Author Topic: Opeth - Warszawa, 20 sierpnia 2017  (Read 4099 times)

0 Members i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • kąsienica
Odp: Opeth - Warszawa, 20 sierpnia 2017
« Reply #30 on: 2017-08-12, 14:03:59 »
Spoko, dostaniesz, na fejsie i na insta :P
Od post-rocka się tyje.

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #31 on: 2017-08-17, 13:46:41 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

• Global Moderathor
  • *
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
    • Noxiferis
« Reply #32 on: 2017-08-17, 15:17:45 »
Curva, wiedzialem, ze dorastanie jest do dupy:

Dzieci do lat 12 wchodzą na teren festiwalu za darmo
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #33 on: 2017-08-18, 06:28:48 »
Życie społecznościowe rzeczywiście z klasycznych forów przeniosło się na fejsa. Teraz przed koncertem Opysia na forumowych fejsowym profilu zrobiło się całkiem żywo i wpisy robią userzy, którzy na forumek dawno już nie zaglądali. Szkoda trochę naszego forum, bo pamiętam jaki tu zapał był przed koncertem Opeth w warszawskiej Stodole w 2009 roku. A swoją drogą doczekaliśmy czasów, gdy Opeth jest główną gwiazdą festiwalu w Polsce. :)
Seven milestones...
The message of the wind

Callahan

• Rocket Man
« Reply #34 on: 2017-08-18, 15:34:37 »
A swoją drogą doczekaliśmy czasów, gdy Opeth jest główną gwiazdą festiwalu w Polsce. :)

To jest faktycznie aspekt godny odnotowania. Gwiazdy się z nich zrobiły, tylko nie mam wcale przekonania, że to dobrze...  :?

yello

« Reply #35 on: 2017-08-18, 20:58:12 »
Przepraszam, jeśli to niezgodne z regulaminami itd. itp., ale potomkowie moi wzgardzili i ostały mi się dwa bilety. Gdyby ktoś potrzebował, to mogę odstąpić nawet z jakimś upustem.
Pozdrawiam

ambush1

• Mourner
  • *
  • 3
« Reply #36 on: 2017-08-19, 12:45:42 »
A swoją drogą doczekaliśmy czasów, gdy Opeth jest główną gwiazdą festiwalu w Polsce. :)

To jest faktycznie aspekt godny odnotowania. Gwiazdy się z nich zrobiły, tylko nie mam wcale przekonania, że to dobrze...  :?
Pewnie, że nie. Im więcej Mike zaczął gadać na koncertach i błaznować tym bardziej Opeth zaczął iść w całkowicie niezrozumiałym dla mnie kierunku, unfortunately.

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #37 on: 2017-08-19, 13:32:05 »
Opeth ma grać ok. 1,5 godziny, do 23:15. ;)
Seven milestones...
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #38 on: 2017-08-21, 06:54:44 »
Opeth zagrał świetny koncert. Publiczność dopisała. Set był mocny i wcale nie portretował zespołu jako formacji art rockowej. Gdyby ktoś znał zespół jedynie z ostatnich trzech albumów, byłby nieźle zaskoczony. Ku uciesze wszystkich, Majk zrobił pogadankę i zaprezentował jeden riff z Black Rose Immortal (tu obrazek z innego koncertu, ale może ktoś zamieści z Warszawy - Minder sfilmował ten fragment). :) Jak się ogarnę, bo wciąż jeszcze jestem w Warszawie, może skrobnę coś jeszcze. ;)
Seven milestones...
The message of the wind

Callahan

• Rocket Man
« Reply #39 on: 2017-08-21, 11:46:02 »
Set był mocny i wcale nie portretował zespołu jako formacji art rockowej.

Ale bzdurę ktoś wrzucił w tej setliście, przecież to nie było Her Majesty, tylko Faith :P

Generalnie połączenie Riverside + Opeth wymiata. Riverzy bardzo profesjonalnie. Kawałki z dwóch nowych płyty niestety przynudzają, ale zagrali SLS więc ja już po pierwszym numerze byłem usatysfakcjonowany. Coś się tylko spieprzyło jak grali The Depth of Self-Delusion - bas zaczął dudnić i brzmiało to tak, jakby gitara i bas nie stroiły ze sobą, więc z bardzo melodyjnej piosenki wyszedł koszmarek. Przynajmniej z perspektywy miejsc siedzących tak to brzmiało. Dobrze, że tylko jeden numer.
Opeth rewelacyjnie. Nie sądziłem, że będę się tak dobrze bawił. Nawet numery z nowej płyty siadły przyzwoicie na koncercie. Cusp of Eternity, za którym z płyty nie przepadam, na żywo świetnie się broni. A przejście jakie zrobili z niego do Heir Apparent mnie zmiażdżyło.

