Author Topic: In Cauda Venenum  (Read 137908 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #135 on: 2019-08-31, 16:06:40 »
Wkurza mnie trochê takie wypuszczanie bonusowych kawa³ków niedostêpnych na edycjach specjalnych p³yt. Podobnie jak dodawanie do edycji japoñskich.  :?
Nie szanujê takich zagrywek i bez skrupu³ów kradnê te kawa³ki z sieci.
W tym konkretnym przypadku dodatkowo przegiêcie jest z tym, ¿e nie mo¿esz zamówiæ / kupiæ sobie czasopisma z dodan± p³yt± (w tym przypadku to chyba winylowy singiel), a zmuszony jeste¶ za³o¿yæ prenumeratê Decibel Flexi. ;) :x
Nied³ugo po internecie bêdzie lataæ rip  :lol: Rip z Vinyla to nic trudnego i wbrew pozorom nic siê nie traci na jako¶ci.
Wiem. :) Ale za³ó¿my, ¿e chcia³by¶ mieæ takiego niebieskiego winylowego bia³ego kruka z dorobku Opeth, to w takim przypadku zap³acisz za niego nie mniej ni¿ za hiper full wypasa nowego Tool. ;) :>
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #136 on: 2019-09-01, 00:36:44 »
Wkurza mnie trochê takie wypuszczanie bonusowych kawa³ków niedostêpnych na edycjach specjalnych p³yt. Podobnie jak dodawanie do edycji japoñskich.  :?
Nie szanujê takich zagrywek i bez skrupu³ów kradnê te kawa³ki z sieci.
W tym konkretnym przypadku dodatkowo przegiêcie jest z tym, ¿e nie mo¿esz zamówiæ / kupiæ sobie czasopisma z dodan± p³yt± (w tym przypadku to chyba winylowy singiel), a zmuszony jeste¶ za³o¿yæ prenumeratê Decibel Flexi. ;) :x
Nied³ugo po internecie bêdzie lataæ rip  :lol: Rip z Vinyla to nic trudnego i wbrew pozorom nic siê nie traci na jako¶ci.
Wiem. :) Ale za³ó¿my, ¿e chcia³by¶ mieæ takiego niebieskiego winylowego bia³ego kruka z dorobku Opeth, to w takim przypadku zap³acisz za niego nie mniej ni¿ za hiper full wypasa nowego Tool. ;) :>
Co mo¿na napisaæ... Takie ¿ycie jest  :( Ja chcia³bym Deadwing w DVD Audio ale ceny s± bardzo wysokie wiêc po prostu "chcia³bym" ale nie mam  :P Kto wie mo¿e sam kawa³ek pojawi siê za jaki¶ czas w jakiej¶ reedycji albumu jako bonus.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #137 on: 2019-09-01, 07:58:03 »
Wkurza mnie trochê takie wypuszczanie bonusowych kawa³ków niedostêpnych na edycjach specjalnych p³yt. Podobnie jak dodawanie do edycji japoñskich.  :?
Nie szanujê takich zagrywek i bez skrupu³ów kradnê te kawa³ki z sieci.
W tym konkretnym przypadku dodatkowo przegiêcie jest z tym, ¿e nie mo¿esz zamówiæ / kupiæ sobie czasopisma z dodan± p³yt± (w tym przypadku to chyba winylowy singiel), a zmuszony jeste¶ za³o¿yæ prenumeratê Decibel Flexi. ;) :x
Nied³ugo po internecie bêdzie lataæ rip  :lol: Rip z Vinyla to nic trudnego i wbrew pozorom nic siê nie traci na jako¶ci.
Wiem. :) Ale za³ó¿my, ¿e chcia³by¶ mieæ takiego niebieskiego winylowego bia³ego kruka z dorobku Opeth, to w takim przypadku zap³acisz za niego nie mniej ni¿ za hiper full wypasa nowego Tool. ;) :>
Co mo¿na napisaæ... Takie ¿ycie jest  :( Ja chcia³bym Deadwing w DVD Audio ale ceny s± bardzo wysokie wiêc po prostu "chcia³bym" ale nie mam  :P Kto wie mo¿e sam kawa³ek pojawi siê za jaki¶ czas w jakiej¶ reedycji albumu jako bonus.
Nie zamierza³em kupowaæ tego singla, bo nie kolekcjonujê p³yt analogowych, choæ mam ich w domu dobr± setkê. Obawiam siê, ¿e ten kawa³ek nawet nie wycieknie do sieci, bo nikt go nie zripuje i nie bêdziemy mieli okazji pos³uchaæ. No chyba, ¿e umieszcz± na spocie etc. ;) :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #138 on: 2019-09-01, 10:42:29 »
Nie zamierza³em kupowaæ tego singla, bo nie kolekcjonujê p³yt analogowych, choæ mam ich w domu dobr± setkê. Obawiam siê, ¿e ten kawa³ek nawet nie wycieknie do sieci, bo nikt go nie zripuje i nie bêdziemy mieli okazji pos³uchaæ. No chyba, ¿e umieszcz± na spocie etc. ;) :)
O to bym siê nie martwi³. Na pewno kto¶ zripuje. Problem mo¿e byæ tylko z dostaniem tego w odpowiedniej jako¶ci, bo umówmy siê wrzutka na yt to nie s± kokosy je¿eli chodzi o brzmienie. Po internecie kr±¿± takie dziwne i zapomniane rzeczy ¿e g³owa ma³a. Kiedy¶ natkn±³em siê na jakie¶ stare ripy jakich¶ jeszcze starszych kaset Stevena Wilsona. Muzycznie nic ciekawego ale samo w sobie ciekawe  :>

