Author Topic: In Cauda Venenum  (Read 137909 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #195 on: 2019-09-29, 13:35:47 »
Ods³uchujê ju¿ only swedish ver. :) Btw idzie zakupiæ tylko t± wersjê CD?

Jest takowa np. tu albo tu, ale drogo wychodzi, wiêc nie wiem czy nie lepiej 2CD? ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #196 on: 2019-09-29, 15:28:28 »
Ze wzglêdu na moj± niezbyt bieg³± znajomo¶æ angielskiego, nie ¶ledzi³em zbyt wnikliwie wywiadów z Opeth, ale co¶ mi tam ¶wita, ¿e by³a mowa o tym, ¿e najpierw by³a szwedzka wersja tekstów, nastêpnie angielska. Jestem ciekaw czy te teksty pokrywaj± siê, bo tytu³y poszczególnych kawa³ków nie zawsze. Z pewnych powodów zainteresowa³o mnie szwedzkie s³owo Minnets i postanowi³em sprawdziæ jak siê to t³umaczy. Okaza³o siê, ¿e kawa³ek z tym s³owem mo¿na przet³umaczyæ jako powierzchnia pamiêci, a angielski tytu³ jest jednak inny i mo¿na to prze³o¿yæ jako przestêpstwo z mi³o¶ci. Podobnie jest z Svekets Prins i Dignity. Ciekawe jak siê ma sprawa z ca³ymi tekstami? :-k
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

cygnus74

  • Posts: 127
  • Karma: +3/-0
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #197 on: 2019-09-29, 17:49:23 »
Przes³ucha³em obie wersje i jednak wolê angielsk±. Je¶li chodzi o sam± muzykê - dla mnie bomba. Naprawdê ¶wietna p³yta.
Pozostaje czekaæ na koncert w Progresji ;)
« Last Edit: 2019-09-29, 17:51:33 by cygnus74 »

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #198 on: 2019-09-29, 19:45:58 »
Przes³ucha³em obie wersje i jednak wolê angielsk±. Je¶li chodzi o sam± muzykê - dla mnie bomba. Naprawdê ¶wietna p³yta.
Pozostaje czekaæ na koncert w Progresji ;)
Ja te¿ pos³ucha³em p³yty w obu wersjach i kupi³em angielsk± - na 100% szwedzkiej nie bêdê s³ucha³ wiêc 30z³ zostaje na co¶ innego. Nic nie mam do Szwedzkiego ale preferujê angielski, który w jakim¶ stopniu znam.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #199 on: 2019-09-29, 19:51:36 »
Je¿eli chodzi o bêbny to akurat tutaj nie ma dyskusji - w 100% siê z Tob± zgadzam, i¿ mog³yby byæ bardziej skompresowane. Co do reszty? My¶lê kwestia gustu. Wiadomo, zawsze mog³oby byæ lepiej, ale naprawdê, bior±c pod uwagê to co s³ysza³em na ost. 2ch kr±¿kach to bardzo jestem ukontentowany z tego co s³yszê na In Cauda Venenum.

PS Ods³uchujê ju¿ only swedish ver. :) Btw idzie zakupiæ tylko t± wersjê CD?
Kompresja bêbnów to z³o¿ony proces. Ka¿dy element zestawu perkusyjnego jest nagrywany i najczê¶ciej pracuje siê na poszczególnych elementach. Ale tutaj ca³o¶æ jest moim zdaniem zdecydowanie za mocno skompresowana - wystarczy wrzuciæ plik do jakiegokolwiek programu do obróbki i znajdziesz pe³no obciêæ. Tak¿e ca³o¶æ dobija, a raczej przekracza miejscami 0 dbfs. Tak siê proszê pañstwa nie robi.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #200 on: 2019-09-30, 11:24:52 »
Kompresja bêbnów to z³o¿ony proces. Ka¿dy element zestawu perkusyjnego jest nagrywany i najczê¶ciej pracuje siê na poszczególnych elementach. Ale tutaj ca³o¶æ jest moim zdaniem zdecydowanie za mocno skompresowana - wystarczy wrzuciæ plik do jakiegokolwiek programu do obróbki i znajdziesz pe³no obciêæ. Tak¿e ca³o¶æ dobija, a raczej przekracza miejscami 0 dbfs. Tak siê proszê pañstwa nie robi.

