Author Topic: Opeth - Warszawa, 20 sierpnia 2017  (Read 29274 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Opeth - Warszawa, 20 sierpnia 2017
« Reply #30 on: 2017-08-12, 14:03:59 »
Spoko, dostaniesz, na fejsie i na insta :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth - Warszawa, 20 sierpnia 2017
« Reply #31 on: 2017-08-17, 13:46:41 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Opeth - Warszawa, 20 sierpnia 2017
« Reply #32 on: 2017-08-17, 15:17:45 »
Curva, wiedzialem, ze dorastanie jest do dupy:

Quote
Dzieci do lat 12 wchodz± na teren festiwalu za darmo
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth - Warszawa, 20 sierpnia 2017
« Reply #33 on: 2017-08-18, 06:28:48 »
¯ycie spo³eczno¶ciowe rzeczywi¶cie z klasycznych forów przenios³o siê na fejsa. Teraz przed koncertem Opysia na forumowych fejsowym profilu zrobi³o siê ca³kiem ¿ywo i wpisy robi± userzy, którzy na forumek dawno ju¿ nie zagl±dali. Szkoda trochê naszego forum, bo pamiêtam jaki tu zapa³ by³ przed koncertem Opeth w warszawskiej Stodole w 2009 roku. A swoj± drog± doczekali¶my czasów, gdy Opeth jest g³ówn± gwiazd± festiwalu w Polsce. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Opeth - Warszawa, 20 sierpnia 2017
« Reply #34 on: 2017-08-18, 15:34:37 »
A swoj± drog± doczekali¶my czasów, gdy Opeth jest g³ówn± gwiazd± festiwalu w Polsce. :)

To jest faktycznie aspekt godny odnotowania. Gwiazdy siê z nich zrobi³y, tylko nie mam wcale przekonania, ¿e to dobrze...  :?

yello

  • Posts: 6
  • Karma: +0/-0
Odp: Opeth - Warszawa, 20 sierpnia 2017
« Reply #35 on: 2017-08-18, 20:58:12 »
Przepraszam, je¶li to niezgodne z regulaminami itd. itp., ale potomkowie moi wzgardzili i osta³y mi siê dwa bilety. Gdyby kto¶ potrzebowa³, to mogê odst±piæ nawet z jakim¶ upustem.
Pozdrawiam

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Opeth - Warszawa, 20 sierpnia 2017
« Reply #36 on: 2017-08-19, 12:45:42 »
A swoj± drog± doczekali¶my czasów, gdy Opeth jest g³ówn± gwiazd± festiwalu w Polsce. :)

To jest faktycznie aspekt godny odnotowania. Gwiazdy siê z nich zrobi³y, tylko nie mam wcale przekonania, ¿e to dobrze...  :?
Pewnie, ¿e nie. Im wiêcej Mike zacz±³ gadaæ na koncertach i b³aznowaæ tym bardziej Opeth zacz±³ i¶æ w ca³kowicie niezrozumia³ym dla mnie kierunku, unfortunately.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth - Warszawa, 20 sierpnia 2017
« Reply #37 on: 2017-08-19, 13:32:05 »
Opeth ma graæ ok. 1,5 godziny, do 23:15. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth - Warszawa, 20 sierpnia 2017
« Reply #38 on: 2017-08-21, 06:54:44 »
Opeth zagra³ ¶wietny koncert. Publiczno¶æ dopisa³a. Set by³ mocny i wcale nie portretowa³ zespo³u jako formacji art rockowej. Gdyby kto¶ zna³ zespó³ jedynie z ostatnich trzech albumów, by³by nie¼le zaskoczony. Ku uciesze wszystkich, Majk zrobi³ pogadankê i zaprezentowa³ jeden riff z Black Rose Immortal (tu obrazek z innego koncertu, ale mo¿e kto¶ zamie¶ci z Warszawy - Minder sfilmowa³ ten fragment). :) Jak siê ogarnê, bo wci±¿ jeszcze jestem w Warszawie, mo¿e skrobnê co¶ jeszcze. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Opeth - Warszawa, 20 sierpnia 2017
« Reply #39 on: 2017-08-21, 11:46:02 »
Set by³ mocny i wcale nie portretowa³ zespo³u jako formacji art rockowej.

Ale bzdurê kto¶ wrzuci³ w tej setli¶cie, przecie¿ to nie by³o Her Majesty, tylko Faith :P

Generalnie po³±czenie Riverside + Opeth wymiata. Riverzy bardzo profesjonalnie. Kawa³ki z dwóch nowych p³yty niestety przynudzaj±, ale zagrali SLS wiêc ja ju¿ po pierwszym numerze by³em usatysfakcjonowany. Co¶ siê tylko spieprzy³o jak grali The Depth of Self-Delusion - bas zacz±³ dudniæ i brzmia³o to tak, jakby gitara i bas nie stroi³y ze sob±, wiêc z bardzo melodyjnej piosenki wyszed³ koszmarek. Przynajmniej z perspektywy miejsc siedz±cych tak to brzmia³o. Dobrze, ¿e tylko jeden numer.
Opeth rewelacyjnie. Nie s±dzi³em, ¿e bêdê siê tak dobrze bawi³. Nawet numery z nowej p³yty siad³y przyzwoicie na koncercie. Cusp of Eternity, za którym z p³yty nie przepadam, na ¿ywo ¶wietnie siê broni. A przej¶cie jakie zrobili z niego do Heir Apparent mnie zmia¿d¿y³o.