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #139 on: 2019-09-02, 10:24:01 »
Jako¶æ>ilo¶æ jako¶æ>poziom skomplikowania.
Heh, no ale nie definiujesz tu jako¶ci umówmy siê. Na przyk³ad wolê kiepsko wyprodukowane, surowe Morningrise ni¿ ociekaj±c± produkcyjnym z³otem Czarodziejkê ;)

Quote
Graj± chyba stare kawa³ki na koncertach. Po prostu jego nazwisko nigdy nie sta³o siê tak no¶ne jak nazwisko Wilsona. Muzyka bardziej niszowa a Stefan jeszcze gra³ w innych projektach i miksowa³ trochê p³yt wiêc si³± rzeczy zaistnia³ w ¶wiadomo¶ci masy ludzi. W³a¶ciwie wiêkszo¶æ recenzji PT zaczyna siê od zdañ w których pada jego nazwisko.
Akferfeldt trudniej wymówiæ ni¿ Wilson?  :lol: To w sumie nie do koñca ¿art, takie rzeczy maj± z perspektywy marketingu niema³e znaczenie :P Masz racjê w du¿ej mierze, aczkolwiek ja mam prze¶wiadczenie, ¿e najpierw by³o "Wilson, lider PT" a dopiero potem "PT, ten zespó³ gdzie gra³ Wilson". Je¶li teraz pisz± o PT jako dawnym zespole Wilsona, to dlatego, ¿e solowo zrobi³ ju¿ wiêksze pieni±dze, ale on tê karierê wybudowa³ na fundamencie osi±gniêæ PT przede wszystkim.

Quote
To The Bone to raczej prog pop. Fajna p³yta ale z rockiem progresywnym nie ma nic wspólnego. GFD i Raven to by³o mocne zerwanie ze stylistyk± PT. Tylko HCE naprawdê przypomina Porków.
To jest nadal gitarowe granie z modulacjami, polimetriami i innymi patentami charakterystycznymi dla, nazwijmy to, neo-prog-rocka - czyli tego, który wzi±³ osi±gniêcia progowych zespo³ów lat 70. i po³±czy³ je z wspó³czesnym brzmieniem, elementami przekazu rockowej alternatywy i mo¿e metalowym zaciêciem tu i ówdzie, bo granice miêdzy rockiem i metalem bardzo siê zatar³y. Wszystkie albumy wydane pod nazwiskiem SW dla mnie pod to podpadaj±, bez wzglêdu na to, czy poprzeplata te numery solówkami na saksie czy chwytliwym refrenem pod nó¿kê.

