Author Topic: Tytu³y utworów/p³yt Opeth, a zespo³y z lat '60tych i '70tych  (Read 63695 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Jak zapewne wiecie Mikael uwielbia u¿ywaæ nazw starych zespo³ów jako tytu³ów do swoich utworów i p³yt. Czasem korzysta te¿ z fragmentów tekstów piosenek.

Zapraszam wszystkich fanów do poszukiwañ ukrytych aluzji i odniesieñ.
Ze swojej strony podajê co nastêpuje:

1. Na Soulseeku uda³o mi siê odnale¼æ dwa utwory zespo³u Amen Corner

2. Tytu³ My Arms, Your Hearse jest fragmentem tekstu utworu "Drip Drip" z p³yty "First Utterance" (1971) zespo³u Comus. Przytaczam fragment:
You dangling swinging
Hanging, spinning, aftermath
Your soft white flesh turns past me slaked with blood
Your evil eyes more damning than a demon's curse
Your lovely body soon caked with mud
As I carry you to your grave, my arms your hearse.

Opis tego albumu znajdziecie tutaj: http://www.sfbg.com/AandE/Tempest/36.html

3. Tytu³ "Blackwater Park" pochodzi od nazwy niemieckiego zespo³u, który wyda³ jedn± p³ytê w 1971 roku.

More to come soon - stay tuned.
: 12 Czerwiec 2003, 15:22:41
W swoich poszukiwaniach dotar³em do zespo³u Still Life - grupa-widmo, która wyda³a jedn± p³ytê w 1971 (zauwa¿acie jak±¶ zale¿no¶æ w datach?  :wink: ), na której nie wydrukowano nawet sk³adu zespo³u.
Wiêcej informacji na ten temat tutaj: http://www.republika.pl/pearlsofrock/stilllife.html
Podziwiam zaciêcie i upór cz³owieka, który opracowa³ tê biografiê.

Na marginesie: Logo Still Life i tytu³ p³yty Opeth s± pisane zadziwiaj±co podobnymi czcionkami :D

Uwaga! Nie nale¿y myliæ zespo³u z grup± Still Life, która pojawi³a siê niedawno w Anglii.
True Pagan Winter Crew

Fallen Drapery

  • Guest
Do takich poszukiwañ najlepsza jest baza http://www.allmusic.com , mo¿na tam wyszukiwaæ wq artystów, tytu³ów albumów, piosenek itd..jak komu¶ siê chce, to niech siê bawi...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Kolejna ciekawostka:
Utwór "Master's Apprentices" jest nazwany za zespo³em o tej nazwie z prze³omu lat 60-tych i 70-tych.

Poza tym dotar³em do starego wywiadu z Mikaelem, jeszcze przed wydaniem Still Life (niestety zagubi³em link do niego). Pytany o utwory na nowej p³ycie poda³ nazwy: "Face of Melinda", "Serenity Painted Death" oraz "Willow Tree". Jak my¶licie: który z pozosta³ych utworów na tej p³ycie mia³ mieæ pierwotnie tak± nazwê?
: 14 Czerwiec 2003, 21:16:45
Quote from: Fallen Drapery
Do takich poszukiwañ najlepsza jest baza http://www.allmusic.com , mo¿na tam wyszukiwaæ wq artystów, tytu³ów albumów, piosenek itd..jak komu¶ siê chce, to niech siê bawi...

Zagl±da³em tam, faktycznie kopalnia wiedzy, chocia¿... czasem mam w±tpliwo¶ci :roll:
Zobaczie co napisali o Opeth. :D Hehe, przypisali im chyba po³owê gatunków metalu :twisted:
True Pagan Winter Crew

Darayavahus

  • Posts: 73
  • Karma: +0/-0
Nigdy nie uwazalem sie za znawce gatunkow muzyki metalowej ale naginanie Opeth pod Heavy Metal i Black Metal to chyba lekka przesada ;). I co to na litosc boska (khekhe) jest Scandinavian Metal ? ;)
To znaczy ze Behemoth gra Slowian Metal, czy Polish Metal ? :))

Ale baza niczego sobie tak pozatym...

Fallen Drapery

  • Guest
Wiecie, to s± tylko etykietki, które w za³o¿eniu maj± pewnie naprowadziæ przeciêtnego s³uchacza na to, co dany zespó³ sob± reprezentuje. Nie nale¿y tego traktowaæ dos³ownie, tak mi siê zdaje.
A co do "Willow Tree"....hmmm,  obstawiam "The Moor" b±d¼ "White Cluster"... :twisted:

