Author Topic: Behemoth  (Read 5413 times)

0 Members i 1 Gość przegląda ten wątek.

Funnykris

• http://funnykrisrecenzje.p.ht/
Odp: Behemoth
« Reply #45 on: 2014-02-08, 14:47:58 »
Ta płyta jest genialna. Brzmieniowo majstersztyk. Doskonały balans między szczegółowym pełnym detali dźwiękiem i potężnym "brudnym" brzmieniem. Wokale też wyjątkowo dobre :) Orkiestra i chóry zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Riffy proste ale ciekawe i wciągające. Zapowiedzi były w mojej ocenie trochę kiczowate ale płyta jest genialna. Jedyne co to tematyka... Tak oklepana że aż boli no ale co zrobić taka to już muzyka :)
Death is only the personification of the unknown. That unknown is waiting for us.

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #46 on: 2014-02-17, 14:12:23 »
recka najnowszego albumu w "Teraz Rock"
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Milad

• Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
« Reply #47 on: 2014-02-19, 20:41:21 »
Dobra, to teraz ja skrobnę recenzję taką małą. Swego czasu mocno "hejtowałem" mniemaniu niektórych forumowiczy obscure sphinx ostatnie, ale mam nadzieję, że nie przylgnęła do mnie łatka hejtera polskiej muzyki :D . Behemota lubię i szanuję od dawna. Ich koncert na brutal assault 2013, gdzie zaprezentowali Gabriela, był niesamowity. Bez 2 zdań  - najlepszy koncert na festowalu.
Przed odsłuchem płyty zrobiłem sobie długą przerwę od Pomorskiej Bestii, chciałem mieć świeże spojrzenie. No właśnie, nie wiem do końca jak ten album ocenić. Najlepiej będzie oceniając go subiektywnie, po prostu. Liczyłem na klimat jak w Blow Your Trumpets Gabriel, a dostałem black metalową wersję Moonspella. Riffy są niekiedy tak do bólu przewidywalne, że po prostu nudzą. Nagle dostaję kopa w twarz i wchodzi coś wspaniałego! Coś co zmienia oblicze całego kawałka, sprawia, że na moment zachwycam sie klimatem, ciężarem, mocą, wokalem - wszystkim. Niestety tylko 2 numery na tej płycie są bez skazy. Prócz Gabriela i Amen każdy utwór ma w sobie jakiś element, który przewijałbym, gdyby mi brakło cierpliwości. 3 rzeczy, które mnie wkurzają najbardziej - melorecytacja w wykonaniu Nergala ( w luciferze Maleńczuk stworzył tak niepowtarzalny klimat, że Adaś mógł wcale nie próbować, po prostu powierzyć to jeszcze raz Maćkowi), melorecytacja po angielsku w ostatnim numerze - psuje cały klimat budowany repetycją monumentalnego motywu, kawałki klejone z riffów jak układane z klocków. The Satanist się nie zachwycam, ani nie hejtuję, czyli najgorsze co mogło z mojej strony tę płytę spotkać - ani mnie grzeje ani mrozi. Wracać do niej będę, ale jak pozapominam te wszystkie wyświechtane patenty rodem z Dissection, Dimmu Borgir, Children of Bodom czy inne takie. 3 plus, może 4 na szynach, bo Adasia i spółkę wciąż mocno cenię.
No way in from the outside, no way out from within.

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #48 on: 2014-02-27, 21:43:51 »
Seven milestones...
The message of the wind

Voice

• Global Moderathor
  • *
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
    • Noxiferis
« Reply #49 on: 2014-06-24, 21:57:39 »
Caly gig Behemotha z Hellfestu - tu.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #50 on: 2014-10-17, 07:23:19 »
Seven milestones...
The message of the wind

kwarnik

• Mourner
  • *
« Reply #51 on: 2014-10-17, 21:20:58 »
Tylko niech się później Nergal nie dziwi, że mu koncerty będą chcieli odwoływać.;)

bts

• deadmint vinyl blog
« Reply #52 on: 2014-10-19, 09:54:22 »
Szykuje się fajna epka. Złoty winyl zamówiony.

lofty-success