No i teraz pytanie, czy to na etapie miksu poziomy zosta³y tak idiotycznie poustawiane, czy ju¿ na etapie masteringu ten materia³ tak zmasakrowano. I bez wzglêdu na to - czy miks hi-res stereo oraz surround s± wyprodukowane lepiej? Szkoda, ¿e ten Blu-ray jest dostêpny tylko w tej mega wypasionej wersji. Znów próbuj± nas naci±gn±æ na kupowanie vinyli :x

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #201 on: 2019-09-30, 12:14:49 »
Czy tylko ja zauwazylem blizniacze wrecz podobienstwo poczatkowej partii 'Garden of Earthly Delights' do motywu ze sciezki z 'Nosferatu' Herzoga autorstwa Popol Vuh, ktory swoja droga jest Mikaelowi jak najbardziej znany, bo od 100 lat wykorzystuja koncowke tego utworu jako intro?
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #202 on: 2019-09-30, 20:25:10 »
Jestem ju¿ po kilku ods³uchach i jeszcze musi mi siê to ule¿eæ, ale kurczê, to jest naprawdê dobra p³yta. Jestem nawet sk³onny powiedzieæ, ¿e najlepsza w tej dekadzie (w tej chwili oceniam ICV mniej wiêcej równorzêdnie z Pale Communion, przy czym pierwsze wra¿enie na korzy¶æ nowego albumu, zdecydowanie bardziej mnie wci±gn±³). Byæ mo¿e nawet jest to najlepsza Opetha rzecz od czasu GR. Niby to ci±gle granie mocno osadzone w sewentisowych klimatach i inspiracjach, wiele rzeczy brzmi jak konsekwentna kontynuacja ¶cie¿ki trzech ostatnich p³yt, ale równocze¶nie czujê w tym zdecydowanie wiêcej organicznej energii, pomys³u i ¶wie¿o¶ci. Pierwszy raz mam wra¿enie, ¿e wp³ywy retro zosta³y porz±dnie przefiltrowane przez w³asn± estetykê zespo³u, której nie przyt³oczy³y, tylko siê z ni± zsynchronizowa³y. Trochê tak, jakby Mike w koñcu znalaz³ co¶, co zgubi³ jakie¶ 10 lat temu i zacz±³ i¶æ ze swoim graniem do przodu, zamiast nagrywaæ ho³dy dla ulubionej dekady. Na ICV du¿o siê dzieje, jest du¿o pomys³ów i ich gmatwania, ale w przeciwieñstwie do takiego Heritage, p³yta jest przede wszystkim spójna, ma dobry flow i nie sprawia wra¿enia sklejonej z lu¼nych skrawków. Kawa³ki s± zró¿nicowane, ale niesamowicie równe, ¶wietnie sk³adaj± siê w ca³o¶æ. Bêdê s³ucha³ dalej, na ten moment to p³yta jest du¿ym pozytywnym zaskoczeniem. Co do wersji jêzykowych, to ja chyba stawiam na szwedzk± - miêkko¶æ i tempo tego jêzyka ³adnie komponuj± siê z gêsto¶ci± i dynamik± muzyki, wersja "rodzima" wydaje mi siê bardziej zintegrowana, pe³na.

Ludzie, w Charlatan Djent :shock:

W ogóle tu jest ca³kiem sporo nowo¶ci i daaaawno nies³yszanego kombinowania z brzmieniem, do tego stopnia, ¿e mo¿na by nawet uznaæ, ¿e to p³yta... progresywna  :lol:
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

gogaty

  • Posts: 102
  • Karma: +0/-0
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #203 on: 2019-09-30, 20:54:46 »
Jako posiadacz obu wersji wypasionej wersji tzw boxa czyli wersji limited i wersji mailorder edition, mogê powiedzieæ o ró¿nicach w wydaniu. Wersja Mail order ponoæ limit do 2000 sztuk ma ok³adkê nieco zmienion± w porównaniu z limited edition (ponov 5000 sztuk). Okna w domu s± wyciête, box jest ciê¿szy i grubszy, wewn±trz tez ponoæ sa zmiany ale to wiem z opisów bo jeszcze nie rozpakowa³em.
Inaczej jest tak¿e rozwi±zana kwestia wyciagania zawarto¶ci, w limitowanej wersji pude³ko otwiera siê jak bombonierkê, za¶ w mail order edition jest zawarto¶æ w taki specjalnym slipcasie. Jak tylko opanujê umiejêtno¶æ wrzucania fot to wrzucê wraz zaleg³ymi z poprzedniej p³yty... te¿ box w wersji mail order. Czekam na japoñczyka podwójnego.... i bêdzie mo¿na z p³yty pos³uchaæ :lol: :lol:
« Last Edit: 2019-09-30, 20:57:32 by gogaty »

