Author Topic: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)  (Read 28808 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #15 on: 2015-09-28, 15:39:27 »
U mnie bêdzie na chybi³-trafi³, bo zd±¿y³em ju¿ zamówiæ. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #16 on: 2015-10-06, 15:01:00 »
Ja te¿ ju¿ zamówi³em. Po raz pierwszy kupi³em co¶ w emp-shop. Skusi³a mnie ni¿sza cena, chocia¿ koszt wysy³ki do¶æ wysoki i wychodzi prawie identycznie jak w fanie czy empiku. Pisa³em do nich czy ten box bêdzie dostêpny w bia³ym i czarnym kolorze i otrzyma³em odpowied¼, ¿e oni maj± dostêpn± tylko bia³± opcjê. No zobaczymy. Mo¿e siê nie rozczarujê czasem realizacji.
Doesn't mean you should
Just because you can

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #17 on: 2015-11-01, 07:57:18 »
Album jest ju¿ dostêpny w dystrybucji. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #18 on: 2015-11-01, 13:45:40 »
Masz juz?
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #20 on: 2015-11-02, 16:49:21 »
Te¿ ju¿ mam. Na razie s³ucham Deliverance. To co od razu siê wyró¿nia to perkusja, przynajmniej w DTS 5.1. Podobnie wokale, growle i te czyste, jakby bardziej wysuniête. Po pierwszym przes³uchaniu mogê stwierdziæ, ¿e warto to zakupiæ  :D 

A co do Damnation to zbyt wiele ró¿nic nie s³yszê. Po prostu nie za bardzo by³o co poprawiaæ. Wilson zrobi³ dobr± robotê w 2003 roku i teraz siê nie za bardzo musia³ napracowaæ. Ale i tak mi³o pos³uchaæ Damnation w 5.1.

« Last Edit: 2015-11-02, 17:19:49 by the_silent_man »
Doesn't mean you should
Just because you can

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #21 on: 2015-11-02, 18:31:18 »
Dwa minusy wydawnictwa to trudne i niewygodne wysuwanie p³yt z kieszonek, szczególnie z tych po wewnêtrznej stronie ok³adek zewnêtrznych  digibooka oraz brak polakierowania tych¿e ok³adek (front i back), co grozi szybkim zabrudzeniem siê. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #22 on: 2015-11-07, 19:41:24 »
Pos³ucha³em. Je¶li chodzi o Deliverance jako¶ te nowe miksy nie do koñca do mnie trafiaj±, momentami to wszystko brzmi do¶æ.. siermiê¿nie, z braku lepszego s³owa. Na przyk³ad gitary prowadz±ce momentami k³uj± w uszy i nie balansuj± siê z reszt±. Niby czyste wokale s± lepiej wysuniête ni¿ w oryginalnym miksie (tam by³y wyj±tkowo cicho jak na Opeth, ale mia³o to nawet swój urok, taki powiew tajemniczo¶ci), ale do³o¿ony do nich pog³os brzmi trochê jakby by³y nagrywane w ³azience. Perka z nowocze¶nie metalowo zmiksowanej oryginalnej zamieni³a siê w nieco chaotyczny atak talerzowy. Oczywi¶cie jak to in¿ynier Mamoñ mówi³, lubimy piosenki które znamy i to pewnie te¿ tyczy siê miksów - dam im zatem szansê, ale prawdê mówi±c nie wiem po jak± cholerê to w ogóle remiksowali.. Naprawdê nie by³o potrzeby poprawiaæ orygina³u

Natomiast w kwestii Damnation zgadzam siê z the_silent_man - ró¿nice s± s³abo s³yszalne, mo¿e nieco to bardziej jest "podpompowane" kompresorem, ale w oryginale nie by³o siê do czego przyczepiæ i tu przynajmniej to uszanowali
« Last Edit: 2015-11-07, 19:43:19 by :Wreath: »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #23 on: 2015-11-08, 16:22:31 »
Jeszcze nie s³ucha³em. Wersja CD "Deliverance" tak¿e zosta³a poddana remasteringowi? A jest ten os³awiony zgrzyt?