Quote
Bo ju¿ nie ma co wymy¶laæ. Ju¿ wszystko by³o. Orkiestra, elektronika, ambient etc. Ja uwa¿am ¿e o progresywno¶ci decyduje przede wszystkim koncepcyjno¶æ albumu i zrywanie z formu³± piosenki jako konstrukcji zwr-ref.
Tak i nie. Wszystko ju¿ by³o, a jednak niektórym udaje siê wybiæ na oryginalno¶æ. Vennart. Leprous. Karnivool. To s± dla mnie trzy przyk³ady co do których nie sposób znale¼æ bliskich odpowiedników. O dziwo Opeth te¿, ten stary z oczywistych wzglêdów, a ten nowy to ju¿ g³ównie si³± rozpêdu, ale wci±¿ ma w sobie co¶ oryginalnego. Ihsahn te¿ by siê za³apa³ (chocia¿ dwa ostatnie albumy to ju¿ w sumie pocz±tki zjadania w³asnego ogona). Mars Volta (zobaczymy z czym wróc±). Tool? W ograniczonym stopniu, ale jednak s± na tyle rozpoznawalni, ¿e stworzyli niemal w³asny podgatunek, skoro mówi siê o "graniu jak Tool". S±dzê, ¿e w pewnym sensie da siê jeszcze wymy¶laæ co¶, co nie brzmi jak mielenie wszystkiego tego, co ju¿ by³o. I nic w tym dziwnego, ¿e tych rzeczy jest ma³o.

Quote
A DT nie umiem s³uchaæ. Czujê siê jakbym s³ucha³ trudnych æwiczeñ na gitarze. Wszystko musi mieæ swój umiar.
No to jest taka sa³ata niestety, ale mieli swoje momenty kiedy¶. ;)

cygnus74

  • Posts: 127
  • Karma: +3/-0
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #140 on: 2019-09-10, 18:52:54 »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

gogaty

  • Posts: 102
  • Karma: +0/-0
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #142 on: 2019-09-11, 22:15:16 »
No jak dla mnie muzyczka bardzo na plus; chêæ wyjazdu na koncert do Berlina aktualnie na poziomie 10/10

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #143 on: 2019-09-12, 15:51:38 »
Jak dla mnie to co us³ysza³em ju¿ k³adzie na ³opatki Sorceress..Po pierwszym ods³uchu "na szybkiego"  - brzmi to baaardzo dobrze , wrócê z pracki to sobie puszczê na replayu najpewniej  :D

Wiêcej sampli, Linia klawiszy rodem z Great Gig in the Sky, mhrrok, smyczki.. Du¿o siê dzieje, du¿o do przetrawienia ale ju¿ mi siê podoba i jeszcze bardziej jestem zahypowany nowym albumem :)

Dziêki za linka! <3

P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #144 on: 2019-09-12, 20:06:16 »
Jaram sie, ale nie slucham. Podsycacie ogien, panowie.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #145 on: 2019-09-12, 20:36:08 »
W³±czy³em na kilka sekund po znalezieniu Opesia w tym nagraniu, ale uzna³em, ¿e jako¶æ mnie bardzo nie zadowala i ¿e cierpliwie poczekam a¿ bêdzie p³yta. Nie ma po¶piechu :D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #146 on: 2019-09-14, 11:15:40 »

ok³adka ostatniego singla
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

gogaty

  • Posts: 102
  • Karma: +0/-0
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #147 on: 2019-09-14, 11:57:44 »
a bêdzie to na jakim¶ fizycznym no¶niku tyu cd albo vinyl? Czy tylko cyfrowa wersja?

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #148 on: 2019-09-15, 10:15:53 »

ok³adka ostatniego singla
Wygl±da jak Ferdynand Kiepski  :lol: A tak ju¿ na powa¿nie to fajne. W ogóle podoba mi siê ta "malowana" stylistyka na ostatnich p³ytach Opeth. Ma to swój styl.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind