Author Topic: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)  (Read 11750 times)

0 Members i 1 Gość przegląda ten wątek.

Voice

• Global Moderathor
  • *
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Deliverance & Damnation Remixed (2CD+2DVD)
« Reply #30 on: 2017-04-09, 23:03:05 »
.
Czy warto kupować to wydanie Deliverance & Damnation Remixed w porównaniu do zwykłej wersji? Cena około 70 zł.

Lepiej sie przyznaj gdzie mozna kupic D&D w tej wersji za 70PLN ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

filipdm

« Reply #31 on: 2017-04-10, 13:49:34 »
Niskie ceny są na Dodax. Zmieniają się też w ciągu dnia. Tylko, że wysyłka jest chyba ze Szwajcarii nierejestrowanym listem. Zamówiłem sobie na próbę  Pale Communion za 29 zł. Zobaczymy czy dotrze.

Czy samo wydanie jest jakieś fajne? Chodzi mi o książeczkę itd.  5.1 nie słucham. Interesuje mnie tylko stereo i dlatego zwracam się do Was z pytaniem czy to wydanie jest godne uwagi.

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #32 on: 2017-04-10, 14:26:08 »
Ja, gdybym nie potrzebował 5.1, nabył bym edycje pierwotne. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

• Rocket Man
« Reply #33 on: 2019-08-21, 09:54:29 »
Przesłuchałem sobie Deliverance w tym nowym miksie stereo (jest na Spotify). Muszę wprawdzie wrócić do tego na jeszcze nieco lepszym sprzęcie, ale różnice są na tyle duże, że słychać je nawet bez drogich słuchawek ;)
Czy mi się podoba? Kurczę, nie bardzo. Z jednej strony gitary mają więcej mięcha w dołach, stopa z basem kopią jakby bardziej, niektóre detale słychać bardziej... ale całość wydaje mi się tracić na ostrości. Poprzedni miks miał w sobie nieco więcej surowości. Tutaj niektóre wokale zostały powyciągane na wierzch, szczególnie te czyste no i wrażenie jest takie, jakby były gołe, bo już nie są integralną częścią całości. Czasami drugie głosy / chórki też słychać lepiej i to jest w sumie fajne, ale za pierwszym podejściem również jakoś razi.

Chyba jestem po prostu bardzo przyzwyczajony do poprzedniej wersji i dlatego trudno mi przełknąć, że cokolwiek brzmi inaczej. Nie kupiłem w końcu tego wydania i trochę żałowałem (bo wygląda, że już jest wyprzedane, chociaż pewnie prędzej czy później to wznowią w jakiejś formie). Ale myślę, że i tak słuchać będę starej wersji.

Dodatkowa różnica: te dźwięki z odwróconymi w czasie wokalami na końcu płyty zostały zupełnie zmienione, wokal zniekształcony jakimś dziwnym efektem, dodane do tego niskie tony, których, jak mi się zdaje nie było. Dziwne.

Zacząłem Damnation, ale przynajmniej na początku płyty tak znacznej różnicy nie słyszę.

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #34 on: 2019-08-21, 11:06:00 »
No niby jest tutaj, ale cena po byku... :shock:
Seven milestones...
The message of the wind

Callahan

• Rocket Man
« Reply #35 on: 2019-08-21, 13:20:37 »
No dlatego mówię, że wyprzedane :P To można było dostać chyba w okolicach 220 złotych wcześniej, więc bez żartów, nie zapłaciłbym tyle.

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #36 on: 2019-08-21, 14:15:59 »
No dlatego mówię, że wyprzedane :P To można było dostać chyba w okolicach 220 złotych wcześniej, więc bez żartów, nie zapłaciłbym tyle.
Wydaje mi się, że kosztowało jeszcze mniej, ok. 120 PLN. ;)

Edit: nie myliłem się, w listopadzie 2015 roku zapłaciłem w Empiku za ten zestaw dokładnie 110,99 zł. :)

« Last Edit: 2019-08-21, 14:26:57 by Luksor »
Seven milestones...
The message of the wind

Voice

• Global Moderathor
  • *
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
« Reply #37 on: 2019-08-21, 15:02:14 »
O kuzwa, a nie dalej jak wczoraj gadalem z kumplem i uznalismy wspolnie, ze mamy nadzieje, ze z czasem ta reedycja bedzie taniec i ze moze ktoregos dnia wygrzebiemy ja w koszu w MM za jakies symboliczne pieniadze :D :D :D
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

In_Prog_We_Trust

• Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespołu na fb
« Reply #38 on: 2019-08-21, 15:46:10 »
Kurczę, nie bardzo.
(...)
Zacząłem Damnation, ale przynajmniej na początku płyty tak znacznej różnicy nie słyszę.

Przesłuchałem tych miksów raz od razu gdy wyszły na spotify i już do nich nie wróciłem. Jak dla mnie to taki oczywisty skok na kasę z ich strony, jako że obie te płyty były świetnie zmiksowane już z początku a niestety do mnie również nie przemawia ten "nowy miks"... Także imho nie warto wydawać na to pieniędzy i trzymać się oryginału.
Nowy singiel mojej kapeli!

https://youtu.be/_0QLx8eKGwM

Callahan

• Rocket Man
« Reply #39 on: 2019-08-22, 09:56:38 »
Wydaje mi się, że kosztowało jeszcze mniej, ok. 120 PLN. ;)

Edit: nie myliłem się, w listopadzie 2015 roku zapłaciłem w Empiku za ten zestaw dokładnie 110,99 zł. :)

Cholera, faktycznie, ta absurdalna cena mnie tak skołowała, że gotów byłem uwierzyć, że to było 2x więcej niż w rzeczywistości :lol:

O kuzwa, a nie dalej jak wczoraj gadalem z kumplem i uznalismy wspolnie, ze mamy nadzieje, ze z czasem ta reedycja bedzie taniec i ze moze ktoregos dnia wygrzebiemy ja w koszu w MM za jakies symboliczne pieniadze :D :D :D

Takie rzeczy to nie z Opeth. Ale myślę, że prędzej czy później doczekamy się jakiegoś nowego wydania - pewnie nie tego samego co to, ale może np. oddzielnych wydań dla każdej z płyt z DVD z 5.1. Aczkolwiek fajnie by było, jakby chociaż na DVD dodawali stary miks stereo (tak jak to robi King Crimson w przypadku niektórych wznowień).

Przesłuchałem tych miksów raz od razu gdy wyszły na spotify i już do nich nie wróciłem. Jak dla mnie to taki oczywisty skok na kasę z ich strony, jako że obie te płyty były świetnie zmiksowane już z początku a niestety do mnie również nie przemawia ten "nowy miks"... Także imho nie warto wydawać na to pieniędzy i trzymać się oryginału.

No właśnie przesłuchałem Damnation i stwierdziłem, że tam różnica jest dla mnie tak niewielka, że też szkoda zachodu i można pozostać przy starej wersji. Wydanie jest ładne i jakby mi bardzo zależało na przedmiocie, to by mi było trochę szkoda. No i jeśli zainwestuję w coś sensownego do słuchania 5.1 to jest szansa, że będzie mi bardziej zależało na miksach surround, ale dopóki to się nie stanie, to nie ma nad czym rozpaczać, że się wyprzedało :P

lofty-success