Author Topic: Tytu³y utworów/p³yt Opeth, a zespo³y z lat '60tych i '70tych  (Read 66107 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Hehe, kwestia gustu. Ja uwa¿am, ¿e "Ghost Of Perdition" jest lepszy ni¿ cokolwiek na Deliverance/Damnation pod ka¿dym wzglêdem.

Appogeum dla mnie Opeth mia³ na Blackwater Park. Ale na razie wygl±da na to, ¿e jeszcze mogê siê zdziwiæ.

Co do Damnation... to prawie nie Opeth i osobi¶cie jestem zadowolony, ¿e to tylko eksperyment i przypuszczalnie ju¿ takich nie bêdzie. Choæ to kawa³ ¶wietnej muzyki, to jednak ogólnie nie dorasta do ¿adnej z p³yt Opeth. Wiem, ¿e Mikael ma przeciwne zdanie, hehe.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Quote from: profesorGregor
ale wszyscy wiemy ze "wszystko ma swoje apogeum, a potem zanika"

Gadanie. Kontrprzyk³ady: Rolling Stones, Paul McCartney i wielu, wielu innych.
Opeth ju¿ udowodni³, ¿e nie jest kapel±, której wysz³y cztery albumy, a potem jedzie na popularno¶ci (nie, to wcale nie jest aluzja do Metalliki :P). Z drugiej strony wszystko oka¿e siê wraz z wydaniem nastêpnego albumu. W koñcu s± teraz pod skrzyd³ami wielkiej wytwórni. Nie wiadomo jaki kontrakt podpisali, ale szczerze w±tpiê ¿eby zaczêli graæ jak im ka¿±. W koñcu RR wzi±³ ich dlatego, ¿e ich sposób grania zdobywa popularno¶æ, a nie dlatego, ¿e chc± zarobiæ sobie na piwo graj±c tak jak 15 innych zespo³ów. Pewnie dlatego tyle zespo³ów gra nu-metal. Przecie¿ by³oby g³upie, gdyby trzy zespo³y wydawa³y p³ytê co miesi±c. Lepiej mieæ piêtna¶cie zespo³ów wydaj±cych p³ytê ¶rednio co roku :P
True Pagan Winter Crew

profesorGregor

  • Posts: 70
  • Karma: +0/-0
ufff...
pocieszyles mnie troche...

ale i tak sie boje nowej plyty
mam wobec niej bardzo wysokie oczekiwwania...
ze bedzie conajmniej tak dobra jak dwa D
i boje sie ze sie zawiode jak bedzie choc troche slabsza...
Lost track of time
In a flurry of smoke
Waiting anxiety
For a fair judgement deserved...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Kurde, tak samo siê bali¶my Blackwater Park i Deliverance+Damnation. Bêdzie dobrze. Panikarze z nas i tyle :P
Potem zawsze siê okazywa³o, ¿e Opeth nagra³ kolejny album na wysokim poziomie. Ile znacie zespo³ów, które nagra³y siedem czy osiem albumów i ka¿dy by³ lepszy od poprzedniego. Co dwa albumy dzia³o siê co¶ nowego. Pierwsze dwa - jeden sk³ad. Kolejne dwa - drugi sk³ad. Kolejne dwa i pó³ ;) - Steven Wilson. Kolejny - poszerzenie sk³adu o klawiszowca. Po nastêpnym albumie pewnie znowu co¶ siê zmieni. Np. nagraj± bezwokalowy soundtrack albo co¶ w ten deseñ ( [-o< ah, to by by³o cudowne. sama muza i ewentualnie chórki albo najwy¿ej jeden kawa³ek z wokalem w rodzaju Master's Apprentices). Poza tym ja ci±gle trzymam Mikaela za s³owo i liczê, ¿e zespó³ nagra dwuutworowy album.
True Pagan Winter Crew

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
A ja im ¿yczê, by kiedy¶ nagrali co¶ podobnego do Waltari "Yeah! Yeah! Die! Die!". Mo¿e byæ i bez kawa³ków, po prostu finezyjne dzie³o symfoniczne, jaka¶ opowie¶æ z prawdziwego zdarzenia.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Ja mam nadzieje, ¿e Opeth nie zejdzie poni¿ej wysokiego poziomu. Choæ czasami siê zastanawiam czy nie lepiej odej¶æ w chwale (jak np. Emperor, In the Woods...)  :wink:
Te¿ mysle jak to bêdze za kilka lat, jak wogóle bêdzie wygl±da³a muzyka nie tylko Opeth.
... jak bêdzie wygl±da³ Ghost Reveries?
Po¿yjemy zobaczymy :D

profesorGregor

  • Posts: 70
  • Karma: +0/-0
dwuutworowy album??

hmmm
to by bylo wybitnie ciekawe...
i tak maja rekordy dlugosci...

ale bylby numer, wrzucasz plytke do odtwarzacza a tam dwa utwory, czas calkowity 77 min :D

a ja juz slyszalem opinie ze jak piosenka ma 5 min to jest dluga...
smiac sie chce... :D

@Agarves
wiem ze damnation jest bardzo innym albumem, ale nie zaprzeczysz chyba ze jest bardzo daojrzala plytka...
Lost track of time
In a flurry of smoke
Waiting anxiety
For a fair judgement deserved...

