Author Topic: Progresja Music Zone Warszawa 27 października 2014  (Read 14979 times)

0 Members i 1 Gość przegląda ten wątek.

gogaty

Odp: Progresja Music Zone Warszawa 27 października 2014
« Reply #105 on: 2014-10-30, 14:38:08 »
Co do tego, to jak była trasa w związku z Heritage, to owszem Polska miała inną setlistę. Było specjalnie więcej starych utworów. Dopiero teraz to ujednolicili. Musieli dojść do wniosku, że Polska nie jest już krajem, w którym rzadko grają.
Nie zmienili ani jednego utworu w stosunku do tego co grali przed koncertem u nas 24 lutego a tym z następnych dni bądź z dni poprzedzających
polecam spojrzeć na set listy z koncertów poprzedzających w Rosji bądź późniejszych w Czechach na Słowacji itd...

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #106 on: 2014-10-30, 14:56:37 »
Co do tego, to jak była trasa w związku z Heritage, to owszem Polska miała inną setlistę. Było specjalnie więcej starych utworów. Dopiero teraz to ujednolicili. Musieli dojść do wniosku, że Polska nie jest już krajem, w którym rzadko grają.
Nie zmienili ani jednego utworu w stosunku do tego co grali przed koncertem u nas 24 lutego a tym z następnych dni bądź z dni poprzedzających
polecam spojrzeć na set listy z koncertów poprzedzających w Rosji bądź późniejszych w Czechach na Słowacji itd...
Prawda jest taka, że jesienią 2011 roku objeżdżając świat grali zestaw nazwijmy vintageowo-akustyczny (gdzieś na yt był pięknie sfilmowany koncert z Australii, być może z Sydney) czyli kawałki bez growlu i metalowego przesteru i wszyscy wtedy myśleli, że podobnie będzie u nas. Okazało się, że począwszy bodajże właśnie od koncertów w Rosji w repertuarze znowu pojawiły się mocniejsze rzeczy, ale do ostatniej chwili nikt nie wiedział co zagrają w Warszawie ;):
Trzymam kciuki za powtorke z radzieckiej setlisty ;)
Myślę, że była to jedna z głównych przyczyn, która spowodowała niski udział w koncercie userów z naszego forum. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

In_Prog_We_Trust

• Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespołu na fb
« Reply #107 on: 2014-10-30, 18:22:49 »
Najlepiej jak dla mnie wypadł Advent - co dziwne - bo na co dzień się piosenką "nie jaram". fajnie było posłuchać Deliverence i Elysian Woes. Zwalili sprawę z nagłośnieniem jak zwykle zresztą robią w klubach.. Za głośno muza. Za cicho wokale i na mikrofonie majka zbytnio podbite doły za mało góry. Ogólnie na balladach było spoko bo gitary nie zagłuszały wokalu ale w tych mocniejszych..jak ktoś nie znałby piosenek ciężko by mu było ogarnąć jakąś melodie... Ogólnie jednak nagłośnienie stukroć lepsze niż Alcestowe. Choć Deliverance Alccest też pięknie się prezentowało. Fajnie było się wybrać. Tutaj wybrałem same minusy ale Koncert uważam za bardzo udany!! Nie opierdzielali się i wciąż widać u nich radość z grania :)

Pytanko: Ktoś z forumowiczów stał na mrozie przy autokarze zespołu? I drugie: czy ktoś się doczekał Larsa, Legendy i reszty wesołej kompanii?   :D

gogaty

« Reply #108 on: 2014-10-30, 19:20:30 »
Ja po koncercie zmykałem do busa i jazda do domu niestety na 8:00 musiałem być w pracy. Ze swej strony pragnę polecić i podziękowac firmie bus-weekend za superdogodny dowóz z Katowic pod Progresję i z powrotem.
A co do minusów koncertu jak dla mnie podstawowym to wyjście z klubu po koncercie. Nadmieniam że to właściwie jedyny minus poniedziałkowego wieczoru oprócz rzecz jasna pewnego wyniku  :(

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • kąsienica
« Reply #109 on: 2014-10-30, 21:28:31 »
Prawda jest taka, że jesienią 2011 roku objeżdżając świat grali zestaw nazwijmy vintageowo-akustyczny (gdzieś na yt był pięknie sfilmowany koncert z Australii, być może z Sydney) czyli kawałki bez growlu i metalowego przesteru i wszyscy wtedy myśleli, że podobnie będzie u nas. Okazało się, że począwszy bodajże właśnie od koncertów w Rosji w repertuarze znowu pojawiły się mocniejsze rzeczy, ale do ostatniej chwili nikt nie wiedział co zagrają w Warszawie ;):
Trzymam kciuki za powtorke z radzieckiej setlisty ;)
Myślę, że była to jedna z głównych przyczyn, która spowodowała niski udział w koncercie userów z naszego forum. ;)
Ja myślę, że powód jest inny. Tzn.:
Starzejemy się już chyba...
;)

I jeszcze dla porządku proszę o niepisanie jednego postu pod drugim. Bo będę wlepiać żółte kartki.
« Last Edit: 2014-10-30, 21:30:19 by Kas »
Od post-rocka się tyje.

