Author Topic: Muzyka Opeth'o'podobna  (Read 33013 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: muzyka Opeth'o'podobna
« Reply #30 on: 2007-04-29, 19:34:43 »
Daylight Dies - niez³e naprawdê! :P
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: muzyka Opeth'o'podobna
« Reply #31 on: 2007-04-29, 20:57:33 »
ca³kiem fajne
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: muzyka Opeth'o'podobna
« Reply #32 on: 2007-10-28, 14:26:45 »
co¶ podobnego do Opeth (a¿ za bardzo): bielska grupa NeWBReeD (www.newbreed.metal.pl)

NeWBReeD - chyba baaardzo dawno temu ju¿ o nich pisa³em. Taki ostrzejszy Opeth... Szkoda tylko, ¿e niektóre riffy s± praktycznie wyciête z utworów Akerfeldt'a, a sami cz³onkowie NeW nawet nie mówi± o Opeth jako inspiracji, w wywiadzie pisali no, kojarzê taki zespó³... Ale mimo tego s³ucha siê bardzo przyjemnie!

Pos³ucha³em to co NeWBReeD zamie¶ci³ na swojej stronie i na myspace (jest tam nawet clip do By the Sea) i zgodzê siê z Nilfheim'em, ¿e bardzo z¿ynaj± z Opeth, mo¿e nawet za bardzo. Niby fajnie siê tego s³ucha, ale na razie nie do koñca potrafiê siê przekonaæ, choæ w sumie powinno siê podobaæ i to nawet bardzo. W ca³ej masie opethowskiego grania brak jednak niepowtarzalnego klimatu muzyki Opeth. I tego (jak mi siê wydaje) nie uda³o siê NeWBReeD uchwyciæ, skopiowaæ i podrobiæ. Póki co, jakie¶ to takie przekalkowane z Opeth i Katatonii. Ale mo¿e jak siê w ca³o¶ci pos³ucha "Child of the Sun" to mo¿e zaskoczy - trzeba by siê by³o w ten kr±¿ek zaopatrzyæ... :)



Wyslano: 13 Pa¼dziernik 2007, 09:34:42
Polecam The Fall of Every Season - From Below
funeral doom/atmospheric zalatuj±cy troszkê (TROSZKÊ!!!!)Opeth. Zaczarowa³ mnie ostatnio.
Rekomendujê pierwszy, tytu³owy kawa³ek zamieszczony na myspace.
http://www.myspace.com/thefallofeveryseason
Bardzo fajnie siê tego s³ucha. :)
Ca³y album jest ¶wietny, miejscami zwalnia niczym Ahab i tworzy ciê¿ki, gêsty funeral-doomowy nastrój. Nagra³ go jeden kole¶ i jestem pod wra¿eniem jego umiejêtno¶ci (zw³aszcza wokalnych).
Polecam te¿ ostatni kawa³ek z p³yty trawaj±cy oko³o 15 minut, z momentem kulminacyjnym, który wgniata w fotel. Istny "doomowy Burzum" :D
Przy braku nowego opusu Opeth, idealna p³yta na jesienn± zadumê. W przeciwieñstwie do prezentowanego powy¿ej polskiego NeWBReeD, gdzie gar¶ciami kopiowane s± patenty Opeth, ale zupe³nie brak w nich takiej opethowej tajemnicy i zadumy, u The Fall of Every Season wszelkie zapo¿yczenia i zapatrzenia s± o wiele bardziej subtelne, a nastrój przeuroczy. Jak tak sobie s³ucham, to obok doom metalowej klasyki, przewija siê tu tak¿e duch Agalloch. "From Below" to bardzo fajna p³yta. Bez jakiego¶ ci¶nienia i rewolucjonizowania, ale niezmiernie wci±gaj±ca. Z pewno¶ci± nie skoñczy siê na jednym przes³uchaniu. :) Milad i Sol ogromne dziêki. :D
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: muzyka Opeth'o'podobna
« Reply #33 on: 2007-10-28, 20:28:03 »
Fall of Every Season s³ucham od jakiego¶ miesi±ca non stop. Dziwiê siê, gdy¿ zwykle doom metalowe albumy nudz± mi siê bardzo szybko :D. Partia akustyczna z tytu³owego kawa³ka - zabija.
Nie pamiêtam, by kto¶ poleca³ now± p³ytê Dark Suns - Existence.

Pytanie mam, czy ma kto¶ album Newbreed - Child of the sun i móg³by siê podzieliæ nim za po¶rednictwem rapidshare/yousendit innych szerów? szukam od d³u¿szego czasu, a w empiku czeka egzemplarz, którego nie chcia³bym kupowaæ w ciemno :p.
« Last Edit: 2007-10-28, 20:34:29 by Milad »
No way in from the outside, no way out from within.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: muzyka Opeth'o'podobna
« Reply #34 on: 2007-10-28, 22:09:47 »
Nie pamiêtam, by kto¶ poleca³ now± p³ytê Dark Suns - Existence.
Pisali¶my o niej tutaj.

