Author Topic: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)  (Read 28807 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #30 on: 2017-04-09, 23:03:05 »
.
Czy warto kupowaæ to wydanie Deliverance & Damnation Remixed w porównaniu do zwyk³ej wersji? Cena oko³o 70 z³.


Lepiej sie przyznaj gdzie mozna kupic D&D w tej wersji za 70PLN ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

filipdm

  • Posts: 21
  • Karma: +0/-0
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #31 on: 2017-04-10, 13:49:34 »
Niskie ceny s± na Dodax. Zmieniaj± siê te¿ w ci±gu dnia. Tylko, ¿e wysy³ka jest chyba ze Szwajcarii nierejestrowanym listem. Zamówi³em sobie na próbê  Pale Communion za 29 z³. Zobaczymy czy dotrze.

Czy samo wydanie jest jakie¶ fajne? Chodzi mi o ksi±¿eczkê itd.  5.1 nie s³ucham. Interesuje mnie tylko stereo i dlatego zwracam siê do Was z pytaniem czy to wydanie jest godne uwagi.







Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #32 on: 2017-04-10, 14:26:08 »
Ja, gdybym nie potrzebowa³ 5.1, naby³ bym edycje pierwotne. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #33 on: 2019-08-21, 09:54:29 »
Przes³ucha³em sobie Deliverance w tym nowym miksie stereo (jest na Spotify). Muszê wprawdzie wróciæ do tego na jeszcze nieco lepszym sprzêcie, ale ró¿nice s± na tyle du¿e, ¿e s³ychaæ je nawet bez drogich s³uchawek ;)
Czy mi siê podoba? Kurczê, nie bardzo. Z jednej strony gitary maj± wiêcej miêcha w do³ach, stopa z basem kopi± jakby bardziej, niektóre detale s³ychaæ bardziej... ale ca³o¶æ wydaje mi siê traciæ na ostro¶ci. Poprzedni miks mia³ w sobie nieco wiêcej surowo¶ci. Tutaj niektóre wokale zosta³y powyci±gane na wierzch, szczególnie te czyste no i wra¿enie jest takie, jakby by³y go³e, bo ju¿ nie s± integraln± czê¶ci± ca³o¶ci. Czasami drugie g³osy / chórki te¿ s³ychaæ lepiej i to jest w sumie fajne, ale za pierwszym podej¶ciem równie¿ jako¶ razi.

Chyba jestem po prostu bardzo przyzwyczajony do poprzedniej wersji i dlatego trudno mi prze³kn±æ, ¿e cokolwiek brzmi inaczej. Nie kupi³em w koñcu tego wydania i trochê ¿a³owa³em (bo wygl±da, ¿e ju¿ jest wyprzedane, chocia¿ pewnie prêdzej czy pó¼niej to wznowi± w jakiej¶ formie). Ale my¶lê, ¿e i tak s³uchaæ bêdê starej wersji.

Dodatkowa ró¿nica: te d¼wiêki z odwróconymi w czasie wokalami na koñcu p³yty zosta³y zupe³nie zmienione, wokal zniekszta³cony jakim¶ dziwnym efektem, dodane do tego niskie tony, których, jak mi siê zdaje nie by³o. Dziwne.

Zacz±³em Damnation, ale przynajmniej na pocz±tku p³yty tak znacznej ró¿nicy nie s³yszê.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #34 on: 2019-08-21, 11:06:00 »
No niby jest tutaj, ale cena po byku... :shock:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #35 on: 2019-08-21, 13:20:37 »
No dlatego mówiê, ¿e wyprzedane :P To mo¿na by³o dostaæ chyba w okolicach 220 z³otych wcze¶niej, wiêc bez ¿artów, nie zap³aci³bym tyle.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #36 on: 2019-08-21, 14:15:59 »
No dlatego mówiê, ¿e wyprzedane :P To mo¿na by³o dostaæ chyba w okolicach 220 z³otych wcze¶niej, wiêc bez ¿artów, nie zap³aci³bym tyle.
Wydaje mi siê, ¿e kosztowa³o jeszcze mniej, ok. 120 PLN. ;)



