Author Topic: Nevermore - This Godless Endeavor  (Read 5809 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Master of Disguise

  • Posts: 70
  • Karma: +0/-0
Nevermore - This Godless Endeavor
« on: 2005-07-18, 17:43:15 »
P³yta jeszcze siê nie ukaza³a (premiera 26 lipca), ale jestem niecierpliwy i ¶ciagn±³em ju¿ 7 z 11 utworów. S³ucham ich od dwóch dni wiêc mam do¶æ wyrobiona opiniê. ¦wietna rzecz!
Jak kto¶ jest zaznajomiony z ich dyskografi± to powiem, ¿e te 7 utworów przerasta Dreaming Neon Black, czyli IMO ich opus magnum.
Dla nie¶wiadomych: Nevermore gra zakrêcony aran¿acyjnie trash, czasem wpadaj±cy w death, z melodyjnym acz agresywnym wokalem. Warrel Dane zawodzi, wrzeszczy, po prostu ¶piewa z wyrzutem, z³o¶ci±, bólem - jeden z lepszych i bardziej charakterystycznych wokalistów.
Zespó³ ma ponownie dwie gitary, które masakruj±. Do tego dochodzi zawsze bardzo konkretna sekcja rytmiczna.
Jak s³yszelli¶cie wyra¿ajcie opinie, jak nie - us³yszcie  :)

I am the power of pain and pleasure symbiotic..
Searching my way to perplexion..

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Re: Nevermore - This Godless Endeavor
« Reply #1 on: 2005-07-20, 20:19:57 »
Quote from: Master of Disguise
z melodyjnym acz agresywnym wokalem. Warrel Dane zawodzi, wrzeszczy, po prostu ¶piewa z wyrzutem, z³o¶ci±, bólem - jeden z lepszych i bardziej charakterystycznych wokalistów.

 :mrgreen: Dreaming Neon Black to ca³kiem fajna p³yta, ale ma jeden mankament, który dla mnie psuje w du¿ym stopniu ca³o¶æ - wokal. Rozumiem ból, cierpienie, ale dlaczego on '¶piewa' tak samo prawie na ka¿dym kawa³ku, który jest na p³ycie. Momentami a¿ chce mi siê wy³±czyæ . Je¿eli kole¶ a¿ tak bardzo nie zawodzi na nowej p³ycie, na pewno j± wypróbujê. :wink:

Master of Disguise

  • Posts: 70
  • Karma: +0/-0
Nevermore - This Godless Endeavor
« Reply #2 on: 2005-07-28, 09:09:09 »
Co do wokalu na DNB: Nie wydaje mi siê, ¿eby by³ ma³o zró¿nicowany, ale o gustach siê nie dyskutuje  :)
Na nowym albumie jak to kto¶ ³adnie okresli³ 'stylizacji na schizofrenika' jest mniej ni¿ na DNB, a wokal jest bardziej wszechstronny ni¿ kiedykolwiek, wiec chyba nie zaszkodzi spróbowaæ :)  
BTW. Najbardziej ''neonowy' kawa³ek Medicated Nation jest ¶wietny.
All you feel and all you do, the medication controls you...
Searching my way to perplexion..

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Nevermore - This Godless Endeavor
« Reply #3 on: 2005-07-28, 11:47:56 »
Quote from: Master of Disguise
Na nowym albumie jak to kto¶ ³adnie okresli³ 'stylizacji na schizofrenika' jest mniej ni¿ na DNB, a wokal jest bardziej wszechstronny ni¿ kiedykolwiek, wiec chyba nie zaszkodzi spróbowaæ :)  

Chyba nawet wiem kto to napisa³ :D

Musze spróbowaæ nowego Nevermore, jak mówicie, ¿e tak dobrze smakuje :wink:

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Nevermore - This Godless Endeavor
« Reply #4 on: 2005-08-08, 16:04:59 »
W³a¶nie siê w niego zaopatrzy³em i przyznam siê szczerze równie¿ jestem zachwycony. Miêdzy innymi faktem, ¿e nie ma tu utworu, który by mi nie przypad³ to gustu, a ich ró¿norodno¶æ w obrêbie jednego stylu jest zdumiewaj±ca. Sekcja faktycznie wymatia, choæ dla mnie Williams móg³by bardziej siê skupiæ na graniu partii "górnych", ¿e tak to okre¶lê ni¿ pracy stopami. Bas bywa czasem nies³yszalny, ale tam gdzie przewodzi pokazuje jaki ¶wietnie wpisuje siê w ca³o¶æ. Choæby "Holocaust of Thought" gdzie jest on o wiele lepszy ni¿ solo Jamesa Murphy'ego, które nawiasem mówi±c mocno przypomina mi solo z "Voice of The Soul" Death.