Pytanie mam, czy ma kto¶ album Newbreed - Child of the sun i móg³by siê podzieliæ nim za po¶rednictwem rapidshare/yousendit innych szerów? szukam od d³u¿szego czasu, a w empiku czeka egzemplarz, którego nie chcia³bym kupowaæ w ciemno :p.
Na pocz±tek zapoznaj siê z dwoma kawa³kami z tej p³yty, które udostêpnili na swojej oficjalnej stronie (w dziale "download"): Red i By the Sea - w sumie 18 minut muzyki (ten drugi kawa³ek jest zapewne sztandarowym, bo zrobili do niego nawet clip). Oprócz tego s³ysza³em ich jeszcze trochê z tego kr±¿ka w radio, ale póki co nie przekonali mnie do siebie. Mo¿e ta moja powy¿sza ocena jest przedwczesna i trochê na wyrost, ale je¿eli po³owa p³yty nie skopa³a ty³ka, to pewnie i ta druga niewiele wniesie. Gdybym zobaczy³ p³ytê Empiku, to pewnie bym j± kupi³, bo jak widzê na Rock Serwis i Allegro niezbyt drogo chodzi.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: muzyka Opeth'o'podobna
« Reply #35 on: 2007-10-28, 22:43:12 »
20 z³, wiêc pewnie siê op³aca, ech niechaj bêdzie, zakupiê :p
No way in from the outside, no way out from within.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: muzyka Opeth'o'podobna
« Reply #36 on: 2007-11-01, 10:29:46 »
Przes³ucha³em "Child of the Sun" i stwierdzam, ¿e to zacna p³yta. Skojarzenia z Opeth i Katatoni± nieuniknione, ale muza NeWBReeD przesuniêta jest bardziej w stronê hard core'owej estetyki. To co od pocz±tku sprawia³o mi pewien problem to brak w przeszczepionym "kodzie Opeth genu black oraz doom metalowego" i przez to muza NeWBReeD wêdruje w trochê inne rejony. Ale ogólnie jak najbardziej pozytywne odczucia. Bardzo obiecuj±ca (obok Point of View) "m³oda" polska formacja. Polecam
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: muzyka Opeth'o'podobna
« Reply #37 on: 2007-11-02, 20:33:11 »
Heh, tak jak my¶la³em. Kolesie z NeWBReeD zrzynaj± a¿ boli, przy ka¿dym kawa³ku my¶lê sobie: zaraz, zaraz, ja to ju¿ gdzie¶ s³ysza³em. W sumie ka¿dy mój zanajomy to zauwa¿a. Oni s± dobrzy na koncery (szczególnie wcze¶niejsza p³yta, bo ostrzejsza) mo¿na siê pobawiæ, ale ale do kontemplowania w samotno¶ci mi to zupe³nie nie odpowiada. Dziwnie siê s³uchaczego¶ co¶ siê zna w innym wykonaniu wiedz±c, ¿e to nie cover. Poza tym jak sobie przypomnê jacy oni s± aroganccy, za jakie to siê gwiazdy i geniuszy muzycznych nie uwa¿aj±, to mi ca³kowicie ochota na s³uchanie ich przechodzi...
selfbanned

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: muzyka Opeth'o'podobna
« Reply #38 on: 2007-11-02, 22:15:59 »
Bo NeWBReeD przy ca³ej masie zapo¿yczeñ nie ma w sobie ducha Opethowskiego (jest z zupe³nie innej bajki), w przeciwieñstwie np. do wspomnianego wy¿ej The Fall of Every Season.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Nekusna

  • Posts: 595
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • ulecia³ mój duch
    • last.fm
Odp: muzyka Opeth'o'podobna
« Reply #39 on: 2007-11-05, 15:34:30 »
No tak, mówicie tu "Opeth, Opeth" i doprowadzi³o to do tego, ¿e jak pos³ucha³am to siê zawiod³am. S³uchaj±c tego z nastawieniem, ¿e to bêdzie co¶ jak Opeth to tak s³ucham, szukam, no i ewentualnie gitary, ale jak piszê ewentualnie. Mo¿e jak pos³uchali¶cie tego jako co¶ innego, co¶ do zbadania: co to? To wysz³o wam, ¿e Opeth, ale ja próbuj±c siê doszukaæ mia³am problem ;P
Poza tym, s³uchaj±c Opetha, tych riffów, s± cudne, chcia³oby siê je zagraæ. A NeWBReeD -nie, nic specjalnego (póki co ;P)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: muzyka Opeth'o'podobna
« Reply #41 on: 2008-01-03, 16:16:34 »
Wcze¶niej nawet nie zauwa¿y³em, a teraz mnie to uderzy³o. Lux Occulta - My Guardian Anger.
Najwiêcej wspólnego ma chyba z Ghostem.
selfbanned

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: muzyka Opeth'o'podobna
« Reply #42 on: 2008-02-19, 12:48:49 »
Wspomniany na ultimatemetal.com (i tutaj) fragment rzekomo bedacy z nowej plyty Opeth to, moim zdaniem, warty wspomnienia w tym watku zespol AxamentA. I like :)

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: muzyka Opeth'o'podobna
« Reply #43 on: 2008-05-12, 22:57:37 »
A Farmakon slyszeli? Koles nawet podobnie do Mike'a ryczy...

http://www.myspace.com/farmakon 

NPosluchajcie numerow 'Wallgarden' i 'Same'...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Nekusna

  • Posts: 595
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • ulecia³ mój duch
    • last.fm
Odp: muzyka Opeth'o'podobna
« Reply #44 on: 2009-03-25, 21:25:00 »
Nie jest to cover. Ale nie wiedzia³am, gdzie to wrzuciæ. Nie lubiê zak³adaæ nowych bzdurnych tematów, które mog± okazaæ siê jednorazowe. Kto uzna niech zrobi z tym postem porz±dek, ale mo¿e do sedna:
Alkatraz - ¯ycie pyk lufa pyk, Kostrzewskiego 0:52 zaczyna siê moment, który "pachnie" mi jak Opeth. Co o tym powiecie?

Przenios³em do bardziej pasuj±cego tematu :wink:   /deluminathor
« Last Edit: 2009-03-27, 13:06:44 by deluminathor »

 

lofty-success