Author Topic: Sorceress  (Read 92878 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sorceress
« Reply #195 on: 2016-09-24, 07:35:53 »
Fajnie, ¿e nagrali, ale nie za bardzo wiadomo po co.
Mo¿e zwyczajnie proza ¿ycia. Trzeba z czego¶ ¿yæ. Co prawda na p³ytach siê nie zarabia, ale nowy opus wywo³uje zwiêkszone zainteresowanie wokó³ zespo³u. Media, trasa promuj±ca nowy album etc. A takie Sorceress, The Wild Flowers, Chrysalis czy Era imho ¶wietnie sprawdz± siê na ¿ywo. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

gogaty

  • Posts: 102
  • Karma: +0/-0
Odp: Sorceress
« Reply #196 on: 2016-09-24, 08:49:08 »
No po dwóch dniach odpoczynku  8) dzi¶ znów od switu nowy Opeth, i ca³y czas jest bardzo przyjemnie, chocia¿ oczywi¶cie p³yta ta Hameryki nie odkrywa; i dobrze, ¿e ja nagrali  :wink:

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Sorceress
« Reply #197 on: 2016-09-24, 12:22:40 »
Czlowiek na dwa tygodnie wyjedzie a tu juz wszyscy plyte oblecieli z gory na dol. Ja standardowo czekam, a Wy jak zwykle niecierpliwi ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sorceress
« Reply #198 on: 2016-09-24, 13:32:49 »
Wy jak zwykle niecierpliwi ;)
Voice, w pewnym wieku nie ma siê co oci±gaæ, bo mo¿na siê ju¿ nie doczekaæ. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Sorceress
« Reply #199 on: 2016-09-24, 13:47:55 »
Wy jak zwykle niecierpliwi ;)
Voice, w pewnym wieku nie ma siê co oci±gaæ, bo mo¿na siê ju¿ nie doczekaæ. ;)

Hahahaha, dobre :D
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Sorceress
« Reply #200 on: 2016-09-24, 14:02:12 »
có¿, przes³ucha³em ju¿ parê razy, ale nie wiem jak wiele jeszcze dam radê. Niby bez tragedii, ale w ogóle to nie porywa.. Tzn. tytu³owy kawa³ek jest wy¶mienity, Wilde Flowers ca³kiem dobry, ale potem to ju¿ równia pochy³a.. ¯a³ujê, ¿e ten powiew ¶wie¿o¶ci z Sorcerress to by³ taki jednorazowy przeb³ysk. Znamienne, ¿e po pierwszym przes³uchaniu natychmiast zapu¶ci³em Blackwater Park aby przypomnieæ sobie po co to robiê :P

Jeszcze dodam, ¿e jako¶ wiele fragmentów zaczyna mi siê kojarzyæ z ostatnimi dokonaniami Riverside - dla mnie osobi¶cie to nie jest in plus..
« Last Edit: 2016-09-24, 14:05:40 by :Wreath: »

kulfon

  • Posts: 26
  • Karma: +0/-1
  • Gender: Male
Odp: Sorceress
« Reply #201 on: 2016-09-24, 14:35:40 »
có¿, przes³ucha³em ju¿ parê razy, ale nie wiem jak wiele jeszcze dam radê. Niby bez tragedii, ale w ogóle to nie porywa.. Tzn. tytu³owy kawa³ek jest wy¶mienity, Wilde Flowers ca³kiem dobry, ale potem to ju¿ równia pochy³a.. ¯a³ujê, ¿e ten powiew ¶wie¿o¶ci z Sorcerress to by³ taki jednorazowy przeb³ysk. Znamienne, ¿e po pierwszym przes³uchaniu natychmiast zapu¶ci³em Blackwater Park aby przypomnieæ sobie po co to robiê :P

Jeszcze dodam, ¿e jako¶ wiele fragmentów zaczyna mi siê kojarzyæ z ostatnimi dokonaniami Riverside - dla mnie osobi¶cie to nie jest in plus..