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #204 on: 2019-09-30, 22:48:01 »
Heheh. Gosc fotografuje miniatury budynkow na tle rozgwiezdzonego nieba. Rzuccie okiem na pierwsze zdjecia ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #206 on: 2019-10-02, 19:21:03 »
Ogarn±³em ju¿ w³a¶ciwie zawarto¶æ nowego albumu Opeth i ogromnie mi siê w podoba. W ca³o¶ci. Ka¿da z zamieszczonych kompozycji jest nietuzinkowa, intryguj±ca i wci±gaj±ca. Nie chcia³bym, nie sposób wyró¿niæ któr±kolwiek z nich. We¼my na tapetê przyk³adowo taki Charlatan. Pocz±tek nawi±zuje do The Grand Conjuration, by po kilku taktach przej¶æ w nowoczesne djentowe strzelanie z gitar, poprzetykane klasycznymi Opethowymi patentami i w finale podnio¶le siê wyciszyæ. W ka¿dej z kompozycji zamieszczonej na albumie wiele siê dzieje, jest wiele ¶wietnych melodii i nie sposób z p³yt± siê nudziæ. Gdyby jeszcze brzmienie by³o lepsze... Wiem mia³em ju¿ nie wspominaæ, ale wci±¿ mnie to uwiera. Obecnie mo¿e trochê mniej, ale jednak i nie mogê od¿a³owaæ, ¿e nie zrobili tego lepiej. ;) :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #207 on: 2019-10-03, 19:29:03 »
Kompresja bêbnów to z³o¿ony proces. Ka¿dy element zestawu perkusyjnego jest nagrywany i najczê¶ciej pracuje siê na poszczególnych elementach. Ale tutaj ca³o¶æ jest moim zdaniem zdecydowanie za mocno skompresowana - wystarczy wrzuciæ plik do jakiegokolwiek programu do obróbki i znajdziesz pe³no obciêæ. Tak¿e ca³o¶æ dobija, a raczej przekracza miejscami 0 dbfs. Tak siê proszê pañstwa nie robi.

No i teraz pytanie, czy to na etapie miksu poziomy zosta³y tak idiotycznie poustawiane, czy ju¿ na etapie masteringu ten materia³ tak zmasakrowano. I bez wzglêdu na to - czy miks hi-res stereo oraz surround s± wyprodukowane lepiej? Szkoda, ¿e ten Blu-ray jest dostêpny tylko w tej mega wypasionej wersji. Znów próbuj± nas naci±gn±æ na kupowanie vinyli :x
Trochê popatrzy³em sobie na te utwory w Audacity i widaæ jak na d³oni zbyt wysok± kompresjê i jeszcze jedn± ciekaw± rzecz. Wysokie czêstotliwo¶ci s± bardzo ciche w porównaniu do niskich. Jak sobie w³±czy³em spektrum w Foobarze to nawet jak w kawa³ku sporo siê dzieje na talerzach to w okolicach 14 - 15 Khz ju¿ jest cichutko,  praktycznie cisza. W takim Luminolu Wilsona jak talerze graj± to  widaæ nawet jak±¶ informacjê zapisan± praktycznie poza zakresem ludzkiego s³uchu w okolicach 20 Khz. I to ca³kiem g³o¶no. Albo to ¶ciszyli albo tak licho nagrali perkusjê w co nie chce mi siê wierzyæ. O kompresji nie wspomnê. S³ucha mi siê tej p³yty ¶wietnie ale realizacja kuleje  :(

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #208 on: 2019-10-04, 16:51:32 »
Album super, bardzo mi siedzi! Nieprzekombinowany, melodyjny. K³adzie Sorceress na ³opatki..

Jedyna rzecz do której móg³bym siê przyczepiæ to ma³o METALU  :twisted: :twisted:

A tu oficjalny ju¿ link z soundclouda do Cirkelns Riktning! :)

P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #209 on: 2019-10-04, 17:18:40 »
Album super, bardzo mi siedzi! Nieprzekombinowany, melodyjny. K³adzie Sorceress na ³opatki..

Jedyna rzecz do której móg³bym siê przyczepiæ to ma³o METALU  :twisted: :twisted:

A tu oficjalny ju¿ link z soundclouda do Cirkelns Riktning! :)
A no ju¿ wczoraj by³ kawa³ek na soundcloud. Muszê pokombinowaæ jak go dorwaæ na dysk. Szkoda ¿e nie mo¿na go po prostu kupiæ za dolca  :(

 

lofty-success