Author Topic: Ambient...  (Read 12362 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Darayavahus

  • Posts: 73
  • Karma: +0/-0
Ambient...
« on: 2003-06-15, 16:59:42 »
Czesc:). Mam do Was pytanie: jakie zespoly ambientowe mozecie polecic ? Tj. takie ktorych da sie sluchac, bo ambient to dosyc specyficzna forma muzyczna..

Ostatnio zachwycam sie Burzum, dwoma ostatnimi albumami ktore sa nagrane wlasnie jako ambiencik, co jak dla mnie jest mila odskocznia od ich wczesniejszej muzyki...

Z gory dzieki za wszystkie dobre rady :).

Fallen Drapery

  • Guest
Ambient...
« Reply #1 on: 2003-06-15, 19:54:50 »
W temacie ambientu jestem zupe³nie zielony. Gdzie¶ przeczyta³em, ¿e ostatni utwór z "Damnation" to "niemal ambient", i na tym to utworze zaczyna siê i koñczy moja znajomo¶æ ambientu :D
A co do Burzum - mam Hvis Lyset Tar Oss na kasetce jeszcze...s³ucham raz na rok tego, niestety to absolutnie nie s± moje klimaty..pozdrawiam

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Ambient...
« Reply #2 on: 2003-06-15, 23:15:52 »
Co prawda nie bardzo jarzê co to konkretnie jest ambient, ale np. muzyka darkwave ca³kiem mi podchodzi. Polecam duet Dargaard, a szczególnie ich pierwsza p³ytê "Etrenity Rites". Allmusic.com zaklasafikowa³ to jako "ambient. :)
True Pagan Winter Crew

cochi

  • Posts: 100
  • Karma: +0/-0
Ambient...
« Reply #3 on: 2003-06-16, 14:32:49 »
ja w ogole nie spotkalem sie z okresleniem ambient..
niestety...

Darayavahus

  • Posts: 73
  • Karma: +0/-0
Ambient...
« Reply #4 on: 2003-06-16, 16:47:01 »
No bo wlasnie to jest taka specyficzna muzyka... troche psychodeliczne. Klasyfikowana jako jedna z odmian/nurtów gotyku (albo i metalu:|). Ciezko wytlumaczyc... ehh.. to trzeba uslyszec, wtedy juz sie bezblednie bedzie rozpoznawalo ten gatunek. Chyba pozostaje mi tylko polecic Burzum - Daudi Baldrs i Burzum - Hlidskjaff. Do zassania ode mnie na Soulseeku (nick: darayavahus).

caress of stars

  • Guest
Ambient...
« Reply #5 on: 2004-04-30, 10:01:47 »
hmmm.... moj kuzyn ma mnostwo plyt ambientowych... ostatnio mi nawet puszczal... tak w ogole, to w tym gatunku muzycznym chyba trzeba bardzo uwazac, zeby nie zrobic plagiatu  :P  przez przypadek, bo kawalki w sumie sa strasznie do siebie podobne  :roll:   :lol:  :wink:

ale muzyka ogolnie spoko, dobra do sluchania przed snem...

caress of stars

  • Guest
Ambient...
« Reply #6 on: 2004-04-30, 10:12:29 »
Apropos charakteryzacji ambientu, to nie jest to muzyka gitarowa, przewazaja tam raczej rozne odglosy, jakies szumy, szepty z lekkim podkladem muzycznym, to taka "zwiewna" :P  muzyka... w sumie za bardzo tez sie na tym nie znam ale co nieco slyszalam, wiec to taki "opis wlasny" :wink:

morningrise

  • Posts: 46
  • Karma: +0/-0
Ambient...
« Reply #7 on: 2005-06-03, 18:29:41 »
Znawc± ambientu nie jestem ale mogê poleciæ 3 kawa³ki Burzum: Dunkelheit, Jesus' Tod i Det Som En Gang Var

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Ambient...
« Reply #8 on: 2005-06-04, 12:59:30 »
Ambient inaczej muzyka t³a, czêsto uwa¿ana za podgatunek prog rocka (wczesny King Crimson po czê¶ci nawi±zywa³ do ambientu).

Przyk³ady: Bass Communion (projekt Steven Wilsona), Aphex Twin, Ulver (mini albumy  Silence Teaches You How to Sing i Silencing the Singing)

sehl

  • Posts: 217
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • ..Stray!''
Ambient...
« Reply #9 on: 2005-06-04, 14:55:42 »
no i OST do filmu Lyckantropen :D

w jednym kawa³ku jest taka zajebista pi³eczka pin-pongowa - minimalizm, ale jakiego gatunku!! :D
True Pagan Winter Crew
.
..swift chill of desolation...

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Ambient...
« Reply #10 on: 2005-06-09, 20:46:47 »
Lyckantropen jest ¶redni je¶li chodzi o sundtrack, ale jako ambient siê sprawdza!
Je¿eli o muzyke filmow± chodzi to wole Svidd Nagera, cudeñko.

(PS. tak na marginesie czemu ten temat jest na "Chat" a nie w "Ca³a piêkna reszta")

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Ambient...
« Reply #11 on: 2005-06-09, 22:25:00 »
Bardzo dobre pytanie, Whodo, ju¿ przenoszê.
True Pagan Winter Crew

empeck

  • Posts: 23
  • Karma: +0/-0
Ambient...
« Reply #12 on: 2005-06-12, 19:48:18 »
Polecam p³ytki z wytwórni Cold Meat Industry. A zw³aszcza Ordo Rosarius Equilibrio, niesamowita kapela, dziwaczne niby-industrialne d¼wiêki i do tego gitara akustyczna. Melodeklamacje tworz± niesamowity klimat, polecam zaczynaæ od p³ytki 'Conquest, Love and Self Perseverance', w ogóle to wszystkie s± powalaj±ce, uwaga na teksty, bo s± bardzo ostre, mroczno-diabelsko-perwersyjno-erotyczne. Z innych kapel to jeszcze: Endura, Raison d'Etre s± niez³e.
In mist enrobed the twilight
She was standing...

sehl

  • Posts: 217
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • ..Stray!''
Ambient...
« Reply #13 on: 2005-06-12, 21:27:14 »
hmm, w sumie to Sui Generis Umbra te¿ gra dark ambient...

no i jest jeszcze polski, ma³o znany bisclaveret :)
True Pagan Winter Crew
.
..swift chill of desolation...

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Ambient...
« Reply #14 on: 2005-07-31, 15:10:13 »
Hmm... Có¿ wiêkszo¶æ zosta³a ju¿ wymieniona, ale...
Nikt chyba nie wspomnia³ o Mortiisie ?
Albo co¶ przeoczy³em
Wcze¶niej wspomniany Dargaard - cudo...
Niektóre Ulvery...
Arcana...
Muzyczka z Silent Hill 3 hehe

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."