Dzia³ ogólnomuzyczny > Ca³a piêkna reszta

Karnivool

(1/9) > >>

Callahan:
Nie wiem czy ten zespó³ naprawdê "zas³uguje" na oddzielny w±tek, ale skoro s± chêtni by komentowaæ, to dlaczego nie?


Karnivool to zespó³ pochodz±cy z Australii, za³o¿ony w 1997 roku w Perth. Graj± metal, który w dobie powszechnej progresywno¶ci wszystkiego da siê okre¶liæ jako progresywny (who cares, to i tak ju¿ nic nie znaczy). Na koncie maj± jak na razie dwa d³ugograje i debiutanck± epkê:

[2001] Persona (EP)
[2005] Themata
[2009] Sound Awake
[2013] Asymmetry

W tym roku ma wyj¶æ ich trzeci longplay. Jak widaæ nie spiesz± siê szczególnie z kolejnymi wydawnictwami, ale za to trzymaj± poziom. Pocz±tkowo ich muzyka pobrzmiewa³a nieco nu-metalowymi klimatami, by³a te¿ nieco agresywniejsza, potem poszybowali jako¶ w klimaty bli¿sze Toolowi, co bêdzie dalej - przekonamy siê w ci±gu najbli¿szych miesiêcy, choæ wróble æwierkaj±, ¿e panowie (pewnie z ¿alu po rozwiazaniu) zainspirowali siê Mars Volt± (a wszystko wywnioskowane z utworu The Refusal, który za darmo mo¿na pobraæ tutaj).

Dorzuæmy jeszcze, ¿e zespó³ dorobi³ siê jednego teledysku - do najostrzejszego utworu na Sound Awake - Set Fire to the Hive





Kontynuacja dyskusji st±d.




--- Quote from: :Wreath: on 2013-05-22, 17:16:16 ---wow, kto¶ ¼le otagowa³ kawa³ek Mars Volta.. jaka szkoda, ¿e nie lubiê MV :P
--- End quote ---
Serio? Wydawa³o mi siê, ¿e co¶tam kiedy¶ chwali³e¶.


--- Quote ---seriously, trochê tu Panowie sobie polecieli. Ciekawym elementem jest dorzucenie screamów do ich muzyki, ale kawa³ek wydaje mi siê strasznie rozmem³any a na koniec jak spojrza³em na czas trwania to siê zdziwi³em, ¿e to jednak nie by³o 20 minut - niesamowicie siê d³u¿y³.. Ale jak to mówi± Rosjanie: "to each his own"

--- End quote ---
Mi siê wcale nie d³u¿y³, chocia¿ nie padam na kolana, to jednak jest nie¼le. A scream ju¿ u nich by³ - na debiutanckiej epce Persona, ale od tamtego czasu wieeele siê w ich muzyce zmieni³o. Ogólnie to skoro cztery lata kazali nam czekaæ na now± p³ytê, to ja siê jednak spodziewam, ¿e bêdzie przynajmniej przyzwoita - to chyba wystarczaj±co wiele czasu, ¿eby nazbieraæ solidnego materia³u... (chocia¿ jak pokazuje przyk³ad Lacrimosy, czasami nawet 4 lata to za ma³o jak cz³owieka dopadnie kryzys wieku ¶redniego... ale panowie z Karnivool chyba jeszcze za m³odzi na takie atrakcje).


Dopad³em dzisiaj jeszcze jeden fantastyczny smako³yk. Na Themacie znajduje siê utwór Roquefort, który mia³ posiadaæ sekcjê dêt±, ale niestety zespó³ siê nie wyrobi³ z jej zarejestrowaniem. Nie odpu¶cili jednak, i promuj±c drugi album, wydali epkê Set Fire to The Hive, a na niej znalaz³a siê WERSJA ROQUEFORT Z DÊCIAKAMI. Rewelacyjnie to brzmi i wynagradza trochê s³aby wokal w tym utworze.