Zgadzam siê ca³kowicie. Mikael ca³kowicie zapomnia³ o starych fanach, a przecie¿ dziêki nim jest teraz gdzie jest. Przynajmniej dla mnie pogodzenie trzech ostatnich p³yt z pozosta³ymi jest nie do przyjêcia. Rozumiem ¿e ka¿dy muzyk siê rozwija dlatego Mikael móg³ tworzyæ tak± muzykê pod innym projektem. Osobi¶cie czujê siê zawiedziony i rozczarowany i bolejê ¿e twórczo¶æ Opeth posz³a w tê stronê.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sorceress
« Reply #202 on: 2016-09-24, 17:46:29 »
Kulfon, ja jestem fanem Opeth od 1997 roku, wiêc niby starym i nie dramatyzujê. Jak przyjrzeæ siê wiêkszo¶ci zespo³ów rockowych (metalowe to te¿ rockowe), to w³a¶ciwie wszystkie maj± swój z³oty okres, a potem tylko czasami potrafi± siê do niego zbli¿yæ. Mi najbardziej od trzech p³yt Opeth przeszkadza ta na¶ladowczo-poddañcza maniera retro czyli totalna stylizacja na lata sze¶ædziesi±te i siedemdziesi±te. Ogromnie ¿a³ujê, ¿e po raz kolejny nie pokusili siê zrobiæ to nowocze¶niej, ³±cz±c stare z nowym, jak choæby zrobi³ to na najnowszej p³ycie Wolfmother. ;)

Edit: A najlepszym tego przyk³adem jest 'Stockholm' OSI, w którym mamy mocne inspiracje 'No Quarter' Led Zeppelin podane w nowoczesny sposób. Uwielbiam ten kawa³ek. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

kulfon

  • Posts: 26
  • Karma: +0/-1
  • Gender: Male
Odp: Sorceress
« Reply #203 on: 2016-09-24, 22:20:23 »
Kulfon, ja jestem fanem Opeth od 1997 roku, wiêc niby starym i nie dramatyzujê. Jak przyjrzeæ siê wiêkszo¶ci zespo³ów rockowych (metalowe to te¿ rockowe), to w³a¶ciwie wszystkie maj± swój z³oty okres, a potem tylko czasami potrafi± siê do niego zbli¿yæ. Mi najbardziej od trzech p³yt Opeth przeszkadza ta na¶ladowczo-poddañcza maniera retro czyli totalna stylizacja na lata sze¶ædziesi±te i siedemdziesi±te. Ogromnie ¿a³ujê, ¿e po raz kolejny nie pokusili siê zrobiæ to nowocze¶niej, ³±cz±c stare z nowym, jak choæby zrobi³ to na najnowszej p³ycie Wolfmother. ;)

Edit: A najlepszym tego przyk³adem jest 'Stockholm' OSI, w którym mamy mocne inspiracje 'No Quarter' Led Zeppelin podane w nowoczesny sposób. Uwielbiam ten kawa³ek. :)