Edit: nie myli³em siê, w listopadzie 2015 roku zap³aci³em w Empiku za ten zestaw dok³adnie 110,99 z³. :)


« Last Edit: 2019-08-21, 14:26:57 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #37 on: 2019-08-21, 15:02:14 »
O kuzwa, a nie dalej jak wczoraj gadalem z kumplem i uznalismy wspolnie, ze mamy nadzieje, ze z czasem ta reedycja bedzie taniec i ze moze ktoregos dnia wygrzebiemy ja w koszu w MM za jakies symboliczne pieniadze :D :D :D
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #38 on: 2019-08-21, 15:46:10 »
Kurczê, nie bardzo.
(...)
Zacz±³em Damnation, ale przynajmniej na pocz±tku p³yty tak znacznej ró¿nicy nie s³yszê.

Przes³ucha³em tych miksów raz od razu gdy wysz³y na spotify i ju¿ do nich nie wróci³em. Jak dla mnie to taki oczywisty skok na kasê z ich strony, jako ¿e obie te p³yty by³y ¶wietnie zmiksowane ju¿ z pocz±tku a niestety do mnie równie¿ nie przemawia ten "nowy miks"... Tak¿e imho nie warto wydawaæ na to pieniêdzy i trzymaæ siê orygina³u.
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #39 on: 2019-08-22, 09:56:38 »
Wydaje mi siê, ¿e kosztowa³o jeszcze mniej, ok. 120 PLN. ;)

Edit: nie myli³em siê, w listopadzie 2015 roku zap³aci³em w Empiku za ten zestaw dok³adnie 110,99 z³. :)

Cholera, faktycznie, ta absurdalna cena mnie tak sko³owa³a, ¿e gotów by³em uwierzyæ, ¿e to by³o 2x wiêcej ni¿ w rzeczywisto¶ci :lol:

O kuzwa, a nie dalej jak wczoraj gadalem z kumplem i uznalismy wspolnie, ze mamy nadzieje, ze z czasem ta reedycja bedzie taniec i ze moze ktoregos dnia wygrzebiemy ja w koszu w MM za jakies symboliczne pieniadze :D :D :D

Takie rzeczy to nie z Opeth. Ale my¶lê, ¿e prêdzej czy pó¼niej doczekamy siê jakiego¶ nowego wydania - pewnie nie tego samego co to, ale mo¿e np. oddzielnych wydañ dla ka¿dej z p³yt z DVD z 5.1. Aczkolwiek fajnie by by³o, jakby chocia¿ na DVD dodawali stary miks stereo (tak jak to robi King Crimson w przypadku niektórych wznowieñ).

Przes³ucha³em tych miksów raz od razu gdy wysz³y na spotify i ju¿ do nich nie wróci³em. Jak dla mnie to taki oczywisty skok na kasê z ich strony, jako ¿e obie te p³yty by³y ¶wietnie zmiksowane ju¿ z pocz±tku a niestety do mnie równie¿ nie przemawia ten "nowy miks"... Tak¿e imho nie warto wydawaæ na to pieniêdzy i trzymaæ siê orygina³u.

No w³a¶nie przes³ucha³em Damnation i stwierdzi³em, ¿e tam ró¿nica jest dla mnie tak niewielka, ¿e te¿ szkoda zachodu i mo¿na pozostaæ przy starej wersji. Wydanie jest ³adne i jakby mi bardzo zale¿a³o na przedmiocie, to by mi by³o trochê szkoda. No i je¶li zainwestujê w co¶ sensownego do s³uchania 5.1 to jest szansa, ¿e bêdzie mi bardziej zale¿a³o na miksach surround, ale dopóki to siê nie stanie, to nie ma nad czym rozpaczaæ, ¿e siê wyprzeda³o :P

 

lofty-success