Author Topic: In Cauda Venenum  (Read 137580 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #45 on: 2019-06-14, 23:45:34 »
Oj chcia³oby siê powrotu starego Opeth...

To se ne vrati chyba. Czlowiek jest dziwny. Wiadomo, ze chcialbym zeby Opeth wrocil do starego grania, ale gdzies tam w glebi chyba mialbym poczucie, ze to nieszczere i robione pod publike. Sam nie wiem. Z drugiej strony, Paradisom sie udalo wrocic do korzeni.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #46 on: 2019-07-01, 17:46:35 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #47 on: 2019-07-01, 20:10:41 »
Mrocznie!
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #48 on: 2019-07-01, 23:49:25 »
Mi ten motyw odrobinê kojarzy siê z "Immigrant Song" Zeppelinów. Ogólnie, bardzo fajny. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #49 on: 2019-07-02, 12:31:11 »
Riff nawet fajny, ale ca³a otoczka ju¿ mniej.. ani mnie to ziêbi, ani grzeje, a to chyba najgorsze. Z drugiej strony, nie oceniajmy ksi±¿ki po ok³adce ;) Wyjdzie, przes³uchamy i ocenimy.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #50 on: 2019-07-02, 16:03:43 »
No w³a¶nie niewiele to mówi i niewiele wnosi, chocia¿ jakbym mia³ wybieraæ 30 sekund ¿eby zaprezentowaæ tak trochê z dupy w jakim¶ filmiku promuj±cym trasê, to nie wiem czy bym wrzuca³ najciekawsze co mam do powiedzenia od razu... jest riff, jest w miarê ostro jak na nich ostatnio, brzmienie w sumie jak na ostatniej p³ycie... Wyjdzie im pewnie takie hard-rockowe co¶...
Czekamy na wiêcej.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #51 on: 2019-07-02, 16:57:10 »
Biorac pod uwage albumy 'nowego' Opeth, to ten powinien byc dobry ;) I mean:

Heritage - meh
PC - yay
Sorceress - meh
ICV - yay
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #52 on: 2019-07-02, 22:30:39 »
Biorac pod uwage albumy 'nowego' Opeth, to ten powinien byc dobry ;) I mean:

Heritage - meh
PC - yay
Sorceress - meh
ICV - yay
Heritage nie by³o takie znowu z³e.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #53 on: 2019-07-02, 22:33:52 »
Ten riff jest tak ¶redni, ¿e nie wiem co napisaæ. Przeciêtny  :?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #54 on: 2019-07-02, 23:10:42 »
Biorac pod uwage albumy 'nowego' Opeth, to ten powinien byc dobry ;) I mean:

Heritage - meh
PC - yay
Sorceress - meh
ICV - yay

Strasznie mnie kusi ju¿ drugi raz, ¿eby to poci±gn±æ dalej dla beki:

O - yay
M - meh
MAYH - yay
SL - meh
BWP - yay
Del - meh
Dam - yay
GR - meh
W - yay

Totalnie nie dzia³a, nie? :P

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #55 on: 2019-07-03, 14:43:41 »
Na szczescie nie ;) Obstawiam, ze gdyby to tak dzialalo u nich od poczatku, nie byloby nas tutaj ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #56 on: 2019-07-03, 21:06:53 »
Na szczescie nie ;) Obstawiam, ze gdyby to tak dzialalo u nich od poczatku, nie byloby nas tutaj ;)
Ostatnimi laty tak to dzia³a i zosta³a nas garstka  :?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #57 on: 2019-07-04, 00:13:45 »
Na szczescie nie ;) Obstawiam, ze gdyby to tak dzialalo u nich od poczatku, nie byloby nas tutaj ;)
Ostatnimi laty tak to dzia³a i zosta³a nas garstka  :?

¦miem twierdziæ, ¿e nie jest to wy³±cznie zas³uga zmiany stylu i poziomu. Social media nas zjad³y.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #58 on: 2019-07-04, 17:16:35 »
Na szczescie nie ;) Obstawiam, ze gdyby to tak dzialalo u nich od poczatku, nie byloby nas tutaj ;)
Ostatnimi laty tak to dzia³a i zosta³a nas garstka  :?