Tylê jêczenia, warto rozpisaæ siê nad superlatywami. Przede wszystkim gitary, Loomis i Smyth s± ¶wietnymi partnerami i doskonale radz± sobie z graniem wspólnych solówek w nieco maidenowskim stylu - "Psalm of Lydia". Po za tym gdy panowie graj± osobno ich partie solowe s± bardzo zró¿nicowane za co du¿y plus. Aran¿acje utworów s± znakomite, naprawdê powali³ mnie chocia¿by wstêp do "Final Product" bardzo przebojowy, a z drugiej strony mocny i wyrazisty. Lub niesamowicie skomponowany "Bittersweet Feast" i pó³akustyczny "Sell my Heart for Stones" - prowadz±ca gitara Smytha ¶wietnie stopniuje napiêcie w utworze. Pochwaliæ nale¿y osobno tak¿e tytu³owiec, który wyró¿nia siê spor± polirytmik± i geniuszem kompozycyjnym. Swym progresywnym charakterem mocno odstaje od reszty.

Produkcja podwójnych gitar jest niesamowita. W³a¶nie taka brzmienie "Deliverance" by³oby dobre. Warto te¿ przede wszystkim wspomnieæ o wokalu Warrela. Naprawdê bardzo wszechstronny i urzekaj±cy. Niekiedy ¿a³o¶nie brzmi±cy ("Sentient 6"), innym razem nieco operowy ("My Acid Words"), czasem nieco skrzecz±cy ("A Future Uncertain"), nieco zmodyfikowany w dziwaczne chórki ("Born"), ale zawsze bardzo melodyjny i ¶wietnie uzupe³niaj±cy ca³o¶æ.

"This Godless Endeavor" umila mi oczekiwanie na "Ghost Reveries'. Wielkie brawa. =D>

P.S. Wszystkim mi³o¶nikom Nevermore, a przede wszystkim Dane'a polecam Communic. M³odych debiutantów ze Szwecji, których wokalista ma nieco podobn± barwê g³osu do wiadomo kogo, a muzyka przez nich tworzona jest nieco "sofciarska", ale du¿o w niej bardzo dobrych progresywnych akcentów. Ich debiut nazywa siê "Conspiracy in Mind" i rokuje dla nich bardzo dobrze.
[under construction]

roibeard

  • Posts: 120
  • Karma: +0/-0
Nevermore - This Godless Endeavor
« Reply #5 on: 2005-08-22, 23:28:16 »
w sumie chyba niewiele mo¿na dodaæ do powy¿szej recenzji;) jest to jeden z nielicznych zespo³ów, którego ka¿da p³yta jest lepsza od poprzedniej i wnosi sporo ¶wie¿o¶ci nie tylko do dyskografii zespo³u, ale i ca³ej metalowej sceny. My¶lê, ¿e nie tylko moim zdaniem najnowsza p³yta jest najlepszym, co zdarzy³o siê do tej pory ch³opakom z Seattle - a¿ bojê siê my¶leæ, jak wygl±daæ bêdzie nastêpna p³yta  :wink:  A Future Uncertain i kawa³ek tytu³owy niew±tpliwie  zas³uguj± na s³uchanie z pozycji kolan :wink:  choæ na tej p³ycie nie ma chyba s³abych momentów, a brzmienie albumu pokazuje, jak powinna brzmieæ ka¿da dobra p³yta tego gatunku. Có¿, mo¿na mieæ tylko nadziejê, ¿e ch³opaki zostan± kiedy¶ w koñcu zaproszeni do Polski, bo nie ukrywam, ¿e jest jedno z moich koncertowych marzeñ  :)

benighted

  • Posts: 399
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • STILL LIFE
Nevermore - This Godless Endeavor
« Reply #6 on: 2005-08-23, 01:10:15 »
P³yta jest na pewno udana, zdecydowanie ciekawsza od miernej "Enemies of Reality"....tak czy inaczej, moj± ulubion± pozostanie "Dead Heart..."
True Pagan Winter Crew