Author Topic: In Cauda Venenum  (Read 137965 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #225 on: 2019-10-23, 11:47:35 »
Jakos cholera nie mam czasu, zeby porzadnie do tego albumu zasiasc z kieliszkiem wina i tekstami w dloni

Ja nadal nie wiem za bardzo o czym on tam ¶piewa, bo jako¶ nie chce mi siê w³±czaæ angielskiej wersji :lol: S³ucha³em ze 2-3 razy i to zwykle gdzie¶ na mie¶cie, na zakupach itp. ale szwedzka jako¶ lepiej mi wchodzi.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #226 on: 2019-10-23, 15:28:17 »
Ja najpierw twierdzilem, ze bede tylko szwedzkiej sluchal, ale potem jakos ciezko mi to wchodzilo i uznalem, ze moze najpierw oswoje sie z tymi numerami po angielsku, a potem przerzuce sie na wersje szwedzka. Wiec czekam ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #227 on: 2019-10-23, 22:57:16 »
Ja najpierw twierdzilem, ze bede tylko szwedzkiej sluchal, ale potem jakos ciezko mi to wchodzilo i uznalem, ze moze najpierw oswoje sie z tymi numerami po angielsku, a potem przerzuce sie na wersje szwedzka. Wiec czekam ;)
Jest jaki¶ sens zmuszania siê do wersji Szwedzkiej? Jest przecie¿ wybór :)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #228 on: 2019-10-24, 11:19:47 »
By³a pierwsza, wiêc to orygina³, a nie t³umaczenie. Mikael twierdzi, ¿e jest lepsza. Lepiej jest dopasowane brzmienie s³ów do muzyki - to po prostu s³ychaæ. Ale oczywi¶cie przymusu nie ma :P Ja rozumiem, ¿e komu¶ mo¿e mniej podchodziæ. Ale dla mnie znaczenie tekstów Opeth nigdy nie by³o kluczowe do odbioru ich muzy.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #229 on: 2019-10-31, 18:45:47 »
By³a pierwsza, wiêc to orygina³, a nie t³umaczenie. Mikael twierdzi, ¿e jest lepsza. Lepiej jest dopasowane brzmienie s³ów do muzyki - to po prostu s³ychaæ. Ale oczywi¶cie przymusu nie ma :P Ja rozumiem, ¿e komu¶ mo¿e mniej podchodziæ. Ale dla mnie znaczenie tekstów Opeth nigdy nie by³o kluczowe do odbioru ich muzy.
O tym w³a¶nie mówi³em wcze¶niej. Pierwsze ods³uchy jednak posz³y po angielsku, zapozna³em siê z grubsza z tekstami wiêc przy przesiadce na natywn± wersjê by³o du¿o pro¶ciej. Zarys znam, a resztê sam sobie dopisujê :) Sprawdza siê.
To naprawdê ¶wietny album, a Jakby¶cie poczytali to Powinni¶cie wiedzieæ, jaki mia³em stosunek do Opeth po Heritage (bo ten album równie¿ lubiê). In Cauda Venenum nie dawa³em praktycznie ¿adnych szans, a jednak bijê siê w pier¶.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #230 on: 2019-11-01, 07:40:09 »
z najnowszego "Teraz Rocka"

Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #231 on: 2019-11-02, 12:42:24 »