Sólstafir niestety przynudzał, już bardziej mi to wchodzi z płyty niż na żywo. Blindead załapałem się tylko na ostatni numer, więc nie mam jak oceniać, ale się na nich nie nastawiałem jakoś, bo nie słucham.

Podsumowując: fantastyczna impreza :D

longhery

• moorwalking
« Reply #40 on: 2017-08-21, 14:03:12 »
Deszcz w sumie nie wyszedł na złe, bo nie  było tak duszno, jak mogłoby być w przypadku upału. Pod tym parasolem potrafi zrobić się parno.

Mam wrażenie, że na każdym kolejnym występie Majk (może nawet nieświadomie) stanowi coraz wyższy odsetek Opeth w Opeth. Tak w sumie jest, więc nie ma mu co tego odmawiać, ale trudno było czasem usłyszeć Fryderyka i Marcina w tle gitary Majka. Wyobrażam sobie też ustalenia w stylu:
- Fryderyk miałeś taką solówkę w tym numerze nie?
- No...
- Tja... to ja już ją dobrze obczajam, więc ja ją będę grał od teraz, a Ty grasz rytmiczną. [do siebie:] Ty i tak grałeś to za cicho.

Podziękowania dla Czarnej i Kas za towarzystwo i przemycenie mnie na miejsca siedzące. :)

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #41 on: 2017-08-21, 14:38:51 »
Dotarłem gdzieś w połowie występu Lion Shepherd i stojąc już w kolejce do brami wejściowej, byłem zaskoczony, że oni tak mocno grają. To co gdzieś posłuchałem na yt, zrobiło na mnie bardziej art rockowe wrażenie. Blindead zagrał bardzo dobry koncert. Jedyny minus - było jeszcze trochę za widno, a ich muza aż się prosi o więcej mroku. ;) Sólstafir mi się bardzo podobał. Spodziewałem się, że to tak będzie wyglądać i że w ich graniu będzie tyle brudu. Publiczność świetnie ich przyjęła dosłownie od chwili, gdy pojawili się na scenie. Jedynie co mi trochę przeszkodziło, to moment w którym basista opuścił scenę po jakąś skrzynkę, case, z daleka (i bez okularów) ciężko było ocenić - a może to było jakieś elektroniczne ustrojstwo? Była jeszcze jakaś szczepa związana z Necroklogue, ale wtedy w trakcie długiej przemowy wokalisty nie zajarzyłem - niech lepiej o tym opowie Kas... Lider zespołu w niesamowity sposób podziękował za gorące przyjęcie - szedł po barierce, śpiewał i przybijał piątki - groziło to upadkiem i czymś nieprzyjemnym, włącznie z kontuzją. Riverside imho zabrzmiał najbardziej klarownie - dosłownie prawie każdy dźwięk i instrument było słychać - na początku wydawało mi się, po poprzednikach, że jest odrobinę za cicho. A Opeth... napisałem wyżej. Ogólnie świetnie udał się ten festiwal. Publiczność dopisała, a Sólstafir, Riverside i Opeth zostały wspaniale przyjęte - brawo nasza polska publiczność. =D>

I jeszcze pamiątkowa fotka. :)
Seven milestones...
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #42 on: 2017-08-21, 22:26:29 »
I jeszcze kilka pamiątkowych fotek z festu, które zrobił Minder - zespoły w odwrotnej kolejności występu. ;)
Seven milestones...
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #43 on: 2017-08-22, 09:36:33 »
Bartek, poprawili już opis setu, włącznie z riffem BRI. ;)
Seven milestones...
The message of the wind

cygnus74

« Reply #44 on: 2017-08-22, 13:49:47 »
Miło było jak Mikael wspomniał "SiBiBi" i Józefa Skrzeka.
Siedziałem na samym środku. Brzmienie potężne, soczyste, pięknie nagłośnione. Płyty podpisane.
Koncerty Opeth i Riverside super.

lofty-success