Poll

Przełom czy Wodna Szopa?

Przełom
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 177485 times)

0 Members i 2 Gości przegląda ten wątek.

Funnykris

• http://funnykrisrecenzje.p.ht/
Odp: Watershed
« Reply #1560 on: 2011-10-10, 23:08:33 »
Mam pytanie: Czy u was w Watershedzie też nie ma tekstów tylko jakieś takie znaczki i tylko grafika(praktycznie zwykła wkładka)? czy tylko ja mam jakieś lewe wydanie...
mam cichą nadzieję że ktoś to wyda w jakimś normalnym opakowaniu. Tzn tą edycję kolekcjonerską. Masz raczej oryginały.
Death is only the personification of the unknown. That unknown is waiting for us.

Voice

• Global Moderathor
  • *
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
    • Noxiferis
« Reply #1561 on: 2011-10-10, 23:28:20 »
Tekstow brak, natomiast o ile mnie pamiec nie myli (a nie chce mi sie czytac calego watku o 'Watershed') to jesli poskladasz ze soba te znaczki z edycji wypasionej i z edycji zwyklej, to wedlug jakiegos klucza da sie to odczytac. Chyba ze mi sie to przysnilo...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

• Rocket Man
« Reply #1562 on: 2011-10-10, 23:30:24 »
Była o tym mowa wielokrotnie. Ani zwykła ani specjalna edycja Watershed nie zawiera tekstów w książeczce w tradycyjnym znaczeniu słowa "zawiera". Są grafiki i są znaczki. Znaczki są w obu edycjach, ale w specjalnej są inne niż w zwykłej edycji. Po skompletowaniu obu kodów można je sobie rozkodować i w ten sposób uzyskać teksty. Na dawnym oficjalnym forum ludzie się w to bawili i nawet prawie im się udało (brakowało dosłownie kilku wersów na całej płycie o ile mnie pamięć nie myli). Kiedyś wrzucałem na forum w dziale tłumaczenia efekt tych zabaw. Jeśli jesteś zainteresowany, to możesz sobie pobrać tutaj: klik
Derelict Herds też jest w pliku, ale jest chyba spisywane ze słuchu.

Voice

• Global Moderathor
  • *
    • Noxiferis
« Reply #1563 on: 2011-10-11, 00:04:27 »
Callahan, a tam nie bylo jakos tak, ze te ostatnie linijki znajduja sie na jakiejs edycji winylowej cy cooos? Juz kurna nie pamietam :/
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

• Rocket Man
« Reply #1564 on: 2011-10-11, 00:45:55 »
Wydaje mi się, że w edycji winylowej znaczków nie ma w ogóle, ale nie dam sobie ręki uciąć. Trzeba by było spytać kogoś, kto edycję winylową posiada. Bts? :mrgreen: Ale na fotkach jego wydania nie widzę, więc wątpię :P

bts

• deadmint vinyl blog
« Reply #1565 on: 2011-10-11, 08:05:21 »
Czy ktoś mnie wzywał? ;-)

Edycja winylowa to tylko to co widać na fotach:

http://recordslist.info/12/opeth_watershed.html

Nic ponadto.

In_Prog_We_Trust

• Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespołu na fb
« Reply #1566 on: 2011-11-04, 18:32:17 »
nice :D nie wiedziałem o takich smaczkach :) Ta kapela zadziwia mnie z każdym dniem. Najpierw odrócone słowa w piosenkach, teraz to hahaxD Mikael chce być fajny

Funnykris

« Reply #1567 on: 2011-11-07, 16:54:21 »
nice :D nie wiedziałem o takich smaczkach :) Ta kapela zadziwia mnie z każdym dniem. Najpierw odrócone słowa w piosenkach, teraz to hahaxD Mikael chce być fajny
Zwyczajna speszylediszyn w dodżibuku byłaby najlepsza
Death is only the personification of the unknown. That unknown is waiting for us.

Voice

• Global Moderathor
  • *
    • Noxiferis
« Reply #1568 on: 2016-08-05, 10:39:42 »
Wykopki.

Slucham sobie wlasnie 'Watershed' i jakze odkrywcza mysl mnie naszla - jakze malo wtedy wiedzielismy o zyciu :D :D :D Pamietam jakie gdzies w tym temacie byly rozkminy na temat 'Burden' i tego, ze coraz mniej growli i ze ogolnie jakas ta plyta spokojna itd. Gdybysmy wtedy wiedzieli, co sie w przyszlosci na 'Heritage' wydarzy, to bysmy Mike'a w Stodole w 2009 po nogach calowali, ze taki zajebisty im ten 'Watershed' wyszedl ;)
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #1569 on: 2016-08-05, 10:45:22 »
Bo wyszedł. Od samego początku tak uważałem. ;) A z Burden jest jak z TGC, po jakimś czasie słucha się z ogromną przyjemnością. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

• Global Moderathor
  • *
    • Noxiferis
« Reply #1570 on: 2016-08-05, 10:52:00 »
Wlasnie sie przeze mnie 'Hex Omega' przetoczyl. No curvaaaaaaa, jak ja kocham ten numer!
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

MarcinBBlack

« Reply #1571 on: 2016-08-05, 11:11:59 »
Watershed to chyba najbardziej hmm... tajemniczy album Opeth -  aż bije od niego tym dziwnym, mrocznym klimatem.  Wśród moich faworytów są The Lotus Eater, Hessian Peel i Heir Apparent, cenię sobie także Hex Omega i Burden, ale ogólnie uważam, że za mało tu spójności. Wygląda to trochę jakby Mikael nie do końca miał koncepcję na album i nie mógł się jeszcze  zdecydowac w jakim kierunku chce iść.
Album jest lepszy od Heritage, ale  myslę, że prawdziwym Watershedem ma szansę być  dopiero nowy album - mroczny i tajemniczy jak młodszy brat z 2008 roku i przy tym spójny jak Pale Communion (tzn. zakładam, że będzie spójny, bo PC takie było i ufam, że teraz będzie w stanie również zaprezentować spójną koncepcję albumu). Premiera reszty kawałków zweryfikuje, czy miałem choć odrobinę racji...
« Last Edit: 2016-08-05, 13:25:34 by MarcinBBlack »

Voice

• Global Moderathor
  • *
    • Noxiferis
« Reply #1572 on: 2017-04-15, 23:45:00 »
Wpadam do tego tematu raz na rok, zaraz po tym, jak sobie odswiezam 'Watershed', i wciaz niepodzielnie kroluje u mnie 'Hex Omega' ;)

Wlasnie sie przeze mnie 'Hex Omega' przetoczyl. No curvaaaaaaa, jak ja kocham ten numer!

W ogole lubie te plyte.
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Funnykris

« Reply #1573 on: 2017-05-16, 21:46:11 »
Pamiętam jak kręciłem nosem odsłuchując ten album pierwszy raz... A dzisiaj wracam dużo chętniej niż do np. BWP... To po prostu jeden z tych albumów, które bronią się jako całość i tylko tak można je obiektywnie ocenić. Każdy z tych utworów osobno jest co najwyżej dobry a razem tworzą świetną całość :) Coś jak The Wall Pink Floyd, który poza kilkoma kawałkami jest nie do słuchania "wyrywkowo".

lofty-success