Quote from: Serenity Painted Death
No... naprawdê co¶ dziwnego... Otó¿, ¶ci±gn±³em ten kawa³ek, przes³ucha³em... i jest zgrzyt  :lol: (?!) Zauwa¿y³em co¶ jeszcze dziwniejszego - jak pu¶ci siê ten kawa³ek od pocz±tku do koñca, to "zgrzyt" pojawia siê w 13:16. Natomiast, je¶li nie chcesz s³uchaæ ca³ego kawa³ka i od razu dasz w to miejsce gdzie pojawia siê "zgrzyt" to on jakby siê przesuwa i s³ychaæ go w 13:17 (mniej wiecej w 13:17.8, czyli prawie w 13:18) :w00t: :-k Nie mam pojêcia o co chodzi. Albo mam jaki¶ niewiarygodnie wra¿liwy s³uch, ¿e tylko ja s³ysze ten zgrzyt (ta  :lol:), albo co¶ jest z moimi g³o¶nikami/s³uchawkami, no nie wiem... Zreszt± na s³uchawkach u mnie ten "zgrzyt" naprawdê wyra¼nie s³ychaæ. Na g³o¶nikach gorzej i mniej wyra¼nie, ale jednak te¿. No nie wiem spróbuje go opisaæ - to brzmi jakby b³±d w produkcji/masterowaniu. Co¶ jakby amator uczy³ siê graæ na gitarze i mu jako¶ co¶ dziwnego wysz³o w po³±czeniu z jakby pluskiem kropli spadaj±cej w ka³u¿e. Troche te¿ to brzmi jakby DJ siê bawi³, taki wiesz, dziwny d¼wiêk. Kurde... nie mam pojêcia o co chodzi  :shock:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

longhery

  • Posts: 191
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • moorwalking
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #24 on: 2015-11-08, 17:39:17 »
Jeszcze nie s³ucha³em. Wersja CD "Deliverance" tak¿e zosta³a poddana remasteringowi? A jest ten os³awiony zgrzyt?

Na nowym CD Deliverance nie ma zgrzytu, a sama p³yta brzmi nieco inaczej, jakby rzeczywi¶cie j± zremasterowali.
« Last Edit: 2015-11-10, 12:28:06 by longhery »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #25 on: 2015-11-09, 15:39:12 »
Na nowym CD Deliverance nie ma zgrzytu, a sama p³yta brzmi nieco inaczej, jakby rzeczywi¶cie j± zremasterowali.
Ciekawa sprawa. Bêdê musia³ przysi±¶æ, bo wg tego co napisali w booklecie, wersja CD posiada miks z 2002 roku, a w roku bie¿±cym jedynie Bruce Soord Studio zrobi³o mix 5.1. Mo¿e z tym opisem w ksi±¿eczce jest co¶ nie tak? :-k


Edit: dla odmiany w necie podaj±:
Quote from: Music For Nations
- New Stereo and 5.1 mixes by Bruce Soord (Deliverance) and Steven Wilson (Damnation)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

longhery

  • Posts: 191
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • moorwalking
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #26 on: 2015-11-10, 12:33:45 »
Skupia³em siê g³ównie na tym fragmencie Deliverance, ale w ca³ym kawa³ku da³o siê wyczuæ bardziej uwypuklone instrumenty. Na pewno nie s³ychaæ tego krótkiego zgrzytu w lewej s³uchawce z wersji z 2002 (wymienia³em CD w czytniku z kilka razy, ¿eby siê upewniæ).
Warto zauwa¿yæ, ¿e kr±¿ka DVD te¿ mo¿na s³uchaæ w mixie stereo, ale to powinno byæ raczej spójne z CD.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #27 on: 2016-03-08, 22:51:15 »
Dla mnie miks skopany i to zdrowo. Deliverancje brzmi dla mnie genialnie w³a¶nie dziêki sekcji rytmicznej i "g³êboko" osadzonych wokalach. W nowym miksie wydaje mi siê, ¿e Lopez gra chwilami na jakim¶... starym Polmuzie. Lepiej by zrobili porz±dny miks stereo MAYH i SL. Choæ i tutaj nie wiem czy jestem w stanie to "strawiæ" bo MAYH ma swój urok.

filipdm

  • Posts: 21
  • Karma: +0/-0
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #28 on: 2017-04-09, 17:01:52 »
Witam,
Chcia³bym zakupiæ sobie jak±¶ p³ytê Opeth.
My¶lê na pocz±tek o Damnation.
Czy warto kupowaæ to wydanie Deliverance & Damnation Remixed w porównaniu do zwyk³ej wersji? Cena oko³o 70 z³.


Generalnie nie interesuje mnie 5.1 na dvd, ale chodzi mi o samo wydanie i remix Wilsona. Czy wersje na Cd to jest remaster?
Z góry dziêki.
« Last Edit: 2017-04-09, 17:06:15 by filipdm »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #29 on: 2017-04-09, 21:12:05 »
Kwestia osobistych preferencji. Ja bym obstawia³ wydanie pierwotne. Ale mam oba. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind