Author Topic: Sorceress  (Read 92872 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sorceress
« Reply #180 on: 2016-09-19, 20:25:11 »
Prawda jest taka, ¿e gdyby to nie by³ Opeth to po ³ebkach odpali³bym ze 3-4 utwory i wywali³ z playlisty. Ale pos³ucham jeszcze przez wzgl±d na stare dobre czasy.
Jak na razie z trójki Heritage, PC i Sorceress, ta ostatnia wypada moim zdaniem najs³abiej. Szkoda bo single tego nie zapowiada³y.
Co¶ w tym jest. ;)

Przy tych 'bardziej z³o¿onych' brak przestrzeni, jako¶ tak duszno...
...rzeczywi¶cie w mocniejszych fragmentach jakby Michasiowi zabrak³o pomys³ów. Dopóki jest akustycznie brzmi to ca³kiem ca³kiem, ale potem nie wiadomo sk±d wchodz± jakie¶ po³amañce, które nie wynikaj± z poprzednich motywów
Dok³adnie o to mi chodzi³o. My¶lê, ¿e gdyby nawet te gitary by³y równie mocne jak na "Deliverance" i nawet gdyby Misza do³o¿y³ tam growl, nic by to nie zmieni³o. S³abo w tych momentach jest. A pocz±tek p³yty naprawdê niez³y... :-k
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

gogaty

  • Posts: 102
  • Karma: +0/-0
Odp: Sorceress
« Reply #181 on: 2016-09-19, 23:25:48 »
E tam narzekacie jak stare baby; ja s³ucham dzi¶ ca³y wieczór i p³yta naprawde mi sie podoba. Na dzi¶ nr 1 zdecydowanie to utwór Chrysalis. na a moment z Seventh Sojourn - to prawdziwa bajka - tak gdzie¶ od 4,40 minuty.
Od dawna ju¿ Opeth niczego mi nie musi udowadniaæ, od dawna tez nie spodziewam siê cudu od zespo³u. A ka¿da kolejna p³yta to du¿o frajdy i mi³ych dla ucha d¼wiêków. Tak samo jest i teraz.
Tak wiê g³owy do góry, alleluja i do przodu  :lol: :lol: :lol:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sorceress
« Reply #182 on: 2016-09-20, 14:44:34 »
Tych fragmentów, które mi po trzech podej¶ciach nie podesz³y nie jest tak wiele, niemniej... Nie do koñca jestem przekonany do tej zgie³kliwej koñcówki The Wilde Flowers - ma³o wyrazista jaka¶ taka, ale mo¿e jeszcze siê u³o¿y. Co jeszcze? Mocny riff Ery, który pojawia siê w drugiej minucie, tak¿e sprawia wra¿enie niedopracowanego - jak nieOpeth. ;) To mog³o byæ dobre 40 lat wstecz na albumach zespo³ów pokroju Uriah Heep, ale w przypadku Opeth mnie nie przekonuje. Natomiast Strange Brew wydaje siê odrobinê przekombinowany, na si³ê posk³adany z kilku tematów (szczególnie ta jazz rockowa wstawka), które po dopracowaniu samodzielnie stanowi³yby fajne rzeczy. The Seventh Sojourn dla odmiany to taki trochê uk³on w stronê Atonement. Generalnie, jak napisa³em wczoraj, p³yta podoba mi siê, ale po pierwszych podej¶ciach wydaje siê byæ nierówna. Podobnie mia³em z Watershed, a dzi¶ ³ykam j± od pierwszej do ostatniej minuty. :)


Edit:
Na dzi¶ nr 1 zdecydowanie to utwór Chrysalis.
Chrysalis to kawa³ek, który gdyby go nagraæ z mocnymi gitarami i growlem, zapachnia³by starym Opeth. ;)

Generalnie, nowy album poza wspomnianym wy¿ej Strange Brew, to stosunkowo prosty rockowy album. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Sorceress
« Reply #183 on: 2016-09-20, 14:51:14 »
A ja dosta³em dzisiaj maila z Mystic z numerem przesy³ki oraz informacj±, ¿e zamówienie zostanie wys³ane w ci±gu 24 godzin. Mo¿e w takim razie dotrze do mnie do koñca tygodnia? Wtedy sam siê przekonam, co tym razem wysz³o ch³opakom. :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sorceress
« Reply #184 on: 2016-09-20, 22:11:42 »
I ja czekam na album w oryginale, bo wersji mp3-kowej bêbny jakie¶ mocno zduszone i ma³o klarowne, st³umione basem. Jestem ciekaw czy rip komu¶ tak wyszed³ czy mo¿e tak te¿ bêdzie w wersji bezstratnej?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Sorceress
« Reply #185 on: 2016-09-21, 08:42:47 »
Obawiam siê, ¿e tak zostanie. Ju¿ Sorceress by³ mocno zduszony, a przecie¿ udostêpniony oficjalnie.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sorceress
« Reply #186 on: 2016-09-21, 09:08:54 »
Czyli na¶ladownictwo na ca³ego :x, tyle tylko, ¿e w tamtych czasach nagrywaæ siê lepiej nie da³o. :twisted:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Sorceress
« Reply #187 on: 2016-09-21, 16:01:22 »
I ja czekam na album w oryginale, bo wersji mp3-kowej bêbny jakie¶ mocno zduszone i ma³o klarowne, st³umione basem. Jestem ciekaw czy rip komu¶ tak wyszed³ czy mo¿e tak te¿ bêdzie w wersji bezstratnej?
Ta, na któr±¶ poprzedni± Metallikê, St. Anger, zdaje siê, te¿ tak czekali, ¿e bêbny jakie¶ zduszone na tym, co wyciek³o. :P No siê doczekali :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sorceress
« Reply #188 on: 2016-09-21, 22:37:18 »
Kolejny singiel czyli The Wilde Flowers. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Sorceress
« Reply #189 on: 2016-09-22, 15:00:21 »
Kolejny singiel czyli The Wilde Flowers. ;)