Luksor:

--- Quote from: Callahan on 2013-05-23, 02:30:08 ---...wróble æwierkaj±, ¿e panowie (pewnie z ¿alu po rozwiazaniu) zainspirowali siê Mars Volt± (a wszystko wywnioskowane z utworu The Refusal, który za darmo mo¿na pobraæ tutaj).

--- End quote ---

A jak siê komu¶ nie chce pobieraæ, to mo¿e pos³uchaæ na yt. ;)

Nowy kawa³ek jak pisali¶my w poprzednim w±tku bardzo w barwach MV. Bêdê musia³ powróciæ na "Sound Awake", bo jak sobie zajrza³em wstecz na forum, to wtedy obok Tool tak¿e s³ysza³em The Mars Volta:

--- Quote from: Luksor on 2010-04-05, 10:44:44 ---
--- Quote from: Luksor on 2010-04-03, 16:57:40 ---Karnivool - intryguj±ce! :twisted: Czego tu nie s³ychaæ... i stary rock, i Tool, i licho wie jeszcze co...

--- End quote ---
Coraz bardziej mnie wkrêca. Jak dobrze siê ws³uchaæ, to w muzyce Australijczyków s³ychaæ nawet The Mars Volta. ¦wietnie tak¿e prezentuje siê ok³adka wydawnictwa:


--- End quote ---

W ka¿dym b±d¼ razie ogromnie jestem ciekaw ich nowej p³yty, podobnie jak nowej p³yty Crib45, która na znakomitym "Metamorphosis" tak¿e subtelnie i inteligentnie przetransponowa³a klimaty Tool. :)

Luksor:


--- Quote from: ArtRock.pl ---"Asymmetry"
01. Aum
02. Nachash
03. A.M. War
04. We Are
05. The Refusal
06. Aeons
07. Asymmetry
08. Eidolon
09. Sky Machine
10. Amusia
11. The Last Few
12. Float
13. Alpha
14. Om

Wydana przez Density Records p³yta, której producentem jest Nick DiDia (wspó³pracowa³ m.in. z zespo³ami Mastodon, Pearl Jam, Rage Against the Machine, Velvet Revolver), a której d³ugo¶æ oscylowaæ bêdzie w granicach 70 minut, uka¿e siê w kilku wersjach, w tym limitowanej edycji Deluxe, poza opakowaniem tym ró¿ni±cej siê od wydawnictwa podstawowego, ¿e przydane do niej bêdzie 92-minutowe DVD Live at the Forum z koncertu grupy w The Forum w Melbourne w Australii.

Uprzednio grupa ujawni³a numer The Refusal, daj±cy pewne pojêcie o tym, jak brzmieæ bêdzie zapowiadana p³yta. Od kilku dni Asymmetry promowane jest równie¿ przez inny zawarty na niej kawa³ek, mianowicie We Are, do którego Christopher Frey wyre¿yserowa³ teledysk, którego jednak w Polsce na razie obejrzeæ nie mo¿na. Pozostaje wiêc zadowoliæ siê The Refusal.
--- End quote ---

:Wreath::
teledysk mo¿na obejrzeæ u nas bo ja widzia³em - na oficjalnym fanpage. "The Refusal" ostatecznie u mnie ca³kiem dobrze zatrybi³, ten "We are" na razie nieco s³abiej, ale w koñcu te¿ pewnie nadejdzie ten moment. Po ostatniej p³ycie ta stanowi niez³e zaskoczenie (oczywi¶cie wnioskuj±c na podstawie tych¿e dwóch utworów), szczególnie w zakresie brzmienia które z takiego dopieszczonego - niemal¿e "overproduced" - przesz³o w surowe gara¿owe. Ciekawy zwrot, muzyka te¿ jakby "zez³owieszcza³a", zatem przyjrzê siê temu z zainteresowaniem.

Luksor:
...a ok³adka odrobinê kojarzy mi siê ze Storm Corrosion... ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomo¶ci

[#] Nastêpna strona

Go to full version