Nie dramatyzujê, tylko ubolewam. Z³oty okres Opeth akurat trwa³ kilkana¶cie lat, i nie licz±c dwóch pierwszych p³yt gdzie jako¶æ d¼wiêku przyæmi³a trochê ich znakomito¶æ Opeth kontynuowa³ swoj± twórczo¶æ, i naprawdê ciê¿ko by³o znale¼æ zespó³ który by im dorówna³. Teraz po ca³kowitej zmianie brzmienia jest po prostu przeciêtny. Po nowej p³ycie, i tytu³owym utworze spodziewa³em siê jakiego¶ prze³omu, powiewu, ciê¿ko¶ci riffów, i niestety jest jak jest. A lata 60 i 70 ju¿ siê skoñczy³y, i jak dla mnie do¶æ jest super kapel tamtych czasów, gdzie Opeth wypada przy nich blado. Ale to jest tylko moja opinia i nie musi siê ka¿demu podobaæ.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sorceress
« Reply #204 on: 2016-09-25, 07:38:48 »
Trzeba siê z tym raczej pogodziæ, choæ i tak z p³yty na p³ytê jest coraz ciê¿ej, wiêc kto wie... Je¿eli obecna stylistyka w jakikolwiek sposób nie wchodzi, s³uchaæ starych p³yt i szukaæ nowych zespo³ów. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Sorceress
« Reply #205 on: 2016-09-25, 12:09:44 »
Ok 10 przes³uchañ ju¿ za mn± i jak wiêkszo¶æ, tj. dobry pocz±tek "Persephone", "Sorceress" pó¼niej kapkê gorzej, ale do "Chrysalis" mo¿na pos³uchaæ. No i od tego momentu smêty, nie³ad i chaos. "The Seventh Sojourn" to nieudana próba nawi±zania do "Atonement", przy "Strange Brew" natomiast pocz±tek zmóg³ mnie na tyle, ¿e za pierwszym razem podarowa³em sobie ods³uch do koñca albumu.
Reasumuj±c 01-05 idzie pos³uchaæ i to nawet przyjemnie. 06-11 jak :Wreath: trafnie okre¶li³, to ju¿ równia pochy³a...
Najlepszy kawa³ek to zdecydowanie "Sorceress". Po tak dobrym singlu spodziewa³em siê du¿o wiêcej, niestety wysz³o mizernie i wtórnie.
Amen.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sorceress
« Reply #206 on: 2016-09-26, 10:40:45 »
S³ucham w³a¶nie albumu do kawy w pracy i choæ nie jest ju¿ tak magicznie jak za starych dobrych czasów, mimo wszystko przyjemnie s³ucha siê ca³o¶ci. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Sorceress
« Reply #208 on: 2016-09-27, 07:37:54 »
Jeszcze nie znamy, lada dzieñ poznamy, ale póki co krótkie opisy obu bonusowych kawa³ków ;):
Quote from: reddit.com
So both of these tracks are FANTASTIC! Very catchy, upbeat, great songs. Both very retro prog influenced.
The Ward : Steely Dan vibe all the way! Starts with soft somber nice piano and Mikael singing, but then explodes into this upbeat, beachy copa cabana vibe. A beautifuly catchy guitar melody, and then a nice catchy wordless chorus. Great keyboards and guitars throughout. The song is short but damn sweet. Wish it was longer.
Spring MCMLXXIV: AWESOME! Starts off with some great heavy drums and then this beautiful winding guitar riff comes in, incredibly catchy melody. The song is in the vein of Pyre, but much more upbeat and melodic. Mikael sings a wonderful verse melody leading into a pre chorus that is VERY reminiscent of Pink Floyd - Dark Side of The Moon. Goes into a nice smooth chorus with solo guitar wailing over it. Has two wonderful solos in it after that, the same guitar tone as Will O The Wisp solo. Then Joakim has a go with an organ solo to end the track, gives a Doors vibe.
The more I listen to Spring MCMLXXIV I'm annoyed that it get's relegated to "bonus track." It is an extremely strong track that would have fit on the album well. It's the most 70's rock track on the ablum , it would have been the River of the album.
Shout out to Martin Mendez, he's loud and clear on these two tracks and he kills it.
Two beautiful tracks! But I can see why they are bonus tracks as they are very upbeat and retro 70's rock. But damn they are nice!
Je¿eli chodzi o pozosta³e 3 bonusy live, nie natrafi³em na potwierdzenie, ale ci±gle siê mówi, ¿e s± to kompozycje zarejestrowane w ubieg³ym roku razem z symfonikami i chórek w P³owdiw. Ju¿ za kilka dni wszystko bêdzie jasne. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

gogaty

  • Posts: 102
  • Karma: +0/-0
Odp: Sorceress
« Reply #209 on: 2016-09-27, 17:10:04 »
Kawa³ek The Ward ma 3:15 sek jest taki fajne, weso³y, z akustyczn± gitark± i fajnym motywem gitarkowym na koncercie aaaaaaaaaaaa... bedzie fajnie lecia³o:)
Za¶ Spring ma 6:11 sek zaczyna siê fajnym mocnym wej¶ciem z dobr± gitar±, a potem siê "s±czy" w refrenie fajny podk³ad gitarowy; generalnie bardzo przyjemny utwór, a¿ szkoda ze nie ma go na podstawowej wersji, bo zeby go pos³uchaæ trzeba p³yty w odtwarzaczu zmieniaæ  :lol: :lol: :lol:
The Drapery Falls w ponad 10 minutowej wersji z orkiestr± symfoniczn± i growlem Mike'a :lol: 8)
« Last Edit: 2016-09-27, 17:31:28 by gogaty »