Ja jestem na tak, z dotychczasowych trzech kawa³ków (wycieku nie rusza³em) najbardziej mi to wchodzi. Wreszcie czujê tu jak±¶ duszê i wokal jako¶ lepiej spasowany.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sorceress
« Reply #190 on: 2016-09-22, 16:24:37 »
Przes³ucha³em ca³o¶æ piêæ, mo¿e nawet siedem razy i poza brzmieniem bêbnów, muzycznie ju¿ mi tam w³a¶ciwie wszystko le¿y. :)
W³a¶ciwie pocz±wszy od okresu przed wydaniem "Heritage" (deklaracja zespo³u, ¿e metal ich zmêczy³ i nie bêdzie growli, etc.) wyszed³em z za³o¿enia, które zgrabnie na fejsie uj±³ Arek Zakrzewski (poni¿ej) i ³atwiej mi prze³kn±æ nowe pomys³y paczki Mi¶ka, choæ nie ukrywam, ¿e tej magii z³otego okresu jednak brak, ale jak mówi± nasi po³udniowi bracia: 'to se ne wrati'. ;)
Dobrze podsumowane:
Quote from: Arek Zakrzewski
Kiedy¶ Opeth wywa¿a³ przyrdzewia³e drzwi gatunkowych horyzontów, Misiek by³ moim Wernychor±, Wizjonerem, a teraz....nie kwestionujê, ¿e piêkne, ale jednak mocno zachowawcze granie :|
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mistermasyl

  • Posts: 17
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Sorceress
« Reply #191 on: 2016-09-22, 19:05:34 »
Przes³ucha³em w pracy z 5 razy i wra¿enia mega pozytywne. P³yty s³ucha siê super, choæ fragmentów zapamiêtywalnych jako¶ ma³o. Pewnie trzeba pos³uchaæ wiêcej i na spokojnie.

Taka lekka i weso³a siê ta p³yta wydaje :)

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Odp: Sorceress
« Reply #192 on: 2016-09-23, 15:45:44 »
Przes³ucha³em Sorceress ju¿ chyba z 20 razy i muszê przyznaæ, ¿e wchodzi lepiej ni¿ na pocz±tku. Mo¿e nawet ten album ju¿ przeskoczy³ w moim rankingu Pale Communion. Dalej mam problem z The Seventh Sojourn, bo to takie The Throat Of Winter 2, tylko wed³ug mnie nudniejsze. No i jeszcze zachwalane Chrysalis jako¶ do mnie nie przemawia. Brzmi jak ¶redniak Rainbow. Ale reszta naprawdê wci±ga i ju¿ czekam a¿ dostanê CD bo mam wra¿enie, ¿e ten rip jest do¶æ marny.

W nowym Metal Hammerze zachwyty nad p³yt±. Ocena 5/5 i zacytujê tylko fragment recenzji Igora Waniurskiego - "Sorceress to p³yta tak dobra, ¿e trudno wyobraziæ mi sobie, ¿e Opeth bêdzie w stanie przeskoczyæ jej poziom w przysz³o¶ci." Poza tym wywiad z Frederikiem. Co ciekawe jedynym utworem nie napisanym tylko przez Michasia jest "Strange Brew".
Czekam ju¿ na nowego Teraz Rocka, bo jak wiadomo z przesz³o¶ci  ocena bêdzie pewnie zupe³nie odwrotna do tej z MH. Taki ma³y paradoks, ¿e gazeta z metalem w nazwie chwali zespó³ za hard rocka, a druga o rockowym charakterze ma ¿al za to, ¿e zespó³ od metalu odchodzi.
« Last Edit: 2016-09-23, 16:22:03 by the_silent_man »
Doesn't mean you should
Just because you can

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sorceress
« Reply #193 on: 2016-09-23, 16:51:53 »
Ogromnie z nowego albumu lubiê pierwsz± Persefonê. Frycek wspomina³ co¶ o klimacie Ennio Morricone, a ja tam jeszcze odczuwam powinowactwo z tytu³owym kawa³kiem z "Stationary Traveller" Camel. Przepiêkny temat. :)


« Last Edit: 2016-10-01, 17:22:48 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Sorceress
« Reply #194 on: 2016-09-23, 20:27:02 »
S³ucham chyba czwarty czy pi±ty raz, powoli zaczynam te kawa³ki kojarzyæ. Wtórne to i wieje sanda³em, ¿e a¿ smutno. Jeszcze ¿eby chocia¿ cokolwiek mnie rusza³o emocjonalnie (chocia¿ w po³owie tak, jak Faith in Others), ale jak na razie - nic.
Fajnie, ¿e nagrali, ale nie za bardzo wiadomo po co.

 

lofty-success