Darayavahus

  • Posts: 73
  • Karma: +0/-0
Rozumiem Drappery ale jesli ktos powie death metal z elementami progresywnymi to blizej trafi niz stosujac rozrzut heavy metal, black metal, death metal, progresywny rock :). A juz w szczegolnosci nic mi nie mowi okreslenie Skandynavian Metal... moze nie lapie subtelnej roznicy ale wydaje mi sie ze to lekka przesada i akurat ten "opis" muzyki granej przez Opeth przecietnemu sluchaczowi (no co.. moze sa tacy ktorzy wiedza co to jest Skandynavian Metal, ja mam tylko mgliste przypuszczenia ;)) duzo nie powie... :)

A co do Willow Tree to obstawiam Moonlapse Vertigo albo Godhead's Lament, a jedynym uzasadnieniem jak dla mnie to chyba tylko to ze "willow tree" kojarzy mi sie z dynamizmem, ale nie potrafie powiedziec czemu. 6 zmysl ? ;)

Fallen Drapery

  • Guest
Darayavahus, masz racjê oczywi¶cie. Dla mnie te¿ okre¶lenie "Scandinavian Metal" brzmi cokolwiek efemerycznie  :wink:  Ech, zostawmy to lepiej, bo i tak nic z takiej dyskusji nie bedzie :D
hehe willow tree (wierzba) i dynamizm? No kurde, dla mnie to absolutnie sprzeczne :) Minder, objaw prawdê nam.

Darayavahus

  • Posts: 73
  • Karma: +0/-0
Quote
hehe willow tree (wierzba) i dynamizm?


Nigdy nie twierdzilem ze jestem normalny o_O :)
Minder faktycznie moglbys zdradzic juz... ciekawy jestem kto mial racje bo padlo juz wiekszosc tytulow...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Hehe, zabiłem Wam ćwieka tym pytaniem.
Zmartwię Was jednak brakiem konkretnej odpowiedzi. Nie udało mi się dotrzeć do informacji który konkretnie utwór miał byc pierwotnie nazwany "Willow Tree". Mój głos oddaję na "Benighted" z racji secyficznego nastroju, który łączy brzmienie tego utworu z wyglądem płaczącej wierzby. Poza tym jakoś dziwnym trafem tytuł "Willow Tree" znajduje się też na płycie "Anyway" (wyd. 1970) progrockowego zespołu Family. Ballada, tekst dość "opethowy" ;) Niewykluczone też, że tekst do "Willow Tree" miał być nieco inny niż ten w "Benighted". W każdym razie macie tu linka do stronki z tekstem do oryginalnego "Willow Tree"
z archiwum internetu
A tutaj link do wspomnianego wcześniej wywiadu:
http://www.geocities.com/chaoticcrit/opeth.html
« Last Edit: 2009-02-08, 10:41:44 by minder »
True Pagan Winter Crew

Fallen Drapery

  • Guest
eee no stary, tak to my siê bawiæ nie bêdziemy. Mów który kawa³ek i cze¶æ....albo poczekaj a¿ we ¶nie znowu siê spotkasz z Mikaelem i wtedy go zapytaj  :D  :D  :D

Apostle of Triumph

  • Posts: 54
  • Karma: +0/-0
ja obstawiam Serenity Painted Death.  :twisted:
...and I cry, I knew she had lied...

cochi

  • Posts: 100
  • Karma: +0/-0
serenity painted death raczej nie...

Quote from: Minder
Poza tym dotar³em do starego wywiadu z Mikaelem, jeszcze przed wydaniem Still Life (niestety zagubi³em link do niego). Pytany o utwory na nowej p³ycie poda³ nazwy: "Face of Melinda", "Serenity Painted Death" oraz "Willow Tree"


ja bym obstawil benighted, willow tree kojarzy mi sie z czyms spokojnym...

Toshi

  • Posts: 38
  • Karma: +0/-0
A ja obstawiam "White Cluster" Nie wiem czemu :) pewnie przez tê literkê "W" :)
- - - To Bid You Farewell - - -

mroova

  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
Czy ju¿ co¶ wiadomo? Sam jestem ciekaw. Wg mnie jest to Benighted - jako¶ tekst mi najbardziej pasuje do tego tytu³u ;-). Poza tym wydaje mi sie, ¿e to nie mo¿e byæ Godhead's Lament, ale nie wiem czemu-chyba te¿ tekst ;-)
=>grabarz optymizmu<=

nosferato

  • Posts: 198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • http://nosferato.mylog.pl
to ja powróce do tematu :)
ostatnio na fizyce uskutecznia³am rozmowê na temat Deliverance z moja kumpela. kolezanka, która siedziala z drugiej strony ze zdziwieniem zapyta³a: "Znasz Deliverance?!"
P³ytê Deliverance nagra³ jaki¶ dj. nie mam pojecia jaki. jak chcecie to sie dowiem. jakies techno, albo cos w tym rodzaju pewnie, bo kolezaneczka z takich klimatow...
"Kiedy ludzie staj± siê naprawdê ¼li, jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest rado¶æ z cudzej krzywdy."
Goethe

 

lofty-success