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #110 on: 2014-10-30, 23:19:28 »
Ja myślę, że powód jest inny. Tzn.:
Starzejemy się już chyba...
;)
Stary to ja już jestem od dawna. ;) :mrgreen:
Seven milestones...
The message of the wind

Voice

• Global Moderathor
  • *
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
« Reply #111 on: 2014-11-01, 13:35:15 »
Troche porzadnych zdjec z Progresji:

Klik - niestety niesciagalne ;)
Klik
Klik

Genialnie bylo, wciaz calymi dniami wystukuje na kazdym mozliwym meblu koncowke 'Deliverance' ;)

Ale fakt, musze sie zgodzic z ktoryms z przedmowcow, ze przydaloby sie nastepnym razem lekkie odswiezenie setlisty. Nie zebym na te narzekal, bo byla wyborna, ale chetnie by sie uslyszalo taki 'Dirge for November', 'By the Pain...', 'Beneath the Mire', 'The Amen Corner' albo 'BRI' ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

• Rocket Man
« Reply #112 on: 2014-11-01, 20:43:20 »
Mikael nie cierpi "By the Pain", na to jest jeszcze mniejsza szansa niż BRI ;)

cygnus74

« Reply #113 on: 2014-11-01, 21:24:18 »
Pytanko: Ktoś z forumowiczów stał na mrozie przy autokarze zespołu? I drugie: czy ktoś się doczekał Larsa, Legendy i reszty wesołej kompanii?   :D

W pierwszym poście chciałbym pozdrowić wszystkich.
Tak stałem (mrozu chyba nie było;) )
Doczekałem się w końcu.
Pogadałem z Mikaelem i z Fredrikiem. Mam pamiątkowe zdjęcia i podpisane płyty.

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
The message of the wind

Unas

• Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
« Reply #115 on: 2014-11-05, 00:08:25 »

To po co nagrał?  :mrgreen:
[under construction]

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • kąsienica
« Reply #116 on: 2014-11-05, 00:33:15 »

To po co nagrał?  :mrgreen:
Wons mu się omsknął jak to nagrywał.
Od post-rocka się tyje.

OrangoXVR

• ZXC
    • .
« Reply #117 on: 2014-11-27, 17:12:34 »
Problemy ze zdrowiem były i się na koncert omsknąłem, wbiegłem jak kończyli grać Eternal Rains Will Come. Nie miałem czasu odnieść kurtki do szatni to zostawiłem ją na barierkach po lewej stronie (nic nie znikło do końca! :mrgreen: ) i się zaczęło. :P Cusp of Eternity nabrał nieco innej postaci względem oryginału. Jakiś taki zupełnie inny charakter się wytworzył wokół kawałka, może to tylko wina większego ciężaru, kto wie... W każdym razie fajnie wyszedł, chociaż z nowej płyty lubię go najmniej chyba. Bleak z powerem i lekkim transem w lżejszych częściach, spełnione marzenie możliwości wspólnego odśpiewania refrenu. :P The Moor jak zawsze perfekcyjnie. Advent dokładnie jak sobie wyobrażałem. Elysian Woes słyszałem wtedy pierwszy raz i bardzo fajnie się w spokoju na środku słuchało. :) Windowpane to samo co The Moor. The Devil's Orchard słyszałem drugi raz i drugi raz zyskuje na żywo ten numer bardzo wiele! Znakomicie! Co do dwóch kolejnych - co tu dużo mówić - zabawa na full! ;) The Grand Conjuration jakiś dużo surowszy niż normalnie wyszedł, ale było świetnie. No i wiadomo co na koniec.

Ogólnie koncert miazga, szkoda, że tylko raz, bo chciałbym jeszcze. ;) Z forum nikogo nie widziałem, ale i tak max 3 osoby bym rozpoznał. A ludzi wyszło chyba z 3 razy więcej niż weszło (takie wrażenie koło drzwi odniosłem). :P

AXE N' ROT!
Nostalgia
Sadness shall obnubilate
Sadness, feels, the desolated

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #118 on: 2014-12-15, 00:25:34 »
Nie z Polski, ale fajnie polukać: Brussel - 2014-11-07. ;)
Seven milestones...
The message of the wind