¦miem twierdziæ, ¿e nie jest to wy³±cznie zas³uga zmiany stylu i poziomu. Social media nas zjad³y.
No co¶ w tym jest. Z drugiej strony popatrz na audiostereo, czy fora rowerowe, gdzie ca³y czas jest ruch. Problem polega na tym, ¿e jeste¶my na forum skupionym wokó³ jednego zespo³u, a mam wra¿enie ¿e takie ma³e spo³eczno¶ci przenios³y siê na te wszystkie facebookowe fanpage. Ja nie ³apiê w ogóle tego klimatu. Przekrzykiwanie siê jeden przez drugiego w komentarzach na ka¿d± fotkê artysty. Zero dyskusji i tre¶ci. Zero spo³eczno¶ci, internetoweych znajomo¶ci, chwili na przemy¶lenie swojej wypowiedzi. Wszystko szybko siê pojawia i znika. Mam nadziejê, ¿e bêdziemy sobie tu siedzieæ jeszcze d³ugie lata.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: In Cauda Venenum
« Reply #59 on: 2019-07-04, 18:56:27 »
Naturalnym jest, ¿e ludzie siê wykruszaj±. Ja wci±¿ jestem od czasu do czasu w jakim¶ kontakcie z 2-3 osobami, które od dawna tu ju¿ nie zagl±daj±, a które tu pozna³em. Ale problem polega na tym, ¿e prawie nie przybywa nikogo nowego, a my te¿ jeste¶my na tyle hermetycznym ¶rodowiskiem, ¿e trudno siê w nie wbiæ ;)
Ponadto jednak kiedy¶ forum by³o pierwszym ¼ród³em wiedzy o Opeth i innych kapelach, dla wielu z nas. Teraz informacja jest na wyci±gniêcie rêki, wiêc nie ma potrzeby tu zagl±daæ.
Pozosta³y za to opinie, a teraz te cudze coraz mniej kogokolwiek obchodz± - za to wykrzyczeæ w³asn± mo¿na w sumie gdziekolwiek.
Do tego dochodzi niestety zjazd w jako¶ci muzyki nagrywanej przez te grupy, które teraz ju¿ zaczynaj± ¶wiêtowaæ swoje 20-30-lecia - jasne, produkcje s± coraz bogatsze, coraz bardziej profesjonalne, koncerty coraz wiêksze, ale muzyczne te kapele popadaj± w schematy, nie maj± nic rewolucyjnego do zaproponowania. Na dodatek obrastaj± w piórka, im wiêksze show, tym wiêksza alienacja, tym mniejszy kontakt z odbiorc±, tym bardziej popada to w bycie czystym produktem wypychanym d¼wigni± marketingu. Czar pryska, bo o czym tu dyskutowaæ?
Nie dziwi mnie te¿, ¿e przez to jako¶æ krytyki muzycznej jest na koszmarnym poziomie i ludzie recenzuj±cy rocka klepi± w kó³ko takie same teksty, nie wchodz±c w szczegó³y, a nawet konteksty i porównania klec±c na tak p³ytkim poziomie, ¿e nic one nie wnosz±. Mam silne poczucie, ¿e ¿ycie jest gdzie indziej, nie w muzyce gitarowej i dlatego te¿ jak na lekarstwo jest nowych zespo³ów, które by mnie czym¶ zainteresowa³y - marzy mi siê co¶ z pogranicza, co wykracza znacznie poza gatunek, ale zazwyczaj to po prostu kto¶ z talentem do pisania naprawdê zapadaj±cych w pamiêæ melodii i g³osem zdolnym to ciekawie za¶piewaæ przyci±ga moj± uwagê, bo to jest rodzaj warsztatu, który ceniê.
I tak sobie mo¿na utyskiwaæ. Po nowym albumie Opeth nie spodziewam siê zbyt wiele, mam wrêcz obawê, ¿e ta szwedzka wersja to bêdzie jedyna zmiana, jakiej mo¿emy siê spodziewaæ. Ale nastawiam siê na rozczarowanie chyba po prostu dlatego, ¿e kiedy¶ Mikael by³ idolem, w którego by³o siê zapatrzonym, a teraz niestety w ogóle mu nie wierzê w to, co robi, nie mam poczucia, ¿e zosta³y w tej muzyce emocje, jaka¶ pasja. Przeb³yski by³y na PC i dlatego ta p³yta dobrze mi siê s³ucha. Ale wiêkszo¶æ nowego materia³u to dobrze odrobiona praca domowa. Spoko, ale ¿ycie jest chyba zbyt krótkie by s³uchaæ przeciêtnej muzyki.