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #232 on: 2019-11-03, 22:24:36 »
Fajny wywiadzik. Moglby spokojnie z godzine trwac.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #233 on: 2019-11-25, 16:01:40 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #234 on: 2020-02-02, 11:43:20 »
Album ju¿ "ostyg³" :)  Wracacie do niego czy ju¿ po kilku miesi±cach obrasta pajêczyn±? Muszê przyznaæ ¿e po pierwszym dobrym wra¿eniu i wielu ods³uchach zacz±³ mnie irytowaæ swoim brzmieniem i s³ucham go relatywnie rzadko. Po tych kilku miesi±cach mam mieszane uczucia. Z jednej strony muzycznie jest bardzo dobrze a z drugiej kupowa³em lepiej brzmi±ce albumy na bandcamp.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #235 on: 2020-02-02, 12:14:51 »
Album ju¿ "ostyg³" :)  Wracacie do niego czy ju¿ po kilku miesi±cach obrasta pajêczyn±? Muszê przyznaæ ¿e po pierwszym dobrym wra¿eniu i wielu ods³uchach zacz±³ mnie irytowaæ swoim brzmieniem i s³ucham go relatywnie rzadko. Po tych kilku miesi±cach mam mieszane uczucia. Z jednej strony muzycznie jest bardzo dobrze a z drugiej kupowa³em lepiej brzmi±ce albumy na bandcamp.
Ciekaw jestem jak± wersjê ods³uchiwa³e¶, oryginaln± czy angielsk±? Ja np. po wersji szwedzkiej próbowa³em podej¶æ do t³umaczenia i nie mogê wytrzymaæ 1min. Moim zdaniem bardzo dobry album (szwedzka wersja) i czêsto do niego wracam.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #236 on: 2020-02-02, 13:31:38 »
Last.fm podpowiada, ¿e s³ucha³em ca³o¶ci kilkana¶cie razy. To w sumie chyba nie tak wiele jak na te kilka miesiêcy. Wracam od czasu do czasu i s³ucham z przyjemno¶ci±, ale zauwa¿y³em, ¿e takich momentów które mnie jako¶ emocjonalnie ruszaj± na tej p³ycie jest niezbyt wiele. Fina³ ostatniego numeru (z tym przeplataj±cym siê wokalem), albo Minnets yta, który mo¿e i jest prost± balladk±, ale za to jest za¶piewany emocjonalnie. Wersji angielskiej dawno nie w³±cza³em, s³ucham wy³±cznie orygina³u. No i nadal raczej wolê sobie usi±¶æ i na spokojnie pos³uchaæ wersji surround, bo zgnieciona produkcj± wersja stereo mnie trochê mêczy.

A, no i intro mnie nudzi, nie skleja mi siê z t± p³yt± i mog³oby go nie byæ w sumie.  :P

Ostatnio wraca³em te¿ do Pale Communion i chocia¿ mam wra¿enie, ¿e ICV ma bardziej wyrównany poziom, to jednak PC ma wiêcej wybitnych fragmentów. A z perspektywy czasu Faith in Others uwa¿am za absolutnie najlepsze co Opeth nagra³ od czasu Wathershed, a chyba nawet GR.

Sporo te¿ ostatnio s³ucha³em tych miksów surround ró¿nych albumów, wiêc mo¿e za jaki¶ czas spiszê swoje refleksje na ten temat.

blackmailer

  • Posts: 124
  • Karma: +2/-0
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #237 on: 2020-05-04, 15:59:17 »
Jak ju¿ zosta³ przywo³any temat lasta, sam zaczerpnê gar¶æ statystyk. Scrobbli mam 401 (angielska wersja), co daje ¶rednio 40 ods³uchañ ca³o¶ci. Oczywi¶cie to z³e oszacowanie, bo do niektórych momentów wraca³em wiêcej. Dodatkowo nale¿a³oby doliczyæ ods³uchy z winyla, szczególnie stronê D, któr± po prostu uwielbiam, szczególnie All Things Will Pass, którego us³yszenie na ¿ywo (oczywi¶cie w szwedzkiej edycji) to przepiêkne prze¿ycie. Teraz raczej rzadko wracam do tego albumu, ale ogólnie ostatnie tygodnie u mnie Opeth nie dominuje :D P³yta bardzo dobra, choæ nie jest idealna. Moje ulubione numery to: Dignity (mimo ¿e trochê siê ju¿ os³ucha³ to solówka na pocz±tku wgniata ci±gle w fotel), Next of Kin, Universal Truth, Continuum i All Things Will Pass (mój najulubieñszy :D ).

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #238 on: 2020-05-29, 16:26:11 »
Która z alternatywnych wersji ok³adek Wam siê najbardziej podoba?

Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #239 on: 2020-05-30, 12:41:34 »
Zabita dechami, jeszcze powinni postaciom przed domem za³o¿yæ maseczki i by³aby idealna odpowied¼ na sytuacjê w kulturze :P

 

lofty-success