Sólstafir niestety przynudza³, ju¿ bardziej mi to wchodzi z p³yty ni¿ na ¿ywo. Blindead za³apa³em siê tylko na ostatni numer, wiêc nie mam jak oceniaæ, ale siê na nich nie nastawia³em jako¶, bo nie s³ucham.

Podsumowuj±c: fantastyczna impreza :D

longhery

  • Posts: 191
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • moorwalking
Odp: Opeth - Warszawa, 20 sierpnia 2017
« Reply #40 on: 2017-08-21, 14:03:12 »
Deszcz w sumie nie wyszed³ na z³e, bo nie  by³o tak duszno, jak mog³oby byæ w przypadku upa³u. Pod tym parasolem potrafi zrobiæ siê parno.

Mam wra¿enie, ¿e na ka¿dym kolejnym wystêpie Majk (mo¿e nawet nie¶wiadomie) stanowi coraz wy¿szy odsetek Opeth w Opeth. Tak w sumie jest, wiêc nie ma mu co tego odmawiaæ, ale trudno by³o czasem us³yszeæ Fryderyka i Marcina w tle gitary Majka. Wyobra¿am sobie te¿ ustalenia w stylu:
- Fryderyk mia³e¶ tak± solówkê w tym numerze nie?
- No...
- Tja... to ja ju¿ j± dobrze obczajam, wiêc ja j± bêdê gra³ od teraz, a Ty grasz rytmiczn±. [do siebie:] Ty i tak gra³e¶ to za cicho.

Podziêkowania dla Czarnej i Kas za towarzystwo i przemycenie mnie na miejsca siedz±ce. :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth - Warszawa, 20 sierpnia 2017
« Reply #41 on: 2017-08-21, 14:38:51 »
Dotar³em gdzie¶ w po³owie wystêpu Lion Shepherd i stoj±c ju¿ w kolejce do brami wej¶ciowej, by³em zaskoczony, ¿e oni tak mocno graj±. To co gdzie¶ pos³ucha³em na yt, zrobi³o na mnie bardziej art rockowe wra¿enie. Blindead zagra³ bardzo dobry koncert. Jedyny minus - by³o jeszcze trochê za widno, a ich muza a¿ siê prosi o wiêcej mroku. ;) Sólstafir mi siê bardzo podoba³. Spodziewa³em siê, ¿e to tak bêdzie wygl±daæ i ¿e w ich graniu bêdzie tyle brudu. Publiczno¶æ ¶wietnie ich przyjê³a dos³ownie od chwili, gdy pojawili siê na scenie. Jedynie co mi trochê przeszkodzi³o, to moment w którym basista opu¶ci³ scenê po jak±¶ skrzynkê, case, z daleka (i bez okularów) ciê¿ko by³o oceniæ - a mo¿e to by³o jakie¶ elektroniczne ustrojstwo? By³a jeszcze jaka¶ szczepa zwi±zana z Necroklogue, ale wtedy w trakcie d³ugiej przemowy wokalisty nie zajarzy³em - niech lepiej o tym opowie Kas... Lider zespo³u w niesamowity sposób podziêkowa³ za gor±ce przyjêcie - szed³ po barierce, ¶piewa³ i przybija³ pi±tki - grozi³o to upadkiem i czym¶ nieprzyjemnym, w³±cznie z kontuzj±. Riverside imho zabrzmia³ najbardziej klarownie - dos³ownie prawie ka¿dy d¼wiêk i instrument by³o s³ychaæ - na pocz±tku wydawa³o mi siê, po poprzednikach, ¿e jest odrobinê za cicho. A Opeth... napisa³em wy¿ej. Ogólnie ¶wietnie uda³ siê ten festiwal. Publiczno¶æ dopisa³a, a Sólstafir, Riverside i Opeth zosta³y wspaniale przyjête - brawo nasza polska publiczno¶æ. =D>

I jeszcze pami±tkowa fotka. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth - Warszawa, 20 sierpnia 2017
« Reply #42 on: 2017-08-21, 22:26:29 »
I jeszcze kilka pami±tkowych fotek z festu, które zrobi³ Minder - zespo³y w odwrotnej kolejno¶ci wystêpu. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth - Warszawa, 20 sierpnia 2017
« Reply #43 on: 2017-08-22, 09:36:33 »
Bartek, poprawili ju¿ opis setu, w³±cznie z riffem BRI. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

cygnus74

  • Posts: 127
  • Karma: +3/-0
Odp: Opeth - Warszawa, 20 sierpnia 2017
« Reply #44 on: 2017-08-22, 13:49:47 »
Mi³o by³o jak Mikael wspomnia³ "SiBiBi" i Józefa Skrzeka.
Siedzia³em na samym ¶rodku. Brzmienie potê¿ne, soczyste, piêknie nag³o¶nione. P³yty podpisane.
Koncerty Opeth i Riverside super.

 

lofty-success