Propheti

  • Guest
Je¶li chodzi o d³ugo¶ci piosenek, to mistrzem pozostaje Techno ;]

Znam p³yte na której jedna piosenka trwa 78 min i tylko "bêc bêc ³up bêc bêc" itd.  8)

Ale cholernie to monotonne i nudne... - SZMIRA!  :twisted:

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Quote from: profesorGregor

@Agarves
wiem ze damnation jest bardzo innym albumem, ale nie zaprzeczysz chyba ze jest bardzo daojrzala plytka...


Nie, sk±d. Ten album przerasta wiele rzeczy, które znam. Czêsto te¿ go s³ucham bo jest po prostu muzycznie ¶wietny. Nie o to chodzi. Ja po prostu têskniê za typowym Opeth, nie mam go do¶æ, uwa¿am, ¿e ten styl ma jeszcze wiele do zaoferowania zanim ewentualnie stanie siê... hmm... powtarzalny? Powszedni? Zapowiada siê, ¿e po raz kolejny Opeth udowodni, ¿e to jeszcze nie koniec takiego pisania muzyki. I chwa³a im za to, hehe.  :twisted:

profesorGregor

  • Posts: 70
  • Karma: +0/-0
Quote
Nie, sk±d. Ten album przerasta wiele rzeczy, które znam. Czêsto te¿ go s³ucham bo jest po prostu muzycznie ¶wietny. Nie o to chodzi. Ja po prostu têskniê za typowym Opeth, nie mam go do¶æ, uwa¿am, ¿e ten styl ma jeszcze wiele do zaoferowania zanim ewentualnie stanie siê... hmm... powtarzalny? Powszedni? Zapowiada siê, ¿e po raz kolejny Opeth udowodni, ¿e to jeszcze nie koniec takiego pisania muzyki. I chwa³a im za to, hehe.


ja traktuje oba d jako jedna calos...
i nazywam je czarny i bialy
sa jakby przeciwnoscia siebie ale klimatem mimo wszystko podobne...

moze tworzac Damnation chceli pokazac sceptykom muzy opetha ze potrafia grac wszystko i wszystko swietnie??
Lost track of time
In a flurry of smoke
Waiting anxiety
For a fair judgement deserved...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Quote from: profesorGregor
moze tworzac Damnation chceli pokazac sceptykom muzy opetha ze potrafia grac wszystko i wszystko swietnie??

Nieeeeee! Bo jeszcze gotowi zacz±æ graæ rap lub tekkno :P
True Pagan Winter Crew

profesorGregor

  • Posts: 70
  • Karma: +0/-0
Quote
Nieeeeee! Bo jeszcze gotowi zacz±æ graæ rap lub tekkno


mnie chodzilo o metal raczej...
ze sa dobrzy w metalu nie tylko napierdalanym ale tez pl±kanym :D

mam naadzieje ze sie na tekno nie porwa :shock:
Lost track of time
In a flurry of smoke
Waiting anxiety
For a fair judgement deserved...

Propheti

  • Guest
Wyobra¼cie sobie jedn± z piosenek debiutu "B. Spermy" w wykonaniu Opeth'a

 :lol:

MASAKRA!

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Quote from: Propheti
Wyobra¼cie sobie jedn± z piosenek debiutu "B. Spermy" w wykonaniu Opeth'a

 :lol:

MASAKRA!

do niedawna nie wyobrazalem sobie czegos takiego w wykonaniu zadnego zespolu metalowego,ale Childrem of Bodom zrobili  to!   CoB coveruje B.Spears  #-o
nie zmienia to jednak faktu,ze cos takiego jesli chodzi o Opeth jest zbyt surrealistyczne jak dla mnie.moja wyobraznie jednak nie jest nieograniczona  :yawinkle:

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
PONOWNIE wracaj±c do tematu:
Tytu³ utworu "Baying of the hounds" pochodzi z tekstu do utworu "Diana" zespo³u Comus. Ostatnim razem tekst tego zespo³u da³ tytu³ do p³yty My Arms, Your Hearse.
True Pagan Winter Crew

 

lofty-success