniej, wyjdzie taki ¶redniak i nie bêdzie wiadomo gdzie to wsadziæ... no ale zobaczymy, wszak znamy tylko kilka minut z 70...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Karnivool
« Reply #6 on: 2013-06-21, 07:37:00 »
"Sound Awake" by³a (sorki za okre¶lenie, ale tak to odbiera³em i odbieram) popowo wyg³adzona, a wszystko wskazuje na to, ¿e nowy album bêdzie bardziej eksperymentalny i zapewne trudniejszy w odbiorze. Wydaje mi siê, ¿e to dobrze, bo nie bêdziemy mieli "Sound Awake II". Jestem w stanie zaakceptowaæ tak± sytuacjê u artystów z du¿ym sta¿em, bo jest to w jakim¶ sensie nieuniknione, ale dla zespo³u, który dopiero co wyszed³ z niszy, artystycznie mo¿e to byæ zabójcze. No chyba, ¿e zespó³ nastawiony jest na osi±gniêcie du¿ej popularno¶ci i tworzenie dla niewymagaj±cego s³uchacza. Ale Karnivool, pomimo tego jak nazwa³em "popowego" layoutu, ju¿ na "Sound Awake" tworzy³ w sposób bardziej nietuzinkowy.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Karnivool
« Reply #7 on: 2013-06-24, 08:57:08 »
Premiera Asymmetry 19. lipca.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Karnivool
« Reply #8 on: 2013-07-19, 17:23:12 »
S³ucham Asymmetry drugi raz no i kurczê... gdyby to nie by³o Karnivool, to nie wiem czy bym to wiêcej w³±czy³, bo jak dot±d niczym nie przyku³o mojej uwagi za bardzo. Niby fajnie, s³ychaæ, ¿e siê ch³opaki napracowa³y, ale nie porywa. Nie mówi±c o tym, ¿e jestem zdecydowanym przeciwnikiem zwiêkszania liczby utworów i czasu trwania albumu poprzez doklejanie zupe³nie niepotrzebnego intro i outro sk³adaj±cego siê z cichych pomruków. Wyg³upy.
« Last Edit: 2013-07-19, 17:25:29 by Callahan »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Karnivool
« Reply #9 on: 2013-07-20, 00:21:09 »
W³a¶nie s³ucham. Wstêp Aum zrobi³ na mnie przyjemne wra¿enie i fajnie wprowadzi³ w p³ytê, która nie¼le intryguje, ale jest to album z pewno¶ci± nie na jedno podej¶cie. D³ugo¶æ z pewno¶ci± tego nie u³atwia. Album bêdzie wymaga³ os³uchania i dopiero wtedy, gdy w ¶wiadomo¶ci u³o¿y siê w ca³o¶æ, bêdzie mo¿na oceniaæ w kategoriach gniot-¶redniak-arcydzie³o. ;)  Karnivool z pewno¶ci± sta³ siê zespo³em w pe³ni alternatywnym. Masa nietuzinkowego gitarowego grania, ale jeszcze nie wiem czy to tylko takie kombinowanie by robiæ wra¿enie, czy mo¿e jednak jest w tym jaka¶ ponadczasowa, wizjonerska ¶wiadomo¶æ.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Karnivool
« Reply #10 on: 2013-07-20, 13:20:55 »
po pierwszym przes³uchaniu; faktycznie trochê wysz³o z tego takie nie¶lubne dziecko Tool i Mars Volta i zgodzê siê z Jackiem, ¿e to album któremu trzeba po¶wiêciæ trochê czasu, ¿eby go jako¶ sensownie oceniæ, co pokaza³ przyk³ad The Refusal - w³a¶nie spojrza³em na mój pierwszy komentarz odno¶nie tego kawa³ka i zrozumieæ nie mogê bo teraz bardzo mi siê ju¿ wkrêci³ :) Na razie ca³o¶ciowo mnie to nie powala, ale zaintrygowa³o na tyle, ¿e na pewno przes³ucham jeszcze co najmniej kilkukrotnie

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Karnivool
« Reply #11 on: 2013-07-21, 07:47:19 »
"Asymmetry" ca³y czas mnie intryguje, ale jeszcze nie wiem czy oczaruje mnie równie mocno jak nowy Leprous, czy to bêdzie tylko taki przelotny romans, bo zaliczy³em raptem dwa niepe³ne podej¶cia. ;)  Edycja specjalna nowego albumu ma zawieraæ dodatkowy dysk DVD z koncertowymi wykonaniami:
‘Live At The Forum
1. Simple Boy
2. Goliath
3. Shutterspeed
4. COTE
5. New Day
6. Fear Of The Sky
7. Deadman
8. All I Know
9. Umbra
10. Themata
11.Set Fire to The Hive
12. Roquefort
13. Change
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Karnivool
« Reply #12 on: 2013-07-21, 19:22:59 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Karnivool
« Reply #13 on: 2013-07-23, 22:47:17 »
ok, pos³ucha³em ju¿ kilkukrotnie i muszê przyznaæ, ¿e ten album nie jest ³atwy w odbiorze, ale po oswojeniu siê ods³ania swoje walory - nie s± to proste piosenkowe motywy, które od razu trybi±, natomiast co najmniej kilka utworów jest tu naprawdê wysokiej próby: wspomniany ju¿ The Refusal, Nachash czy We Are. No i teraz z ka¿dym przes³uchaniem ci±gnie mnie jeszcze mocniej aby przes³uchaæ ponownie a o to przecie¿ chodzi

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Karnivool
« Reply #14 on: 2013-07-24, 06:44:16 »
Jest wci±gaj±cy ten album, choæ w 100% jeszcze go nie ogarn±³em. Zespó³ udostêpni³ go do ods³ucha na SounCloud.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind